biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 22 Średnia: 4.2]

Niewiele osób wie, że towarzystwo ubezpieczeniowe Generali powstało we Włoszech już w 1831 r. a jego pierwsze polskie oddziały kilka lat później. Po II wojnie światowej państwo odebrało Generali (jak wszystkim prywatnym ubezpieczycielom) prawo do działalności. Generali powróciło do Polski w 1998 r. Firma oferuje klientom bogate pakiety ubezpieczeniowe i inwestycyjne. W Generali można kupić polisy OC i AC, mieszkaniowe, na życie, turystyczne i inne. Generali sprzedaje swoje produkty poprzez cztery spółki:

  • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
  • Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
  • Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.,
  • Generali Finance Sp. z o.o.

Wypowiedzenie OC w Generali


Skuteczne wypowiedzenie OC w Generali można złożyć na kilka sposobów, ale najszybszym będzie wydrukować wzór wypowiedzenia OC, wypełnić go czytelnie i odręcznie podpisać. Wypowiedzenie polisy OC można przesłać do siedziby Generali albo zrobić skan (zdjęcie) i załączyć je do e-maila i wysłać na adres: centrumklienta@generali.pl. Rezygnację z polisy trzeba złożyć najpóźniej 1 dzień przed końcem umowy. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoje OC odnowi się automatycznie. Wniosek o wypowiedzenie OC wznowionego automatycznie możesz złożyć w każdej chwili. Towarzystwo zamknie umowę w dniu wpłynięcia wniosku, a składka naliczy się tylko za czas ochrony tj. do dnia rozwiązania umowy.

Kalkulator OC w Generali


W kalkulatorze OC Generali możesz samodzielnie wyliczyć wysokość składki OC.

Kalkulator składa się z czterech głównych sekcji. W pierwszej podajesz dane pojazdu (marka, model, rok rejestracji itd.), w kolejnej – informacje o sobie (właścicielu auta): imię i nazwisko, rok wydania prawa jazdy. W następnej części zaznaczasz okres obowiązywania polisy OC, a na końcu – udzielasz różnych zgód.

Kierowcy, którzy mają prawo jazdy ponad 10 lat i bezszkodową jazdę mogą liczyć na zniżki w OC sięgające nawet 20-30%. Zaletą polis OC w Generali jest możliwość elastycznego ich kształtowania. W cenie każdego OC znajduje się Assistance w podstawowej wersji, ale za opłatą można dobrać NNW, AC, a nawet inne produkty Generali (polisy na życie, mieszkaniowe itd.). Towarzystwo przewiduje atrakcyjne zniżki dla takich pakietów ubezpieczeń. Ponadto, Generali posiadaczom swoich polis daje rabaty do sklepów z fotelikami dziecięcymi, warsztatów samochodowych i innych punktów, z którymi towarzystwo ma podpisaną umowę.

AC w Generali obejmuje m.in. wypadki, szkody parkingowe, kradzieże, podpalenia czy wandalizm. Zaletą ubezpieczenia AC w Generali jest możliwość wyboru sposobu likwidacji szkody – w Generali można zdecydować się na odszkodowanie albo naprawę w warsztacie. Do ubezpieczenia można dobrać dodatkowe polisy: NNW, Assistance. Doświadczeni kierowcy dostaną dodatkową zniżkę na zakup ubezpieczenia. Polisa Autocasco w Generali może być poszerzona o ochronę wyposażenia dodatkowego samochodu, odstąpienie od amortyzacji części, utrzymanie sumy ubezpieczenia.

NNW Kierowcy nie jest przypisane do auta, ale do kierowcy. Oznacza to, że kierowca dostanie odszkodowanie niezależnie od tego, czyim samochodem będzie się poruszał (np. służbowym, pożyczonym od znajomego itd.). NNW Pojazdu gwarantuje wypłatę odszkodowania kierowcy i wszystkim pasażerom podróżującym w ubezpieczonym pojeździe. Ubezpieczenie NNW obowiązuje nie tylko w razie wypadku poruszającego się samochodu, ale we wszystkich przykrych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w związku z użytkowaniem pojazdu (np. skręcenie kostki przy wysiadaniu). Obie polisy: NNW Kierowcy i Pojazdu działają na terenie całej Europy przez 24 h na dobę, a suma ubezpieczenia wynosi do 100 000 zł.

Najtańsze Asisstance – Standard – obowiązuje tylko w Polsce i chroni w podstawowym zakresie. Tzn. zapewnia naprawę i nielimitowane holowanie w razie wypadku. Bogatsze polisy: Komfort, Komfort Plus i Lux działają nie tylko w Polsce, ale i na terenie całej Europy. Gwarantują wsparcie w razie awarii, wypadku i kradzieży. Zapewniają samochód i kierowcę zastępczego, naprawę w miejscu zdarzenia, holowanie i zakwaterowanie dla kierowcy i pasażerów. Opcja Assistance Lux ma najbardziej rozbudowany zakres ochrony, zniesiony limit ilości zdarzeń i podwyższoną sumą ubezpieczenia do 20 000 zł.

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia
4 lat temu

Ubezpieczenie jest w cenie korzystnej. Wszystko ok, sprawnie i z dużą kulturą. Moja cała rodzina się u nich ubezpiecza.

Wiktor
4 lat temu

Kilkukrotnie korzystałem z likwidacji szkody w firmie Generali. Sympatycznie, sprawnie i naprawdę wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam. Nie wiem, jak wyglądają porównania cenowe z innymi ubezpieczycielami, ale dla mnie ważne jest, aby w momencie wystąpienia szkody nie było żadnych problemów. Kontakt z osobami tam pracującymi jest naprawdę przyjemnością. Polecam i pozdrawiam.

Paweł
4 lat temu

Polecam Generali w ubezpieczeniu AC. Nie robią problemów i nie robią nic pod górkę, a sam proces likwidacji jest zadowalający. Poza tym sama kultura i profesjonalizm.

Mateusz Klimański
4 lat temu

Niedawno miałem szkodę. Zniszczeniu uległ dom i wyposażenie . Wszystko sprawnie załatwiono, odszkodowanie wypłacono w pełni adekwatne do zniszczeń. Jestem bardzo zadowolony, pozdrawiam i polecam

Beata
4 lat temu

Super, bardzo dobry ubezpieczyciel. Pieniądze na konto dostałam w ciągu kilku dni od daty wysłania roszczenia. Świetna obsługa, agenci odpowiadają na e-maile w szybkim tempie nawet w niedzielę! Jestem bardzo zadowolona. Polecam.

Lidka
4 lat temu

Złodzieje. Tylko tyle przychodzi mi do głowy myśląc o tej firmie…Takiego braku profesjonalizmu, kompetencji to nie widziałam jeszcze nigdzie. Rzeczoznawca to nieporozumienie, ale to i tak nic w porównaniu z „likwidatorem” szkody. Przykre. Szerokim łukiem od Generali.

Eve
4 lat temu

Stanowczo nie polecam tego Ubezpieczyciela do żadnych, ale to do żadnych ubezpieczeń. Miałam z nimi styczność co do ubezpieczeń budynków i NW samochowego. Klka lat ubezpieczałam budynki od wszelkich szkód nawet od trzęsienia ziemi. Jakie było moje zdziwienie, kiedy akurat zalało mi mieszkanie. Przysłali pismo,że nie wypłacają z tego tytułu odszkodowania. Natychmiast z nich zrezygnowałam. Nigdy więcej.

Szymko
4 lat temu

Ja ze swojej strony mogę polecić Generali. Wypłacili mi odszkodowanie za złamanie nogi w przeciągu kilku dni.

Domi
4 lat temu

Szczerze nie polecam towarzystwa GENERALI. Ukradziono mi auto, dostarczyłem wszystkie dokumenty. GENERALI domaga się jeszcze dokumentu umorzenia śledztwa przez policję . A w warunkach umowy nie ma o tym nawet słowa. Efekt jest taki, że zostałem okradziony, samochodu nie mam, zapłaciłem 4500 zł za autocasco które nic nie znaczy. Jeszcze raz szczerze nie polecam. Już nigdy na pewno ich nie wybiorę.

Ewelina Kuc
4 lat temu

Miałam stłuczkę i sprawca ubezpieczony był właśnie w Generali. Czekając na wycenę rzeczoznawcy oczytałam się na różnych stronach złych opinii o tym TU jednak ja złego słowa nie mogę na nich powiedzieć. Zgłosiłam szkodę poprzez infolinię, dwa dni później przyjechał rzeczoznawca na oględziny samochodu. Wypłata również nastąpiła w terminie, także wszystko tak, jak powinno być. Jestem bardzo zadowolona!

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.