gefion-logo
[Głosów:57    Średnia:3.6/5]

SKUTECZNE WYPOWIEDZENIE UMOWY OC W GEFION

Chcesz szybko wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w Gefion?
Użyj poniższego przycisku lub wydrukuj czysty wzór wypowiedzenia, który znajdziesz tutaj.

Kto może złożyć wypowiedzenie OC?

Otrzymany dokument wyślij, korzystając z jednej z poniższych metod:

Pocztą na adres: Polins Sp. z o.o., ul. Gabriela Narutowicza 18, 99-320 Żychlin, Polska lub mailem na adres: wnioski@polins.pl

Uwaga!

Masz polisę Gefion kupioną przez Internet bądź u Agenta? Zadzwoń jak najszybciej na infolinię rankomat.pl pod nr. 22 270 00 36, aby uzyskać bezpłatną pomoc w związku z zaprzestaniem sprzedaży i odnowień polis Gefion.

Działalność biznesowa firmy Gefion Insurance A/S została wstrzymana. Oznacza to, że polisy tego towarzystwa ubezpieczeniowego nie będą sprzedawane i wznawiane. Tym samym umowy zawarte z Ubezpieczycielem nie zostaną przedłużone.

W związku z zaistniałą sytuacją rankomat.pl uruchomił dedykowaną infolinię, na której mogą Państwo uzyskać pomoc dotyczącą zaistniałej sytuacji i możliwych scenariuszy jej rozwoju. Infolinia dostępna jest w godzinach: poniedziałek – piątek 9:00 – 21:00 pod numerem telefonu 22 270 00 36.

Po godzinach pracy infolinii prosimy o kontakt mailowy pod adresem: obsluga@rankomat.pl

Stanowisko w tej sprawie zajęła już Komisja Nadzoru Finansowego.
Sprawdź komunikat

Poniżej znajduje się także pismo polskiego przedstawiciela firmy Gefion. Polins sp. z o. o. potwierdza w nim wstrzymanie wznowień polis oraz sprzedaży nowych.

Pismo przedstawiciela

Pamiętaj o własnoręcznym podpisie. Bez tego podpisu towarzystwo ubezpieczeniowe nie zaakceptuje wysłanego wypowiedzenia.


Gefion Insurance to duńskie towarzystwo ubezpieczeniowe z siedzibą w Kopenhadze. Firma prowadzi działalność na terenie Unii Europejskiej. Gefion Insurance zdobywała swoje doświadczenie w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii. Niedawno wprowadziła sprzedaż ubezpieczeń w Polsce.

Na polskim rynku, ubezpieczenia Gefion Insurance oferowane są za pośrednictwem wybranych multiagencjii oraz przez Internet, m.in. w porównywarce ubezpieczeń Najtaniej u Agenta. Polskich klientów obsługuje firma Polins, która zajmuje się również likwidacją szkód.

W ofercie Gefion Insurance znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne: OC, Autocasco oraz Autopomoc.

Ubezpieczenie OC w Gefion Insurance

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, regulowane Ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jej przepisy muszą być respektowane przez wszystkie firmy prowadzące działalność w Polsce. Co za tym idzie, warunki ochrony zarówno w Gefion, jak i innych towarzystwach są takie same. Zmienna może być natomiast cena polisy.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC Gefion, mogą uzyskać zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy, do 60%.

 

Zakres ochrony OC Gefion można rozszerzyć o usługę assistance (w Gefion: Autopomoc), zapewniającą pomoc na drodze po kolizji lub wypadku.

Ubezpieczenie Autopomoc w Gefion Insurance

 

Właściciel pojazdu, który zakupi dodatkowy produkt ubezpieczeniowy Autopomoc w Gefion Insurance, może liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w razie nieprzewidzianego unieruchomienia auta na drodze. Ubezpieczenie Autopomoc jest do nabycia wraz z obowiązkowym OC i obowiązuje w tym samym czasie.

 

Towarzystwo organizuje pomoc drogową, gdy w wyniku kolizji lub wypadku pojazd nie będzie nadawał się do dalszej, bezpiecznej jazdy. W ramach ochrony ubezpieczyciel zapewnia organizację oraz bezpłatne holowanie samochodu do najbliższego warsztatu lub miejsca wskazanego przez kierowcę. Limit odległości obejmuje 50 km od miejsca zdarzenia.

 

Gefion Autocasco – ubezpieczenie w formule „all risk”

 

Polisa AC (autocasco) w Gefion Insurance zapewnia kompleksowe ubezpieczenie pojazdu od wszystkich ryzyk (tzw. all risk). Taki rodzaj ochrony AC jest bardzo korzystny dla właściciela pojazdu. Uzyskuje on prawo naprawy auta na koszt ubezpieczyciela praktycznie w każdej sytuacji, za wyjątkiem przypadków ściśle określonych w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia).

 

Posiadacz auta, który kupuje polisę autocasco w Gefion Insurance, sam decyduje o sposobie likwidacji szkody, w wariancie:

  • warsztat: samochód jest naprawiany w warsztacie, bezgotówkowo (po zlikwidowaniu szkody towarzystwo rozlicza się bezpośrednio z warsztatem),

  • kosztorys: właściciel pojazdu otrzymuje odszkodowanie wyliczone na podstawie kosztorysu, po oględzinach przeprowadzonych przez rzeczoznawcę.

 

Umowa AC w Gefion uwzględnia w standardzie amortyzację części. Można ją znieść, za odpowiednią dopłatą. Posiadacz pojazdu ma możliwość objęcia ochroną AC dodatkowego wyposażenia, do wartości nie wyższej niż 20% sumy ubezpieczenia.

 

Poszukujesz taniego i dobrego OC/AC? Porównaj oferty kilkunastu towarzystw (w tym Gefion Insurance) w naszym kalkulatorze ubezpieczeń OC AC – w kilka minut otrzymasz nawet 76 propozycji ubezpieczeniowych!

 

Jak zlikwidować szkodę z Gefion?

 

Jeśli chcesz zgłosić szkodę z polisy Gefion Insurance, skontaktuj się z polskim przedstawicielem towarzystwa, pod numerem telefonu +48 22 292 24 48

 

Podczas zgłoszenia szkody zostaniesz poproszony o podanie m.in.:

  • danych ubezpieczonego: Twoje, jeśli likwidujesz szkodę z polisy autocasco lub sprawcy kolizji czy wypadku – jeżeli jesteś poszkodowanym,

  • numeru polisy oraz numeru rejestracyjnego pojazdu;

  • rodzaju szkody, np.: z OC sprawcy zdarzenia, z AC;

  • daty i miejsca zdarzenia oraz jego przebieg.

 

Jak wypowiedzieć umowę OC Gefion Insurance?

 

Sposoby i terminy wypowiedzenia umowy OC w Gefion Insurance reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.).

 

Polisę OC możesz wypowiedzieć tylko w określonych przypadkach:

  • jeżeli korzystasz z umowy OC zawartej przez Ciebie na cały rok: przed końcem okresu jej obowiązywania (najpóźniej na jeden dzień przed końcem polisy);

  • jeżeli korzystasz z polisy zbywcy pojazdu: w każdym momencie, do końca ochrony OC. Uwaga! Po ostatnim dniu obowiązywania ochrony polisa wygasa samoistnie. Nie trzeba jej wypowiadać;

  • po wyrejestrowaniu pojazdu: złomowaniu lub całkowitej utracie auta (np. w wyniku kradzieży).

Wzór wypowiedzenia umowy w Gefion Insurance dostępny jest w serwisie internetowym firmy Polins Sp. z o. o.. Wypełniony i podpisany dokument należy przesłać pocztą do siedziby polskiego przedstawiciela towarzystwa:

 

ul. Gabriela Narutowicza 18

99-320 Żychlin, Polska

 

Wypowiedzenie możesz również wysłać na adres mailowy: wnioski@polins.pl

 

Dane teleadresowe Gefion Insurance

 

Adres korespondencyjny:

Polins Sp. z o.o.

Ul. Gabriela Narutowicza 18,

99-320 Żychlin, Polska

Infolinia:

22 292 24 48

Strona internetowa:

http://polins.pl

Stefania Stuglik

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
poszkodowanynissanKociarz Praca Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kociarz Praca
Gość
Kociarz Praca

DRAMAT! OSTRZEGAM! Miesiąc czekam na wypłatę z OC sprawcy. Na liczne maile nikt nie odpowiada. Na infolinii po 45 minutach kolejka oczekujących przede mną zmniejszyła się z 8 do 4. Zero kontaktu, zero dokumentów, zero telefonów. Firma – krzak. NIE POLECAM!

nissan
Gość
nissan

mam to samo nieszczęście, i zastanawiam się nad powództwem prywatnym względem sprawcy, niech sprawca sam buja się ze swoją firmą którą wybrał…

poszkodowany
Gość
poszkodowany

Ja również ostrzegam przed POLINS! Zgadzam się z „nissan”, jeżeli ktoś wybiera takie gówniane ubezpieczenie to niech teraz sam sobie wyciąga od nich pieniądze. I też jesteśmy blisko, aby pójść do sądu i uzyskać odszkodowanie od sprawcy. Problem ze wszystkim.. powiedzieli, że nie zapłacą za auto zastępcze, bo ich to nie interesuje, oni działają wg duńskiego prawa i oni nie wypłacą…

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00