biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

STU ERGO Hestia SA (właściciel marki You Can Drive)

[Głosów: 50 Średnia: 4.3]

You Can Drive to jeden z brandów grupy Ergo Hestia. Polisy You Can Drive skierowane są do młodych kierowców, którzy nie ukończyli 30 lat. Oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych (polisy OC, AC, NNW) firma sprzedaje też ubezpieczenia turystyczne. Ze względu na to, że grupą docelową są młodzi ludzie, You Can Drive działa głównie w kanale direct, tj. poprzez internet i telefon.

Wypowiedzenie OC w You Can Drive

Pismo z wypowiedzeniem polisy OC powinno zawierać:

  • numer ubezpieczenia OC,
  • dane właściciela i ewentualnych współwłaścicieli,
  • dane pojazdu.

Wypowiedzenie umowy OC w You Can Drive  musi zostać podpisane odręcznie przez właściciela. Pismo należy wysłać do siedziby ubezpieczyciela. Można również skorzystać z formularza dostępnego na stronie You Can Drive. Terminy wypowiedzenia polis OC:

  • ubezpieczenie zawarte na rok należy wypowiedzieć najpóźniej 1 dzień przed końcem umowy (nie ma możliwości zerwania umowy w trakcie jej trwania, a umowa, której kierowca nie wypowie, przedłuży się automatycznie),
  • polisy wznowione automatycznie albo kupione przez poprzedniego właściciela auta można wypowiedzieć w każdej chwili (towarzystwo przeliczy składkę do dnia złożenia wypowiedzenia i zwróci ewentualną nadpłatę).

Kontakt z You Can Drive

Z You Can Drive możesz się skontaktować za pośrednictwem: 

  • iKomunikatora, które jest dostępny w Jupiterze,
  • formularza dostępnego w sekcji „obsługa” na stronie internetowej www.mtu24.pl,
  • infolinii obsługowej: 58 555 65 00.

 Od 18.04.2022 wszystkie zgłoszenia przekazane na skrzynkę mailową nie będą obsługiwane.

Kalkulator OC w You Can Drive

You Can Drive zapewnia na swojej stronie internetowej, że wystarczą około 4 minuty, aby poznać cenę składki OC.

Za brak ważnego OC (nawet tylko 1 dzień) UFG nakłada kary finansowe, dlatego nie można zapomnieć wykupić tego ubezpieczenia. W You Can Drive młodzi kierowcy mają do wyboru 3 warianty OC. Pierwszy – najtańszy – to podstawowe OC, którego zakres obowiązywania regulują przepisy. OC+AC Kradzież, oprócz standardowej polisy OC, chroni przed kradzieżą. OC+AC Mini ubezpiecza nie tylko od kradzieży, ale i uszkodzeń spowodowanych wypadkiem, zderzeniem ze zwierzęciem itd. Odszkodowanie wypłacane jest w przypadku wystąpienia szkody całkowitej (kradzieży samochodu) lub szkody, dla której koszty naprawy przekraczają 70% wartości rynkowej pojazdu. Do polisy OC można dokupić autocasco, assistance,  NNW i ubezpieczenie szyb.

Obie opcje polis chronią tylko na terenie Polski. Ubezpieczenie autocasco Kradzież zabezpiecza wyłącznie przed kradzieżą. Ubezpieczyciel zapewnia, że w przypadku kradzieży wypłaci odszkodowanie bez zbędnych formalności. Opcja AC Mini jest rozbudowana i chroni od uszkodzeń wynikających ze zderzenia się z innym samochodem, zwierzęciem, wandalizmu, szkód wyrządzonych przez pożar, powódź itd. Obiema rodzajami polis AC mogą być objęte samochody młodsze niż 15 lat. Polisa zadziała, jeżeli wartość szkody przekroczy 500 zł.

You Can Drive w ofercie ma dwie polisy NNW: dla kierowcy i dla kierowcy i pasażerów. W wariancie pierwszym ubezpieczeniem objęty jest tylko kierowca. W opcji drugiej – na wypłatę świadczenia mogą liczyć także poszkodowani pasażerowi. W przypadku obu polis suma ubezpieczenia to 10 000 zł. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) chroni zarówno podczas jazdy samochodem, jak i jego użytkowania (np. wsiadania, wysiadania, wymiany koła). NNW obejmuje również koszty odbudowy stomatologicznej stałych zębów, pod warunkiem, że zostały one poniesione do dwóch lat od nieszczęśliwego wypadku – do wysokości 20% sumy ubezpieczenia, maksymalnie jednak do kwoty 2 000 zł.

Asisstance Po Wypadku działa tylko na terenie Polski i obejmuje holowanie do 100 km. Bogatsze pakiety Asisstance Po Wypadku i Awarii zapewniają szerszy zakres ochrony. Gwarantują naprawę auta na miejscu lub holowanie (po wypadku i awarii) i dostarczenie paliwa. Dostępne są w dwóch opcjach: na terenie Polski i w Polsce oraz w Europie. W ramach wariantu „w Polsce i w Europie” kierowca może liczyć na samochód zastępczy (po wypadku i kradzieży) oraz na noclegi w hotelu.

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
7 lat temu

Wszystko jest w porządku. Wycena jest bardzo odpowiednia a nawet taka jak powinna być i pieniądze po kilku dniach od zgłoszenia szkody są już u mnie w kieszeni 🙂

Tomek
7 lat temu

Osobiście polecam tą firmę. Jestem bardzo zadowolony z OC i AC. Również ze zniżek. Obsługa sprawna fachowa, i nie zadzierająca nosa. pozdrawiam Tomek

Piotr
7 lat temu

Miałem stłuczkę. Zgłosiłam szkodę poprzez infolinię, kilka dni później przyjechał rzeczoznawca na oględziny samochodu. Po kilku dniach miałam już wycenę, która spełniła moje oczekiwania. Wypłata również nastąpiła w terminie, także wszystko tak, jak powinno być. Jestem bardzo zadowolony!

kaśka72
7 lat temu

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Konsultanci na infolinii bardzo mili, rzetelni, we wszystkim pomagają. Na wypłatę odszkodowania czekałam bardzo krótko. Gorąco polecam 🙂

Dammson
7 lat temu

Jestem zadowolony z obsługi w firmie. Przedstawiciele poinformowali mnie jak mam zgłosić szkodę i jakie dokumenty są potrzebne aby szybka załatwić sprawę. Była to moja pierwsza w życiu szkoda, więc doceniam wyrozumiałość osób pracujących.

Tomi
7 lat temu

Nie dość, że psują samochód podczas naprawy to jeszcze nie potrafią się do tego przyznać!
Zaliczają szkody, które sami tworzą!. To ubezpieczenie to kpina i porażka

jan69nk
7 lat temu

Ja ze swojej strony też polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów.

cieciak
7 lat temu

Jeśli ktoś z Was planuje wziąć polisę OC czy AC czy też ubezpieczenie domu w You Can Drive to warto.Ktoś powiedział mi, że mają wysokie ceny. To są naprawdę dobre ceny w porównaniu do niektórych zagranicznych ubezpieczycieli na naszym rynku. Tylko nie bierzcie pod uwagę jakiś tanich plicht, które tną koszty, ale jak przyjdzie do stłuczki czy jakiegoś problemu, to wtedy ich nie ma.
Jeśli zależy Wam choć trochę na samochodzie czy mieszkaniu, to jest jak dla mnie tylko jedno rozwiązanie i gwarancja bezpieczeństwa.

Danka
7 lat temu

Wycena zaniżona trzykrotnie, likwidacja szkody zakończona w sądzie. Wszystko trwało 3 miesiące. Zmieniam ubezpieczyciela.

Mario
7 lat temu

Nie polecam tej firmy co innego w umowie która nie jest czytelna dla zwykłego laika i zupełnie coś innego jeżeli chodzi o wypłacenie odszkodowania. moje odszkodowanie za operacie usunięcia nowotworu to tylko 134 zł. Odradzam.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.