biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

EUROINS Insurance Group

[Głosów: 2 Średnia: 4.5]

Euroins działa w Polsce od 2018 roku. Jest towarzystwem ubezpieczeniowym obecnym w Europie Centralnej i Wschodniej. Sprawdzimy, co ma do zaoferowania dla klientów oraz jak uzyskać więcej informacji o tym towarzystwie.

Wiele osób nie może przekonać się do nowych ubezpieczycieli na rynku. Warto poznać ofertę produktów, ale także możliwości obsługi posprzedażowej i proces zgłaszania szkód, aby wybrać tego ubezpieczyciela. Euroins działa w Polsce krótko, jednak zdążył już zdobyć swoich klientów.

Czym jest Euroins?

Euroins Insurance Group to jedna z większych niezależnych grup ubezpieczeniowych. Działa w wielu krajach Europy m.in. Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Grecji, Bułgarii, Rumunii, Macedonii. Euroins ma w ofercie nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale także życiowe i zdrowotne. Grupa skupia ponad 3 miliony klientów, a jej roczne przychody to ponad 460 milionów euro. W Polsce przedstawicielem Euroins jest EINS Polska Sp. z o.o.

Jaką ochronę daję Euroins?

W Euroins można znaleźć szereg ubezpieczeń komunikacyjnych. Jednym z najbardziej popularnych jest obowiązkowe OC. Jednak Euroins oferuje także ubezpieczenia dobrowolne tj. AC, assistance, opony, bagaż i NNW.

Jak zgłosić szkodę w Euroins?

Euroins oferuje 3 możliwości zgłoszenia szkody.

Pierwszym jest infolinia. Wystarczy zadzwonić pod numer +48 22 243 84 84. W przypadku pomocy assistance trzeba wybrać 1, a  w przypadku zgłoszenia innej szkody numer 2. Infolinia jest czynna od 8.00 do 18.00 w dni robocze, natomiast infolinia assistance całą dobę 7 dni w tygodniu.

Drugą możliwością zgłoszenia szkody jest wysłanie mejla do Euroins na szkody@eins.pl Wcześniej trzeba pobrać ze strony internetowej formularz zgłoszenia, wydrukować i wypełnić. Potem należy zrobić zdjęcie lub skan i przesłać mejlem.

Trzecią możliwością jest prośba o kontakt z Euroins. Na stronie internetowej jest formularz, w którym trzeba wpisać imię i nazwisko, adres mejlowy, numer telefonu i opisać w jakiej sprawie jest potrzebny kontakt. Pracownik Euroins oddzwoni.

Jak wypowiedzieć OC w Euroins?

Na stronie internetowej Euroins jest formularz, który trzeba wypełnić, aby wysłać wypowiedzenie do towarzystwa. Najpierw trzeba wybrać rodzaj wypowiedzenia, czyli podstawę prawną:

 • na koniec trwania ubezpieczenia – art. 28,
 • po odnowieniu umowy ubezpieczenia – art. 28a,
 • przez nabywcę pojazdu – art. 31,
 • rezygnacja z umowy ubezpieczenia w terminie 30 dni od daty zawarcia – art. 40.

Następnie trzeba wpisać numer polisy oraz numer VIN i przejść dalej, aby załączyć wypowiedzenie.

Reguluje go Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Odszkodowanie z OC przysługuje osobom trzecim, które zostały poszkodowane przez kierowcę ubezpieczonego samochodu. OC pokrywa zarówno szkody na mieniu, ale także na osobie. Aktualne sumy gwarancyjne to: szkody osobowe 5 210 000 euro, majątkowe 1 050 000 euro.

 • Wariant Kosztorys – odszkodowanie zostanie wypłacone na podstawie wyceny sporządzonej w systemach Eurotax-Carwert, Audatex lub DAT.
 • Wariant Sieć Partnerska – samochód jest naprawiany w sieci partnerskiej Euroins. Koszty naprawy zostaną zwrócone bezpośrednio do warsztatu. Dodatkowo na czas naprawy kierowca otrzyma samochód zastępczy, a uszkodzony samochód zostanie odebrany i po naprawie odstawiony do miejsca zamieszkania kierowcy (door to door). Plusem jest trzyletnia gwarancja na naprawę.
 • Wariant ASO – w tej opcji samochód można naprawić nawet w autoryzowanym serwisie danej marki. Euroins wypłaci odszkodowanie na podstawie faktur za naprawę wybranemu warsztatowi.

Jeżeli wybierzesz przy zakupie polisy wariant ASO, a przy szkodzie zdecydujesz, że chcesz skorzystać z metody kosztorysowej, możesz tak zrobić.

Przy zakupie polisy można wybrać dodatkowe klauzule w AC. Są to:

 • zniesienie redukcji sumy ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania,
 • wykupienie udziałów własnych,
 • stała suma ubezpieczenia.

Można także wybrać wartość AC – netto lub brutto.

 • Wariant Podstawowy – działa tylko przy kolizji w Polsce. Można skorzystać z niego dwa razy, a suma ubezpieczenia to 5 000 zł. Samochód można holować do najbliższego ASO, maksymalnie 100 km.
 • Wariant Rozszerzony Polska – działa przy awarii, wypadku i kradzieży. Suma ubezpieczenia to 10 000 zł, można skorzystać z pomocy dwa razy. Holowanie jest możliwe do najbliższego ASO, maksymalnie do 200 km. Samochód zastępczy na 2 doby bądź 2 doby w hotelu lub kontynuacja podróży autobusem, pociągiem.
 • Wariant Rozszerzony Europa – działa przy awarii, wypadku i kradzieży. Suma ubezpieczenia to 10 000 zł, można skorzystać z pomocy dwa razy. Holowanie jest możliwe do najbliższego ASO w Europie, a na terenie Polski do 200 km. Samochód zastępczy na dwie doby bądź 2 doby w hotelu lub kontynuacja podróży autobusem, pociągiem.
 • Wariant Maksymalny – działa przy awarii, wypadku i kradzieży. Suma ubezpieczenia to 25 000 zł, można skorzystać z pomocy dwa razy. Holowanie w Polsce do 300 km, a na terenie Europy do 200 km. Samochód zastępczy na 3 doby bądź 3 doby w hotelu lub kontynuacja podróży autobusem, pociągiem lub samolotem.
 • Wariant Maksymalny Plus – działa przy awarii, wypadku i kradzieży. Suma ubezpieczenia to 50 000 zł, można skorzystać z pomocy trzy razy. Holowanie w Polsce w przypadku awarii 500 km, a po wypadku bez limitu, natomiast na terenie Europy do 500 km. Samochód zastępczy na 7 dni lub 3 dobry w hotelu bądź kontynuacja podróży autobusem, pociągiem lub samolotem.

Ponadto Euroins oferuje także parking, transport osób, usprawnienie na miejscu, dostarczenie paliwa, tłumaczenie telefoniczne. Szczegółowy zakres w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

W Euroins można kupić także Assistance – Organizacja naprawy pojazdu. Z ubezpieczenia można skorzystać po wypadku lub odzyskania pojazdu po kradzieży w stanie uszkodzonym. Euroins zorganizuje naprawę w Sieci Partnerskiej, kierowca otrzyma samochód zastępczy, samochód zostanie zabrany spod miejsca zamieszkania właściciela i tak samo odprowadzony.

Oprócz tego w Euroins można wykupić jeszcze Akumulator – Gwarancja Rozruchu. Do OC można dokupić assistance, dzięki któremu towarzystwo zorganizuje pomoc polegającą na uruchomieniu samochodu oraz pokryje koszty uruchomienia silnika.

 • wsiadania i wysiadania z pojazdu,
 • zatrzymania i postoju wynikającego z decyzji kierowcy lub pasażerów,
 • załadunku i rozładunku samochodu,
 • naprawy pojazdu spowodowanej awarią w czasie jazdy.

Świadczenia spowodowane częściowym trwałym uszczerbkiem na zdrowiu są ustalane w wysokości 1% sumy ubezpieczenia za każdy procent trwałego uszczerbku. W przypadku śmierci odszkodowanie wynosi 100% sumy ubezpieczenia – wyjaśnia ekspert ubezpieczeń.

Euroins proponuje 3 warianty ubezpieczenia NNW w zależności od sum ubezpieczenia – 5 000 zł, 15 000 zł lub 45 000 zł.

Przykład:

Pan Mateusz porównywał oferty OC i znalazł kilka ofert zbliżonych cenowo. Postanowił jeszcze wykupić NNW na wyższą sumę ubezpieczenia. OC w Euroins było jednym z tańszych i dodatkowo suma ubezpieczenia NNW to 45 000 zł. Pan Mateusz wykupił tę polisę i miał jednocześnie korzystną składkę i ochronę, której oczekiwał.

OC w Euroins – co warto wiedzieć?

 1. W Euroins można kupić polisy komunikacyjne, zarówno obowiązkowe OC, jak i dobrowolne.
 2. OC w Euroins ma taki sam zakres, jak w innych towarzystwach, ponieważ jest to ubezpieczenie obowiązkowe i jego zakres reguluje ustawa.
 3. W Euroins można wykupić do OC także assistance w 5 wariantach.
 4. Polisę OC można wypowiedzieć w Euroins przez formularz na stronie internetowej.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC w Euroins

 1. Czy w Euroins można wykupić Zieloną Kartę?

  Tak, Zielona Karta jest dostępna w Euroins dla kierowców, którzy wykupili OC. Zielona Karta jest potrzebna przy wyjazdach zagranicznych m.in. do Albanii, Mołdawii, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Zakres ubezpieczenia to szkody wyrządzone osobom trzecim przez posiadacza ubezpieczonego pojazdu.
 2. Jak zgłosić sprzedaż pojazdu w Euroins?

  Jeżeli sprzedałeś pojazd z polisą Euroins, wystarczy skorzystać z formularza na stronie internetowej. Należy wpisać numer polisy oraz VIN, a następnie załączyć skan lub zdjęcie umowy kupna-sprzedaży. Sprzedający powinien poinformować Euroins o zmianie własności w ciągu 14 dni od sprzedaży.
 3. Czy w Euroins można ubezpieczyć opony?

  Tak, Euroins oferuje takie ubezpieczenie do polisy OC. Euroins zapewni na miejscu zdarzenia wymianę kół, w których zostały uszkodzone opony lub dętki na sprawne koła zapasowe, które będą na wyposażeniu ubezpieczonego pojazdu. Gdy wymiana na miejscu nie będzie możliwa, towarzystwo zapewni holowanie do warsztatu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.