biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

STU ERGO Hestia S.A.

[Głosów: 38 Średnia: 3.9]

Ergo Hestia to polska firma, która powstała w 1991 r. w Sopocie. W latach 90. jej działalność skupiała się na rozwoju polis dla przemysłu – np. wprowadziła nowoczesne rozwiązania ubezpieczeniowe dla górnictwa. Obecnie Hestia zajmuje się sprzedażą polis:

 • komunikacyjnych,
 • mieszkaniowych,
 • zdrowotnych,
 • podróżnych,
 • specjalnych ubezpieczeń dla przedsiębiorców.

W 2017 r. wraz z aplikacją Yanosik firma wprowadziła ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych Yu! w których cena składki zależy od stylu jazdy kierowcy. Flagowymi produktami przedsiębiorstwa są pakiety ERGO 1 i ERGO 7, które obejmują kompleksowe zestawy ubezpieczeń komunikacyjnych, nieruchomości i osobowych. Pakiety można poszerzyć o dodatkową ochronę bagażu czy szyb. Towarzystwo jest drugim co do wielkości ubezpieczycielem w kraju. 

Jak wypowiedzieć OC w Ergo Hestii?

Wypowiedzenie polisy OC można złożyć, gdy:

 • kierowca kupił samochód z ważnym OC i nie chce go kontynuować,
 • umowa o polisę się kończy.

Na stronie internetowej Ergo Hestii znajduje się wzór wypowiedzenia. Kierowca może go wydrukować i wypełnić lub przepisać na kartkę papieru. We wniosku o wypowiedzenie OC należy zawrzeć dane właściciela i pojazdu. Pismo należy odręcznie podpisać. Można je przesłać na dwa sposoby:

 • poprzez stronę: https://www.ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/ (należy kliknąć Wypełnij formularz i zalogować się korzystając ze swojego imienia i nazwiska, numerów: PESEL i polisy),
 • tradycyjną pocztą na dane: ERGO Hestia SA, ul. Hestii 1, 81-731 Sopot.

W tym miejscu warto wyjaśnić różnicę pomiędzy wypowiedzeniem OC a odstąpieniem umowy o OC, ponieważ kierowcy używają tych określeń zamiennie, ale przepisy widzą w nich różnice. Z wypowiedzenia OC można skorzystać tylko przy polisie zbywcy lub przed zakończeniem OC. Natomiast odstąpienie od umowy dotyczy przypadku, gdy kierowca zawarł umowę na odległość (np. przez internet). Ma wtedy prawo zrezygnować z niej bez konsekwencji w ciągu 30 dni.

Jak działa kalkulator OC/AC w Ergo Hestia?

Firma Ergo Hestia nie posiada na swojej stronie porównywarki, która liczy wysokość składki. Kierowcy, którzy chcą wiedzieć ile kosztuje ubezpieczenie auta w tym towarzystwie, mogą sprawdzić to, korzystając z kalkulatora OC/AC.

Dlaczego składki na OC są inne w każdej firmie, mimo że zakres ubezpieczenia jest taki sam? Towarzystwa mają różne ceny wyjściowe i biorą pod uwagę odmienne czynniki. Najważniejsze są informacje o:

 • właścicielu (jego wiek, liczba lat posiadania prawa jazdy, historia ubezpieczeniowa, zawód, stan cywilny i wiek dzieci),
 • samochodzie (model, marka, rok produkcji, miejsce parkowania: garaż, parking, na ulicy itp.).

Kalkulator OC/AC umożliwia szybkie porównanie wysokości składek. Narzędzie służy nie tylko temu, aby poznać ceny OC u kilku ubezpieczycieli i wybrać najtańszą polisę, ale pozwala ją także zakupić. Można łatwo sfinalizować umowę online: wystarczy zapłacić za polisę (kartą kredytową, szybkim przelewem, BLIK-iem), a umowa przyjdzie na maila w ciągu kilku minut. To rozwiązanie, które przydaje się, kiedy kierowca orientuje się ostatniego dnia, że kończy się mu OC na samochód.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu nie zawiera w Hestii żadnych bezpłatnych dodatków. Kierowcy nie mogą liczyć nawet na bezpłatną Zieloną Kartę, koszt wyrobienia tego dokumentu w Hestii to 25-30 złotych. Polisa OC w Ergo Hestia działa na zasadach przewidzianych prawem, czyli:

 • gwarantuje wypłatę odszkodowanie w sytuacji, gdy ubezpieczony wyrządzi krzywdę swoim samochodem,
 • suma gwarancyjna wynosi równowartość 5 210 000 euro w przypadku szkody na osobie oraz 1 050 000 euro na szkodzie w mieniu,
 • OC przypisane jest do samochodu, a nie do kierowcy,
 • OC działa także w odniesieniu do pasażerów auta, którym kierował sprawca wypadku.

Polisę OC w Hestii można kupić w pakiecie z innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi (AC, NNW, Assistance) lub innymi rodzajami polis (np. na życie) lub całkowicie oddzielnie.

Autocasco jest dostępne w Ergo Hestii jako pojedyncza polisa lub w pakiecie ERGO 7. Pakiet zawiera, oprócz AC, także OC dla samochodu i OC w życiu prywatnym, NNW dla kierowcy i pasażerów oraz ubezpieczenie nieruchomości. ERGO 7 występuje w 3 wariantach i ostateczny zakres ochrony zależy od wybranej opcji. 

W wariancie I (najuboższym) samochód chroniony jest tylko od kradzieży, wariant II zabezpiecza od kradzieży i uszkodzenia, a opcja III to formuła all risk. Wszystkie warianty chronią w Polsce, Europie i pojedynczych krajach afrykańskich (Maroko, Tunezja). Do AC można dokupić dodatkową ochronę bagażu i ochronę utraty zniżek. Każdy wariant polisy zawiera samochód zastępczy po kradzieży (do 7 dni) oraz organizację noclegu (do 3 dni). III opcję polisy można za dopłatą poszerzyć o ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego samochodu (do kwoty 4 000 zł).

NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, można kupić w Hestii wraz z pakietem ERGO 1 lub ERGO 7. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania, kiedy kierowca lub pasażerowie zostaną poszkodowani podczas:

 • jazdy,
 • wysiadania z samochodu,
 • bieżącej obsługi (tankowania, mycia),
 • parkowania.

Zakres terytorialny NNW obejmuje cały świat. Suma ubezpieczenia wynosi 5 000, 15 000 lub 60 000 zł. Towarzystwo wypłaci pieniądze za śmierć (100%) lub zwróci za koszty leczenia, zakupu środków opatrunkowych i produktów ortopedycznych. OWU przewidują także rekompensatę za każdy dzień niezdolności do pracy lub nauki oraz odbudowę stomatologiczną zębów, jeśli ich uszkodzenie było spowodowane wypadkiem.

NNW to polisa, o której powinni pomyśleć każdy czynny kierowca. Jeżeli będzie on sprawcą wypadku, to odszkodowanie dla jego pasażerów, będzie wypłacone z OC. Kierowca natomiast zostanie bez pomocy finansowej, o ile sobie jej nie zagwarantuje np. w ramach NNW. 

Polisa Assistance w Ergo Hestia nazywa się Car Assistance i można ją dokupić do innych ubezpieczeń komunikacyjnych lub wraz z pakietem ERGO 7. Assistance obejmuje pomoc po wypadku lub kolizji, awarii lub unieruchomieniu. W zależności od przyczyny zdarzenia kierowcy mogą liczyć na:

 • holowanie,
 • dostarczenie paliwa,
 • pomoc w uruchomieniu akumulatora,
 • samochód zastępczy,
 • organizację zmiennika dla kierowcy,
 • hotel,
 • opiekę psychologiczną.

Assistance jest dostępne dla wszystkich samochodów bez względu na ich wiek, a dla osób, które wykupią polisę działa infolinia Centrum Alarmowe, pod którą 7 dni w tygodniu i 24 h na dobę mogą poprosić o pomoc.

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daria
7 lat temu

Bardzo mi się podoba. Szkoda komunikacyjna z OC sprawcy została załatwiona szybko, po miesiącu od zgłoszenia pieniądze miałam na koncie, wycena jest bardzo odpowiadająca. Polecam

Patryk
7 lat temu

Polecam 🙂 Szybko, sprawnie bez problemowo 🙂

Wojciech
7 lat temu

Polecam, bo u mnie wszystko było załatwione w przeciągu kilku dni. Oczywiście szkoda z mojej winy. Kwota satysfakcjonująca, miło, sprawnie,

Kacper
7 lat temu

Moja sprawa dotyczy szkody z OC sprawcy, nie miałem się do czego doczepić. Zaczynając od zgłoszenia szkody, aż do wypłacenia odszkodowania trwało to maksymalnie tydzień. Wysokość odszkodowania adekwatna do uszkodzeń pojazdu. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z przebiegu mojej sprawy oraz wysokości odszkodowania jakie uzyskałem. Na pewno będę polecał tą firmę wszystkim znajomym i rodzinie.

Lena
7 lat temu

Jedyna normalna i rzetelna firma z jaką miałam do czynienia! Pierwsza firma co tak szybko wypłaca odszkodowania. To jest firma! i jeśli chodzi o wysokość szkody to starczyło mi na pokrycie strat. Szybko sprawnie i przyjemnie.

Żaneta
7 lat temu

Firma OK ! Bardzo szybko i sprawnie. Polecam

omar
6 lat temu

Nie polecam tej firmy nawet przestrzegam, banda złodziej i oszustów dość ze po wypadku i szkodzie całkowitej wycenili śmieszne pieniądze to jeszcze żeby je zwrócili musiało się rozbić o KNF. Lepiej poszukać u konkurencji.

EVE
6 lat temu

Złodzieje! Zgłosiłam szkodę matrycy w laptopie i nic mi się nie należy i jeszcze mialam ubezpieczenie rozszerzone. Wydałam pieniądze na naprawe z własnej kieszeni. ludzie nie bierzcie od nich ubezpieczenia!!!!

paula
6 lat temu

Mąż zakupił w sierpniu telefon wart 1700 zł. Wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Pech chciał ze 8 września telefon uległ wypadkowi. Pęknięty wyświetlacz,dotyk nie reagował,wgnieciona tylna obudowa i lekko wygięty. Oddany do ubezpieczyciela dzień poźniej. Trochę sie bałam po czytaniu tych złych opinii ,ale miło sie zaskoczyłam. Szacowany czas zakończenia naprawy na 29.09. I tak też było. Ja mile sie zaskoczyłam i jestem zadowolona.

Bojar
6 lat temu

Witam posiadam ubezpieczenie w ergo hesti na zyczie. Nie ubezpieczajcie sie tam to sa oszusci złodzieje naciagacze….Płacisz za nic ! Mam złe doświadczenie, odradzam !!!

Wojciech
6 lat temu

Mnie także próbowali oszukać byli nie mili i aroganccy przez telefon. Ja jednak skierowałem sprawę do rzecznika ubezpieczonych z pełną dokumentacją rzecznik napisał pismo a po kilku dniach zadzwonił tel, gość był bardzo miły chciał mnie poinformować ze moje odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie.

Agnieszka
2 lat temu

Stanowczo odradzam ubezpieczyciela Ergo Hestia. Po stłuczce, w której byłam poszkodowaną znacznie zaniżono wartość auta. Uznano szkodę całkowitą, bo koszt naprawy minimalnie przekroczył wartość auta. Obsługa była arogancka, a podejście do klienta mocno zbywające, cały czas dało się odczuć, że moja sprawa jest dla nich totalnie nieważna. Nie polecam tracić nerwów!

julia
2 lat temu

BRAK SŁÓW! Mamy kwiecień a ja dalej bujam sie ze szkodą złożoną w Listopadzie, teraz wysłali, naprawiony sprzęt ale na inny adres i mówią, że nic nie mogą z tym zrobić. Czy straciłam swój sprzęt ? Szkoda nerwów.

Tomasz
9 miesięcy temu

Jednym słowem Oszuści, wypłata z AC została zrealizowana bez mojej zgody . Zgłosiłem uszkodzenie zderzaka tylniego wycena samej części w Toyota 4000 plus malowanie robocizna wymiana. Otrzymałem wypłatę za całość szkody 2700 zł przypominam cały czas pisałem że nie zgadzam się na takie warunki. Zgłosiłem sprawę do sądu

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.