biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 58 Średnia: 3.8]

PZU to największe towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce i jedno z większych na świecie. Działalność rozpoczęło prawie 100 lat temu jako państwowy zakład i monopolista na rynku ubezpieczeń. Spółka w 1999 r. została sprywatyzowana i zmieniło strategię działania na bardziej otwartą i przyjazną dla klientów. Dziś PZU jest liderem sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, Assistance i NNW), na życie, mieszkaniowych i polis turystycznych.

Wypowiedzenie OC w PZU

Umowa o polisę OC w PZU zawierana jest na rok. Umowę możesz wypowiedzieć przed dniem jej zakończenia, ale ochrona będzie działała do końca umowy. Czasem istnieje możliwość wypowiedzenia OC przed terminem i odzyskania części składki. Można to zrobić, kiedy:

  • przejąłeś OC zbywcy pojazdu,
  • umowa wznowiła się automatycznie.

Żeby skutecznie wypowiedzieć umowę o OC w PZU, trzeba przygotować wniosek z danymi pojazdu i jego właściciela oraz numerem polisy. Pismo musi podpisać własnoręcznie właściciel samochodu i wysłać tradycyjną pocztą lub na adres e-mail.

Kalkulator OC w PZU

Cenę składki OC w PZU można poznać po wypełnieniu formularza z danymi właściciela i pojazdu.

PZU oferuje trzy pakiety OC: S, M i L. Wariant S zawiera usługę PZU Pomoc w Drodze, czyli podstawowe wsparcie w razie nieprzewidzianych sytuacji. W dużo droższych wariantach M i L znajduje się w cenie polisa AC. Każdy pakiet można dostosować do swoich potrzeb, dodając dodatkowe ochrony, np. AutoSzyby.

Oprócz tego – towarzystwo dodaje bezpłatnie usługę Pomoc w Drodze, tj. Assistance w podstawowym wariancie. Warto też zwrócić uwagę na dodatkową opcję – wykluczenie szkody z ubezpieczenia OC. Dzięki niej, pierwsza szkoda nie wpłynie na składkę przy zawieraniu kolejnej umowy o OC w PZU. Ponadto, kupując OC w PZU, zyskujemy prawo do zakupu ze zniżką innych produktów ubezpieczyciela. Towarzystwo umożliwia płatność jednorazową albo rozłożoną na dwie lub cztery raty.

Wariant serwisowy ubezpieczenia AC  w PZU przygotowano z myślą o osobach, którym zależy na naprawach w autoryzowanym salonie z wykorzystaniem oryginalnych części producenta. Wykupując wersję serwisową, w razie konieczności naprawy, stosowane są alternatywne części, jakością dorównujące tym sygnowanym logo producenta. Wersja partnerska Autocasco w PZU to najtańsza alternatywa, ale pojazd można naprawić tylko w jednym z salonów partnerskich. Za opłatą można poszerzyć pakiet AC, np. o ochronę bagażu albo samochód zastępczy na czas naprawy. Do polisy można też wprowadzić ograniczenia, dzięki którym składka będzie niższa, ale towarzystwo nie pokryje w 100% szkody.

Ubezpieczenie NNW standardowe, które PZU nazywa po prostu NNW, zapewnia ochronę na terenie Polski, całej Europy i niektórych krajów na świecie. Pieniądze z polisy NNW wypłacane są, jeżeli do wypadku doszło w ubezpieczonym pojeździe. Poszkodowani mogą liczyć na zwrot kosztów leczenia, zakup przedmiotów rehabilitacyjnych (np. kul), odszkodowanie za pobyt w szpitalu i wypłatę 100% polisy w przypadku śmierci. Pakiet NNW Max w PZU poszerza ochronę na wszystkie pojazdy. Oznacza to, że ubezpieczony otrzyma pieniądze, jeżeli ucierpi w nie tylko ubezpieczonym aucie, ale i np. w taksówce, autobusie czy samochodzie, którym ktoś przewoził go grzecznościowo.

Usługa zapewnia doraźną naprawę, holowanie i parking do 3 dni. Kierowcy, którym zależy na czymś więcej, powinni zakupić wariant Assistance Super. Wybierając tę opcję, otrzymają pomoc polegającą na naprawie auta, wymianie kół, dowozie paliwa, organizacji noclegu i opiece nad dziećmi. Assistance Super dostępny jest w opcjach PL lub PL+EU. Pierwsza działa na terenie naszego kraju a druga – w Polsce, całej Europie i w niektórych państwach na świecie.

Subscribe
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
7 lat temu

Powiem szczerze, że bałem się, bo to wiadomo. Nie wiedziałem, ale tak wszystko poszło sprawnie, mailowo. Bardzo, bardzo szybko i sprawnie. Ludzie wyjątkowi, naprawdę. Jestem zadowolony. To była pierwsza moja kolizja. Aż się sam zdziwiłem, że tak szybko poszło.

Luiza
7 lat temu

Jesteście Państwo mocną konkurencją dla innych towarzystw. Bardzo szybko załatwiona sprawa i miła obsługa

Jolanta Dośpiał
7 lat temu

Witam, potwierdzam, że wszystkie szkody w PZU są oceniane życzliwie i uczciwie. Wielki pozytyw dla Firmy PZU! Przy szkodzie nie ma żadnych problemów. pozdrawiam

Kamil
7 lat temu

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bez żadnych problemów!

Emilka
7 lat temu

W PZU likwidowałam już szkody kilkakrotnie pieniądze zawsze bez problemów wpływała na konto. Może nie jest najtaniej, ale likwidacja szkody jest sprawna i nie ma problemów z uzyskaniem pieniędzy

Piotr Głuśniewski
7 lat temu

Miła i kompetentna obsługa. Likwidacja natychmiastowa i bez problemów.

fox49
6 lat temu

Najgorsze towarzystwo ubezpieczeniowe, jakie istnieje! W tamtym roku zwichnięcie stawu barkowo- obojczykowego, 4 miesiące na zwolnieniu! Odszkodowanie? oczywiście, że odmowa. Powód? Stwierdzono, że sama sobie ten staw przeciążyłam i lekarz orzecznik nic nie stwierdził. Nie polecam, nie życzę nikomu takich jaj. Dla mnie to koniec współpracy z tym towarzystwem.

lalka332
6 lat temu

Z mojej strony również negatyw. To nie ubezpieczyciel tylko naciągacze z przymusowymi oplątami, omijajcie firmę PZU bardzo dużym łukiem,bo to są oszuści. Każą płacić duże składki a wypłacać nie chcą lub bardzo mało. Najgorsza sprawa to jest to żeby wycisnąć od nich odszkodowanie bo trzeba iść do sadu.

Piter0012
6 lat temu

jak dla mnie to nie znam innego lepszego ubezpieczyciela. Od razu po zgłoszeniu szkody było wszystko w porządku. polecam

Sławkoo98
6 lat temu

Ja ze swojej strony też polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów.

Eli53
6 lat temu

Normalnie tragedia Jak tylko się skończy umowa to przenoszę się gdzie indziej. Przy uszkodzeniu tylnej część pojazdu (lampa, kawałek boku) uznali szkodzę całkowitą. ja się pytam jak? samochód jeździ i działa. Porażka. Nie warto. Wszystko wydłużają i tylko oszukują.

Sylwia Gizella
6 lat temu

Oszuści !!! Nigdy więcej !!! Nie ubezpieczajcie domu w PZU robią wszystko by nie zapłacić jak coś się wydarzy !!!

Łukasz
3 lat temu

Dziś otrzymałem odpowiedź od PZU, która brzmiała:
W wyniku ponownej analizy okoliczności sprawy, reklamacje uznajemy za zasadną. Informujemy że nie odnajdujemy podstaw do przyznania rekompensaty za zaistniałą sytuację.
Skoro tak traktują klientów i biorą pieniądze za nic to może czas żeby na firma ubezpieczeniową straciła klientów i przestała istnieć, przecież wszystko ma swój koniec.

aaa
3 lat temu

Oszuści i naciągacze !!! Szkoda z OC sprawcy. Warsztat naprawe wycenił na ponad 3500 zł, oni proponują troche ponad 900. Po wybraniu naprawy bezgotówkowej chcą wcisnąć nienależna amortyzację, tak że do naprawy mam dopłacić Ponad 700 zł. OMIJAĆ Z DALEKA !!!

Paweł
3 lat temu

Tylko nie PZU Dom są problemy z wypłatą odszkodowania, nie dość że stawki mieli najwyższe, to myślałem że wykupię ubezpieczenie w „solidnej” firmie. Jak przyszło do wypłaty to mnie olewają, dziadostwo straszne

Ania
2 lat temu

Nie polecam,musze zakończyć współpracę z tym towarzystwem ubezpieczeniowym.Duze skladki,a wypłaty niczym „kot napłakał „.

Michał
2 lat temu

Jestem prawnikiem, zajmuję się dochodzeniem odszkodowań. W mojej ocenie, od kilku lat PZU jest najgorszym zakładem ubezpieczeń. Nie dość, że składki są jednymi z najwyższych na rynku, to jeszcze w każdej sprawie PZU robi problemy poszkodowanym. Pomijam już, iż w kalkulacjach naprawczych PZU stosuje stawkę 55 zł. netto za 1rbg, gdzie minimalna stawka to ok. 110 zł. netto… Nawet pisma adresują jakoś tak bez szacunku 🙁 Coś się stało z tą firmą, bo jeszcze kilka lat temu była w miarę. Aktualnie polecam rezygnować z ich usług.

Barbara
2 lat temu

Nie polecam tej firmy. Obsługa klienta na marnym poziomie. Odmawiają mężowi wyplaty świadczenia argumentując, że pęknięcie więzadeł w kolanie jest wynikiem choroby, a nie nieszczęśliwego wypadku. Tak odwdzięczają się za 10- letnie wpływy składek na ich konto. Szkoda pieniędzy i nerwów. Gratuluję! Straciliście kolejnego klienta, oszuści!

Wojtek
2 lat temu

WITAM.Zostalem oszukany przez firme PZU SA,nadmienie ze ubezpieczam tam od 20 lat ponad,i place za nieruchomosci samochody itd,ostatnio mialem szkode wlamanie wandalizm i kradziez wycenili na 15 tys (kpina)prywatny rzeczoznawca wycenil na drugie tyle,zgloszenie do pzu bylo odrazu a na policje po paru dniach gdyz pani powiedziala ze nie musi byc zgloszone na policje wystarczy napisac ze nie zgloszone,czekalem na pieniazki i ku mojemu zdziwieniu dostalem z pzu odmowe gdyz nie bylo takiego zdarzenia i ze sam sobie to zrobilem,napisali tez ze chce wyludzic pieniadze i napisali do policji o sciganie,to jest jakas paranoja co oni wymyslili,jest duzo do pisania napisalem tylko w skrocie.sprawe oddaje do sadu a PZU niechce znac.STANOWCZO ODRAZDZAM PZU……PZU……PZU

Wanda
1 rok temu

Najgorszy ubezpieczyciel, zdziera kasę a jeżeli dojdzie do czegoś zawsze znajdzie lukę, aby nie wypłacić odszkodowania. Strata pieniędzy.

Marcin
1 rok temu

Chciałbym ostrzec przed pzu. Lichwiarze, oszuści. Przestrzegam wszystkich przed tym ubezpieczycielem. W 2019 roku miałem szkodę na pojeździe. Szkodą powstała nie z mojej winy. Nieostrożny kierowca uszkodził mój samochód. Dostałem wycenę z pzu na 13000 zł ,a wartość mojego pojazdu oczywiście zanizona do 20000 zł. Mój samochód stał w serwisie i czekał na naprawę z oc sprawcy ale pzu stwierdziło że jest to szkoda calkowita i ich to nie interesuje. Gdzie naprawa z oc sprawcy jest do 100% wartości pojazdu przed szkodą. Pojazd nie naprawiony został mi wydany po tym jak powiedziałem że nie chce go sprzedawać na ich aukcjach. Tragedia. Jak tak można. W dniu dzisiejszym sprawa trafiła do prawnika. Nie polecam nikomu.

Daniel
11 miesięcy temu

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług PZU.

W marcu 2021 roku podpisałem z PZU umowę o ubezpieczenie kredytu hipotecznego – zapłaciłem 8402,95 zł za 4-letni okres ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia obejmował m.in. cytuję pkt paragraf 3 pkt 2 umowy: „Utrata pracy”. W listopadzie 2022 zostałem zwolniony „z przyczyn nie dotyczących pracownika” z pracy. Wypowiedzenie przekazałem ubezpieczycielowi w lutym tego roku (byłem na wypowiedzeniu do końca lutego). Na początku marca przekazałem świadectwo pracy (niezwłocznie po otrzymaniu od byłego pracodawcy). 30 marca zarejestrowałem się także na polecenie PZU jako bezrobotny w Urzędzie Pracy.

PZU odmówiło wypłaty ubezpieczenia, argumentując, że za krótko jestem bezrobotny. Po 2 miesiącach bez pracy płacę samodzielnie już 2 ratę kredytu hipotecznego. W tym momencie zabiegam o zwrot kosztów ubezpieczenia (skoro ubezpieczenie nie zadziałało zgodnie z warunkami opisanymi na umowie). Zdecydowanie nie polecam.

Daniel
10 miesięcy temu

Dzień dobry

 
W marcu 2021 roku przymuszony przez bank PKO SA, przy okazji zawierania umowy na kredyt hipoteczny – do podpisania z bankiem, jako pośrednikiem – umowy o ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Ubezpieczenie jest „realizowane” przez PZU (ubezpieczenie CPI). 

Zapłaciłem 8402,95 zł za 4-letni okres ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia obejmował m.in. cytuję paragraf 3 pkt 2 umowy: „Utrata pracy”. 

W listopadzie 2022 zostałem zwolniony z pracy „z przyczyn nie dotyczących pracownika”. Wypowiedzenie przekazałem ubezpieczycielowi – PZU w lutym tego roku (byłem na wypowiedzeniu do końca lutego). Na początku marca na prośbę psu przekazałem świadectwo pracy. 30 marca zarejestrowałem się także na prośbę PZU jako bezrobotny w Urzędzie Pracy.
 
PZU do tej pory odmawia wypłaty ubezpieczenia, argumentując, że za krótko jestem bezrobotny. Po 3 miesiącach bez pracy, płacę samodzielnie już 3 ratę kredytu hipotecznego, mimo iż zapłaciłem PZU 8402,95 zł za ubezpieczenie od utraty pracy. PZU powołuje się na regulamin PKO SA. Przy czym nikt mi tego regulaminu przy podpisywaniu umowy o ubezpieczenie nie przedstawił. Nigdy takiego regulaminu nie podpisywałem.

Co ciekawe, PZU co jakiś czas prosi mnie o zaświadczenia z Urzędu Pracy o statusie bezrobotnego. Jedną taką prośbę wysłali 31 marca. Zaświadczenie wysłałem do PZU. Kolejną prośbę wysłali 2 maja. Znów zaświadczenie zostało dostarczone na prośbę PZU.

Próbowałem 2 razy reklamować sytuację w PZU, bez skutku. Za drugim razem u „Rzecznika Klienta PZU”.

Czy to normalne, że kupuje się ubezpieczenie od utraty pracy i kiedy się traci pracę, to takie ubezpieczenie nie działa? Co mam zrobić w takim przypadku? Czy zasadne jest poinformowanie KNF, UOKiK czy RPO? Czy może potrzebna jest pomoc prywatnej kancelarii?

Damian
6 miesięcy temu

Bardzo serdecznie nie polecam tego ubezpieczyciela i ostrzegam z OC sprawcy zaniżają o ponad połowę ceny rynkowej auta i robią szkodę całkowitą Ostrzegam

Patryk
1 miesiąc temu
Reply to  Damian

POTWIERDZAM !!!

Damian
6 miesięcy temu

Nie Polecam i ostrzegam wszystkich przed zakupem ubezpieczenia w PZU o ponad połowę zaniżają cenę rynkową auta bardzo nie przyjemna obsługa szkody i rzeczoznawca.Milo jest tylko jak chcesz zakupić polisę OC AC i wyłudzić z ciebie pieniądze

WRZ
6 miesięcy temu

Oszuści! Przesyłają propozycje ubezpieczenia i automatycznie uznają to jako potwierdzenie oferty i naliczają odsetki, nie potrafią nawet zaargumentować na jakiej podstawie zawarli umowę i dostarczyć dowodów, dlatego sugeruję zaniechać jakichkolwiek kontaktów w celu uniknięcia problemów.

Patryk
1 miesiąc temu

NIE POLECAM, celowe zaniżanie i wachlowanie kwotami w kosztorysie i wycenianie wartości auta – KOREKTY ROBIONE NAWET O 1 zł (jedną złotówkę) !! Pobierać pieniądze to taaaakkkk, wypłacić należne – ooo nieeeeee. NIE POLECAM!!!!

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.