biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 49 Średnia: 3.7]

PZU to największe towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce i jedno z większych na świecie. Działalność rozpoczęło prawie 100 lat temu jako państwowy zakład i monopolista na rynku ubezpieczeń. Spółka w 1999 r. została sprywatyzowana i zmieniło strategię działania na bardziej otwartą i przyjazną dla klientów. Dziś PZU jest liderem sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, Assistance i NNW), na życie, mieszkaniowych i polis turystycznych.

Wypowiedzenie OC w PZU

Umowa o polisę OC w PZU zawierana jest na rok. Umowę możesz wypowiedzieć przed dniem jej zakończenia, ale ochrona będzie działała do końca umowy. Czasem istnieje możliwość wypowiedzenia OC przed terminem i odzyskania części składki. Można to zrobić, kiedy:

  • przejąłeś OC zbywcy pojazdu,
  • umowa wznowiła się automatycznie.

Żeby skutecznie wypowiedzieć umowę o OC w PZU, trzeba przygotować wniosek z danymi pojazdu i jego właściciela oraz numerem polisy. Pismo musi podpisać własnoręcznie właściciel samochodu i wysłać tradycyjną pocztą lub na adres e-mail.

Kalkulator OC w PZU

Cenę składki OC w PZU można poznać po wypełnieniu formularza z danymi właściciela i pojazdu.

PZU oferuje trzy pakiety OC: S, M i L. Wariant S zawiera usługę PZU Pomoc w Drodze, czyli podstawowe wsparcie w razie nieprzewidzianych sytuacji. W dużo droższych wariantach M i L znajduje się w cenie polisa AC. Każdy pakiet można dostosować do swoich potrzeb, dodając dodatkowe ochrony, np. AutoSzyby.

Oprócz tego – towarzystwo dodaje bezpłatnie usługę Pomoc w Drodze, tj. Assistance w podstawowym wariancie. Warto też zwrócić uwagę na dodatkową opcję – wykluczenie szkody z ubezpieczenia OC. Dzięki niej, pierwsza szkoda nie wpłynie na składkę przy zawieraniu kolejnej umowy o OC w PZU. Ponadto, kupując OC w PZU, zyskujemy prawo do zakupu ze zniżką innych produktów ubezpieczyciela. Towarzystwo umożliwia płatność jednorazową albo rozłożoną na dwie lub cztery raty.

Wariant serwisowy ubezpieczenia AC  w PZU przygotowano z myślą o osobach, którym zależy na naprawach w autoryzowanym salonie z wykorzystaniem oryginalnych części producenta. Wykupując wersję serwisową, w razie konieczności naprawy, stosowane są alternatywne części, jakością dorównujące tym sygnowanym logo producenta. Wersja partnerska Autocasco w PZU to najtańsza alternatywa, ale pojazd można naprawić tylko w jednym z salonów partnerskich. Za opłatą można poszerzyć pakiet AC, np. o ochronę bagażu albo samochód zastępczy na czas naprawy. Do polisy można też wprowadzić ograniczenia, dzięki którym składka będzie niższa, ale towarzystwo nie pokryje w 100% szkody.

Ubezpieczenie NNW standardowe, które PZU nazywa po prostu NNW, zapewnia ochronę na terenie Polski, całej Europy i niektórych krajów na świecie. Pieniądze z polisy NNW wypłacane są, jeżeli do wypadku doszło w ubezpieczonym pojeździe. Poszkodowani mogą liczyć na zwrot kosztów leczenia, zakup przedmiotów rehabilitacyjnych (np. kul), odszkodowanie za pobyt w szpitalu i wypłatę 100% polisy w przypadku śmierci. Pakiet NNW Max w PZU poszerza ochronę na wszystkie pojazdy. Oznacza to, że ubezpieczony otrzyma pieniądze, jeżeli ucierpi w nie tylko ubezpieczonym aucie, ale i np. w taksówce, autobusie czy samochodzie, którym ktoś przewoził go grzecznościowo.

Usługa zapewnia doraźną naprawę, holowanie i parking do 3 dni. Kierowcy, którym zależy na czymś więcej, powinni zakupić wariant Assistance Super. Wybierając tę opcję, otrzymają pomoc polegającą na naprawie auta, wymianie kół, dowozie paliwa, organizacji noclegu i opiece nad dziećmi. Assistance Super dostępny jest w opcjach PL lub PL+EU. Pierwsza działa na terenie naszego kraju a druga – w Polsce, całej Europie i w niektórych państwach na świecie.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
4 lat temu

Powiem szczerze, że bałem się, bo to wiadomo. Nie wiedziałem, ale tak wszystko poszło sprawnie, mailowo. Bardzo, bardzo szybko i sprawnie. Ludzie wyjątkowi, naprawdę. Jestem zadowolony. To była pierwsza moja kolizja. Aż się sam zdziwiłem, że tak szybko poszło.

Luiza
4 lat temu

Jesteście Państwo mocną konkurencją dla innych towarzystw. Bardzo szybko załatwiona sprawa i miła obsługa

Jolanta Dośpiał
4 lat temu

Witam, potwierdzam, że wszystkie szkody w PZU są oceniane życzliwie i uczciwie. Wielki pozytyw dla Firmy PZU! Przy szkodzie nie ma żadnych problemów. pozdrawiam

Kamil
4 lat temu

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bez żadnych problemów!

Emilka
4 lat temu

W PZU likwidowałam już szkody kilkakrotnie pieniądze zawsze bez problemów wpływała na konto. Może nie jest najtaniej, ale likwidacja szkody jest sprawna i nie ma problemów z uzyskaniem pieniędzy

Piotr Głuśniewski
4 lat temu

Miła i kompetentna obsługa. Likwidacja natychmiastowa i bez problemów.

fox49
4 lat temu

Najgorsze towarzystwo ubezpieczeniowe, jakie istnieje! W tamtym roku zwichnięcie stawu barkowo- obojczykowego, 4 miesiące na zwolnieniu! Odszkodowanie? oczywiście, że odmowa. Powód? Stwierdzono, że sama sobie ten staw przeciążyłam i lekarz orzecznik nic nie stwierdził. Nie polecam, nie życzę nikomu takich jaj. Dla mnie to koniec współpracy z tym towarzystwem.

lalka332
4 lat temu

Z mojej strony również negatyw. To nie ubezpieczyciel tylko naciągacze z przymusowymi oplątami, omijajcie firmę PZU bardzo dużym łukiem,bo to są oszuści. Każą płacić duże składki a wypłacać nie chcą lub bardzo mało. Najgorsza sprawa to jest to żeby wycisnąć od nich odszkodowanie bo trzeba iść do sadu.

Piter0012
4 lat temu

jak dla mnie to nie znam innego lepszego ubezpieczyciela. Od razu po zgłoszeniu szkody było wszystko w porządku. polecam

Sławkoo98
4 lat temu

Ja ze swojej strony też polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów.

Eli53
4 lat temu

Normalnie tragedia Jak tylko się skończy umowa to przenoszę się gdzie indziej. Przy uszkodzeniu tylnej część pojazdu (lampa, kawałek boku) uznali szkodzę całkowitą. ja się pytam jak? samochód jeździ i działa. Porażka. Nie warto. Wszystko wydłużają i tylko oszukują.

Sylwia Gizella
3 lat temu

Oszuści !!! Nigdy więcej !!! Nie ubezpieczajcie domu w PZU robią wszystko by nie zapłacić jak coś się wydarzy !!!

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.