gothaer-logo
[Głosów:15    Średnia:4.2/5]

Towarzystwo Ubezpieczeń S.A Gothaer (dawniej PTU S.A.) prowadzi działalność na polskim rynku od ponad 20 lat. W tym czasie spółka wdrożyła wiele strategii produktowych i udoskonaliła swoją ofertę. Gothaer zapewnia, że dąży do stworzenia najlepszych produktów, odpowiednich dla najbardziej wymagających klientów.

Na chwilę obecną firma Gothaer proponuje ubezpieczenia:

 • majątkowe i NNW,
 • na życie,
 • zdrowotne,
 • emerytalne.

W ramach prowadzonej działalności towarzystwo Gothaer doradza w zarządzaniu ryzykiem i aktywami.

OC Gothaer – więcej i taniej

Polisę OC kupujemy po to, by chroniła nas finansowo na wypadek wyrządzenia szkody komunikacyjnej osobom trzecim. Warunki ochrony będą takie same (wynikające z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych), bez względu na wybraną firmę.

Co w takim razie może zdecydować o zakupie ubezpieczenia OC w Gothaer? Być może będzie to atrakcyjna cena lub produkt dodatkowy, dodany do polisy. Patrząc pod tym kątem, niewątpliwym atutem Gothaer jest dodawany do OC darmowy Auto Assistance Podstawowy z pojazdem zastępczym. Klient Gothaer ma również możliwość zakupu innego, dodatkowego produktu za minimalną opłatą:

Towarzystwo Gothaer udziela także dodatkowych zniżek za:

 • zakup polisy na kolejny samochód,
 • zwiększenie pakietu ubezpieczeń,
 • odpowiedni wiek pojazdu.

Zniżki w OC mogą znacznie przekroczyć standardowe 60% i sięgnąć nawet 80%.

AC Gothaer z ochroną od wszystkich zdarzeń

Gothaer proponuje swoim klientom autocasco w formule all risks, czyli z najszerszym zakresem ubezpieczenia. Samochód w ramach ochrony AC Gothaer podlega naprawie (lub zostanie wypłacona rekompensata) praktycznie w każdym przypadku jego uszkodzenia (i utraty), np. wskutek:

 • zderzenia,
 • działania osób trzecich,
 • działania czynnika chemicznego i lub/termicznego,
 • kradzieży pojazdu lub jego wyposażenia,
 • działania sił przyrody,
 • wybuchu i pożaru.

Do autocasco w Gothaer przyjmowane są pojazdy nie starsze niż 15 lat, chyba, że jest to kontynuacja ubezpieczenia. Ubezpieczyciel nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych przy sumie ubezpieczenia poniżej 100 000 złotych.

Podczas likwidacji szkody częściowej TU Gothaer zwraca uwagę na wiek ubezpieczanego pojazdu i proponuje dwa warianty naprawy szkody:

 • serwis – z naprawą bezgotówkową w autoryzowanym warsztacie (pojazdy nie starsze niż 3 lata),
 • kosztorys – z wypłatą gotówki “do ręki” (auta starsze niż 3 lata).

Za dodatkową opłatą zakres ochrony AC można rozszerzyć.

Promocje Gothaer przy zakupie AC:

 • zniżki na ubezpieczenie kolejnego pojazdu, za wiek auta i kontynuację umowy,
 • Auto Assistance Podstawowy gratis (po wypadku, z holowaniem auta, pojazdem zastępczym lub naprawą na miejscu zdarzenia).

NNW Gothaer

W NNW komunikacyjnym towarzystwo Gothaer wspiera finansowo ofiary wypadków drogowych i ich bliskich. Całoroczna polisa działa w przypadku zdarzeń, do których doszło w Polsce lub w innym kraju europejskim.

Świadczenie NNW Gothaer przysługuje nie tylko wtedy, gdy do wypadku doszło podczas ruchu pojazdu. Osoby objęte ubezpieczeniem Gothaer NNW są chronione w czasie:

 • wsiadania i wysiadania z samochodu,
 • postoju,
 • naprawy.

Wysokość odszkodowania z NNW jest zależna od skutków wypadku:

 • trwałego uszczerbku na zdrowiu (1% sumy ubezpieczenia za każdy procent uszczerbku),
 • śmierci osoby ubezpieczonej (100% sumy ubezpieczenia).

TU Gothaer zapewnia także zwrot kosztów (do 10% sumy ubezpieczenia):

 • leczenia,
 • środków pomocniczych,
 • pogrzebu.

Zakres ochrony można rozszerzyć na NNW kierowcy i współmałżonka w życiu prywatnym (dla zdarzeń w Polsce, tylko dla osób fizycznych zgłoszonych jako użytkownicy samochodu osobowego i ich współmałżonków) oraz NNW na wypadek śmierci kierowcy, ze zwiększoną dwu-, trzy- lub czterokrotnie sumą ubezpieczenia.

Gothaer Assistance

Nieprzewidziane unieruchomienie pojazdu na drodze może przytrafić się każdemu kierowcy. Organizacja pomocy drogowej w takiej sytuacji to nie tylko kłopot, ale i spory wydatek. Polisa assistance wprawdzie nie ochroni nas przed awarią lub kolizją, ale z pewnością przyspieszy kontynuację podróży i zaoszczędzi nam kosztów.

Towarzystwo Gothaer posiada w ofercie kilka opcji ubezpieczenia assistance:

 • Auto Assistance Podstawowy – dodawany bezpłatnie przy zakupie OC i AC. Polisa działa po wypadku i obejmuje: pomoc techniczną, holowanie auta osoby ubezpieczonej i poszkodowanej, pojazd zastępczy na 24 h, pomoc dla zwierząt i informacyjną;
 • Auto Assistance Plus – pomoc kierowcy i pasażerom jest udzielana w razie awarii samochodu, wypadku, kradzieży i nagłego zachorowania. ASS Plus Gothaer zawiera znacznie więcej usług, w porównaniu z ASS Podstawowym. Właściciel pojazdu może wybrać jeden z wariantów assistance – Standard lub LUX. Różnią się one zakresem terytorialnym (Polska lub Polska i Europa), wielkością limitów na poszczególne usługi oraz ilością dostępnych świadczeń;
 • Auto Assistance Pojazd Zastępczy – Gothaer zapewnia pełną organizację pojazdu zastępczego, dostarcza i odbiera auto od klienta i pokrywa koszty wynajmu (samochód osobowy kat. A lub B). Ubezpieczenie z pojazdem zastępczym można wybrać w jednym z czterech wariantów: na 3, 7,14 i 21 dni;
 • Auto Assistance Opony – polisa kosztuje zaledwie 7 zł i zapewnia całoroczne ubezpieczenie. TU Gothaer w ramach ochrony ASS Opony zapewnia pomoc informacyjną, holowanie, organizację wymiany koła i pokrycie kosztów usługi.

Szczegóły każdego wariantu ubezpieczenia Assistance dostępne są w OWU komunikacyjnym GoAuto Gothaer.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Wypowiedzenie OC Gothaer

Jeżeli zamierzamy zrezygnować z obecnej polisy OC, powinniśmy pamiętać, że:

 • całoroczną umowę OC należy wypowiedzieć najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu ochrony;
 • polisę OC poprzedniego właściciela auta możemy wypowiedzieć do końca obowiązywania polisy;
 • OC które przedłużyło się automatycznie może zostać wypowiedziane w dowolnym momencie trwania umowy (podwójne ubezpieczenie).

Towarzystwo Gothaer udostępnia na swojej stronie (na podstronie „poradnik”, w zakładce „formularze i druki”) wzór dokumentu wypowiedzenia.

Pismo można wydrukować, uzupełnić (koniecznie podpisać) i wysłać:

 • listem poleconym na adres: Centrala Gothaer, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa,
 • e-mailem: kontakt@gothaer.pl

lub dostarczyć osobiście do przedstawiciela towarzystwa.

Kontakt z Gothaer

Gothaer umożliwia klientom kontakt za pośrednictwem formularzy online (https://www.gothaer.pl/pl-kontakt),

telefoniczny – infolinia ubezpieczyciela jest czynna w godz 8.00 – 18.00, pod numerem 22 469 69 69

i listowny

Adres Gothaer:

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

ul. Wołoska 22 A

02-675 Warszawa

e-mail: kontakt@gothaer.pl

strona internetowa: www.gothaer.pl

Stefania Stuglik

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AlicePrzemekKateeeKiBojarGregor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość
Kasia

Miałam w tej firmie ubezpieczenie. Pech chciał, że byłam poszkodowana. Wszystkie formalności związane z odszkodowanie załatwiono szybko i profesjonalnie. Pieniądze wpłynęły bardzo w ekspresowym tempie. Polecam!!!

Daro
Gość
Daro

Jestem mile zaskoczony. Super ubezpieczyciel, niskie ceny a przede wszystkim likwidator szkód dotarł ekspresowo, a kontakt telefoniczny rewelacja. Polecam !!!

Michał
Gość
Michał

Moja sprawa dotyczyła szkody z AC. Rzeczoznawca dotarł bardzo szybko, zaledwie 2 dni, a kosztorys sporządził w ciągu jednego dnia. Decyzja oraz wyplata odszkodowania w przeciągu kilku dni. Jestem bardzo zadowolony.

Michał
Gość
Michał

Witam!
Chciałem serdecznie podziękować obsłudze Gothaer. Jeszcze nigdy żadna firma nie załatwiła tak szybko zgłoszonej przeze mnie szkody. Polecam
pozdrawiam Michał

Ewelina
Gość
Ewelina

Nie mam zastrzeżeń i jestem mile zaskoczona podejściem Towarzystwa !

Anna
Gość
Anna

zajebista responsywność- nie ma co

Gregor
Gość
Gregor

Odradzam współpracy z tym towarzystwem ubezpieczeń. Masakra wycena za szkodę przyznana po czym odmowa wypłaty.

Bojar
Gość
Bojar

Ostatnio otrzymałem wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej. Zdziwiło mnie to, bo zapłaciłem wszystkie składki i nie jestem ubezpieczony u nich już 3 lata. Bałagan i brak kompetencji

KateeeKi
Gość
KateeeKi

Masakra. Kolejna szkoda, w której wyplacają grosze zaniżając wartość pojazdu, a po wszystkim, kolejny raz znajdują wymówkę, żeby nie zapłacić za samochód zastępczy. Zmieniam towarzystwo napewno w najbliższym czasie.

Przemek
Gość
Przemek

Z mojej strony to mam miłe wspomnienia z tą firmą. Odszkodowanie otrzymałem bardzo szybko na konto i nie było problemu z zgłoszeniem jak i przebiegiem szkody. Polecam !

Alice
Gość
Alice

Patrząc na treść opinii jak u każdego ubezpieczyciela są pozytywne i negatywne. Mam nadzieję że ja w najbliższych dniach będę mogła napisać pozytywnie. Właśnie jutro mija tydzień jak zgłosiłam szkodę , jeszcze likwidator nie skontaktował się ze mną. Ale będę cierpliwie czekała i napewno podzielę się z Wami moją prawdziwą opinią a mam nadzieję że pozytywną.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00