logo tuw pocztowe
[Głosów:25    Średnia:4.1/5]

 

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Pocztowe to marka na którą składają się Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Produkty oferowane przez TUW Pocztowe działają na zasadzie umów koasekuracyjnych (więcej na: https://mfiles.pl/pl/index.php/Koasekuracja). Oznacza to, że za ryzyko odpowiada więcej niż jeden ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie OC – TUW Pocztowe

Do obowiązkowej polisy OC w TUW Pocztowe możemy dokupić wiele dobrowolnych produktów ubezpieczeniowych, jak np. autocasco czy assistance. Samo OC zapewnia sumy gwarancyjne zgodne z ustawą. Ubezpieczenia komunikacyjne działają na zasadzie koasekuracji z towarzystwem MTU i Benefia.

Autocasco – TUW Pocztowe

Ochrona AC oferowana w koasekuracji z MTU (Moje Towarzystwo Ubezpieczeń) obejmuje zarówno uszkodzenia i zniszczenia samochodu wskutek wypadków, jak i niszczycielskie działania sił przyrody. Do wyboru są 2 warianty autocasco:

Produkt MAXICASCO można rozbudować o lepszy zakres ochrony, jak np.:

 • stała suma ubezpieczenia
 • zniesienie konsumpcyjnej sumy ubezpieczenia
 • naprawa serwisowa

Możemy również dokupić do AC inne produkty dobrowolne, jak ubezpieczenia dodatkowego wyposażenia i bagażu.

Ochrona AC oferowana w koasekuracji z Benefią (samochody nie przekraczające 12 lat) obejmuje:

Podobnie jak poprzednio, również i tym razem możemy dokupić ubezpieczenie dodatkowych elementów wyposażenia. Autocasco działa nie tylko w Europie, ale również w Maroku, Tunezji, Izraelu i Iranie. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie odpowiada jedynie za kradzieże pojazdów mające miejsce na terenie następujących krajów:

 • Albania
 • Białoruś
 • Mołdawia
 • Rosja
 • Ukraina

NNW – TUW Pocztowe

Ochrona NNW oferowana w koasekuracji z MTU oferowana jest w 2 wariantach:

 • KOMFORT (suma ubezpieczenia = 10000 zł)
 • MAXI OCHRONA (suma ubezpieczenia = 100000 zł)

Pierwszy z nich chroni nie tylko kierowcę, ale i pasażerów. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów leczenia i wypłacenia środków w przypadku śmierci oraz uszczerbku na zdrowiu (w tym trwałego).

Ubezpieczenie NNW MAXI OCHRONA chroni jedynie kierującego (lecz na sumę ubezpieczenia 10-krotnie wyższą) w przypadku jego śmierci wskutek wypadku drogowego.

Ochrona NNW oferowana w koasekuracji z Benefią zapewnia sumę ubezpieczenia do 20000 złotych. Działa nie tylko na terenie Europy, lecz także w Maroku, Tunezji, Izraelu oraz Iranie. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów leczenia i wypłacenia środków w przypadku śmierci oraz uszczerbku na zdrowiu (w tym trwałego).

Assistance – TUW Pocztowe

Ochrona assistance oferowana w koasekuracji z MTU oferowana jest w 3 wariantach:

 • STANDARD
 • KOMFORT
 • PREMIUM

Pierwsza wersja polisy assistance zapewnia naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie samochodu i pomoc informacyjną.

Następny pakiet KOMFORT – oprócz powyższych usług – gwarantuje również dowóz paliwa, a najbardziej rozbudowany (PREMIUM) dodatkowo wynajęcie samochodu zastępczego oraz zakwaterowanie.

Ochrona assistance oferowana w koasekuracji z Benefią (dostępna dla samochodów nie starszych niż 10 lat) zapewnia naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia i jego holowanie do warsztatu samochodowego. Jeżeli naprawa nie jest możliwa w tym samym dniu, to kierowca z pasażerami może skorzystać z dodatkowych usług. Są to:

 • wynajęcie pojazdu zastępczego
 • zakwaterowanie w hotelu
 • dalszą podróż innymi środkami lokomocji

Wypowiedzenie OC w TUW Pocztowe

Wypowiedzenie polisy OC w TUW Pocztowe jest bardzo proste. Wystarczy uzupełnić wniosek o następujące informacje:

 • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
 • imię i nazwisko lub nazwa firmy
 • dokładny adres zamieszkania
 • PESEL/REGON
 • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
 • numer umowy ubezpieczenia

Uwaga! Nie możemy zapomnieć o odręcznym i wyraźnym podpisie – bez niego wypowiedzenie będzie nieważne. Podpisane przez siebie wypowiedzenie można zeskanować lub zrobić wysokiej jakości zdjęcie i wysłać na poniższy adres mailowy:

info@ubezpieczeniapocztowe.pl

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator OC TUW Pocztowe

TUW Pocztowe nie posiada swojego internetowego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych.

Dane kontaktowe

Adres korespondencyjny i dane kontaktowe (dla właścicieli polis z koasekuracyjnych z MTU):

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

 • tel. 801 00 28 28
 • tel. 58 731 99 28

Adres korespondencyjny i dane kontaktowe (dla właścicieli polis z koasekuracyjnych z Benefią):

Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa

 • tel. 22 882 86 90

Stefania Stuglik

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ŁukiDamianFox94gregorDespero83 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Byłem poszkodowane jakiś czas temu w drogowej kolizji. Zostałem bardzo dobrze obsużony, szybko i profesjonalnie. Od chwili zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania na konto nie upłynoł miesiąc. Jesteem zadowolony z takiego załatwienia sprawy

Miro_90
Gość
Miro_90

W wcześniejszym roku decydowałem się kupić AC w TUW Pocztowym i jestem bardzo zadowolony. Cena jest odpowiednia, co za tym idzie konkurencyjna. Podobała mi się szybka likwidacja szkody. Przyjechali, wycenili, ja za pieniądze naprawiłem auto, tak być powinno !

Borek09
Gość
Borek09

Kilkakrotnie miałem kontakt z likwidacją szkód w tej firmie. Nigdy nie miałem problemu kontaktu z likwidatorem. Wyceny są całkiem ok jak na tak niską składkę. Polecam i pozdrawiam

Alek_017
Gość
Alek_017

Bardzo szybko, sprawnie, profesjonalnie załatwili sprawę szkody mojego samochodu. Polecam!

Despero83
Gość
Despero83

Jestem bardzo zadowolona z likwidacji szkody przez tą firmę, tylko tydzień trwała likwidacja szkody z pieniędzmi na koncie. Tempo expresowe. Likwidator sympatyczny i kompetentny. Polecam i pozdrawiam !!!

gregor
Gość
gregor

Po prostu tragedia! Miałem kolizje nie z mojej winy. Winowajca to klient hdi. Po czekaniu na rzeczoznawce ok 13 dni to dostałem protokół na wyklepanie wszystkiego, a w serwisie powiedziano mi że wszystko jest do wymiany. W czasie naprawy dostałem pieniądze na konto osobiste. naprawa kosztowała ok 7 tys. dostałem od hdi 3600, a reszte sam mam dopłacać! no tragedia. Nie da się do nich w ogóle dodzwonić. NIE POLECAM!

Fox94
Gość
Fox94

Ja jestem zadowolony. Kierowca ubezpieczony w HDI, przy cofaniu uszkodził mój pojazd. Zgłosiłem szkodę, po tygodniu przyjechał rzeczoznawca, ocenił szkodę i 5 dni później miałem odszkodowanie na koncie. Więcej niż się spodziewałem. Nie można wyrabiać sobie opinii na podstawie wpisów na form. Każda sprawa jest inna.W moim przypadku wszystko było w najlepszym porządku.

Fox94
Gość
Fox94

Ja też polecam ubezpieczenie z TUW Pocztowe. Odszkodowanie wypłacili mi bardzo szybko.

Damian
Gość
Damian

Nie polecam. Pracownicy TUW Pocztowe zrobią wszystko żeby nie wypłacić kosztów powstałej szkody. Zero kontaktu z osobami zajmującymi się likwidacją szkód. Nie przestrzegają terminów i nie wypłacają pieniędzy.

Łuki
Gość
Łuki

Moja sprawa z odszkodowaniem została rozwiązana bardzo szybko. Po zgłoszeniu szkody w ciągu 3 dni pojawił się rzeczoznawca a pieniadze w adekwatnej kwocie otrzymałam w ciagu 2 tyg. Polecam

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00