biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

STU ERGO Hestia S.A.

[Głosów: 34 Średnia: 3.9]

Towarzystwo ubezpieczeń Ergo Hestia powstało na początku lat 90. XX w Sopocie. Firma od początku oferuje rozbudowane pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych (np. polisy AC i OC), na życie, podróżne i mieszkaniowe. Hestia w swoim portfolio ma produkty skierowane nie tylko do osób prywatnych, ale i dla przedsiębiorców. Ubezpieczyciel Ergo Hestia jest wielokrotnym zdobywcą wielu nagród, m.in. Gwiazdy Jakości Obsługi czy Złotego Zderzaka. Sieć firmowa w Polsce obejmuje około 3 700 doradców, którzy pomagają w zakupie najlepszych pakietów polis.

Wypowiedzenie OC w Ergo Hestia

Wzór wypowiedzenia umowy OC w Ergo Hestia znajduje się na stronie towarzystwa. Dokument należy wydrukować, wypełnić i podpisać. Przypominamy, że podpis musi być własnoręczny, inaczej wniosek zostanie odrzucony. Na wypowiedzenie polisy OC  obowiązują terminy:

  • najpóźniej 1 dzień przed końcem umowy w przypadku umów rocznych,
  • w każdej chwili w przypadku umów wznowionych automatycznie i polis zbywcy.

Skutkiem rozwiązania umowy automatycznie przedłużonej albo umowy zbywcy jest rekalkulacja składki i zwrot ewentualnej nadpłaty.

Kalkulator OC w Ergo Hestia

Ergo Hestia nie ma na swojej stronie kalkulatora OC, ale cenę polisy możesz poznać, korzystając z kalkulatora OC/AC.

Ubezpieczenie OC nie obejmuje nawet Zielonej Karty czy podstawowego assistance. Oczywiście istnieje możliwość dobrania tych produktów, ale trzeba za nie zapłacić. Polisę OC można też dobrać w ramach pakietu do innych polis np. w pakiecie z Autocasco, NNW i ubezpieczeniem domu i mieszkania. Jednakże, jeżeli komuś wystarczy wyłącznie ubezpieczenie samochodu OC, to Ergo Hestii może liczyć tylko na te warunki, które gwarantowane są przepisami, tj. na wypłatę odszkodowania na pokrycie strat, które spowodował ubezpieczony. Polisa gwarantuje zwrot kosztów naprawy samochodu, leczenia poszkodowanych itd. Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest zabezpieczeniem dla kierowcy (sprawcy wypadku), aby nie musiał pokrywać tych kosztów z własnych środków.

Podobnie jak polisę OC, Autocasco w Ergo Hestia można wykupić w pakiecie wraz z innymi ubezpieczeniami. Przykładowy pakiet – ERGO 7 – oprócz ubezpieczenia AC zawiera polisę OC, NNW i Assistance. Dodatkowo można w nim kształtować zakres ochrony – od podstawowych zdarzeń aż po all-risk. Jako uzupełniające polisy można dobrać: Car Assistance, które jest rozbudowaną wersją assistance, Ochronę Utraty Zniżki AC, Ochronę Bagażu i Ochronę Prawną. Polisa AC w Ergo Hestia chroni od zdarzeń powstałych w Polsce i innych krajach Europy.

Poszkodowani dostaną odszkodowanie, gdy zdarzenie powstało podczas:

  • jazdy samochodem,
  • parkowania,
  • wysiadania z auta.

Odszkodowanie obejmuje zwrot (albo pokrycie) kosztów leczenia, badań specjalistycznych. Wysokość wypłaty liczona jest procentowo od całkowitej sumy ubezpieczenia, a w Ergo Hestia sumę ubezpieczenia można wybrać dowolnie, w przedziale od 5 000 do 30 000 zł. W przypadku, kiedy dojdzie do śmierci ubezpieczonego, uposażeni dostaną 100% polisy. Polisa NNW w Hestii działa na całym świecie.

Assistance dostępne jest w czterech wariantach różniących się zakresem terytorialnym oraz rodzajem możliwych usług. Najuboższy, ale najtańszy wariant Mini obejmuje tylko podstawowe wsparcie, tj. holowanie i pomoc informacyjną na terenie Polski. Bogatsze pakiety Assistance: Standard, Premium i Prestiż działają nie tylko w Polsce, ale i Europie i zapewniają: naprawę na miejscu, holowanie, dostarczenie paliwa, organizację samochodu zastępczego i noclegu. W zależności od wybranej opcji produktu zmienne będą sumy ubezpieczenia, rodzaje usług oraz ich limity.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daria
5 lat temu

Bardzo mi się podoba. Szkoda komunikacyjna z OC sprawcy została załatwiona szybko, po miesiącu od zgłoszenia pieniądze miałam na koncie, wycena jest bardzo odpowiadająca. Polecam

Patryk
5 lat temu

Polecam 🙂 Szybko, sprawnie bez problemowo 🙂

Wojciech
5 lat temu

Polecam, bo u mnie wszystko było załatwione w przeciągu kilku dni. Oczywiście szkoda z mojej winy. Kwota satysfakcjonująca, miło, sprawnie,

Kacper
5 lat temu

Moja sprawa dotyczy szkody z OC sprawcy, nie miałem się do czego doczepić. Zaczynając od zgłoszenia szkody, aż do wypłacenia odszkodowania trwało to maksymalnie tydzień. Wysokość odszkodowania adekwatna do uszkodzeń pojazdu. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z przebiegu mojej sprawy oraz wysokości odszkodowania jakie uzyskałem. Na pewno będę polecał tą firmę wszystkim znajomym i rodzinie.

Lena
5 lat temu

Jedyna normalna i rzetelna firma z jaką miałam do czynienia! Pierwsza firma co tak szybko wypłaca odszkodowania. To jest firma! i jeśli chodzi o wysokość szkody to starczyło mi na pokrycie strat. Szybko sprawnie i przyjemnie.

Żaneta
5 lat temu

Firma OK ! Bardzo szybko i sprawnie. Polecam

omar
5 lat temu

Nie polecam tej firmy nawet przestrzegam, banda złodziej i oszustów dość ze po wypadku i szkodzie całkowitej wycenili śmieszne pieniądze to jeszcze żeby je zwrócili musiało się rozbić o KNF. Lepiej poszukać u konkurencji.

EVE
5 lat temu

Złodzieje! Zgłosiłam szkodę matrycy w laptopie i nic mi się nie należy i jeszcze mialam ubezpieczenie rozszerzone. Wydałam pieniądze na naprawe z własnej kieszeni. ludzie nie bierzcie od nich ubezpieczenia!!!!

paula
5 lat temu

Mąż zakupił w sierpniu telefon wart 1700 zł. Wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Pech chciał ze 8 września telefon uległ wypadkowi. Pęknięty wyświetlacz,dotyk nie reagował,wgnieciona tylna obudowa i lekko wygięty. Oddany do ubezpieczyciela dzień poźniej. Trochę sie bałam po czytaniu tych złych opinii ,ale miło sie zaskoczyłam. Szacowany czas zakończenia naprawy na 29.09. I tak też było. Ja mile sie zaskoczyłam i jestem zadowolona.

Bojar
5 lat temu

Witam posiadam ubezpieczenie w ergo hesti na zyczie. Nie ubezpieczajcie sie tam to sa oszusci złodzieje naciagacze….Płacisz za nic ! Mam złe doświadczenie, odradzam !!!

Wojciech
5 lat temu

Mnie także próbowali oszukać byli nie mili i aroganccy przez telefon. Ja jednak skierowałem sprawę do rzecznika ubezpieczonych z pełną dokumentacją rzecznik napisał pismo a po kilku dniach zadzwonił tel, gość był bardzo miły chciał mnie poinformować ze moje odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie.

Agnieszka
1 rok temu

Stanowczo odradzam ubezpieczyciela Ergo Hestia. Po stłuczce, w której byłam poszkodowaną znacznie zaniżono wartość auta. Uznano szkodę całkowitą, bo koszt naprawy minimalnie przekroczył wartość auta. Obsługa była arogancka, a podejście do klienta mocno zbywające, cały czas dało się odczuć, że moja sprawa jest dla nich totalnie nieważna. Nie polecam tracić nerwów!

julia
2 miesięcy temu

BRAK SŁÓW! Mamy kwiecień a ja dalej bujam sie ze szkodą złożoną w Listopadzie, teraz wysłali, naprawiony sprzęt ale na inny adres i mówią, że nic nie mogą z tym zrobić. Czy straciłam swój sprzęt ? Szkoda nerwów.

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.