biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Ubezpieczenie Autocasco

OC w pakiecie z AC już od 599 zł/rok

Porównaj ceny AC
agent ubezpieczeniowy agent ubezpieczeniowy Porównaj ceny AC

Co to jest ubezpieczenie AC?

Autocasco (AC) to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. Polisa zapewnia ochronę pojazdu w przypadku kradzieży, zniszczenia czy uszkodzenia. Zakres ochrony AC oraz proces likwidacji szkody każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa indywidualnie. Właściciel samochodu może dopasować sumę ubezpieczenia i sposób naprawy auta do swoich potrzeb. Szczegóły oferty AC są określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

stłuczka

Ubezpieczenie OC + AC

Warto kupić dobrowolne ubezpieczenie AC w pakiecie z obowiązkowym OC pojazdów mechanicznych, ponieważ zwykle jest to tańsze rozwiązanie niż zakup dwóch polis osobno. Dzięki temu samochód będzie posiadał kompleksową ochronę w razie szkody z naszej winy, jak i działania osób trzecich lub sił przyrody. Autocasco zapewnia ochronę od kradzieży, szkody całkowitej czy drobnego uszkodzenia podczas stłuczki.

Oblicz składkę
stłuczka

Ubezpieczenie OC + AC mini

AC mini to dobrowolne ubezpieczenie z podstawowym zakresem ochrony, które taniej można kupić w pakiecie z obowiązkowym OC. Nazywane jest również smart casco lub minicasco. Zwykle chroni pojazd przed kradzieżą lub szkodą całkowitą. Jednak zakres ochrony AC mini najczęściej nie obejmuje drobnych szkód, jak np. zarysowanie karoserii.

Oblicz składkę
nowe Oc

Ubezpieczenie OC + AC All risks

AC all risks to dobrowolne ubezpieczenie samochodu, które zawiera bardzo szeroki zakres ochrony. Polisa chroni pojazd przed wszystkimi zdarzeniami z wyjątkiem niewymienionych przez towarzystwo ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Cena AC all risks jest wyższa w porównaniu do pełnego autocasco lub AC mini, ale można ją obniżyć wybierając zakup z obowiązkowym OC komunikacyjnym.

Oblicz składkę

Ubezpieczenie Autocasco – co obejmuje?

Ubezpieczenie AC może zapewnić właścicielowi pojazdu bardzo szeroki zakres ochrony. Pełne autocasco chroni auto w przypadku kradzieży, szkody całkowitej czy zapewnia naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO). Z kolei AC all risks gwarantuje wypłatę odszkodowania lub naprawę uszkodzonego pojazdu w przypadku wystąpienia wszystkich zdarzeń, z wyjątkiem niewymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) jako wyłączenie odpowiedzialności.

auto

Kradzież pojazdu

Ochrona autocasco zadziała, jeśli pojazd zostanie skradziony w dowolnym miejscu.

zwierze

Szkody wyrządzone przez zwierzęta

Ochrona autocasco zadziała, gdy samochód zostanie uszkodzony przez zwierzęta (np. kuna przegryzie kable czy dojdzie do zderzenia z sarną).

wybicie szyby

Wybicie szyby

Ochrona ubezpieczenia AC zadziała, jeśli dojdzie do uszkodzenia szyby (np. w wyniku włamania).

uszkodzenie karoserii

Uszkodzenie karoserii

Ochrona ubezpieczenia AC zadziała, jeśli dojdzie do uszkodzenia karoserii w wyniku zarysowania podczas postoju na parkingu czy gradobicia.

zalanie

Zalanie samochodu

Ochrona AC zadziała, jeśli dojdzie do zalania samochodu np. podczas postoju w podziemnym garażu.

zdarzenie

Zderzenie z innym pojazdem lub drzewem

Ochrona autocasco zadziała, jeśli dojdzie do uszkodzenia samochodu w wyniku zderzenia z innym pojazdem czy drzewem.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie AC?

Lista wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU. Oznacza to, że towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania, ponieważ ma takie prawo na podstawie zapisów zawartych w umowie. Przyczyną odmowy likwidacji szkody może być np. umyślne działanie lub ewidentne zaniedbanie kierowcy.

wypadek po alkoholu

Szkody wyrządzone pod wpływem alkoholu

Jeśli kierowca spowoduje wypadek lub kolizję drogową pod wpływem alkoholu, to towarzystwo ubezpieczeniowe nie pokryje szkód z autocasco.

umyślne szkody

Szkody spowodowane umyślnie

Ochrona ubezpieczenia AC nie zadziała, gdy przyczyną szkody jest umyślne działanie lub rażące niedbalstwo (np. kradzież pojazdu w wyniku pozostawienia kluczyków w stacyjce.

awaria

Awaria pojazdu

Jeśli np. awaria silnika wymaga oddania samochodu do warsztatu, to koszty naprawy będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

holowanie auta

Zużycie pojazdu

W przypadku zużycia części (np. klocków hamulcowych), koszty wymiany musisz pokryć z własnej kieszeni.

Porada eksperta

ekspert

Wyjaśnia Kamil Sztandera

ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych najtaniejuagenta.pl

cytat

Należy pamiętać, że autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, którego zakres ochrony każda firma ubezpieczeniowa ustala indywidualnie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Przed zakupem AC warto więc dokładnie zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela, aby uniknąć rozczarowania związanego z odmową wypłaty odszkodowania.

Ile kosztuje dobre ubezpieczenie autocasco?

Wpływ na cenę autocasco ma wiele czynników. Należą do nich wiek i miejsce zamieszkania właściciela pojazdu, czy historia szkodowości. Ważna dla firm ubezpieczeniowych jest również marka i model, wartość auta (suma ubezpieczenia), metoda likwidacji szkody oraz zakres ochrony polisy. Najczęściej taniej AC można kupić w pakiecie z obowiązkowym OC.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC + AC dla 36-latka z Łodzi?
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
746,00 zł*
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
786,00 zł*
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
809,00 zł*
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
864,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
923,00 zł*
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
1148,00 zł*
Ile kosztuje OC + AC dla 36-latka z Łodzi?
Balcia Insurance
746,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
786,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
809,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
864,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
923,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
1148,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Tomasz z Łodzi, 36 lat, ojciec dwójki dzieci. Samochód: Skoda Fabia 2016 r., benzyna 1l, deklarowany roczny przebieg: 10 tys. km. Zniżki OC/AC za bezszkodową jazdę: 60%.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie AC z najtaniejuagenta.pl?

agent ubezpieczeniowy

Szybka porównywarka OC i AC

Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz i poczekasz kilka sekund na wyniki kalkulacji. Dzięki temu zyskasz dostęp do pakietów OC i AC z szerokim zakresem ochrony w jednym miejscu.

Ubezpieczenie AC od liderów na rynku

Porównywarka najtaniejuagenta.pl współpracuje z kilkunastoma największymi firmami ubezpieczeniowymi w Polsce. W efekcie nasi użytkownicy zawsze mają dostęp do aktualnych i konkurencyjnych ofert pakietów OC i AC.

Zakup AC online

Z kalkulatora OC/AC na najtaniejuagenta.pl możesz skorzystać na laptopie, smartfonie lub tablecie. Dzięki temu możesz kupić polisę kiedy masz na to ochotę z dowolnego miejsca na świecie.

Wsparcie ponad 200 doradców na infolinii

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie lub wątpliwości związane z zakupem ubezpieczenia AC, możesz skontaktować się z jednym z 200 doradców porównywarki najtaniejuagenta.pl. Konsultant pomoże Ci wypełnić formularz czy przeanalizować szczegóły oferty.

Dane ograniczone do minimum

Nie musisz podawać w formularzu imienia, nazwiska, adresu e-mail, numeru PESEL, telefonu i rejestracyjnego pojazdu. Jednak w takim przypadku możesz nie mieć dostępu do ofert kilku firm, które wymagają podania tych danych.

Powrót do kalkulacji w dowolnym momencie

Po wyświetleniu listy ofert możesz zapisać link do niej lub otrzymać wyniki kalkulacji na adres e-mail. Dzięki temu możesz wrócić do porównania ofert OC i AC w dowolnym momencie bez konieczności ponownego wypełniania formularza.

Co sprawdzić przed zakupem ubezpieczenia AC?

W przypadku zakupu autocasco najważniejsza jest suma ubezpieczenia i zakres ochrony, a nie cena polisy. Ofertę należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Często kierowcom, którzy posiadają wiekowy samochód wystarczy AC mini. Natomiast właścicielom nowych aut może być potrzebne pełne autocasco.

Zakres ochrony

Przed zakupem autocasco należy sprawdzić zakres ochrony autocasco. Szczególnie, jeśli wybierasz się samochodem za granicę.

Suma ubezpieczenia

Sumę ubezpieczenia należy dopasować do wartości samochodu. Tak, aby kwota odszkodowania okazała się wystarczająca do likwidacji szkody.

Udział własny

Udział własny to kwota, która jest odejmowana od wypłaconego odszkodowania i właściciel pojazdu musi ją pokryć z własnej kieszeni. Jest określana kwotowo lub procentowo. Umożliwia obniżenie ceny zakupu polisy AC.

Likwidacja szkody

Szkodę z ubezpieczenia AC można zlikwidować metodą kosztorysową lub serwisową. Duże znaczenie dla ceny polisy ma również możliwość naprawy pojazdu w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) przy użyciu części oryginalnych. Skorzystanie z zamienników może obniżyć wysokość składki.

Wyłączenia odpowiedzialności

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) znajduje się lista szkód, które nie podlegają ochronie finansowej towarzystwa ubezpieczeniowego. Oznacza to, że w razie wystąpienia tych zdarzeń ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Należy zapoznać się z wyłączeniami ochrony przed zakupem AC.

Franszyza

W ubezpieczeniu AC występują dwa rodzaje franszyzy: redukcyjna i integralna. Pierwsza z nich to kwota, która jest odejmowana od odszkodowania. Z kolei druga to minimalna wartość szkody, za którą odpowiada towarzystwo ubezpieczeniowe.

Krok po kroku

Jak kupić ubezpieczenie AC w kalkulatorze najtaniejuagenta.pl?

Zakup ubezpieczenia AC w porównywarce najtaniejugenta.pl jest bardzo prosty. Wystarczy, że wykonasz trzy poniższe kroki i możesz kupić autocasco bez wychodzenia z domu.

krok 1

Wypełnij formularz

Wypełnij prosty i intuicyjny formularz, co zajmie kilka minut. Wpisz wymagane przez ubezpieczycieli dane właściciela i pojazdu.

krok 2

Porównaj oferty

Po wypełnieniu formularza na ekranie Twojego urządzenia wyświetlą się wyniki kalkulacji. Dzięki temu możesz porównać zakres ochrony i ceny pakietów OC oraz AC w kilkunastu firmach. Do każdej oferty dołączony jest plik z OWU, co ułatwi zapoznanie się z zakresem ochrony autocasco.

krok 3

Kup polisę OC/AC

Po wyborze interesującej oferty możesz opłacić polisę OC i AC online. Po zakończeniu płatności umowa ubezpieczenia pojazdu zostanie wysłana na wskazany adres e-mail.

Komu szczególnie polecamy ubezpieczenie AC?

Autocasco chroni samochód przed różnego rodzaju szkodami.
Sprawdź, kto szczególnie powinien mieć polisę AC i czy należysz do jednej z tych grup.

Użytkownicy

Rodzice

Jeśli masz dzieci, zapewne często wozisz je samochodem do przedszkola czy szkoły. Do tego celu potrzebujesz fotelika dziecięcego, za którego zniszczenie, uszkodzenie lub kradzież możesz otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia AC.

Użytkownicy

Właściciele nowych samochodów

Im droższy samochód, tym wyższe mogą być koszty naprawy. W efekcie nawet niewielkie uszkodzenie może być bardzo kosztowne. Rozbity reflektor czy zarysowana karoseria przez nieznanego sprawcę to prawdopodobnie duże problemy finansowe w przypadku braku wykupionego AC, ponieważ Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) nie pokryje szkód.

Użytkownicy

Pożyczający samochód

Zdarza Ci się okazjonalnie pożyczyć samochód? Niestety inna osoba może spowodować stłuczkę, co może skutkować kłótnią, kto ma naprawić uszkodzone auto. W takim przypadku wszelkich zmartwień można uniknąć mając wykupioną polisę AC, z której można pokryć koszty naprawy pojazdu.

Użytkownicy

Parkujący auto nocą poza garażem

Jeśli nie masz możliwości parkowania samochodu w garażu lub na strzeżonym parkingu, wzrasta ryzyko powstania szkody. Pozostawienie auta pod blokiem może zakończyć się uszkodzeniem przez siły natury (np. grad, zalanie) czy wandali. Jeżeli masz wykupione AC, nie musisz martwić się potencjalnymi zniszczeniami pojazdu.

Jak obniżyć cenę autocasco?

Zakres ochrony i cenę AC każda firma ubezpieczeniowa określa indywidualnie. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę dane właściciela i pojazdu. Jednak jest kilka uniwersalnych sposobów, dzięki którym można zaoszczędzić na zakupie autocasco.

Kup w pakiecie

Kup AC w pakiecie z OC

Najczęściej taniej można kupić ubezpieczenie AC z obowiązkowym OC pojazdów mechanicznych. Zwłaszcza że często towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżki za zakup kilku polis w jednej firmie. Wielu ubezpieczycieli zapewnia również wraz z OC dodatkowe AC mini z podstawowym zakresem ochrony.

Porównaj oferty

Porównaj oferty różnych firm

Każde towarzystwo indywidualnie określa cenę polisy AC. Różnice w zależności od firmy ubezpieczeniowej mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Zawsze warto więc porównać zakres ochrony i wysokość składki jak największej liczby ubezpieczycieli. W prosty sposób możesz to zrobić w porównywarce najtaniejuagenta.pl.

Dopasuj ubezpieczenie

Dopasuj zakres AC do Twoich potrzeb

Przy zakupie AC nie należy kierować się ceną, a zakresem ochrony. Powinien być dopasowany do posiadanego samochodu. Jeśli masz wiekowe auto, korzystnym rozwiązaniem może być podstawowe AC mini. Z kolei dla nowszych pojazdów warto wykupić pełne autocasco.

Zachowaj ostrożnośc w trakcie jazdy

Zachowaj ostrożność podczas jazdy

Wpływ na cenę AC ma również historia szkodowości właściciela pojazdu. Zgromadzone zniżki za bezszkodową jazdę mogą obniżyć cenę autocasco. W efekcie warto jeździć przepisowo i zachować ostrożność na drodze, co może pomóc zaoszczędzić na zakupie autocasco.

Najczęściej zadawane pytania o AC

Co obejmuje ubezpieczenie AC?

AC w odróżnieniu od OC pojazdów mechanicznych jest ubezpieczeniem dobrowolnym, którego zakres ochrony każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala indywidualnie. Autocasco może chronić samochód w razie kradzieży, szkody całkowitej, uszkodzeniami spowodowanymi przez osoby trzecie, zwierzęta i siły natury. W ramach polisy możesz również naprawić własny pojazd, jeśli do wypadku lub kolizji doszło z Twojej winy.

Zwykle umowa autocasco jest zawierana na 12 miesięcy. Aktualnie towarzystwa ubezpieczeniowe nie oferują AC krótkoterminowego. Jednak jeśli masz wykupione OC, to w trakcie obowiązywania umowy możesz dodatkowo dokupić AC w tej samej firmie.

Najczęściej odpowiedzialność ubezpieczyciela rozpoczyna się następnego dnia po zawarciu umowy. Jednocześnie nie wcześniej niż po opłaceniu składki lub pierwszej raty. Ponadto niektóre firmy chronią samochód w momencie podpisania umowy. Termin płatności składki można znaleźć w dokumentach polisowych.

Nie. Jeśli pojazd jest zarejestrowany za granicą, to polskie towarzystwa ubezpieczeniowe nie obejmą ochroną samochodu w ramach ubezpieczenia AC.

AC all risks to ubezpieczenie z bardzo szerokim zakresem ochrony. Polisa chroni przed wszystkimi zdarzeniami z wyjątkiem wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, których lista znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa zakres terytorialny ubezpieczenia AC. W podstawowym wariancie jest to Polska. Rozszerzone pakiety autocasco chronią auto na terenie Europy czy Maroka, Tunezji i Izraela. Z kolei niektórzy ubezpieczyciele stosują wyłącznie odpowiedzialności na terenie Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.

Duża część towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenie AC na 2 lub 4 raty. W porównywarce najtaniejuagenta.pl można zapłacić za autocasco na raty w pakiecie z OC.

Autocasco warto rozszerzyć o pakiet assistance, który może być szczególnie przydatny za granicą. W efekcie ubezpieczyciel może zapewnić naprawę auta na miejscu, holowanie do warsztatu, auto zastępcze, czy pomoc przy wymianie koła lub rozładowaniu akumulatora.

Stała suma ubezpieczenia oznacza, że jeśli dojdzie do kradzieży czy uszkodzenia pojazdu, to podstawą do wypłaty odszkodowania będzie rynkowa wartość auta z dnia zawarcia umowy autocasco, a nie wystąpienia szkody. W efekcie wypłacone odszkodowanie z AC będzie wyższe.

Kupując AC można wybrać opcję naprawy samochodu w Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO) przy użyciu części oryginalnych. Nazywane jest ro również metodą serwisową. Jednak jest to droższe rozwiązanie w porównaniu do skorzystania z części zamiennych.

Każda firma indywidualnie określa sposób zgłoszenia szkody z AC. Można go sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zwykle ubezpieczyciele umożliwiają kilka metod poinformowania o uszkodzeniu pojazdu.

To zależy. Niektórzy ubezpieczyciele umożliwiają dokupienie samego AC. Jednak autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, więc każda firma indywidualnie określa zasady kupna polisy.

Poradnik o ubezpieczeniach OC i AC 

co to jest mini assistance

Ubezpieczenie assistance jest dodatkiem do OC lub AC, bądź można go kupić samodzielnie. Zapewnia pomoc przy awarii, kradzieży lub wypadku. Na rynku są różne oferty assistance....

Podatek akcyzowy na auto

Akcyza to podatek, który musi zapłacić każda osoba sprowadzająca samochód z zagranicy. Dowiedz się, ile wynosi stawka akcyzy oraz jak i kiedy należy uiścić opłatę,...

BLS likwidacja szkody z OC

BLS – usługa Bezpośredniej Likwidacji Szkód upraszcza procedury związane z naprawą auta z polisy OC. Jednak nie każdy kierowca będzie mógł z niej skorzystać. Jakie...

ubezpieczenie samochodu do Chorwacji

Planujesz wyjazd do Chorwacji samochodem? Dobry wybór. Podróż nie jest długa, a Chorwacja kusi słoneczną pogodą i przystępnymi cenami. Pamiętaj jednak, żeby oprócz pozytywnego...

ubezpieczenie szyb samochodowych

Ubezpieczenie szyb samochodowych to jedna z dobrowolnych polis komunikacyjnych, którą możesz kupić w pakiecie z obowiązkowym OC. Nawet jeśli posiadasz pakiet ubezpieczeń...

Jeżeli planujesz kupić ubezpieczenie AC, musisz określić, w jaki sposób firma ubezpieczeniowa ma usunąć szkodę. Metody likwidacji szkody są dwie – kosztorysowa i warsztatowa....

scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.