biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA (obecnie Allianz)

[Głosów: 6 Średnia: 4.7]

Światowe początki towarzystwa ubezpieczeniowego Aviva sięgają 300 lat wstecz. W Polsce – jako połączone spółki Commercial Union, Norwich Union i General Accident – Aviva pojawiła się w 2009 r. Aviva ubezpiecza życie i zdrowie, mieszkania i domy, pojazdy oraz oferuje produkty inwestycyjne. Aviva jest firmą przyjazną rodzinie, jako pierwsze towarzystwo wprowadziło dodatkowe korzyści dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Ubezpieczenia komunikacyjne Avivy doceniane są przez kierowców. Potwierdzają to liczne nagrody, które zdobyła marka, np. Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2019. Ubezpieczyciel ma swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na świecie, a tylko w Polsce obsługuje aktualnie ok. 3,5 mln klientów.

Uwaga! Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

W efekcie przejęcia spółek Grupy Aviva, Allianz stał się drugim co do wielkości pod względem zysku operacyjnego towarzystwem ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei, w Polsce Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce i drugim pod względem wielkości składki w obszarze ubezpieczeń na życie.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Wypowiedzenie OC w Avivie

Żeby wypowiedzieć umowę polisy OC w Avivie, należy wysłać pismo, którego wzór znajduje się na stronie internetowej ubezpieczyciela. Wniosek musi być własnoręcznie podpisany przez właściciela samochodu. Aviva przyjmuje wypowiedzenia OC za pomocą tradycyjnej poczty lub na adres e-mail. Przypominamy, że można wypowiedzieć umowę OC w każdej chwili, jeżeli:

  • Twoja polisa wznowiła się automatycznie,
  • nabyłeś OC wraz z pojazdem (tzw. polisa zbywcy).

W przypadku umowy rocznej, wypowiedzenie powinieneś złożyć najpóźniej 1 dzień przed końcem umowy, w przeciwnym razie polisa się odnowi.

Kalkulator OC w Avivie

Z kalkulatora OC Avivy można skorzystać będąc niezalogowanym użytkownikiem lub za pomocą konta MojaAviva.

Używając loginu MojaAviva i decydując się na zakup którejś z polis wyświetlonych przez kalkulator OC, Aviva daje 5% zniżki. W cenie polisy OC znajduje się podstawowa wersja Assistance i Akademia Bezpiecznej Jazdy, czyli szkolenie z technik jazdy w trudnych warunkach.

Kupując polisę OC w Avivie dostaniemy gratis m.in. Zieloną Kartę. Chcąc ją otrzymać, wystarczy złożyć wniosek w serwisie MojaAviva. Czas dostarczenia Zielonej Karty to około 10 dni, więc należy zamówić ją odpowiednio wcześniej przed podróżą. W cenie ubezpieczenia OC w Avivie dostaniemy też podstawowy pakiet Assistance (holowanie do 100 km i samochód zastępczy do 3 dni) oraz możliwość skorzystania z toru w Akademii Bezpiecznej Jazdy. Za opłatą można dobrać ubezpieczenie szyb i opon. Jeżeli jesteś młodym kierowcą poszukującym firmy dla pierwszego OC, wejdź tutaj i sprawdź, jak możesz obniżyć swoją składkę.

Autocasco to nieobowiązkowe ubezpieczenie chroniące na wypadek:

  • uszkodzeń spowodowanych przez inny samochód (np. na parkingu),
  • kradzieży,
  • działania sił natury (pożar, powódź),

Aviva w cenie AC ubezpiecza foteliki dziecięce (maksymalnie 2 sztuki, do 300 zł za każdą) oraz inny sprzęt zamontowany na stałe w samochodzie (do 2 000 zł). W razie wypadku samochód naprawiany jest w wybranym przez kierowcę serwisie albo Aviva wypłaca odszkodowanie w gotówce na podstawie kosztorysu. Jeżeli poszkodowany kierowca zdecyduje się na naprawę serwisową i wybierze jeden z warsztatów współpracujących z Avivą otrzyma samochód zastępczy na 14 dni.

Aviva wypłaci odszkodowanie z NNW, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Dotyczy to sytuacji:

  • w trakcie jazdy samochodem,
  • podczas wsiadania i wysiadania.

Ubezpieczenie NNW w Avivie ma dwa warianty: podstawowy i rozszerzony. W opcji podstawowej polisą objęty jest kierowca i pasażerowie (nie ubezpiecza się konkretnych osób z imienia i nazwiska). Opcja rozszerzona polisy NNW w Avivie dotyczy tylko kierowcy i dodatkowo ubezpiecza go od wypadków w życiu codziennym. Żeby móc wykupić wariant rozszerzony, trzeba posiadać także podstawową wersję. W podstawowym wariancie maksymalna kwota wsparcia to 25 000 zł.

Warianty to: Podstawowy, Rozszerzony i Maksymalny. Jak łatwo się domyślić, opcja Podstawowa jest najuboższa. Zawiera holowanie do 100 km i samochód zastępczy do 3 dni. Wariant Podstawowy jest dodawany gratis do ubezpieczeń OC/AC. Płatne pakiety Rozszerzony (od 89 zł) i Maksymalny (od 259 zł) obejmują szerszy zakres wsparcia. Zapewniają holowanie na dłuższym odcinku, samochód zastępczy na dłuższy czas, naprawę auta na miejscu, ubezpieczenie opon, a w pakiecie Maksymalnym jest nawet zastępczy kierowca. Wszystkie polisy Assistance w Avivie działają w całej Europie z wyłączeniem Rosji.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ilona_kaś
7 lat temu

Po stłuczce pieniądze mi wypłacili. Nie robili żadnych problemów. Wycenione całkiem przyzwoicie. Do tego szybki czas realizacji odszkodowania. To pozytywne zaskoczeni u tego ubezpieczyciela.

dominik_a
7 lat temu

Jestem mile zaskoczona. Wszystkie sprawy formalne zostały załatwione w przeciągu tygodnia od wysłania dokumentów. Poszedł przelew i jestem zadowolona z pozytywnego rozwiązania. Gorąco polecam tą firmę.

Ka_mil35
7 lat temu

Likwidacja szkody nastąpiła bardzo szybko. W przeciągu kilku dni od zgłoszenia miałem już przelew na koncie. Polecam firmę.

An_na
7 lat temu

Jestem baaardzo pozytywnie zaskoczona! Sprawa dobrze rozwiązana, natomiast po stłuczce i zgłoszeniu musiałam trochę czekać na wycenę rzeczoznawcy. Odszkodowanie z Avivy jest już u mnie na koncie. Wielki plus dla Avivy, polecam serdecznie!!!

Mirek
7 lat temu

Jak dla mnie w porządku, mam u nich wykupione AC i OC składka jest również dopasowana, chociaż ciężko coś więcej powiedzieć bo nie miałem nigdy żadnej stłuczki,więc nie wiem jakby wyglądała likwidacja szkody, także jakby co to się jeszcze odezwę. polecam 🙂

m1si0
2 lat temu
Reply to  Mirek

Dorze, że zaznaczyłeś „nie miałem nigdy żadnej stłuczki” – dopiero wtedy się przekonasz jak działa ta „firma”

Asia
7 lat temu

Mam wykupione dla dziecka ubezpieczenie własnie w Avivie. Koleżanka z pracy poleciła mi wykupić polisę. Nie sądziłam, że tak szybko będę musiała je wykorzystać. Mój nastoletni syn podczas zajęć w szkole miał wypadek. Zadzwoniłam do przedstawiciela i bez problemów wszystko zostało sprawnie załatwione. Obsługa miła. Jestem z ich ubezpieczenia zadowolona. Więc ode mnie dostają +

Fenek
7 lat temu

nie polecam polisy ani śmiesznych pakietów medi service oraz szpital.. i tak nie wypłacają długie czekanie niby ambu nie wypłacają a szpital tak, jak się da szpital kilkudniową diagnostykę to i tak nie wypłacają , czeka się ponad miesiąc aby dostać odmowę.

Majka
7 lat temu

Założyłam w avivie fundusz emerytalny. przedstawiciel obiecywał ze po upływie 2 lat rezygnacja z funduszu nie poniesie żadnych skutków finansowych z naszej strony i co KŁAMAŁ własnie stracilismy 1300 zl. nie polecam!!!!

Kowal
7 lat temu

ja polecam Avive. odszkodowanie otrzymałem w kilka dni. 🙂

Kinia
7 lat temu

Ja również bardzo polecam Avive , byłam w szpitalu 3 dni i nawet nie spodziewałam się ze dostane pieniądze za te 3 dni. Super sprawa !

Robi
7 lat temu

Nie polecam Avivy. Wszystko załatwiali w ostatnim możliwym terminie. Typowa próba zmęczenia przeciwnika by tylko nie wypłacić odszkodowania.

Iwona
2 lat temu

Nie polecam.po około 6 latach zbycia auta, okazało się że widnieje w krajowym rejestrze długów i to domagają się za okres gdzie od pół roku auto sprzedano i umowa była im dostarczona kupna sprzedaży.w między czasie też połowę dlugu za oc mi umorzono.teraz oni jak się dzwoni na infolinie nic o tym nie wiedzą.. .ja dokumenty trzymam tylko 5lat.nigdy z nimi nie zawrze umowy żadnej ponieważ skoro teraz ktoś nie dopilnowal ,to również dobrze sytuacją może się powtórzyć w każdym innym przypadku

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.