ergo-hestia
[Głosów:29    Średnia:3.9/5]

Ergo Hestia to jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Towarzystwo powstało w Sopocie (pod nazwą Hestia). Swoją pierwszą polisę wystawiło w 1991 roku. Od 2000 roku Hestia stała się członkiem europejskiej grupy Ergo. Oferta Ergo Hestia obejmuje obecnie prawie każdy obszar ryzyka: samochód, dom, mieszkanie, życie i zdrowie, biznes, podróże. Ogólnopolska sieć działająca w naszym kraju zrzesza ponad 3 700 doradców, którzy pomagają w zakupie najlepszych pakietów ubezpieczeniowych.

OC w Ergo Hestia

Wypadek komunikacyjny może narazić nas na poważne konsekwencje finansowe. Dlatego nie tylko ustawowy obowiązek, ale także sama możliwość spowodowania kolizji lub wypadku powinna przekonać nas do zakupu polisy OC. Przypomnijmy: zakup ubezpieczenia OC zwalnia sprawcę wypadku z konieczności zapłaty za wyrządzone krzywdy osobowe i majątkowe, a odpowiedzialność finansową z tego tytułu przejmuje zakład ubezpieczeń. Podstawą prawną OC jest ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Ergo Hestia dokłada wszelkich starań, aby potencjalny klient zainteresowany ubezpieczeniem samochodu, skorzystał właśnie z jej oferty. Dlatego zachęca go do zakupu polisy za pomocą atrakcyjnej ceny. Proponuje również pakiet OC z innymi ubezpieczeniami dobrowolnymi.

W Ergo Hestia sami decydujemy, jaki obszar ryzyka będziemy chronić.

Ubezpieczenie OC Hestia zakupimy jako oddzielny produkt lub w pakiecie:

 • Hestia 1 – najprostszy zestaw ubezpieczeń z ochroną: domu i mieszkania, samochodu (OC, AC, NNW), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), szkód wyrządzonych innym osobom w życiu prywatnym (OC w życiu prywatnym).

Z dostępnych produktów możemy wybrać tylko te, które nas interesują. Ergo Hestia zastrzega jednak, że objęcie ochroną Hestia 1 jest możliwe, gdy kupimy ubezpieczenia pozakomunikacyjne (mienia, NNW, OC w życiu prywatnym) za łączną składkę nie mniejszą niż 100 zł;

 • Hestia 7 – produkt finansowy nagrodzony Godłem Promocyjnym Teraz Polska, gwarantujący wszechstronne ubezpieczenie. Pakiet obejmuje ochronę:

– domu i mieszkania,

– małej architektury,

– oszkleń,

– mienia ruchomego,

– samochodu (OC, AC, NNW kierowcy i pasażerów),

– OC w życiu prywatnym,

– NNW,

– kosztów ochrony prawnej.

Podobnie jak w pakiecie Hestia 1, sami wybieramy zakres ochrony. Dodatkowo, zapłacimy mniej za większą liczbę produktów i otrzymamy 20% zniżkę na ubezpieczenie samochodu. Warunkiem skorzystania z oferty Ergo Hestia (Hestia 7) jest zakup ubezpieczenia pozakomunikacyjnego za łączną wartość 250 zł.

 • Ergo 7 – tutaj również wybieramy własny pakiet. Oprócz OC pojazdu możemy kupić autocasco i NNW kierowcy i pasażerów. Dodatkowo ubezpieczymy dom i mieszkanie (od zdarzeń losowych i kradzieży) oraz szkody wyrządzone osobom trzecim w życiu prywatnym (OC).

W Ergo 7 wybór każdego ubezpieczenia jest premiowany określoną liczbą gwiazdek. Po ich zebraniu otrzymamy:

 • dowolne ubezpieczenie dodatkowe (7 gwiazdek plus 1 zł dopłaty),
 • dowolne ubezpieczenie dodatkowe oraz kartę umożliwiającą zawarcie ubezpieczenia Hestia Podróże (12 gwiazdek plus 1 zł dopłaty).

Autocasco (AC) w Ergo Hestia

Podobnie jak OC pojazdu, autocasco Ergo Hestia można połączyć w pakiet z dowolnymi produktami i zakupić w ubezpieczeniu Ergo 7, Hestia 1 lub Hestia 7.

Ochronie ubezpieczeniowej w ramach AC Hestia podlega samochód i jego wyposażenie. Polisa obejmuje szkody powstałe w wyniku:

 • zderzenia samochodu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami znajdującymi się poza pojazdem,
 • zderzenia pojazdów,
 • uszkodzenia auta przez osoby trzecie,
 • uszkodzenia przez sprzęt sportowy przewożony w bagażniku zewnętrznym,
 • wybuchu, pożaru, zatopienia oraz nagłego działania innych sił przyrody,
 • nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego, znajdującego się na zewnątrz pojazdu.

Zakres ubezpieczenia AC Ergo Hestia można rozszerzyć o ryzyko kradzieży.

Umowę ubezpieczenia autocasco Ergo Hestia zawieramy w wariancie: Kosztorys, Sieć Partnerska lub ASO.

Polisa AC zakupiona w Ergo Hestia chroni od zdarzeń powstałych w Polsce i innych krajach Europy (z wyjątkiem terytoriów niektórych państw byłego ZSRR) oraz na terytorium Algierii, Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu.

Ergo Hestia z NNW kierowcy lub pasażera

Polisa NNW Ergo Hestia zapewnia finansową rekompensatę szkód powstałych nie tylko podczas jazdy, postoju, ale także bieżącej obsługi pojazdu. Ubezpieczyciel gwarantuje wsparcie po wypadku komunikacyjnym zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

Ergo Hestia w NNW daje możliwość ustalenia sumy ubezpieczenia w granicach od 5 tys. zł do 30 tys. zł. Deklarowana w umowie suma ubezpieczenia odnosi się do każdej ubezpieczonej osoby.

Towarzystwo wypłaci odpowiednie świadczenie w przypadku:

 • śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku (gdy wystąpiła do dwóch lat od daty wypadku) – 100% sumy ubezpieczenia,
 • trwałego uszczerbku na zdrowiu: pełną sumę przy 100% uszczerbku, a w uszczerbku częściowym – odpowiedni procent sumy, liczony wg procentu trwałego uszczerbku,

Ubezpieczyciel gwarantuje także:

 • zasiłek dzienny – od 10 dnia po wypadku, przy udokumentowanej niezdolności do pracy lub nauki i od 1 dnia, jeżeli niezdolność do pracy lub nauki trwała nieprzerwanie minimum 30 dni,
 • zwrot kosztów leczenia,
 • zwrot kosztów nabycia środków pomocniczych.

Car Assistance od Ergo Hestia

Polisa ASS zakupiona w Ergo Hestia zapewnia niezbędną pomoc, gdy pojawi się problem z samochodem podczas podróży.

W ramach usług assistance Ergo Hestia gwarantuje m.in.:

 • holowanie pojazdu,
 • naprawę na miejscu,
 • dowóz paliwa,
 • transport przyczepy,
 • pojazd zastępczy,
 • zakwaterowanie,
 • kontynuację podróży,
 • opiekę psychologa.

Niestety, większość tych usług jest niedostępna w wariancie Mini, który działa tylko w Polsce, po zderzeniu się pojazdów i zapewnia wyłącznie holowanie i pomoc informacyjną.

Ubezpieczenie Hestia Car Assistance można wykupić w wariantach bardziej rozbudowanych: Standard, Premium i Prestiż. W zależności od wybranego produktu zmienne będą sumy ubezpieczenia, rodzaje usług oraz ich limity.

Należy pamiętać, że koszt każdej udzielonej usługi zmniejsza odpowiednio sumę ubezpieczenia. Po jej wyczerpaniu, umowa ulega rozwiązaniu.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!

Kalkulator online Hestia

Ergo Hestia nie posiada obecnie na swojej stronie kalkulatora, który umożliwia zakup polisy przez internet. Po polisę musimy udać się do punktu obsługi klienta. Najbliższą palcówkę znajdziemy za pomocą wyszukiwarki, dostępnej na stronie https://www.ergohestia.pl/gdzie-chcesz-znalezc-agenta/

Wypowiedzenie OC w Hestia

Wypowiedzenie polisy OC zakupionej w Ergo Hestia należy złożyć w formie pisemnej, najpóźniej dzień przed końcem okresu ochrony (w przypadku polisy całorocznej) lub w dowolnym momencie trwania umowy (w przypadku polisy od zbywcy pojazdu lub podwójnego ubezpieczenia).

Dokument powinien zawierać: datę, numer polisy, dane ubezpieczonego i pojazdu (nr rejestracyjny). Można go dostarczyć do ubezpieczyciela pocztą na adres: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A.,

ul. Hestii 1, 81-731 Sopot

lub za pośrednictwem agenta.

Kontakt z Ergo Hestia

Praktycznie każdą sprawę załatwimy za pośrednictwem strony internetowej Hestii https://www.ergohestia.pl/obsluga-online/

Bezpośrednio z niej przeniesiemy się do sekcji z:

 • ofertą ubezpieczenia,
 • obsługą polisy,
 • zgłoszeniem zakupu pojazdu,
 • zgłoszeniem sprzedaży pojazdu,
 • zgłoszeniem szkody,
 • obsługą szkody,
 • zgłoszeniem reklamacji
Stefania Stuglik

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WojciechBojarpaulaEVEomar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daria
Gość
Daria

Bardzo mi się podoba. Szkoda komunikacyjna z OC sprawcy została załatwiona szybko, po miesiącu od zgłoszenia pieniądze miałam na koncie, wycena jest bardzo odpowiadająca. Polecam

Patryk
Gość
Patryk

Polecam 🙂 Szybko, sprawnie bez problemowo 🙂

Wojciech
Gość
Wojciech

Polecam, bo u mnie wszystko było załatwione w przeciągu kilku dni. Oczywiście szkoda z mojej winy. Kwota satysfakcjonująca, miło, sprawnie,

Kacper
Gość
Kacper

Moja sprawa dotyczy szkody z OC sprawcy, nie miałem się do czego doczepić. Zaczynając od zgłoszenia szkody, aż do wypłacenia odszkodowania trwało to maksymalnie tydzień. Wysokość odszkodowania adekwatna do uszkodzeń pojazdu. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z przebiegu mojej sprawy oraz wysokości odszkodowania jakie uzyskałem. Na pewno będę polecał tą firmę wszystkim znajomym i rodzinie.

Lena
Gość
Lena

Jedyna normalna i rzetelna firma z jaką miałam do czynienia! Pierwsza firma co tak szybko wypłaca odszkodowania. To jest firma! i jeśli chodzi o wysokość szkody to starczyło mi na pokrycie strat. Szybko sprawnie i przyjemnie.

Żaneta
Gość
Żaneta

Firma OK ! Bardzo szybko i sprawnie. Polecam

omar
Gość
omar

Nie polecam tej firmy nawet przestrzegam, banda złodziej i oszustów dość ze po wypadku i szkodzie całkowitej wycenili śmieszne pieniądze to jeszcze żeby je zwrócili musiało się rozbić o KNF. Lepiej poszukać u konkurencji.

EVE
Gość
EVE

Złodzieje! Zgłosiłam szkodę matrycy w laptopie i nic mi się nie należy i jeszcze mialam ubezpieczenie rozszerzone. Wydałam pieniądze na naprawe z własnej kieszeni. ludzie nie bierzcie od nich ubezpieczenia!!!!

paula
Gość
paula

Mąż zakupił w sierpniu telefon wart 1700 zł. Wykupione dodatkowe ubezpieczenie. Pech chciał ze 8 września telefon uległ wypadkowi. Pęknięty wyświetlacz,dotyk nie reagował,wgnieciona tylna obudowa i lekko wygięty. Oddany do ubezpieczyciela dzień poźniej. Trochę sie bałam po czytaniu tych złych opinii ,ale miło sie zaskoczyłam. Szacowany czas zakończenia naprawy na 29.09. I tak też było. Ja mile sie zaskoczyłam i jestem zadowolona.

Bojar
Gość
Bojar

Witam posiadam ubezpieczenie w ergo hesti na zyczie. Nie ubezpieczajcie sie tam to sa oszusci złodzieje naciagacze….Płacisz za nic ! Mam złe doświadczenie, odradzam !!!

Wojciech
Gość
Wojciech

Mnie także próbowali oszukać byli nie mili i aroganccy przez telefon. Ja jednak skierowałem sprawę do rzecznika ubezpieczonych z pełną dokumentacją rzecznik napisał pismo a po kilku dniach zadzwonił tel, gość był bardzo miły chciał mnie poinformować ze moje odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00