proama-logo
[Głosów:11    Średnia:4.5/5]

Proama jest jedną z marek Grupy Generali, działającej w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce marka znana jest od 2011 roku, a w roku 2016 została przekształcona w Oddział Generali T.U. S.A., dzięki czemu podlega bezpośrednio pod nadzór KNF. Dziennik Ubezpieczeniowy uznał Towarzystwo Proama za najszybciej rozwijającą się firmę ubezpieczeniową w Polsce. Firma jest wysoko ceniona przez konsumentów, o czym świadczyć może fakt, że została odznaczona „Gwiazdą Jakości Obsługi 2014″ w VII edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi. Od lat przyciąga klientów nowatorskimi rozwiązaniami, jak choćby wprowadzenie zniżki bonus-malus w wysokości 70 proc. dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców

Ubezpieczenie OC w Towarzystwie Proama

W ramach OC zakupionego w firmie Proama, klienci mogą liczyć nie tylko na standardowe świadczenia z niego wynikające, ale także szereg usług dodatkowych, które uzależnione są od historii i profilu właściciela pojazdu. Firma oferuje aż do 70 proc. zniżki dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców. Wprowadziła usługę Osobisty Doradca, dzięki której klient zawsze rozmawia z tą samą osobą, czuwającą nad jego sprawami. Dodatkowo przy zakupie OC oferowana jest Zielona Karta, wysyłana pocztą na życzenie klienta. Klienci mogą także liczyć na Assistance Wypadkowy, działający przez całą dobę.

Ubezpieczenie AC w Towarzystwie Proama

Proama ten rodzaj ubezpieczenia oferuje w pakietach, a każdy z nich zawiera również obowiązkowe OC. Klienci mają do wyboru dwa warianty Autocasco – Casco Aso oraz Casco Komfortowy. Pierwszy z nich dotyczy samochodów do 7 lat, drugi do lat 12. Oba pakiety zapewniają ubezpieczenie od kradzieży oraz wszelkich ryzyk. Casco Aso umożliwia likwidację szkody w Autoryzowanym Serwisie Obsługi oraz z uwzględnieniem kosztów nowych materiałów i części zamiennych, sygnowanych logo producenta samochodu). W Casco Komfortowym likwidacja szkody może zostać dokonana w warsztacie, bez uwzględnienia amortyzacji części oraz z zastosowaniem oryginalnych części zamiennych.

Ubezpieczenie NNW w Towarzystwie Proama

Kupujący ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków mogą liczyć na ochronę zarówno osoby kierującej, jak i pasażerów. Ubezpieczenie dotyczy zdarzeń w związku z użytkowaniem samochodu (nie tylko podczas jazdy). Suma ubezpieczenia w ramach NNW dotyczy trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz śmierci w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Zakres terytorialny polisy to cała Polska oraz większość krajów europejskich.

Ubezpieczenie Assistance w Towarzystwie Proama

Proama oferuje swoim klientom ubezpieczenie Assistance w dwóch możliwych wariantach – Super Assistance i Midi Assistance. Pakiet Super Assistance zawiera bardzo szeroki zakres świadczeń, dzięki czemu kierowca i jego pasażerowie mogą liczyć na pomoc w niemal każdej sytuacji. Polisa obowiązuje niezależnie od odległości między miejscem zdarzenia, a miejscem zamieszkania ubezpieczonego. Polisa działa w Polsce i w większości państw w Europie. Midi Assistance również zapewnia szereg usług pomocowych w związku z nieoczekiwanymi zdarzeniami, jednak jest on nieco uboższy i obowiązuje jedynie na terenie Polski.  

Jak wypowiedzieć umowę?

Klienci, którzy zakupili polisę za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie, mają prawo do wypowiedzenia umowy w terminie do 30 dni od jej zawarcia. Jeśli ważność polisy dobiega końca, można ją także wypowiedzieć nie później niż jeden dzień przed jej zakończeniem. Na stronie internetowej ubezpieczyciela dostępny jest wzór wniosku o wypowiedzenie umowy. Należy go wydrukować, wypełnić, własnoręcznie podpisać i przesłać do siedziby towarzystwa.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator OC Proama

Kalkulator dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela jest klarowny i przejrzysty. Zwiera wszystkie niezbędne informacje, które potrzebne są towarzystwu do wyliczenia składki. To, co może budzić niechęć użytkowników, którzy chcą jedynie wstępnie zorientować się w cenach ubezpieczeń komunikacyjnych, to konieczność podania nie tylko imienia i nazwiska, ale nawet numeru PESEL.

Dane kontaktowe

strona internetowa: www.proama.pl

ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

fax. 815 815 810

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00)

815 815 815

Stefania Stuglik

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00