biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne Online

Od czego zależy wysokość OC?

Ubezpieczenie NNW, a więc od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń wykupywanych przez kierowców. W przeciwieństwie do autocasco produkt ten jest relatywnie tani – w niektórych towarzystwach może kosztować 50 zł lub mniej.

NNW – Ubezpieczenie dobrowolne

Na popularność komunikacyjnego NNW składa się również przekonanie wielu kierowców o obowiązku wykupywania tego ubezpieczenia. Nic bardziej mylnego. NNW (podobnie jak wspomniane autocasco czy assistance) jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Skoro nie jest obowiązkowe (jak OC), to nie jest regulowane przez odpowiednią ustawę. Co za tym idzie, zakres NNW jest różny u każdego towarzystwa, więc przy jego ewentualnym zakupie najlepiej jest porównać oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych.

Różny zakres NNW w różnych towarzystwach

Polisa NNW, podobnie jak polisa na życie, chroni nas na określoną kwotę. W towarzystwach ubezpieczeniowych działających na terenie Polski sumy te są znacząco różne – wahają się bowiem między 5000 a 250000 zł! Oczywiście są to sumy na każdą osobę z osobna, więc jeżeli mamy 5-miejscowy samochód, którym podróżuje wraz z kierowcą 5 osób, to każda jest ubezpieczona na taką samą kwotę.

Podobnie jak inne dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, tak i w NNW znajdziemy niejedne wyłączenia od odpowiedzialności towarzystwa. Szczegóły każdej oferty NNW znajdziemy w Ogólnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych danego ubezpieczyciela. Na co powinniśmy szczególnie uważać przy wyborze NNW?

  • zakres odszkodowania – niektóre towarzystwa mogą ograniczać się tylko do pewnych elementów ciała (np. nie brać odpowiedzialności za uszkodzony kręgosłup!)
  • towarzystwa wypłacają 100% przewidzianej sumy ubezpieczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu (śpiączka, itp.), natomiast w przypadku śmierci towarzystwo wypłaca tylko jej ułamek

Polisa NNW – czy warto?

Czy zatem to ubezpieczenie jest opłacalne, skoro w niektórych przypadkach możemy nie uzyskać odszkodowania? Tak, o ile dana oferta NNW ma niewiele wyłączeń. Może się nawet okazać, że NNW opiewające na pięciokrotnie niższą sumę będzie dla nas korzystniejsze, jeżeli zapewniona ochrona jest kompleksowa i dotyczy każdego rodzaju uszczerbku na zdrowiu. Pamiętajmy również, że na nieporównywalnie wyższe odszkodowanie możemy liczyć z tytułu OC sprawcy, jeżeli to my byliśmy ofiarami kolizji. Sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu OC są stałe i takie same w każdym towarzystwie, a posiadanie NNW może być dla nas dodatkowym odszkodowaniem.

Sprawdź Oferty OC i NNW

[Głosów: 4 Średnia: 5]
scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.