pzu-logo
[Głosów:41    Średnia:3.8/5]

Powszechny Zakład Ubezpieczeń to najdłużej funkcjonujący na polskim rynku ubezpieczyciel. Jego historia sięga lat 20. XX wieku. Przez wiele lat PZU był monopolistą w sferze ubezpieczeń w Polsce, jednak wraz z pojawieniem się prężnie rozwijającej się konkurencji, PZU przestało być traktowane przez Polaków, jako jedyna słuszna opcja ubezpieczenia. Od kilku lat PZU zmienił strategię na bardziej otwartą i przyjazną, co zaowocowało powrotem do łask klientów. Towarzystwo oferuje szeroki zakres usług ubezpieczeniowych i finansowych.

Ubezpieczenie OC w PZU

PZU zachęca do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego przede wszystkim bezpłatnymi dodatkami. Klient, który zdecyduje się na kupno OC w PZU, może liczyć na darmowy Assistance w wariancie Komfort, a także Zieloną Kartę (międzynarodowy certyfikat ubezpieczenia OC) wydawaną na jego wniosek. Ponadto istnieje możliwość uzyskania zniżki na zakup innych produktów takich jak np. ubezpieczenie szyb, czy rozszerzonej wersji Assistance. Towarzystwo umożliwia uiszczenie opłaty w systemie ratalnym.

Ubezpieczenie AC w PZU

Podczas wyboru ubezpieczenia Autocasco w PZU, klient sam może dostosować wariant polisy do własnych potrzeb. Przed podpisaniem umowy musi także określić sposób naprawy auta. Do wyboru ma 2 warianty – serwisowy i optymalny. Istnieje także możliwość zakupu polisy z gwarantowaną wartością pojazdu, co oznacza, że w przypadku kradzieży otrzyma zwrot kosztów równy wartości samochodu na dzień zawarcia umowy. Mniej wymagający kierowcy mogą wykupić tzw. Minicasco, czyli podstawową opcję ubezpieczenia AC, które gwarantuje wypłatę odszkodowania za szkody powstałe niezależnie od kierowcy.

Ubezpieczenie NNW w PZU

Ubezpieczenie NNW Max oferowane przez PZU, zapewnia ochronę w przypadku poruszania się różnymi pojazdami (własnym autem, autobusem, taksówką) z wyłączeniem motocykli, quadów i pojazdów szynowych. Klient sam ustala sumę ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotę odszkodowania, która może zostać mu wypłacona w razie wypadku. Jeśli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków kupowane jest w pakiecie z OC i AC, ubezpieczyciel proponuje bardziej korzystną cenę.  

Ubezpieczenie Assistance w PZU

Podstawowe usługi Assistance takie jak holowanie, czy możliwość skorzystania z auta zastępczego, ubezpieczyciel zapewnia w wariancie Komfort, który dodawany jest bezpłatnie do obowiązkowego OC lub AC. Bardziej wymagający klienci mogą skorzystać z zakupu opcji Assistance Super. Posiada ona szeroki zakres świadczeń takich jak transport medyczny, dowóz paliwa, a nawet opiekę nad dziećmi.

Jak wypowiedzieć umowę?

Wypowiedzenie umowy w PZU jest bardzo proste. Ubezpieczyciel nie wymaga żadnych szablonów i wzorów dokumentów. Pismo można sporządzić samodzielnie, jednak musi zwierać najważniejsze informacje. Są to: imię i nazwisko, adres zamieszkania, marka i model samochodu, którego umowa ma być wypowiedziana, numer polisy, data jej zakończenia oraz podstawa prawną, na podstawie której wypowiadamy umowę.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator OC PZU

Na stronie internetowej ubezpieczyciela dostępny jest kalkulator, dzięki któremu klient sam może obliczyć cenę polisy. Formularz ma sporo szczegółowych pytań (łącznie z z numerem rejestracyjnym i numerem VIN pojazdu), których wypełnienie jest wymagane do obliczenia ceny polisy. Ponadto sam formularz nie jest całkiem przejrzysty, a na jego wypełnienie trzeba poświęcić kilka chwil.

Dane kontaktowe

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU S.A.)

Strona internetowa: www.pzu.pl

Al. Jana Pawła II 24

00-133 Warszawa

Infolinia (dostępna całą dobę)

801 102 102

(22) 566 55 55

Stefania Stuglik

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Sylwia GizellaEli53Sławkoo98Piter0012lalka332 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Powiem szczerze, że bałem się, bo to wiadomo. Nie wiedziałem, ale tak wszystko poszło sprawnie, mailowo. Bardzo, bardzo szybko i sprawnie. Ludzie wyjątkowi, naprawdę. Jestem zadowolony. To była pierwsza moja kolizja. Aż się sam zdziwiłem, że tak szybko poszło.

Luiza
Gość
Luiza

Jesteście Państwo mocną konkurencją dla innych towarzystw. Bardzo szybko załatwiona sprawa i miła obsługa

Jolanta Dośpiał
Gość
Jolanta Dośpiał

Witam, potwierdzam, że wszystkie szkody w PZU są oceniane życzliwie i uczciwie. Wielki pozytyw dla Firmy PZU! Przy szkodzie nie ma żadnych problemów. pozdrawiam

Kamil
Gość
Kamil

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bez żadnych problemów!

Emilka
Gość
Emilka

W PZU likwidowałam już szkody kilkakrotnie pieniądze zawsze bez problemów wpływała na konto. Może nie jest najtaniej, ale likwidacja szkody jest sprawna i nie ma problemów z uzyskaniem pieniędzy

Piotr Głuśniewski
Gość
Piotr Głuśniewski

Miła i kompetentna obsługa. Likwidacja natychmiastowa i bez problemów.

fox49
Gość
fox49

Najgorsze towarzystwo ubezpieczeniowe, jakie istnieje! W tamtym roku zwichnięcie stawu barkowo- obojczykowego, 4 miesiące na zwolnieniu! Odszkodowanie? oczywiście, że odmowa. Powód? Stwierdzono, że sama sobie ten staw przeciążyłam i lekarz orzecznik nic nie stwierdził. Nie polecam, nie życzę nikomu takich jaj. Dla mnie to koniec współpracy z tym towarzystwem.

lalka332
Gość
lalka332

Z mojej strony również negatyw. To nie ubezpieczyciel tylko naciągacze z przymusowymi oplątami, omijajcie firmę PZU bardzo dużym łukiem,bo to są oszuści. Każą płacić duże składki a wypłacać nie chcą lub bardzo mało. Najgorsza sprawa to jest to żeby wycisnąć od nich odszkodowanie bo trzeba iść do sadu.

Piter0012
Gość
Piter0012

jak dla mnie to nie znam innego lepszego ubezpieczyciela. Od razu po zgłoszeniu szkody było wszystko w porządku. polecam

Sławkoo98
Gość
Sławkoo98

Ja ze swojej strony też polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów.

Eli53
Gość
Eli53

Normalnie tragedia Jak tylko się skończy umowa to przenoszę się gdzie indziej. Przy uszkodzeniu tylnej część pojazdu (lampa, kawałek boku) uznali szkodzę całkowitą. ja się pytam jak? samochód jeździ i działa. Porażka. Nie warto. Wszystko wydłużają i tylko oszukują.

Sylwia Gizella
Gość
Sylwia Gizella

Oszuści !!! Nigdy więcej !!! Nie ubezpieczajcie domu w PZU robią wszystko by nie zapłacić jak coś się wydarzy !!!

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00