biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

STU ERGO Hestia SA (właściciel marki mtu24.pl)

[Głosów: 47 Średnia: 4.1]

mtu24.pl należy do Grupy Ergo Hestia – jednego z największych w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych. Czerpiąc z wieloletnich doświadczeń marek Hestii, mtu24.pl może pochwalić się najwyższej jakości ubezpieczeniami komunikacyjnymi, mieszkaniowymi, turystycznymi, polisami na życie itd. Ubezpieczenia proponowane przez mtu24.pl wyróżniają się elastycznością warunków. Każdy klient może dopasować ochronę do swoich potrzeb i możliwości finansowych. mtu24.pl zostało nagrodzone tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi 2020.
Wypowiedzenie OC w mtu24.pl


Dla osób, które zawarły z mtu24.pl roczną umowę o OC, ostatni dzwonek na wypowiedzenie polisy to 1 dzień przed końcem umowy. Ubezpieczony powinien napisać pismo, w którym zawrze następujące informacje o:

  • pojeździe (marka, model, nr rejestracyjny),
  • właścicielu (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL),
  • numer polisy OC.

Właściciel samochodu musi własnoręcznie podpisać wniosek. Pismo można przesłać pocztą lub kurierem na adres siedziby mtu24.pl lub skorzystać z formularza dostępnego na stronie mtu24.pl.

Kalkulator OC w mtu24.pl

Wyliczenie wysokości składki OC jest bardzo proste za pomocą kalkulatora OC dostępnego na stronie.

Formularz składa się z jednej strony, na której trzeba podać dane pojazdu i właściciela samochodu. Jak podaje mtu24.pl – cała procedura wyliczania składki OC nie trwa więcej niż 4 minuty. Jeżeli oferta będzie dla Ciebie interesująca, możesz od razu kupić polisę. Rekomendujemy jednak porównanie na naszym kalkulatorze cen ubezpieczeń OC w innych towarzystwach.

Kontakt z mtu24.pl

Z mtu24.pl możesz się skontaktować za pośrednictwem: 

  • iKomunikatora, które jest dostępny w Jupiterze,
  • formularza dostępnego w sekcji „obsługa” na stronie internetowej www.mtu24.pl,
  • infolinii obsługowej: 58 555 65 00.

 Od 18.04.2022 wszystkie zgłoszenia przekazane na skrzynkę mailową nie będą obsługiwane.

Opcja najtańsza zawiera wyłącznie podstawowe ubezpieczenie OC, którego zakres regulują przepisy prawa. Korzystniejsze może być wykupienie któregoś z dwóch droższych pakietów. W opcji OC+AC Kradzież kierowca może liczyć (oprócz wsparcia wynikającego z OC) na wypłatę odszkodowania, kiedy samochód zostanie skradziony. Wersja OC+AC Pełne to ochrona wynikająca z polisy OC, zabezpieczenie na wypadek kradzieży, zwrot kosztów zniszczeń poniesionych w wyniku zderzeniu się samochodów, działania wandali, sił natury itd. Oba pakiety polis dostępne są dla aut młodszych niż 15 lat. Na cenę polisy OC ma wpływ wiek kierowcy, liczba szkód na koncie, parametry techniczne samochodu i wiele innych. Tutaj sprawdzisz, co jeszcze może wpłynąć na cenę OC.

Opcja Kosztorys zapewnia naprawę szkody w rozliczeniu kosztorysowym, przy wycenie wykorzystuje się ceny części alternatywnych. W wariancie Sieć Partnerska istnieje możliwość wyboru kosztorysu albo naprawy w warsztacie. Dla kierowców, którym zależy na niskiej składce, przygotowano też ofertę AC Mini, która chroni samochód w najbardziej podstawowym zakresie (naprawa na miejscu i holowanie do warsztatu). Autocasco obowiązuje na terenie Polski, całej Europy i wybranych krajów afrykańskich. Żeby mtu24.pl wypłaciło odszkodowanie z AC, wartośc szkody musi przewyższać 500 zł.

Opcja tańsza NNW chroni tylko kierowcę. W wersji droższej, odszkodowanie zostanie wypłacone nie tylko, gdy kierowca ulegnie wypadkowi, ale i pasażerowie. Przypominamy, że suma ubezpieczenia 15 000 zł dotyczy każdego ubezpieczonego oddzielnie. Ubezpieczenie NNW chroni podczas jazdy i użytkowania samochodu. Jeżeli np. kierowca dozna urazu podczas tankowania, wymiany koła czy wsiadania lub wysiadania z auta, to także otrzyma wypłatę. Pieniądze z polisy NNW mtu24.pl wypłaci za:

  • krótkotrwałe uszkodzenie ciała,
  • trwałe uszkodzenia ciała,
  • pobyt w szpitalu,
  • śmierć ubezpieczonego.

Ubezpieczenie NNW w mtu24.pl nie obejmuje kosztów rehabilitacji i transportu.

Najtańsza wersja polisy – Assistance po wypadku – zapewnia wyłącznie holowanie po wypadku (limit 100 km). Nieco droższa opcja – Assistance po wypadku i awarii w Polsce – gwarantuje holowanie (w razie wypadku i awarii) na terenie naszego kraju. Najbardziej rozbudowania wersja – Assistance po wypadku i awarii w Polsce i za granicą – zawiera już całkiem bogaty zestaw dostępnych usług. Oprócz holowania, kierowca może liczyć na dostarczenie paliwa, samochód zastępczy, nocleg dla podróżujących i przetransportowanie ich w dowolne miejsce. W przypadku polisy Assistance w mtu24.pl nie ma górnego limitu wieku samochodu, ubezpieczyć można nawet bardzo stare auto.

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adiwolf
7 lat temu

Powiem szczerze że jestem zadowolony. Cenowo nie jest źle, spotykałem gorsze problemy. Z każdym razie daję 9 na 10.

Alinka15
7 lat temu

Jak dla mnie MTU to profesjonaliści, zgłosiłam szkode, a za 2 dni przyjechał rzeczoznawca i w ciągu 7 dni miałam pieniądze na kacie. POLECAM wszystkim MTU !

Przemek
7 lat temu

Korzystam z tej firmy od kilku ładnych lat i nigdy nie miałem z nimi poważnych problemów. Przyznam, że dodzwonić się to problem, ale ewentualne szkody zgłaszałem przez ich stronę www. Assistance działa bez zarzutów i szybko, a ceny mają dobre. Gorąco polecam Przemek

zosia
7 lat temu

Witam!
Miałam szkodę, gdzie sprawca był w MTU oraz ja również mam polisę w MTU. Wszystko było załatwione szybko i sprawnie. Przyjechał rzeczoznawca, który naprawdę wycenił mi moją szkodę. Bardzo mi się podoba jak przesyłają polisę do domu i nie podnoszą składek jak to robią inne towarzystwa.

Franio
7 lat temu

Towarzystwo MTU bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło. Jestem bardzo zadowolony z obsługi. Jakiś czas temu miałem szkodę i skorzystałem, na początku strach ile dostanę a okazało się że rewelacja! Likwidacja szkody w 2 dni wypłata w niecały tydzień! POLECAM 🙂

Piotr Głuśniewski
7 lat temu

Nazywam sie Piotr Głuśniewski i jestem pod dużym wrażeniem obsługi działu klienta. Wykupowałem w MTU polise AC była to bardzo profesjonalna i bardzo miła obsługa.
Z poważaniem Piotr

Alfo
6 lat temu

Zgłosiłem szkodę jako poszkodowany. Facet wjechał mi hakiem w przód samochodu. Przyznał się i spisaliśmy oświadczenie. Zgłosiłem szkodę. Miał być uproszczony sposób usunięcia szkody. Zanim odstawiłem samochód do serwisu dostałem decyzję o odszkodowaniu 600 zł mimo że nie nie zgłaszałem rozliczenia kosztorysowego. Żaden warsztat nie chce mi naprawić samochodu taniej niż 3500 zł Co mam zrobić?

m1si0
1 rok temu
Reply to  Alfo

To standard w tej „firmie”.

Zanii
6 lat temu

Naciągacze, którzy nie respektują postanowień własnej umowy. Prawie 2 miesiące czekam na odszkodowanie. Nie dostałem ani decyzji ani kosztorysu ani informacji o tym kiedy zapłacą. Jeśli ktoś zastanawia się nad AC w tym towarzystwie, to proponuję omijać szerokim łukiem!

Bogusz
6 lat temu

Firmy ubezpieczeniowe ocenia się nie jak zawierają polise tylko jak likwidują szkodę. Mialem zdarzenie i jestem w szoku !! Wszystko załatwione w jedno popołudnie, za 3 dni auto przyjęte a ja wyjechałem zastępczym pojazdem. Wszystko zrobione jak trzeba.

karpiu
6 lat temu

Jak dla mnie to MTU to najlepsze towarzystwo. Szybko działają w zgłoszeniu sprawy i pieniądze są szybko na koncie. Polecam

Domi
6 lat temu

Ja przeszedłem do nich jak miałem szkodę, gdzie sprawca był ubezpieczony w MTU. Kasę miałem w około 14 dni na koncie bez żadnych problemów.

Smelly
6 lat temu

Wszystko super bardzo profesjonalne załatwienie szkody przez Towarzystwo. Bardzo dziękuję i polecam.

m1si0
1 rok temu

Kolejne zakłamane towarzystwo ubezpieczeniowe. Samochód zastępczy – to tylko marzenia, zaniżenie ubezpieczenia, wypłata w ostatni możliwy dzień i tony mailowych przepychanek… Jedna z firm która powinna zostać usunięta z polskiego rynku.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.