biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Generali T.U. S.A. (właściciel marki Proama)

[Głosów: 19 Średnia: 4.4]

Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama jest częścią Grupy Generali. Już od prawie dekady oferuje zróżnicowane produkty ubezpieczeniowe: polisy komunikacyjne, mieszkaniowe, na życie, turystyczne. Proama wciąż rozwija sieć sprzedaży i podnosi standardy usług, czego dowodem są liczne nagrody, w tym tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2014.

Wypowiedzenie OC w Proama

Aby wypowiedzieć polisę OC w Proama trzeba wypełnić i wysłać wniosek tradycyjną pocztą albo – w formie skanu lub zdjęcia – na adres e-mail. Wzór pisma znajduje się na stronie internetowej towarzystwa. Koniecznie należy pamiętać, żeby wniosek przesłać najpóźniej 1 dzień przed końcem okresu, na jaki zostało zawarte ubezpieczenie. Jeżeli jednak wypowiedzenie dotyczy polisy wznowionej automatycznie albo OC poprzedniego właściciela pojazdu, to nie obowiązują żadne terminy graniczne.

Kalkulator OC w Proama

Żeby szybko wyliczyć składkę na ubezpieczenie OC w Proama, najlepiej skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie.

W przejrzystym formularzu trzeba podać dane pojazdu i właściciela. Wymagane jest wpisanie nie tylko podstawowych informacji, ale i nr PESEL ubezpieczającego, nr rejestracyjnego samochodu, co może zniechęcić niektóre osoby. Wysokość składki wyświetli się zaraz po wypełnieniu kwestionariusza.

Zakres ubezpieczenie uregulowany jest przepisami. Oznacza to, że warunki ochrony u wszystkich ubezpieczycieli są dokładnie takie same. Dlatego najkorzystniejsze OC to te najtańsze, nie ma potrzeby porównywania innych parametrów. W Proama do polis OC dodawane są bezpłatnie produkty towarzyszące – Zielona Karta i Assistance Wypadkowy. Zielona Karta to dokument, który trzeba mieć przy sobie, jadąc samochodem za granicę. Zielona Karta obowiązuje w 13 krajach i poświadcza, że auto ma ważne OC. W ramach Assistance Wypadkowego można liczyć na pomoc, gdy auto weźmie udział w wypadku. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, nawet kiedy samochód nie jest używany. W razie stwierdzenia braku polisy choćby przez 1 dzień, UFG nakłada wysoką karę finansową. W Proama za polisę OC można zapłacić na dwa sposoby: jednorazowo lub w ratach.

Autocasco to nie tylko ubezpieczenie od kradzieży, ale i uszkodzeń spowodowanych wypadkiem, działaniem wandali, a nawet sił natury (powodzi, pożarów). Jednym słowem – polisa AC zapewnia kompleksową ochronę w razie każdej niespodziewanej sytuacji, która może przytrafić się na drodze. Proama oferuje do wyboru dwa warianty Autocasco: Casco ASO i Casco Warsztat. Oba pakiety chronią od wszystkich rodzajów ryzyk (all-risk). Jedyna różnica jest taka, że w ramach Casco ASO można zlikwidować szkodę w Autoryzowanym Serwisie Obsługi z wykorzystaniem części sygnowanych logo producenta samochodu. Umowa o AC w Proama zawierana jest na 12 miesięcy i nie jest automatycznie przedłużana. Kierowcy, którzy wykupią Autocasco w Proama, otrzymają w pakiecie ubezpieczenie OC.

Polisa NNW w Proama chroni kierowcę i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków. Co istotne – polisa nie obowiązuje tylko na ulicy, kiedy samochód porusza się, ale w każdej sytuacji związanej z użytkowaniem pojazdu. Dlatego osoby, które zdecydują się na ubezpieczenie NNW w Proama, mogą liczyć na wypłatę odszkodowania, np. za uszkodzenie ciała, do którego doszło podczas wsiadania lub wysiadania z auta. Zakres NNW obejmuje drobne urazy, trwałe uszkodzenie ciała i śmierć ubezpieczonego. Polisa pokrywa też koszt wykupienia leków i rehabilitacji, gwarantuje wypłatę odszkodowania za pobyt w szpitalu, niezdolność do pracy i inne skutki wypadku.

Assistance w Proama występuje w dwóch wariantach – Midi Assistance i Super Assistance. Pakiet Midi obowiązuje na terenie całej Polski i obejmuje np. pomoc informacyjną, naprawę samochodu na miejscu, holowanie, dostarczenie paliwa, zapewnienie noclegu. Wersja Super Assistance działa nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów europejskich. Kierowcy, którzy zdecydują się na ten pakiet ubezpieczenia w Proama, otrzymają to samo, co zawiera wersja Midi i dodatkowo: samochód zastępczy, holowanie na dłuższym odcinku, opiekę tłumacza. Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo, więc kierowca można liczyć na pomoc nawet wtedy, gdy kryzysowa sytuacja zdarzy się w nocy. Niewielki koszt Assistance zwraca się najczęściej już podczas pierwszego nieprzewidzianego zdarzenia.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żaneta
7 lat temu

Uczciwa ubezpieczalnia, nie mam z nimi żadnego problemu. Współpracuje z Proama od wielu lat. Zaproponowano mi bardzo uczciwą ofertę z której jestem zadowolona. Place nie za dużo a pakiet jest bardzo atrakcyjny. Nie mam zamiaru zmieniać.

Kacper
7 lat temu

Z całego serca polecam ubezpieczenie w Tej firmie. Zamówiłem rozmowę w internecie, zadzwoniła konsultantka, wyliczyła szybko atrakcyjną składkę i jestem zadowolony. Gorąco polecam.

Miłosz
7 lat temu

Witam. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Szybko, rzeczowo i miło udzielili mi wszystkich wyjaśnień.

Daniel
7 lat temu

Ocena w skali 1-5. Mocna 5 !! Oferta godna polecenia. pozdrawiam Daniel

Karolina
7 lat temu

Naprawdę polecam jestem dumna, że mam takiego osobistego Doradcę. 🙂 Kupiłam tam OC taniej o prawie 130 zł niż w zeszłym roku w innej firmie, gdzie do tej pory byłam ubezpieczona. Dodam, że można z nimi negocjować i załatwiają wszystko błyskawicznie. Jestem mile zaskoczona całym podejściem do Klienta.

Paweł
7 lat temu

Polecam Proame!

diablica09
7 lat temu

przez około 4 lata korzystałam z ubezpieczenia u nich, ale niedawno przydarzyła mi się stluczka i potraktowali mnie nie poważnie, naliczając wysokie składki. Teraz przekonałam się jak to się nie opłaca.

krzysiuD66
7 lat temu

Bardzo jestem zadowolona z ubezpieczenia OC i AC w Proamie. Likwidacja szkody trwała tylko 5 dni. Koszty pokryły w całości uszkodzenia. Kontakt z doradcą telefoniczny czy mailowy jest doskonały. Polecam z całym zaufaniem Proamę.

Zanii64
7 lat temu

Chciałam uprzedzić wszystkich!!! To zwykła banda naciągaczy. Uważajcie co jest ustalane podczas zawierania umowy w trakcie rozmowy z konsultantem Proamy. Najgorsze jest to, że pojedyncze słowa traktują jak zawarcie umowy na OC a później musisz płacić za coś czego nie zamawiałeś.

Bojke44
7 lat temu

ze swojej strony to odradzam. Posiadam pełne ubezpieczenie OC AC superasistance w Proama. Kiedy potrzebowałem pomocy i na zgłoszona szkodzę z AC , obejrzaną przez człowieka z Proamy to dostałem odmowę, choć na odpowiedź czekam ponad 7 tygodni.

mirroooo73
7 lat temu

ja do Proamy nie mam nic. Super się z nimi współpracuje 🙂

atifZ
7 lat temu

Nie wypłacili mi odszkodowania z polisy OC sprawcy kolizji (12 tyś.zł.)Stwierdzili że takie uszkodzenia nie mogły powstać w wyniku zderzenia tych dwóch aut. Policjanci którzy byli na miejscu kolizji nie są dla nich żadnymi świadkami,gdyż nie widzieli czy samochody były całe jeszcze przed kolizją. Potraktowano mnie jak oszusta i bandytę,który chce wyłudzić odszkodowanie. Mam ośmiu świadków kolizji.. Wszystko mówi samo za siebie.

Mjjj
2 lat temu

Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii na temat tego ubezpieczyciela. Wszystko jest pięknie, owszem, dopóki się płaci. Problem występuje jak tylko chcemy uzyskać pomoc w ramach odszkodowania. Miesiąc czasu czekam na nowe opony, które zostały mi skradzione. MIESIĄC telefonów, próśb, ponagleń … Każdy umywa ręce i odsyła do kogoś innego. To nie jest profesjonalna usługa, to nie jest dbanie o bezpieczeństwo klienta. Trudno znaleźć osobę odpowiedzialną za ten cały bałagan, ludzie odbierający telefon schematowo odpowiadają na pytania i winnego brak.
Zdecydowanie nie polecam, chyba, że liczycie na szczęście i to, że nie będzie potrzeby korzystania z ich usług.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.