biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Pocztowe

[Głosów: 36 Średnia: 4]

TUW Pocztowe na początku swojej działalności ubezpieczało majątek Poczty Polskiej, później rozszerzyło ofertę ochrony na pracowników PP i ich rodzin, a kilka lat temu wyszło z produktami ubezpieczeniowymi do klientów zewnętrznych. W tej chwili na markę Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Pocztowe składają się Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ubezpieczenia komunikacyjne są oferowane przez TUW Pocztowe w koasekuracji z MTU. Oznacza to, że kupując np. polisę OC w TUW Pocztowym, za ryzyko nie odpowiada sam TUW, ale i MTU.

Wypowiedzenie OC w TUW Pocztowe

Wypowiedzenie umowy OC TUW Pocztowe musi zostać złożone na piśmie. We wniosku trzeba zawrzeć dane samochodu, właściciela i numer polisy. W piśmie dobrze jest wpisać podstawę wypowiedzenia polisy: wypowiedzenie umowy rocznej, polisy automatycznie wznowionej lub polisy zbywcy. Wniosek o rezygnację z OC właściciel musi podpisać odręcznie, bez takiego podpisu dokument będzie odrzucony. Pismo można wysłać kurierem albo pocztą na adres siedziby TUW Pocztowe albo (jako zdjęcie, skan) załączyć do e-maila.

Kalkulator OC w TUW Pocztowe

TUW Pocztowe nie posiada kalkulatora OC online, ale wysokość składki można sprawdzić i porównać z innymi towarzystwami w naszym kalkulatorze ubezpieczeń.

Dzięki temu kierowcy, którzy kupią ubezpieczenie OC w TUW Pocztowe, nie muszą się martwić konsekwencjami finansowymi, kiedy spowodują wypadek i uszkodzą inny samochód. Polisa pokryje szkody, tj. towarzystwo zapłaci za naprawę pojazdu i ewentualne leczenie poszkodowanych. Ubezpieczenie obejmuje także szkody typu zniszczenie ogrodzenia czy innego mienia, w które wjechał kierowca. Do OC w TUW Pocztowe za dopłatą można dodać polisy Autocasco i Assistance.

Polisy Autocasco różnią się zakresem ochrony:

  • Minicasco – odszkodowanie wypłacane jest wyłącznie w przypadku szkody całkowitej,
  • Maxicasco – polisa działa zarówno w przypadku szkody całkowitej, jak i częściowej.

Szkoda może zostać rozliczona w wariancie serwisowym lub kosztorysowym – wyboru metody kierowca dokonuje sam w chwili zakupu AC.
Ochrona AC w wersji Maxicasco za dopłatą może zostać poszerzona o:

  • gwarancję stałej sumy ubezpieczenia,
  • naprawę serwisową samochodu.

Ubezpieczenie AC w TUW Pocztowe działa w całej Europie i w niektórych krajach afrykańskich.

Opcja Komfort (suma ubezpieczenia do 10 000 zł) zadziała w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu albo śmierci kierowcy i pasażerów. Ten wariant polisy gwarantuje dodatkowo zwrot kosztów zakupu środków pomocniczych (protez, kul i innych przedmiotów ortopedycznych). Wersja Maxi Ochrona (z sumą ubezpieczenia do 100 000 zł) chroni tylko kierowcę, ale w razie uszczerbku na zdrowiu (lub śmierci) TUW Pocztowe wypłaci 10 razy większe odszkodowanie, niż przewiduje to opcja Komfort. Dlatego osobom, które najczęściej poruszają się autem samotnie, korzystniej będzie wykupić ubezpieczenie NNW w wersji Maxi.

Nie ma możliwości zakupu tego ubezpieczenia oddzielnie. Ochrona Assistance oferowana jest w 3 wariantach:

  • Podstawowym – ubezpieczyciel udziela wsparcia wyłącznie w razie wypadku,
  • Standard – pomoc w razie awarii, kradzieży i wypadku,
  • Komfort – poszkodowani mogą liczyć na wsparcie we wszystkich wymienionych wyżej sytuacjach i dodatkowo towarzystwo gwarantuje dostarczenie benzyny, gdyby niespodziewanie zabrakło jej w baku.

Zakres ubezpieczenia zależy od wybranego wariantu, ale wśród dostępnych opcji są: naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, organizacja samochodu zastępczego. Szczegóły można znaleźć w OWU do wybranej polisy.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
7 lat temu

Byłem poszkodowane jakiś czas temu w drogowej kolizji. Zostałem bardzo dobrze obsużony, szybko i profesjonalnie. Od chwili zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania na konto nie upłynoł miesiąc. Jesteem zadowolony z takiego załatwienia sprawy

Miro_90
7 lat temu

W wcześniejszym roku decydowałem się kupić AC w TUW Pocztowym i jestem bardzo zadowolony. Cena jest odpowiednia, co za tym idzie konkurencyjna. Podobała mi się szybka likwidacja szkody. Przyjechali, wycenili, ja za pieniądze naprawiłem auto, tak być powinno !

Borek09
7 lat temu

Kilkakrotnie miałem kontakt z likwidacją szkód w tej firmie. Nigdy nie miałem problemu kontaktu z likwidatorem. Wyceny są całkiem ok jak na tak niską składkę. Polecam i pozdrawiam

Alek_017
7 lat temu

Bardzo szybko, sprawnie, profesjonalnie załatwili sprawę szkody mojego samochodu. Polecam!

Despero83
7 lat temu

Jestem bardzo zadowolona z likwidacji szkody przez tą firmę, tylko tydzień trwała likwidacja szkody z pieniędzmi na koncie. Tempo expresowe. Likwidator sympatyczny i kompetentny. Polecam i pozdrawiam !!!

gregor
6 lat temu

Po prostu tragedia! Miałem kolizje nie z mojej winy. Winowajca to klient hdi. Po czekaniu na rzeczoznawce ok 13 dni to dostałem protokół na wyklepanie wszystkiego, a w serwisie powiedziano mi że wszystko jest do wymiany. W czasie naprawy dostałem pieniądze na konto osobiste. naprawa kosztowała ok 7 tys. dostałem od hdi 3600, a reszte sam mam dopłacać! no tragedia. Nie da się do nich w ogóle dodzwonić. NIE POLECAM!

Fox94
6 lat temu

Ja jestem zadowolony. Kierowca ubezpieczony w HDI, przy cofaniu uszkodził mój pojazd. Zgłosiłem szkodę, po tygodniu przyjechał rzeczoznawca, ocenił szkodę i 5 dni później miałem odszkodowanie na koncie. Więcej niż się spodziewałem. Nie można wyrabiać sobie opinii na podstawie wpisów na form. Każda sprawa jest inna.W moim przypadku wszystko było w najlepszym porządku.

Fox94
6 lat temu

Ja też polecam ubezpieczenie z TUW Pocztowe. Odszkodowanie wypłacili mi bardzo szybko.

Damian
6 lat temu

Nie polecam. Pracownicy TUW Pocztowe zrobią wszystko żeby nie wypłacić kosztów powstałej szkody. Zero kontaktu z osobami zajmującymi się likwidacją szkód. Nie przestrzegają terminów i nie wypłacają pieniędzy.

Łuki
6 lat temu

Moja sprawa z odszkodowaniem została rozwiązana bardzo szybko. Po zgłoszeniu szkody w ciągu 3 dni pojawił się rzeczoznawca a pieniadze w adekwatnej kwocie otrzymałam w ciagu 2 tyg. Polecam

Jack
3 lat temu

Jaka Firma obsługuje Assistance TUW Pocztowy szybko i sprawnie?

Ewa
2 lat temu

U mnie likwidacja szkody z polisy sprawcy w Ubezpieczenia Pocztowe została załatwwiona szybko i sprawnie, online, bez wizyt w biurach, rzeczoznawca przyjechał na miejsce szkody, dokumenty wysłałam elektronicznie. Obsługa wniosku ok.wysokość odszkodowania satysfakcjonująca, bez zwłoki wpłynęła na moje konto.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.