mtu-logo
[Głosów:26    Średnia:4.2/5]

Marka MTU jest częścią jednego z największych w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych – Grupy Ergo Hestia. Dzięki przynależności do Grupy, towarzystwo MTU oferuje swoje produkty w oparciu o najwyższe standardy znanego i szanowanego na polskim rynku ubezpieczyciela. MTU sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne już od 2002 roku, a oferta towarzystwa została stworzona z myślą o właścicielach pojazdów, którzy cenią prostotę i atrakcyjną cenę. O renomie towarzystwa może świadczyć fakt, że Grupa Ergo Hestia, a w tym wszystkie jej marki, została doceniona za najlepszy w Polsce system likwidacji szkód i nagrodzona godłem TERAZ POLSKA.

Ubezpieczenie OC w Towarzystwie MTU

OC to oczywiście najbardziej popularne ubezpieczenie komunikacyjne w towarzystwie MTU. W jego ramach klienci mogą liczyć na dokładnie takie same świadczenia, jak w każdym innym towarzystwie oferującym OC komunikacyjne. To, czym MTU stara się więc zyskać klientów, to sugerowana atrakcyjna cena polisy. Zależy ona jednak od historii kierowcy – jego szkodowej lub bezszkodowej jazdy, co za tym idzie posiadanych zniżek lub zwyżek, a także wieku kierowcy i rodzaju ubezpieczanego auta. Sprawdź, jakie inne mogą wpłynąć na cenę OC na.

Ubezpieczenie  AC w Towarzystwie MTU

Autocasco zapewnia ubezpieczonemu wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia bądź utraty samochodu zarówno w kraju, jak i za granicą. Towarzystwo MTU w ramach ubezpieczenia Autocasco proponuje dwa możliwe warianty: AC mini oraz AC maxi. AC mini, to tzw. mini casco, czyli podstawowa ochrona ubezpieczeniowa w ramach wystąpienia szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Pakiet AC maxi zapewnia dodatkową ochronę, która dotyczy wystąpienia szkody częściowej. Sprawdź, czym jest szkoda całkowita i częściowa. Ponadto dostępny jest on w dwóch systemach rozliczenia szkody: kosztorysowym i warsztatowym – wybór należy do klienta.

Ubezpieczenie NNW w Towarzystwie MTU

Jest to ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, przeznaczone zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Gwarantuje uzyskanie pomocy po wystąpieniu szkody w związku z użytkowaniem samochodu – nie tylko podczas jazdy, ale także w związku z bieżącą obsługą auta np. załadunkiem, pobieraniem paliwa, czy czyszczeniem. Towarzystwo MTU zapewnia szeroki zakres terytorialny NNW – granice geograficzne Europy oraz Algierii, Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu. Ubezpieczenie zapewnia ochronę przez całą dobę.

Ubezpieczenie Assistance w Towarzystwie MTU

Dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie Assistance gwarantuje pomoc w przypadku między innymi unieruchomienia pojazdu, awarii, czy szkody powstałej w pojeździe. Towarzystwo MTU w ramach Assistance zapewnia:

  • telefoniczną pomoc informacyjną,
  • naprawę pojazdu na miejscu,
  • holowanie do 200 km,
  • wymianę żarówki,
  • dowóz paliwa,
  • pojazd zastępczy w przypadku szkody (z OC po kradzieży, z AC po szkodzie wynikającej z zakresu AC).

Jak wypowiedzieć umowę?

Jeśli posiadasz ubezpieczenie komunikacyjne w towarzystwie MTU, jednak chcesz wypowiedzieć umowę, możesz to zrobić nie później niż jeden dzień przed wygaśnięciem obowiązującej polisy. Aby  zgłosić do towarzystwa chęć rozwiązania umowy, należy wypełnić odpowiedni wniosek (wraz z własnoręcznym podpisem) i w wersji papierowej wysłać do siedziby MTU lub w wersji elektronicznej na adres kontakt@mtu.pl. Alternatywną wersją zgłoszenia rozwiązania umowy jest wypełnienie formularza on-line na stronie towarzystwa w zakładce Zgłoszenie rozwiązania polisy.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator OC MTU

Na stronie MTU24.pl można sprawdzić, czy cena, proponowana przez towarzystwo jest dla nas satysfakcjonująca. Kalkulator jest krótki – użytkownik musi odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących pojazdu oraz wpisać dane osobowe oraz informacje opisujące jego historię jako kierowcy. Warto zaznaczyć, że pole numeru telefonu jest obowiązkowe i bez jego wypełniania, kalkulator, nie wyliczy składki. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku pola z kodem pocztowym.

Dane kontaktowe

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

ERGO Hestia S.A.

Strona internetowa: www.mtu.pl

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Sprzedaż polis przez telefon (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00)

801 105 105

22 754 95 21

Zgłaszanie szkód/Obsługa telefoniczna

58 555 62 22

Stefania Stuglik

12
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
SmellyDomikarpiuBoguszZanii Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adiwolf
Gość
Adiwolf

Powiem szczerze że jestem zadowolony. Cenowo nie jest źle, spotykałem gorsze problemy. Z każdym razie daję 9 na 10.

Alinka15
Gość
Alinka15

Jak dla mnie MTU to profesjonaliści, zgłosiłam szkode, a za 2 dni przyjechał rzeczoznawca i w ciągu 7 dni miałam pieniądze na kacie. POLECAM wszystkim MTU !

Przemek
Gość
Przemek

Korzystam z tej firmy od kilku ładnych lat i nigdy nie miałem z nimi poważnych problemów. Przyznam, że dodzwonić się to problem, ale ewentualne szkody zgłaszałem przez ich stronę www. Assistance działa bez zarzutów i szybko, a ceny mają dobre. Gorąco polecam Przemek

zosia
Gość
zosia

Witam!
Miałam szkodę, gdzie sprawca był w MTU oraz ja również mam polisę w MTU. Wszystko było załatwione szybko i sprawnie. Przyjechał rzeczoznawca, który naprawdę wycenił mi moją szkodę. Bardzo mi się podoba jak przesyłają polisę do domu i nie podnoszą składek jak to robią inne towarzystwa.

Franio
Gość
Franio

Towarzystwo MTU bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło. Jestem bardzo zadowolony z obsługi. Jakiś czas temu miałem szkodę i skorzystałem, na początku strach ile dostanę a okazało się że rewelacja! Likwidacja szkody w 2 dni wypłata w niecały tydzień! POLECAM 🙂

Piotr Głuśniewski
Gość
Piotr Głuśniewski

Nazywam sie Piotr Głuśniewski i jestem pod dużym wrażeniem obsługi działu klienta. Wykupowałem w MTU polise AC była to bardzo profesjonalna i bardzo miła obsługa.
Z poważaniem Piotr

Alfo
Gość
Alfo

Zgłosiłem szkodę jako poszkodowany. Facet wjechał mi hakiem w przód samochodu. Przyznał się i spisaliśmy oświadczenie. Zgłosiłem szkodę. Miał być uproszczony sposób usunięcia szkody. Zanim odstawiłem samochód do serwisu dostałem decyzję o odszkodowaniu 600 zł mimo że nie nie zgłaszałem rozliczenia kosztorysowego. Żaden warsztat nie chce mi naprawić samochodu taniej niż 3500 zł Co mam zrobić?

Zanii
Gość
Zanii

Naciągacze, którzy nie respektują postanowień własnej umowy. Prawie 2 miesiące czekam na odszkodowanie. Nie dostałem ani decyzji ani kosztorysu ani informacji o tym kiedy zapłacą. Jeśli ktoś zastanawia się nad AC w tym towarzystwie, to proponuję omijać szerokim łukiem!

Bogusz
Gość
Bogusz

Firmy ubezpieczeniowe ocenia się nie jak zawierają polise tylko jak likwidują szkodę. Mialem zdarzenie i jestem w szoku !! Wszystko załatwione w jedno popołudnie, za 3 dni auto przyjęte a ja wyjechałem zastępczym pojazdem. Wszystko zrobione jak trzeba.

karpiu
Gość
karpiu

Jak dla mnie to MTU to najlepsze towarzystwo. Szybko działają w zgłoszeniu sprawy i pieniądze są szybko na koncie. Polecam

Domi
Gość
Domi

Ja przeszedłem do nich jak miałem szkodę, gdzie sprawca był ubezpieczony w MTU. Kasę miałem w około 14 dni na koncie bez żadnych problemów.

Smelly
Gość
Smelly

Wszystko super bardzo profesjonalne załatwienie szkody przez Towarzystwo. Bardzo dziękuję i polecam.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00