biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA

[Głosów: 15 Średnia: 4.4]

Link4 to pierwsze w Polsce towarzystwo oferujące klientom ubezpieczenia direct, tj. z możliwością zakupu przez internet lub telefon. Link4 był pionierem, który wprowadził do oferty polisy OC z gwarancją samochodu zastępczego nie tylko dla poszkodowanego, ale i dla sprawcy wypadku. Nowoczesny model sprzedaży i duży wybór produktów przypadł do gustu Polakom i Link4 w krótkim czasie stało się jednym z liderów branży polis komunikacyjnych, mieszkaniowych i podróżnych. Firma w 2014 r. weszła w skład Grupy PZU.

Wypowiedzenie OC w Link4


Polisa OC jest obowiązkowa, co nie znaczy, że podpisując umowę o OC, na zawsze wiążemy się z ubezpieczycielem. Wypowiedzenie umowy OC w Link4 można zgłosić, wysyłając wniosek tradycyjną pocztą albo e-mailem. Pismo powinno zawierać dane:

  • samochodu,
  • właściciela,
  • numer polisy i podstawę prawną wypowiedzenia.


Nie można zapomnieć, że wniosek musi być odręcznie podpisany przez właściciela pojazdu. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Link4 trzeba zgłosić najpóźniej 1 dzień przed końcem jej obowiązywania.

Kalkulator OC w Link4


W kalkulatorze OC w Link4 można wyliczyć składkę samej polisy OC, jak i wraz z ubezpieczeniem Autocasco.


Kalkulator OC jest prosty w obsłudze i intuicyjny. Choć w formularzu jest napisane, że podawanie danych osobowych właściciela (imię i nazwisko, rok urodzenia, e-mail i telefon) nie jest obowiązkowe, to bez wpisania tych informacji, strona nie ładuje się dalej. Być może to chwilowy błąd techniczny, który Link4 wkrótce naprawi. Wyliczenie odbywa się automatycznie, ale niestety nie jest miarodajne, ponieważ kalkulator OC nie porównuje cen polis innych towarzystw. Jeżeli chcesz sprawdzić w jednym miejscu, ile kosztuje OC u kilku ubezpieczycieli, skorzystaj z naszego kalkulatora.

Pakiet ekonomiczny OC jest najtańszy, jednak najuboższy. Oprócz ochrony gwarantowanej przepisami, Link4 dodaje do niego tylko jeden bonus – Program Pomocy, czyli bezpłatne holowanie. Polisy OC podstawowa i rozszerzona, oprócz Programu Pomocy zawierają inne produkty: NNW i Auto Assistance. Ponadto, do każdego wariantu OC można dobrać dodatkowe usługi za opłatą, np. Pomoc po Wypadku, usługę Kluczyki tj. gwarancję wypłaty odszkodowania po kradzieży kluczyków, tablic lub dowodu rejestracyjnego. Kierowca, który nie wie, jakie ubezpieczenie wybrać  powinien skorzystać z kalkulatora OC, gdyż tam przejrzyście opisane są wszystkie dostępne warianty. Link4 przyjmuje płatności za polisę OC w 1, 2 albo 4 ratach.

Autocasco w wariancie Warsztat pozwala na naprawę auta w warsztatach ASO, natomiast Kosztorys gwarantuje wypłatę odszkodowania przez Link4. Wartość odszkodowania zależy od opinii rzeczoznawcy, a samochód kierowca naprawia we własnym zakresie. W ramach AC Link4 proponuje objęcie ochroną instalacji gazowej, fotelika dziecięcego czy innego drogiego sprzętu, który może zniszczyć się w czasie kolizji. Link4 zapewnia stałą sumę ubezpieczenia, co oznacza, że nawet po wypadku samochód zostaje ubezpieczony na pełną kwotę zapisaną w umowie. Kierowcy, którym nie jest potrzebna pełna ochrona, jaką daje Autocasco, mogą wybrać pakiet Smart Casco, czyli zabezpieczenie od kilku wybranych ryzyk.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w Link4 gwarantuje wypłatę odszkodowania, kiedy kierowca lub pasażerowie ulegną wypadkowi. Link4 w ramach NNW pokryje koszt leczenia i rehabilitacji, a w razie śmierci ubezpieczonego wskazane osoby dostaną wypłatę 100% polisy. NNW w Link4 można poszerzyć o usługę Wracaj do Zdrowia, która zapewnia dostęp do lekarzy wielu specjalności i bezpłatne badania oraz zabiegi.

Polisa przydaje się nie tylko w razie wypadku, ale i codziennych kłopotów na drodze – przebicia opony, niespodziewanego braku benzyny. Link4 wprowadził 3 warianty ubezpieczenia Assistance: Podstawowy, Plus i Komfort. W ramach każdego pakietu Link4 zapewnia holowanie, naprawę samochodu, dostarczenie paliwa itp. W bogatszych wariantach można liczyć na bezpłatny parking, noclegi w hotelu, opiekę nad dziećmi, a nawet nad zwierzętami. Pakiet Auto Assistance w Link4 został uhonorowany przez Home&Market Orderem Finansowym w kategorii Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur Szmigiel
7 lat temu

Naprawdę bardzo dobrze zostałem obsłużony, otrzymałem dodatkowe zniżki, wrażenie bardzo pozytywne, polecam!

Przemysław Kuciński
7 lat temu

Również jestem za PZU ! uszkodzono mi auto. Oczywiście nie wiadomo kto! Zgłosiłem szkodę przez internet i tu wielkie zdziwienie, cała sprawa zakończyła się po kilku dniach. Solidna i pewna firma.

Zbyszek
7 lat temu

Tylko jedno zdanie. Dobry ubezpieczyciel. Nic dodać nic ująć.

Marek
7 lat temu

Ja ze swojej strony też polecam. Nigdy nie miałem żadnych problemów. pozdrawiam

Dominik Cieśliński
7 lat temu

Warto wziąć polisę OC czy AC czy też ubezpieczenie w LINK4. Słyszałam, że mają wysokie ceny. A ich ceny są dobre w porównaniu do niektórych ubezpieczycieli na naszym rynku. Jeśli zależy Wam choć trochę na samochodzie czy mieszkaniu, to jest jak dla mnie tylko jedno rozwiązanie i gwarancja bezpieczeństwa.

Patryk
7 lat temu

Szybko, profesjonalnie, rzeczowo i uczciwie.

Bucy02
7 lat temu

Dopiero co zakupiłem OC i jestem zadowolona bo zaoszczędziłam aż 600zl a mam to co proponowała mi konkurencja za kontynuacje wiec liczby mówią same za siebie. Polecam ! 🙂

karla432
7 lat temu

Absolutnie nie polecam. Wycena z AC totalnie zaniżona, naprawa w warsztacie wyceniona na 13500 zł a wypłacono mi tylko 4950 zł. Przy wycenie szkody nie stosują żadnych logicznych zasad. Nigdy więcej z ta firmą.

butryn73
7 lat temu

Najgorsza firma ubezpieczeniowa miałam szkodę z OC sprawcy, nie odpowiadają na e-maila, zaniżają odszkodowania, nie dbają o klientów .Nie wybierajcie tej firmy w życiu !!!

Zani_4
7 lat temu

A ja od trzech lat ubezpieczam auto w Link4 i sobie chwalę. Ceny mają jedne z najlepszych na rynku i do tego bardzo dobra obsługa. Polecam ich z czystym sumieniem.

/luizka98
7 lat temu

Tyle negatywnych komentarzy, że bałam się jaką kwotę uzyskam przy uszkodzeniu mechanicznym samochodu,a dostałam zwrot tego co zapłaciłam w warsztacie. Przesłałam zdjęcia szkody razem z kosztorysem, potem link 4 poprosiło o fakturę i tego samego dnia wysłało kwotę.Bezproblemowo i szybko. Polecam.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.