generali-logo
[Głosów:20    Średnia:4.3/5]

Generali Polska należy do jednej z największych grup finansowo – ubezpieczeniowych Generali, która może pochwalić się bardzo bogatą historią, sięgającą 1837 roku. Towarzystwo znane jest z kompleksowych i atrakcyjnych cenowo ubezpieczeń. W ofercie Generali Polska znajdują się produkty majątkowe, korporacyjne, emerytalne i na życie.

Do polskich spółek Generali należą:

 • Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 • Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.
 • Generali Finance Sp. z o.o.
 • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Generali – OC za najniższą cenę

Zakres ochrony OC pojazdu reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Generali, tak jak pozostałe zakłady ubezpieczeń, zapewnia wsparcie finansowe dla sprawcy wypadku lub kolizji. Szkody komunikacyjne rekompensowane są do wysokości ustawowych sum gwarancyjnych:

 • 5 mln EUR dla szkód osobowych,
 • 1 mln EUR dla szkód majątkowych.

Generali obejmuje swoją ochroną skutki zdarzeń, które miały miejsce w Polsce i innych krajach europejskich oraz Serbii, Chorwacji, Szwajcarii i Andorze.

Kupując polisę OC Generali możemy skorzystać z ciekawych promocji:

 • darmowego assistance (po wypadku),
 • ochrony bagażu,
 • obniżki cenowej dla doświadczonych kierowców,
 • 15% rabatu dla młodych (w przypadku pierwszego ubezpieczenia),
 • promocji na zakup dodatkowych produktów ubezpieczeniowych.

AC Generali i kompleksowa ochrona

Formuła all risks w AC Generali zapewnia pełną ochronę pojazdu od wszelkich ryzyk. Kupując autocasco w Generali, oprócz standardowego ubezpieczenia od wypadku zyskujemy gwarancję naprawy samochodu w przypadku szkód parkingowych, wandalizmu, zatopienia i podpalenia. Autocasco Generali działa w Polsce i innych krajach europejskich.

Dużym atutem polisy AC Generali jest możliwość dowolnego kształtowania zakresu ochrony oraz sposobu likwidacji szkody ((naprawa w warsztacie lub w ASO (autoryzowanej stacji obsługi), wycena przez eksperta Generali)). Co istotne – w Generali możemy otrzymać odszkodowanie wg kosztów naprawy stosowanych w ASO. Każda wprowadzona przez nas zmiana w umowie AC ma wpływ na wysokość składki, a więc sami decydujemy ile i za jaką ochronę chcemy zapłacić.

Jeśli zawieramy pierwszą umowę AC, otrzymamy od Generali 15% zniżkę. Na dodatkowe bonusy cenowe mogą również liczyć doświadczeni kierowcy.

Szczegółowy zapis warunków ubezpieczenia AC znajduje się w OWU AC Generali.

Generali – NNW Kierowcy i Pasażerów

Ubezpieczenie NNW Generali (następstw nieszczęśliwych wypadków) przyda się każdemu właścicielowi pojazdu. Za niewielką cenę uzyska on bowiem gwarancję finansowej pomocy dla siebie i swoich pasażerów na leczenie i rehabilitację powypadkową.

Generali przygotowało ofertę NNW w dwóch wariantach (do wyboru): NNW Kierowcy (tylko dla kierowcy) lub NNW Pojazdu (dla kierowcy i pasażerów). W obu przypadkach polisa chroni od skutków wypadków, które zdarzyły się na terenie Polski i innych państw europejskich.

Odpowiedzialność Generali w NNW dotyczy:

 • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • pobytu w szpitalu (za każdą dobę 1% sumy ubezpieczenia, nie więcej niż 10% za cały pobyt),
 • śmierci osoby objętej ochroną (przez dwa lata od wypadku).

Suma ubezpieczenia Generali NNW może zostać ustalona do wysokości 100 tysięcy złotych.

Zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków Generali upoważnia do dodatkowej zniżki na OC.

Pomoc drogowa 24h, czyli Assistance Generali

ASS Generali zapewnia szybką i fachową pomoc na wypadek nieprzewidzianego unieruchomienia pojazdu na drodze. Polisa obowiązuje w Polsce lub na terenie wszystkich państw europejskich. Z Generali ASS otrzymamy szereg usług (w zależności od wybranego wariantu ochrony) po: awarii, kolizji, wypadku lub kradzieży pojazdu.

Polisę ASS Generali zakupimy w wariancie:

 • Standard – pomoc informacyjna po wypadku w Polsce oraz holowanie, pojazd zastępczy (do 3 dni), z sumą ubezpieczenia 1 000 zł na jedno zdarzenie;
 • Komfort – polisa działa w Polsce i innych krajach Europy. Pomoc assistance otrzymamy po awarii, kradzieży i wypadku. W ramach świadczonych usług przysługuje m.in.: pomoc informacyjna i tłumacza, kontynuacja podróży, holowanie, zakwaterowanie, pojazd zastępczy, kierowca zastępczy. Suma ubezpieczenia wynosi 5000 zł na jedno zdarzenie;
 • Lux – wersja ASS z najbardziej rozbudowanym zakresem ochrony, zniesionym limitem ilości zdarzeń i podwyższoną sumą ubezpieczenia (20 000 zł).

Pamiętajmy, że przed zakupem polisy należy zapoznać się z OWU Generali ASS, w których znajdziemy szczegółowe warunki ochrony oraz pełny wykaz limitów przysługujących w ramach wybranych usług.

Zgłoszenie szkody w Generali

Towarzystwo Generali umożliwia kontakt w sprawie szkody na kilka sposobów, w zależności od preferencji klienta:

 • telefoniczny – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00,

pod numerem 913 913 913. W przypadku zgłoszenia ASS – przez całą dobę;

Przed rozmową telefoniczną warto przygotować:

 • przez Internet – za pomocą formularza szkody: https://www.generali.pl/web/kontakt/zgloszenie-szkody/komunikacyjna
 • e-mailem – na adres: szkody@generali.pl

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator OC Generali

Elastyczny zakres ubezpieczenia Generali przemawia na korzyść tej firmy. Jednak głównym elementem, który zdecyduje o wyborze ubezpieczyciela będzie prawdopodobnie cena polisy. Wysokość składki można wyliczyć indywidualnie, w kalkulatorze Generali (dostępnym na stronie towarzystwa). Jeszcze wygodniejszą formą sprawdzenia atrakcyjności oferty Generali jest porównanie cen kilkunastu firm, np. za pomocą naszej porównywarki OC i AC.

Wypowiedzenie OC w Generali

Sytuacje, w których możemy wypowiedzieć umowę OC również określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Z umowy OC zrezygnujemy, gdy:

 • kończy się okres obowiązywania ochrony (dokument wypowiedzenia OC należy złożyć najpóźniej dzień przed jego końcem),
 • rezygnujemy z polisy poprzedniego właściciela pojazdu (wypowiedzenie w dowolnej chwili obowiązywania OC),
 • po automatycznym wznowieniu OC na kolejny rok (podwójne ubezpieczenie – OC możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie).

Wypowiedzenie OC Generali (koniecznie z własnoręcznym podpisem) wysyłamy pocztą na adres:

Generali T.U. S.A.

ul. Postępu 15B

02-676 Warszawa

lub składamy osobiście w biurze przedstawiciela Generali.

Odpowiedni dokument do pobrania znajduje się na stronie https://www.generali.pl/files/produkty/wzor_wypowiedzenia_oc.pdf

Nabywca pojazdu korzysta z nieco innego wzoru:

https://www.generali.pl/files/strefa-klienta/wypowiedzenie_umowy_ubezpieczenia_oc_przez_nabywce_pojazdu.pdf

Kontakt z Generali

Centrum klienta:

tel.: 913 913 913

e-mail: centrumklienta@generali.pl

Sprzedaż ubezpieczeń:

tel.: 913 913 913

e-mail: direct@generali.pl

Likwidacja szkód:

tel.: 913 913 913

e-mail: szkody@generali.pl

Adres firmy:

Budynek Marynarska Point

ul. Postępu 15B

02-676 Warszawa

Fax: (22) 543-08-99

strona internetowa www.generali.pl

Stefania Stuglik

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Ewelina KucDomiSzymkoEveLidka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klaudia
Gość
Klaudia

Ubezpieczenie jest w cenie korzystnej. Wszystko ok, sprawnie i z dużą kulturą. Moja cała rodzina się u nich ubezpiecza.

Wiktor
Gość
Wiktor

Kilkukrotnie korzystałem z likwidacji szkody w firmie Generali. Sympatycznie, sprawnie i naprawdę wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam. Nie wiem, jak wyglądają porównania cenowe z innymi ubezpieczycielami, ale dla mnie ważne jest, aby w momencie wystąpienia szkody nie było żadnych problemów. Kontakt z osobami tam pracującymi jest naprawdę przyjemnością. Polecam i pozdrawiam.

Paweł
Gość
Paweł

Polecam Generali w ubezpieczeniu AC. Nie robią problemów i nie robią nic pod górkę, a sam proces likwidacji jest zadowalający. Poza tym sama kultura i profesjonalizm.

Mateusz Klimański
Gość
Mateusz Klimański

Niedawno miałem szkodę. Zniszczeniu uległ dom i wyposażenie . Wszystko sprawnie załatwiono, odszkodowanie wypłacono w pełni adekwatne do zniszczeń. Jestem bardzo zadowolony, pozdrawiam i polecam

Beata
Gość
Beata

Super, bardzo dobry ubezpieczyciel. Pieniądze na konto dostałam w ciągu kilku dni od daty wysłania roszczenia. Świetna obsługa, agenci odpowiadają na e-maile w szybkim tempie nawet w niedzielę! Jestem bardzo zadowolona. Polecam.

Lidka
Gość
Lidka

Złodzieje. Tylko tyle przychodzi mi do głowy myśląc o tej firmie…Takiego braku profesjonalizmu, kompetencji to nie widziałam jeszcze nigdzie. Rzeczoznawca to nieporozumienie, ale to i tak nic w porównaniu z „likwidatorem” szkody. Przykre. Szerokim łukiem od Generali.

Eve
Gość
Eve

Stanowczo nie polecam tego Ubezpieczyciela do żadnych, ale to do żadnych ubezpieczeń. Miałam z nimi styczność co do ubezpieczeń budynków i NW samochowego. Klka lat ubezpieczałam budynki od wszelkich szkód nawet od trzęsienia ziemi. Jakie było moje zdziwienie, kiedy akurat zalało mi mieszkanie. Przysłali pismo,że nie wypłacają z tego tytułu odszkodowania. Natychmiast z nich zrezygnowałam. Nigdy więcej.

Szymko
Gość
Szymko

Ja ze swojej strony mogę polecić Generali. Wypłacili mi odszkodowanie za złamanie nogi w przeciągu kilku dni.

Domi
Gość
Domi

Szczerze nie polecam towarzystwa GENERALI. Ukradziono mi auto, dostarczyłem wszystkie dokumenty. GENERALI domaga się jeszcze dokumentu umorzenia śledztwa przez policję . A w warunkach umowy nie ma o tym nawet słowa. Efekt jest taki, że zostałem okradziony, samochodu nie mam, zapłaciłem 4500 zł za autocasco które nic nie znaczy. Jeszcze raz szczerze nie polecam. Już nigdy na pewno ich nie wybiorę.

Ewelina Kuc
Gość
Ewelina Kuc

Miałam stłuczkę i sprawca ubezpieczony był właśnie w Generali. Czekając na wycenę rzeczoznawcy oczytałam się na różnych stronach złych opinii o tym TU jednak ja złego słowa nie mogę na nich powiedzieć. Zgłosiłam szkodę poprzez infolinię, dwa dni później przyjechał rzeczoznawca na oględziny samochodu. Wypłata również nastąpiła w terminie, także wszystko tak, jak powinno być. Jestem bardzo zadowolona!

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00