biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 33 Średnia: 4.3]

Niewiele osób wie, że towarzystwo ubezpieczeniowe Generali powstało we Włoszech już w 1831 r. a jego pierwsze polskie oddziały kilka lat później. Po II wojnie światowej państwo odebrało Generali (jak wszystkim prywatnym ubezpieczycielom) prawo do działalności. Generali powróciło do Polski w 1998 r. Firma oferuje klientom bogate pakiety ubezpieczeniowe i inwestycyjne. W Generali można kupić polisy OC i AC, mieszkaniowe, na życie, turystyczne i inne. Generali sprzedaje swoje produkty poprzez cztery spółki:

  • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
  • Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
  • Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.,
  • Generali Finance Sp. z o.o.

Wypowiedzenie OC w Generali


Skuteczne wypowiedzenie OC w Generali można złożyć na kilka sposobów, ale najszybszym będzie wydrukować wzór wypowiedzenia OC, wypełnić go czytelnie i odręcznie podpisać. Wypowiedzenie polisy OC można przesłać do siedziby Generali albo zrobić skan (zdjęcie) i załączyć je do e-maila i wysłać na adres: centrumklienta@generali.pl. Rezygnację z polisy trzeba złożyć najpóźniej 1 dzień przed końcem umowy. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoje OC odnowi się automatycznie. Wniosek o wypowiedzenie OC wznowionego automatycznie możesz złożyć w każdej chwili. Towarzystwo zamknie umowę w dniu wpłynięcia wniosku, a składka naliczy się tylko za czas ochrony tj. do dnia rozwiązania umowy.

Kalkulator OC w Generali


W kalkulatorze OC Generali możesz samodzielnie wyliczyć wysokość składki OC.

Kalkulator składa się z czterech głównych sekcji. W pierwszej podajesz dane pojazdu (marka, model, rok rejestracji itd.), w kolejnej – informacje o sobie (właścicielu auta): imię i nazwisko, rok wydania prawa jazdy. W następnej części zaznaczasz okres obowiązywania polisy OC, a na końcu – udzielasz różnych zgód.

Kierowcy, którzy mają prawo jazdy ponad 10 lat i bezszkodową jazdę mogą liczyć na zniżki w OC sięgające nawet 20-30%. Zaletą polis OC w Generali jest możliwość elastycznego ich kształtowania. W cenie każdego OC znajduje się Assistance w podstawowej wersji, ale za opłatą można dobrać NNW, AC, a nawet inne produkty Generali (polisy na życie, mieszkaniowe itd.). Towarzystwo przewiduje atrakcyjne zniżki dla takich pakietów ubezpieczeń. Ponadto, Generali posiadaczom swoich polis daje rabaty do sklepów z fotelikami dziecięcymi, warsztatów samochodowych i innych punktów, z którymi towarzystwo ma podpisaną umowę.

AC w Generali obejmuje m.in. wypadki, szkody parkingowe, kradzieże, podpalenia czy wandalizm. Zaletą ubezpieczenia AC w Generali jest możliwość wyboru sposobu likwidacji szkody – w Generali można zdecydować się na odszkodowanie albo naprawę w warsztacie. Do ubezpieczenia można dobrać dodatkowe polisy: NNW, Assistance. Doświadczeni kierowcy dostaną dodatkową zniżkę na zakup ubezpieczenia. Polisa Autocasco w Generali może być poszerzona o ochronę wyposażenia dodatkowego samochodu, odstąpienie od amortyzacji części, utrzymanie sumy ubezpieczenia.

NNW Kierowcy nie jest przypisane do auta, ale do kierowcy. Oznacza to, że kierowca dostanie odszkodowanie niezależnie od tego, czyim samochodem będzie się poruszał (np. służbowym, pożyczonym od znajomego itd.). NNW Pojazdu gwarantuje wypłatę odszkodowania kierowcy i wszystkim pasażerom podróżującym w ubezpieczonym pojeździe. Ubezpieczenie NNW obowiązuje nie tylko w razie wypadku poruszającego się samochodu, ale we wszystkich przykrych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w związku z użytkowaniem pojazdu (np. skręcenie kostki przy wysiadaniu). Obie polisy: NNW Kierowcy i Pojazdu działają na terenie całej Europy przez 24 h na dobę, a suma ubezpieczenia wynosi do 100 000 zł.

Najtańsze Asisstance – Standard – obowiązuje tylko w Polsce i chroni w podstawowym zakresie. Tzn. zapewnia naprawę i nielimitowane holowanie w razie wypadku. Bogatsze polisy: Komfort, Komfort Plus i Lux działają nie tylko w Polsce, ale i na terenie całej Europy. Gwarantują wsparcie w razie awarii, wypadku i kradzieży. Zapewniają samochód i kierowcę zastępczego, naprawę w miejscu zdarzenia, holowanie i zakwaterowanie dla kierowcy i pasażerów. Opcja Assistance Lux ma najbardziej rozbudowany zakres ochrony, zniesiony limit ilości zdarzeń i podwyższoną sumą ubezpieczenia do 20 000 zł.

Subscribe
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia
7 lat temu

Ubezpieczenie jest w cenie korzystnej. Wszystko ok, sprawnie i z dużą kulturą. Moja cała rodzina się u nich ubezpiecza.

Wiktor
7 lat temu

Kilkukrotnie korzystałem z likwidacji szkody w firmie Generali. Sympatycznie, sprawnie i naprawdę wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam. Nie wiem, jak wyglądają porównania cenowe z innymi ubezpieczycielami, ale dla mnie ważne jest, aby w momencie wystąpienia szkody nie było żadnych problemów. Kontakt z osobami tam pracującymi jest naprawdę przyjemnością. Polecam i pozdrawiam.

Paulina
2 lat temu
Reply to  Wiktor

To chyba ma Pan szczęście na innych stronach oszczegaja i niestety ja czekam na wypłacenie 3 miesiące i niestety czujemy się oszukani co do wypłaty jak i wyceny ich rzeczoznawcy

Paweł
7 lat temu

Polecam Generali w ubezpieczeniu AC. Nie robią problemów i nie robią nic pod górkę, a sam proces likwidacji jest zadowalający. Poza tym sama kultura i profesjonalizm.

Mateusz Klimański
7 lat temu

Niedawno miałem szkodę. Zniszczeniu uległ dom i wyposażenie . Wszystko sprawnie załatwiono, odszkodowanie wypłacono w pełni adekwatne do zniszczeń. Jestem bardzo zadowolony, pozdrawiam i polecam

Beata
7 lat temu

Super, bardzo dobry ubezpieczyciel. Pieniądze na konto dostałam w ciągu kilku dni od daty wysłania roszczenia. Świetna obsługa, agenci odpowiadają na e-maile w szybkim tempie nawet w niedzielę! Jestem bardzo zadowolona. Polecam.

Lidka
7 lat temu

Złodzieje. Tylko tyle przychodzi mi do głowy myśląc o tej firmie…Takiego braku profesjonalizmu, kompetencji to nie widziałam jeszcze nigdzie. Rzeczoznawca to nieporozumienie, ale to i tak nic w porównaniu z „likwidatorem” szkody. Przykre. Szerokim łukiem od Generali.

Eve
7 lat temu

Stanowczo nie polecam tego Ubezpieczyciela do żadnych, ale to do żadnych ubezpieczeń. Miałam z nimi styczność co do ubezpieczeń budynków i NW samochowego. Klka lat ubezpieczałam budynki od wszelkich szkód nawet od trzęsienia ziemi. Jakie było moje zdziwienie, kiedy akurat zalało mi mieszkanie. Przysłali pismo,że nie wypłacają z tego tytułu odszkodowania. Natychmiast z nich zrezygnowałam. Nigdy więcej.

Szymko
7 lat temu

Ja ze swojej strony mogę polecić Generali. Wypłacili mi odszkodowanie za złamanie nogi w przeciągu kilku dni.

Mack
2 lat temu
Reply to  Szymko

Kłamstwo,to by się nigdy nie wydarzyło z Generalli. Na decyzję to trzeba czekać z 90 dni-60 po przekroczeniu terminu. A potem odmowa i idź do sądu. Tak jest naprawdę, niech was komentarze za opłatą nie zwiodą.

Kamil
1 rok temu
Reply to  Mack

Nie komentarze za pieniądze, a może różne polisy? Użytkownik wyżej napisał, że zostały mu wypłacone pieniądze ze względu na złamanie nogi – nie trzeba być sherlockiem, żeby zrozumieć, że Szymko miał w umowie klauzule „Uraz ciała”, a Ty zapewne „Trwały Uszczerbek na Zdrowiu” – który się nie pojawił wskutek złamania. Dlatego ktoś dostał świadczenie, a Ty niestety nie. Jednak śmieszy mnie, że ktoś myśli, że TU są bezkarne i MOGĄ sobie nie wypłacić. Trzeba czytać ogólne warunki umowy i nie byłoby żadnego problemu.

Mack
2 lat temu
Reply to  Szymko

Nie ściemniajcie tymi trolo komentarzami-100 złotych by Ci wypłacili. Na decyzję o odszkodowaniu to się czeka 90 dni u nich-a mają na 30 dni. I wypłacają 1/10 należnego odszkodania. I trzeba do sądu.

Domi
7 lat temu

Szczerze nie polecam towarzystwa GENERALI. Ukradziono mi auto, dostarczyłem wszystkie dokumenty. GENERALI domaga się jeszcze dokumentu umorzenia śledztwa przez policję . A w warunkach umowy nie ma o tym nawet słowa. Efekt jest taki, że zostałem okradziony, samochodu nie mam, zapłaciłem 4500 zł za autocasco które nic nie znaczy. Jeszcze raz szczerze nie polecam. Już nigdy na pewno ich nie wybiorę.

Ewelina Kuc
7 lat temu

Miałam stłuczkę i sprawca ubezpieczony był właśnie w Generali. Czekając na wycenę rzeczoznawcy oczytałam się na różnych stronach złych opinii o tym TU jednak ja złego słowa nie mogę na nich powiedzieć. Zgłosiłam szkodę poprzez infolinię, dwa dni później przyjechał rzeczoznawca na oględziny samochodu. Wypłata również nastąpiła w terminie, także wszystko tak, jak powinno być. Jestem bardzo zadowolona!

Mack
2 lat temu
Reply to  Ewelina Kuc

Bzdura, 2 dni? Bez protokołu z Policji Generali nic nie wypłaci. Na to czeka się miesiąc. A potem kolejne miesiące Generali kwestionuję protokół Policji jako źle napisany. Na odszkodowania nie mają-ale na zbirów garniturach z ekskluzywnej kancelarii Cycykowski biorącej po 20 koła za sprawę owszem.

Mack
2 lat temu
Reply to  Ewelina Kuc

Zwykłe, kłamstwo. Każdy kto miał doczynienia z tą firmą wie, że na samą odpowiedz po zgłoszeniu czeka się 30 dni. A odszkodowanie jak dostaniesz w 1/10 wysokości to jest dobrze.Ciekawe ile płacą za takie ściemniane komentarze?

Daria
3 lat temu

Nie polecam ubezpieczenia psa w Generali. W OWU jest informacja, że trzeba przekazać epikryzę/ opis wizyty, kosztorys i paragon. Wysłałam komplet dokumentów, a pani prowadząca sprawę po ponad 2 tygodniach przysyła do mnie pismo o tym, że nie wypłacają mi odszkodowania, bo brakuje historia wcześniejszych chorób psa, gdzie o tym w ogóle nigdzie nie było mowy. Nie udzieliła mi informacji, czy chodzi o chorobę zgłoszoną jako przewlekle leczoną, czy o wszystkie choroby psa od urodzenia. 
Opłaciliśmy składkę roczną, ale chyba będziemy wypowiadać umowę w tym tygodniu, bo to po prostu cyrk i szkoda naszych nerwów na dogadywanie się z tymi ludźmi
Co innego piszą w OWU, co innego konsultanci mówią przez telefon przed zawarciem umowy, a przychodzi co do czego, to panie prowadzące sprawy też gadają jeszcze coś innego i chcą czegoś, o czym wcześniej nie było mowy. Jeden wielki chaos, nie polecam.

Przed zawarciem polisy wszyscy tacy uczynni, odpowiedź na maila czy na facebooku w kilka minut, a jak już człowiek podpisze u nich umowę, to mają nas w nosie i nie potrafią udzielić wymaganych informacji, zwlekają z odpowiedzią na maila po kilka tygodni.

Do tego wydzwaniali do weterynarzy, zadając im jeszcze dodatkowe pytania jak na jakiejś komisji w ZUSie, oczywiście weterynarzom nikt nie płaci za ten poświęcony dodatkowo czas na rozmowy z nimi

Tomek
2 lat temu

Firma Generali jest według mnie najgorszym ubezpieczycielem na rynku polskim. Osoba posiadająca ubezpieczenie Generali wjechała w moje auto tyłem uderzając w drzwi od kierowcy, zahaczając przedni zderzak (urywając zaczep), uderzenie w lusterko było na tyle duże, że wyginając zrobiło wgniot na nadkolu. Firma Generali przysłała swojego rzeczoznawcę i wyceniła. W wycenie napisała że uszkodzenie drzwi było i malowanie lusterka w którym nie działa już poprawnie mechanizm ignorując szkody wyrządzone w wyniku zdarzenia. Reklamowałem to uzyskałem informację że zderzak musiał się obniżyć przez wjechanie na krawężnik, wgniot na nadkolu na wysokości 50 centymetrów to od krawężnika (brawo w Polsce mamy wysokie krawężniki) i wszelakie szkody trzeba powiedzieć że musiały być wcześniej zrobione. Firma Generali to prawdziwi oszuści GENERALI- OSZUŚCI!!!!

byla klientka
2 lat temu

wypowiedziałam umowę ubezpieczenia kilka miesięcy temu, dołączyłam pismo z obszernymi uwagami odnośnie do prowadzenia moich spraw ubezpieczeniowych, błędów w interpretacji OWU przez ich agentów itd., nawet nie odnieśli się do tego, nawet nie odpisali „weźmiemy pani spostrzeżenia pod uwagę” itp., co każda szanująca się firma zrobiłaby na ich miejscu. To już wiele o nich mówi.

Bernid
2 lat temu

Kwota za niespełna 2 miesiące ubezpieczenia OC to 1000 zł. Owszem nikt im nie zabroni ale niesmak za nimi zostanie. Kwota wyliczona po rekalkulacji przy 30 % zniżce. Naciąganie klientów to ich sposób na zarabianie(przykre)

zdegustowana kompletnie
2 lat temu

Wybrałam ich na podstawie jakichś rankingów w Internecie – fatalny bład. Potwierdzam złe opinie. Odszkodowanie za zalanie łazienki 335 złotych (sierpień 2021), zalanie głębokie, z purchlami, czyli trzeba skrobać, no i nie w jeden dzień zupełnie. Farbę to chyba na mililitry wyliczyli, a plamę to chyba krzywomierzem w powietrzu rysowali. Fachowca za 200 złotych do naprawy sufitu/ ściany i malowania łazienki po zalaniu (skoro tyle dla niego by zostało, bo jednak nie kupię farb na mililitry ani cekolu na łyżeczki) to prosiłam, żeby mi sami wskazali, ale przecież chyba tylko się uśmiali i przybili piątkę. Kontakt zwrotny niemożliwy, maile ignorowane, podany numer codziennie zajęty całymi kwadransami, zresztą chyba nie ma po co się z nimi kontaktować, bo od razu zapowiedzieli, że jak sie kto nie zgadza z 335 złotymi, to zapraszają na drogę sądową. Kalkulacji szczegółowej zresztą próżno żądać (a żądałam). W całym piśmie najwięcej zainteresowania okazali perspektywie odzyskania przyznanych pieniędzy, jak wykryją, że nakłamałam. Żądałam przyjścia na miejsce ich rzeczoznawcy, ale bez skutku. W pandemii pracuje klient.Nie wiem, jak postępują inne towarzystwa ubezpieczeniowe, ale to już przetestowane – zdecydowanie odradzam, na podstawie swojej przygody mogę stwierdzić, że nie mają żadnej choćby tylko znośnej strony.

Grzegorz
2 lat temu

NAJWIĘKSZE DZIADY UNIKAĆ JAK OGNIA

Grazyna
2 lat temu

Osobiście nie polecam …wykupilam AC i auto juz drugi tydzien czeka na odholowanie i naprawę, wykonalam juz kilkadziesiąt telefonów i za kazdym razem mówią ze zaraz sie juz tym zajmuja i nadal nic….

Ala
2 lat temu

Dostałam właśnie odmowną decyzję wypłacenia świadczeń od Generali. Spotkamy się w sądzie bo sprawa oczywista. Szukają jeleni którzy nie mają czasu na odwołania. Draństwo w czystej postaci! I to po tylu latach… Omijać szerokim łukiem!

Mack
2 lat temu

Firma,której należy cofnąć koncesję na działalność ubezpieczeniową. Miałem szkodę gdzie Policja potwierdziła że jestem poszkodowany. Cały połamany byłem, Generalli nic mi nie wypłaciło bo twierdzi, że Policja kłamie. Brak odszkodowania z OC. Czekam na proces w sądzie 3lata,i Generalli nasłało na mnie goryli w garniturach jeżdżących Mercedesami,którzy z kancelarii prawnej wypisują mi listy że faktura z rehabilitacji to nie dowód płatności.Nie mam pojazdu i pieniędzy na leczenie. Dalej. Matka mojej znajomej została przez szkołę ubezpieczona emerytalnie w Generalli. Burmistrz miasta został „zachęcony” do zapisania tam nauczycieli…nie mieli wyjścia musieli podpisać. Po przejściu na emeryturę, i latach wpłacania składek Generali podniosła Im astronomicznie kwotę składki i zmniejszyła kwoty wypłat do zera. Sami porezygnowali…bo co mieli zrobić. Pieniądze przepadły, zwykli oszuści.
Ostatnią żenadą,są sądowe wyroki na Generalli za poliso lokaty ,gdzie sąd stwierdził jawnie że Generalli zawłaszczyło(„słowa na k kończące na ż”) pieniądze emerytów. Rzecznik finansowy to wielka porażka….

Last edited 2 lat temu by Mack
Gut
2 lat temu

Odradzam firmę generali!!
Pełne ubezpieczenie domu oraz ogrodzenia. uszkodzono mi płot tj zostały mocno obdarte z lakieru: furtka brama i przęsło oraz wygięta jest brama oraz jedno przęsło. Wszystko na skutek budowy drogi pod moja nieobecność. Po zgłoszeniu do generali otrzymałem że to jedynie walor estetyczny i odmawiają zajęcia się sprawą. hmmm czy wygięcie ogrodzenia i zdarcie warstwy ochronnej do gołego metalu i nastawienie go na bezpośrednią korozję ( mieszkamy przy jeziorze) jest jedynie walorem estetycznym??! Czy panowie z generali mają jakiekolwiek przeszkolenie czy tylko potrafią okradać ludzi poprzez ciemnotę jaka wciskają nam ich agenci??!! sprawa trafia do naszego adwokata. A wszystkich zastanawiających się nad ta firmą przestrzegam przed popełnieniem tego błędu co ja

Michał
2 lat temu

Nie polecam tego ubezpieczyciela. Zakupiliśmy z żoną polisę turystyczną na okres 6 miesięcy podróży po Azji. Niestety z praktycznie żadnego miejsca w którym byliśmy nie mamy możliwości połączenia telefonicznego, bez względu na to z jakiej karty dzwonimy. Korespondencja mejlowa trwa w nieskończoność, a pomocy potrzebowaliśmy jak najszybciej. Od kilku dni mamy infekcję układu pokarmowego, leki nie działają i lekarz zlecił testy laboratoryjne – ubezpieczyciel nie odpowiada już od 3 dni zakrywając się potrzebą skonsultowania tego czy powinniśmy mieć testy u lekarza orzecznika zatrudnionego w Generali, który nie ma z nami żadnego kontaktu, nie rozmawiał z nami, ani nas nie widział. Testy wykonaliśmy na własną rękę, pozostaje nam ubiegać się o refundacje którą w praktyce trwa do 3 tygodni. ODRADZAM!!!

Agata
9 miesięcy temu

Nigdy nie korzystaj z tego ubezpieczyciela, odmawia wszystkich wypłaty bez podania powodu, za szpital nic nie dostaniesz, za operacje tez nie nawet jak jest w owud, za zachorowanie tez nie, zapomnij .

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.