biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Interrisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA

[Głosów: 59 Średnia: 3.8]

InterRisk jest częścią grupy Vienna – jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie środkowo-wschodniej. W Polsce firma działa od 1993 r. Corocznie zdobywa zaszczytne wyróżnienia w różnych kategoriach. W 2022 r. otrzymała nagrodę Rodzinna Marka Roku za swoje ubezpieczenie zdrowotne Antidotum Plus.

InterRisk ma w swoim portfolio kompleksowe polis:

 • ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco, Assistance, NNW i dodatkowe produkty dla kierowców),
 • ubezpieczenia majątkowe (ubezpieczenie nieruchomości, OC w życiu prywatnym),
 • ubezpieczenia zdrowotne (dla dzieci, dorosłych i obejmujące całą rodzinę).

W Polsce InterRisk ma 3% udział w rynku ubezpieczeniowym. Jak wynika z danych Rzecznika Finansowego, w 2021 r. firma zajęła 7. miejsce pod kątem liczby skarg złożonych przez niezadowolonych Klientów. Wniosków (w sprawie wszystkich produktów ubezpieczeniowych) było 305, w tym dotyczących polis komunikacyjnych – 113.

Jak wypowiedzieć OC w Interrisk?

Wniosek o wypowiedzenie OC trzeba złożyć pisemnie. We wniosku należy wpisać: dane ubezpieczonego, numer polisy, markę i model samochodu i numer rejestracyjny. Wniosek należy odręcznie podpisać. To istotna informacja – bez odręcznego podpisu pismo nie zostanie przyjęte.

Wniosek można wysłać:

 • e-mailem na adres: korespondencja@interrisk.pl (skan pisma z własnoręcznym podpisem),
 • tradycyjną pocztą lub kurierem na adres: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa.

W przypadku ubezpieczenia zbywcy (czyli poprzedniego właściciela samochodu) polisa nie wznawia się automatycznie. Tak jest w InterRisk i wszystkich innych towarzystwach. Jeśli zatem kierowca kupił pojazd z ważnym OC i postanowił zachować je do końca umowy, nie musi składać wypowiedzenia, ponieważ polisa i tak rozwiąże się samoistnie. Musi jednak pamiętać, żeby zawrzeć nową umowę o OC. Jeśli tego nie zrobi, pozostanie bez ochrony ubezpieczeniowej i narazi się na karę z UFG.

Jak działa kalkulator OC/AC?

Mimo że InterRisk oferuje bogate pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, to nie udostępnia porównywarki w której Klient sam sprawdzi cenę polisy. Jednak składkę można policzyć w kalkulatorze OC/AC i porównać ją z ofertami od innych ubezpieczycieli.

Czym jest kalkulator OC/AC i dlaczego warto z niego korzystać? Jest to narzędzie, które liczy wysokość składki za OC i inne polisy u wielu ubezpieczycieli. Wystarczy, że kierowca wypełni jeden formularz, a otrzyma propozycje od kilku firm wraz z cenami za OC. Właściciel samochodu oszczędza czas, ponieważ nie musi wypełniać kilkunastu formularzy na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, w kalkulatorze OC/AC robi to tylko raz. Ponadto, kalkulator wyświetla także oferty InterRisk, czyli firmy, która nie ma na swojej stronie porównywarki. Gdyby kierowca był zainteresowany kupnem polisy w tym towarzystwie, musiałby się bezpośrednio z nim skontaktować. Dlatego kalkulator to przydatne narzędzie, pozwalające zaoszczędzić czasu i pieniędzy.

OC jest polisą wymaganą dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Skrótem OC potocznie nazywa się ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Prościej mówiąc – jeśli kierowca spowoduje wypadek, to szkody (rzeczowe i ludzkie), które wyrządził będą pokryte z jego OC. To zabezpieczenie dla ofiar wypadku – gdyby sprawca nie miał ważnego OC i jednocześnie byłby niewypłacalny, to pokrzywdzeni zostaliby bez odszkodowania. Prawo przewidziało takie sytuacje i dlatego postanowiono, że OC jest jest obowiązkowe. Jego zakres również określają przepisy – firmy ubezpieczeniowe nie mogą go poszerzać ani zawężać. Nie oznacza to, że podpisując umowę o OC, kupuje się “gołą” polisę. Firmy ubezpieczeniowe często dodają do niej gratis dodatkowe produkty, aby być bardziej konkurencyjnym. Tak też jest w InterRisk. Kierowca, który zdecyduje się na OC w InteRrisk otrzyma bonusowo:

 • Zieloną Kartę – jest to dokument, który potwierdza za granicą, że kierowca ma w Polsce wykupione ważne ubezpieczenie. Zieloną Kartę trzeba mieć przy sobie, podróżując po 12 europejskich krajach.
 • Assistance Start – obowiązuje tylko na terenie Polski. Obejmuje holowanie samochodu do najbliższego warsztatu, naprawę na miejscu oraz pojazd zastępczy dla poszkodowanego (jeśli ubezpieczony spowoduje wypadek, to w ramach Assistance zostanie zorganizowane auto zastępcze dla pokrzywdzonego kierowcy).

Za dodatkową opłatą można w InterRisk poszerzyć OC o Autocasco, Assistance z szerszą ochroną niż w wersji Start, NNW lub ochronę szyb.

Autocasco (AC) to ubezpieczenie dobrowolne. W ramach tej polisy kierowca otrzymuje w cenie ubezpieczenie bagażu (do 300 zł). Samochody można ubezpieczyć w dwóch opcjach:

 • Autoryzowanym (tj. naprawa częściami oryginalnymi w ASO) – ten wariant dostępny jest za darmo dla aut do 3 roku eksploatacji, w przypadku starszych samochodów, trzeba dopłacić za wybór tej opcji,
 • Partnerskim (naprawa częściami oryginalnymi lub porównywalnymi) – ta opcja jest dostępna dla wszystkich samochodów.

Korzyści z wyboru wariantu Partnerskiego:

 • rozliczenie bezgotówkowe,
 • samochód zastępczy na cały okres naprawy,
 • usługa door to door, tj. odbiór samochodu i dostarczenie go do warsztatu i ponowna dostawa auta “pod drzwi” po naprawie,
 • 2 lata gwarancji.

Za dodatkową opłatą można poszerzyć Autocasco o:

 • stałą sumę ubezpieczenia (dla samochodów młodszych niż 10 lat),
 • opcję Bez konsumpcji ubezpieczenia (czyli suma ubezpieczenia nie pomniejszy się po wypłacie odszkodowania),
 • dodatkową ochronę bagażu do 5 000 zł,
 • ochronę od kradzieży w Białorusi, Rosji, Mołdawii i Ukraine (normalnie te kraje są wyłączone z ochrony).

Z  kolei za zmniejszeniem składki można wybrać:

 • zastosowanie udziału własnego w każdej szkodzie w wysokości 500 zł,
 • rezygnację z ochrony od kradzieży.

NNW, czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, w InterRIsk obejmuje kierowcę i pasażerów. Suma ubezpieczenia wynosi od 10 000 do 100 000 zł (w zależności od wyboru przez kupującego polisę).

NNW gwarantuje:

 • 100% wypłaty w przypadku śmierci,
 • zwrot kosztów leczenia i kosztów zakupu przyrządów medycznych (kul, wózka inwalidzkiego),
 • zwrot kosztów przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych.

Z odpowiedzialności wyłączone są wypadki powstałe w wyniku:

 • uczestniczenia w przestępstwie przez ubezpieczonego,
 • samobójstwa lub samookaleczenia,
 • wojny, terroru, rozruchów, ataku jądrowego i podobnych zdarzeń,\
 • prowadzenia pojazdów, do których ubezpieczony nie miał uprawnień, aby nimi kierować,
 • prowadzenia pojazdów niezarejestrowanych lub bez ważnych badań technicznych,
 • pandemii.

Ponadto, polisą nie są objęte wady wrodzone, nagłe choroby, które nie są skutkiem wypadków. Ubezpieczony nie może także liczyć na rekompensatę za szkody moralne, ból i cierpienie fizyczne.

Assistance występuje w 3 opcjach:

 • Start – jest dodawane za darmo do wszystkich polis komunikacyjnych. Działa tylko w Polsce i obejmuje podstawowe usługi: holowanie do najbliższego warsztatu lub naprawa na miejscu.
 • Standard – gratis do Autocasco dla samochodów do 10 lat lub za dopłatą dla aut od 11 do 15 lat. Gwarantuje pomoc w Polsce lub, po dopłacie, także za granicą. Kierowca może liczyć na naprawę na miejscu i pokrycie kosztów drobnych części (do 100 zł), samochód zastępczy po wypadku, nocleg, dowóz paliwa, pomoc po zatrzaśnięciu kluczyków, uruchomienie akumulatora, dostawa części zamiennych, opiekę nad dziećmi, pomoc prawnika i tłumacza.
 • Premium – to najbogatszy pakiet dostępny za opłatą do OC lub AC dla samochodów najwyżej 13-letnich. Zawiera wszystko, co pakiet Standard, ale ma większe limity:  np. holowanie bez ograniczenia (w Standardzie do 100 km), możliwość korzystanie z pojazdu zastępczego przez dłuższy czas.

Wszystkie warianty Asissatnce zawierają pomoc prawną i informacyjną oraz sumę ubezpieczenia do równowartości 10 000 euro.

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
6 lat temu

Jestem bardzo zadowolony z obsługi firmy InterRisk mam ubezpieczenie i szkoda, którą zgłosiłem była załatwiona w szybkim tempie. Jestem mile zaskoczony. pozdrawiam i polecam 🙂

Bartosz Makowski
6 lat temu

Jestem zadowolony z ich usług. Dostałem odszkodowanie przy wypadku. Firma zachowała się bardzo pozytywnie a nawet zaskoczyła mnie bo nie spodziewałem się pozytywnego załatwienia sprawy. Wypłata była bardzo szybko i tak jak mówiły OWU.

Radek
6 lat temu

Witam. Chciałbym pochwalić firmę InterRisk. Żadnych problemów, dobry kontakt, szybka wypłata świadczenia za pobyt w szpitalu. pozdrawiam

Ania
6 lat temu

Wypłata odszkodowania dla mnie trwała kilka dni od zgłoszenia szkody. Szybko i bez rzeczoznawcy. InterRisk to najlepsza firma w Polsce. Polecam i pozdrawiam

Milena
6 lat temu

Firma ta ma najbardziej profesjonalną obsługę. Obsługa robi wszystko, by odszkodowanie zostało wypłacone szybko i w odpowiedniej wysokości. Na wszystkie pytania odpowiadają fachowo. W razie szkody, bez żadnego problemu można się dodzwonić i zgłosić szkodę.

Olek
6 lat temu

Nigdy nie miałem problemów, a korzystam już kilka lat. Bardzo dobra cena polisy i po niewielkiej szkodzie z wysokości odszkodowania też byłem zadowolony. Naprawiłem i jeszcze zostało 🙂

Kiku93
6 lat temu

Wczoraj właśnie dowiedziałem się, że za pobyt w szpitalu i operacje dostane odszkodowanie na kwotę 20 zł. Śmieszne ! ha ha

Burye87
6 lat temu

Stanowczo nie polecam! Jeśli przydarzy się Wam mieć kontakt z tą firmą w sprawie odszkodowania za kolizję – nie wierzcie w wynajęcie auta zastępczego aż do dnia naprawy!. Rzeczoznawca zjawił się dopiero po 2 dni po kolizji. Lipa, nie polecam !

Doris
6 lat temu

Najgorsza firma. Ludzie ostrzegajcie się nawzajem.Moja sprawa znalazła finał w sadzie.Czekam na rozprawę.

Zani
6 lat temu

Ja polecam, mam świetne zdanie o nich. Pomogli mi i wypłacili odszkodowanie.

Michał
6 lat temu

zaproponowali mi najkorzystniejszą ofertę na rynki i jestem z niej zadowolony. Nie wiem jak wygląda zgłoszenie i przebieg szkody ale myślę, ze nie byłoby problemów.

cienki
6 lat temu

Próbowali wyłudzić ode mnie pieniądze na zakup dwóch pojazdów których nie nabyliśmy. Straszyli WINDYKACJĄ, wobec tego sprawę zgłosiliśmy do wyższych instancji. UWAGA na tą firmę. Odradzam

TADEUSZ
5 lat temu

INTERRISK NIE PRZYZNAJĄ ODSZKODOWAŃ !!!!!!! UWAGA NA TĄ FIRME !!!

Natalia
1 rok temu

Omijać szeroko łukiem! Traktują Klientów jak śmieci. Jeszcze nie spotkałam się z takim zaniżania wypłat. Nawet ich własny rzeczoznawca się śmiał jak usłyszał kwotę i doradził wykonać naprawę bezgotówkowo. Kwestionują konieczne naprawy, przedłużają sprawę, nie chcą dać samochodu zastępczego, konsultanci myślę pojazdy – istny bałagan w papierach! Jak można zaproponować 10% wartości szkody – to poniżanie Klientów. Jak nie pasuje, stwierdzają że można ich pozwać do sądu.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.