biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Interrisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA

[Głosów: 63 Średnia: 3.8]

InterRisk jest częścią grupy Vienna – jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie środkowo-wschodniej. W Polsce firma działa od 1993 r. Corocznie zdobywa zaszczytne wyróżnienia w różnych kategoriach. W 2022 r. otrzymała nagrodę Rodzinna Marka Roku za swoje ubezpieczenie zdrowotne Antidotum Plus.

InterRisk ma w swoim portfolio kompleksowe polis:

 • ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco, Assistance, NNW i dodatkowe produkty dla kierowców),
 • ubezpieczenia majątkowe (ubezpieczenie nieruchomości, OC w życiu prywatnym),
 • ubezpieczenia zdrowotne (dla dzieci, dorosłych i obejmujące całą rodzinę).

W Polsce InterRisk ma 3% udział w rynku ubezpieczeniowym. Jak wynika z danych Rzecznika Finansowego, w 2021 r. firma zajęła 7. miejsce pod kątem liczby skarg złożonych przez niezadowolonych Klientów. Wniosków (w sprawie wszystkich produktów ubezpieczeniowych) było 305, w tym dotyczących polis komunikacyjnych – 113.

Jak wypowiedzieć OC w Interrisk?

Wniosek o wypowiedzenie OC trzeba złożyć pisemnie. We wniosku należy wpisać: dane ubezpieczonego, numer polisy, markę i model samochodu i numer rejestracyjny. Wniosek należy odręcznie podpisać. To istotna informacja – bez odręcznego podpisu pismo nie zostanie przyjęte.

Wniosek można wysłać:

 • e-mailem na adres: korespondencja@interrisk.pl (skan pisma z własnoręcznym podpisem),
 • tradycyjną pocztą lub kurierem na adres: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa.

W przypadku ubezpieczenia zbywcy (czyli poprzedniego właściciela samochodu) polisa nie wznawia się automatycznie. Tak jest w InterRisk i wszystkich innych towarzystwach. Jeśli zatem kierowca kupił pojazd z ważnym OC i postanowił zachować je do końca umowy, nie musi składać wypowiedzenia, ponieważ polisa i tak rozwiąże się samoistnie. Musi jednak pamiętać, żeby zawrzeć nową umowę o OC. Jeśli tego nie zrobi, pozostanie bez ochrony ubezpieczeniowej i narazi się na karę z UFG.

Jak działa kalkulator OC/AC?

Mimo że InterRisk oferuje bogate pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, to nie udostępnia porównywarki w której Klient sam sprawdzi cenę polisy. Jednak składkę można policzyć w kalkulatorze OC/AC i porównać ją z ofertami od innych ubezpieczycieli.

Czym jest kalkulator OC/AC i dlaczego warto z niego korzystać? Jest to narzędzie, które liczy wysokość składki za OC i inne polisy u wielu ubezpieczycieli. Wystarczy, że kierowca wypełni jeden formularz, a otrzyma propozycje od kilku firm wraz z cenami za OC. Właściciel samochodu oszczędza czas, ponieważ nie musi wypełniać kilkunastu formularzy na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, w kalkulatorze OC/AC robi to tylko raz. Ponadto, kalkulator wyświetla także oferty InterRisk, czyli firmy, która nie ma na swojej stronie porównywarki. Gdyby kierowca był zainteresowany kupnem polisy w tym towarzystwie, musiałby się bezpośrednio z nim skontaktować. Dlatego kalkulator to przydatne narzędzie, pozwalające zaoszczędzić czasu i pieniędzy.

OC jest polisą wymaganą dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Skrótem OC potocznie nazywa się ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Prościej mówiąc – jeśli kierowca spowoduje wypadek, to szkody (rzeczowe i ludzkie), które wyrządził będą pokryte z jego OC. To zabezpieczenie dla ofiar wypadku – gdyby sprawca nie miał ważnego OC i jednocześnie byłby niewypłacalny, to pokrzywdzeni zostaliby bez odszkodowania. Prawo przewidziało takie sytuacje i dlatego postanowiono, że OC jest jest obowiązkowe. Jego zakres również określają przepisy – firmy ubezpieczeniowe nie mogą go poszerzać ani zawężać. Nie oznacza to, że podpisując umowę o OC, kupuje się “gołą” polisę. Firmy ubezpieczeniowe często dodają do niej gratis dodatkowe produkty, aby być bardziej konkurencyjnym. Tak też jest w InterRisk. Kierowca, który zdecyduje się na OC w InteRrisk otrzyma bonusowo:

 • Zieloną Kartę – jest to dokument, który potwierdza za granicą, że kierowca ma w Polsce wykupione ważne ubezpieczenie. Zieloną Kartę trzeba mieć przy sobie, podróżując po 12 europejskich krajach.
 • Assistance Start – obowiązuje tylko na terenie Polski. Obejmuje holowanie samochodu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu oraz pojazd zastępczy dla poszkodowanego (jeśli ubezpieczony spowoduje wypadek, to w ramach Assistance zostanie zorganizowane auto zastępcze dla pokrzywdzonego kierowcy).

Za dodatkową opłatą można w InterRisk poszerzyć OC o Autocasco, Assistance z szerszą ochroną niż w wersji Start, NNW lub ochronę szyb.

Autocasco (AC) to ubezpieczenie dobrowolne. W ramach tej polisy kierowca otrzymuje w cenie ubezpieczenie bagażu (do 300 zł). Samochody można ubezpieczyć w dwóch opcjach:

 • Autoryzowanym (tj. naprawa częściami oryginalnymi w ASO) – ten wariant dostępny jest za darmo dla aut do 3 roku eksploatacji, w przypadku starszych samochodów, trzeba dopłacić za wybór tej opcji,
 • Partnerskim (naprawa częściami oryginalnymi lub porównywalnymi) – ta opcja jest dostępna dla wszystkich samochodów.

Korzyści z wyboru wariantu Partnerskiego:

 • rozliczenie bezgotówkowe,
 • samochód zastępczy na cały okres naprawy,
 • usługa door to door, tj. odbiór samochodu i dostarczenie go do warsztatu i ponowna dostawa auta “pod drzwi” po naprawie,
 • 2 lata gwarancji.

Za dodatkową opłatą można poszerzyć Autocasco o:

 • stałą sumę ubezpieczenia (dla samochodów młodszych niż 10 lat),
 • opcję Bez konsumpcji ubezpieczenia (czyli suma ubezpieczenia nie pomniejszy się po wypłacie odszkodowania),
 • dodatkową ochronę bagażu do 5 000 zł,
 • ochronę od kradzieży w Białorusi, Rosji, Mołdawii i Ukraine (normalnie te kraje są wyłączone z ochrony).

Z  kolei za zmniejszeniem składki można wybrać:

 • zastosowanie udziału własnego w każdej szkodzie w wysokości 500 zł,
 • rezygnację z ochrony od kradzieży.

NNW, czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, w InterRIsk obejmuje kierowcę i pasażerów. Suma ubezpieczenia wynosi od 10 000 do 100 000 zł (w zależności od wyboru przez kupującego polisę).

NNW gwarantuje:

 • 100% wypłaty w przypadku śmierci,
 • zwrot kosztów leczenia i kosztów zakupu przyrządów medycznych (kul, wózka inwalidzkiego),
 • zwrot kosztów przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych.

Z odpowiedzialności wyłączone są wypadki powstałe w wyniku:

 • uczestniczenia w przestępstwie przez ubezpieczonego,
 • samobójstwa lub samookaleczenia,
 • wojny, terroru, rozruchów, ataku jądrowego i podobnych zdarzeń,\
 • prowadzenia pojazdów, do których ubezpieczony nie miał uprawnień, aby nimi kierować,
 • prowadzenia pojazdów niezarejestrowanych lub bez ważnych badań technicznych,
 • pandemii.

Ponadto, polisą nie są objęte wady wrodzone, nagłe choroby, które nie są skutkiem wypadków. Ubezpieczony nie może także liczyć na rekompensatę za szkody moralne, ból i cierpienie fizyczne.

Assistance występuje w 3 opcjach:

 • Start – jest dodawane za darmo do wszystkich polis komunikacyjnych. Działa tylko w Polsce i obejmuje podstawowe usługi: holowanie do najbliższego warsztatu lub naprawa na miejscu.
 • Standard – gratis do Autocasco dla samochodów do 10 lat lub za dopłatą dla aut od 11 do 15 lat. Gwarantuje pomoc w Polsce lub, po dopłacie, także za granicą. Kierowca może liczyć na naprawę na miejscu i pokrycie kosztów drobnych części (do 100 zł), samochód zastępczy po wypadku, nocleg, dowóz paliwa, pomoc po zatrzaśnięciu kluczyków, uruchomienie akumulatora, dostawa części zamiennych, opiekę nad dziećmi, pomoc prawnika i tłumacza.
 • Premium – to najbogatszy pakiet dostępny za opłatą do OC lub AC dla samochodów najwyżej 13-letnich. Zawiera wszystko, co pakiet Standard, ale ma większe limity:  np. holowanie bez ograniczenia (w Standardzie do 100 km), możliwość korzystanie z pojazdu zastępczego przez dłuższy czas.

Wszystkie warianty Asissatnce zawierają pomoc prawną i informacyjną oraz sumę ubezpieczenia do równowartości 10 000 euro.

Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
7 lat temu

Jestem bardzo zadowolony z obsługi firmy InterRisk mam ubezpieczenie i szkoda, którą zgłosiłem była załatwiona w szybkim tempie. Jestem mile zaskoczony. pozdrawiam i polecam 🙂

Bartosz Makowski
7 lat temu

Jestem zadowolony z ich usług. Dostałem odszkodowanie przy wypadku. Firma zachowała się bardzo pozytywnie a nawet zaskoczyła mnie bo nie spodziewałem się pozytywnego załatwienia sprawy. Wypłata była bardzo szybko i tak jak mówiły OWU.

Radek
7 lat temu

Witam. Chciałbym pochwalić firmę InterRisk. Żadnych problemów, dobry kontakt, szybka wypłata świadczenia za pobyt w szpitalu. pozdrawiam

Ania
7 lat temu

Wypłata odszkodowania dla mnie trwała kilka dni od zgłoszenia szkody. Szybko i bez rzeczoznawcy. InterRisk to najlepsza firma w Polsce. Polecam i pozdrawiam

Milena
7 lat temu

Firma ta ma najbardziej profesjonalną obsługę. Obsługa robi wszystko, by odszkodowanie zostało wypłacone szybko i w odpowiedniej wysokości. Na wszystkie pytania odpowiadają fachowo. W razie szkody, bez żadnego problemu można się dodzwonić i zgłosić szkodę.

Olek
7 lat temu

Nigdy nie miałem problemów, a korzystam już kilka lat. Bardzo dobra cena polisy i po niewielkiej szkodzie z wysokości odszkodowania też byłem zadowolony. Naprawiłem i jeszcze zostało 🙂

Kiku93
6 lat temu

Wczoraj właśnie dowiedziałem się, że za pobyt w szpitalu i operacje dostane odszkodowanie na kwotę 20 zł. Śmieszne ! ha ha

Burye87
6 lat temu

Stanowczo nie polecam! Jeśli przydarzy się Wam mieć kontakt z tą firmą w sprawie odszkodowania za kolizję – nie wierzcie w wynajęcie auta zastępczego aż do dnia naprawy!. Rzeczoznawca zjawił się dopiero po 2 dni po kolizji. Lipa, nie polecam !

Doris
6 lat temu

Najgorsza firma. Ludzie ostrzegajcie się nawzajem.Moja sprawa znalazła finał w sadzie.Czekam na rozprawę.

Zani
6 lat temu

Ja polecam, mam świetne zdanie o nich. Pomogli mi i wypłacili odszkodowanie.

Michał
6 lat temu

zaproponowali mi najkorzystniejszą ofertę na rynki i jestem z niej zadowolony. Nie wiem jak wygląda zgłoszenie i przebieg szkody ale myślę, ze nie byłoby problemów.

cienki
6 lat temu

Próbowali wyłudzić ode mnie pieniądze na zakup dwóch pojazdów których nie nabyliśmy. Straszyli WINDYKACJĄ, wobec tego sprawę zgłosiliśmy do wyższych instancji. UWAGA na tą firmę. Odradzam

TADEUSZ
6 lat temu

INTERRISK NIE PRZYZNAJĄ ODSZKODOWAŃ !!!!!!! UWAGA NA TĄ FIRME !!!

Natalia
1 rok temu

Omijać szeroko łukiem! Traktują Klientów jak śmieci. Jeszcze nie spotkałam się z takim zaniżania wypłat. Nawet ich własny rzeczoznawca się śmiał jak usłyszał kwotę i doradził wykonać naprawę bezgotówkowo. Kwestionują konieczne naprawy, przedłużają sprawę, nie chcą dać samochodu zastępczego, konsultanci myślę pojazdy – istny bałagan w papierach! Jak można zaproponować 10% wartości szkody – to poniżanie Klientów. Jak nie pasuje, stwierdzają że można ich pozwać do sądu.

Kasia
7 miesięcy temu

INTERRISK omijajcie tą firmę z daleka.
Nie polecam!!!

Ola
3 miesięcy temu

Zdecydowanie nie polecam. Mam auto w naprawie z OC sprawcy, który ma właśnie polisę w Interrisk.
1. Kontakt z obsługą jest dobry, nie czeka się długo na infolinii (max 10 minut) ale kompetencje osób tam pracujących są do podważenia. Pracownicy, z którymi rozmawiałam wprowadzali straszy chaos informacyjny, jeden mówił X a drugi już Y i wreszcie nie wiedziałam na czym stoję.
2. Auto zastępcze dostałam na nie całe 3 dni robocze a naprawa mojego samochodu ok 10 dni…
3. Pisałam reklamację na czas wynajmu pojazdu zastępczego ale zostawałam bez odzewu.
4. Brak argumentacji dlaczego nie mam przedłużonego wynajmu auta zastępczego, skoro oni zwlekają z wysłaniem kogoś na dodatkowe oględziny.
Ogólnie to bardzo współczuję osobom, które muszą współpracować z tą ubezpieczalnią.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.