mtu-logo
[Głosów:22    Średnia:4/5]

Marka MTU jest częścią jednego z największych w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych – Grupy Ergo Hestia. Dzięki przynależności do Grupy, towarzystwo MTU oferuje swoje produkty w oparciu o najwyższe standardy znanego i szanowanego na polskim rynku ubezpieczyciela. MTU sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne już od 2002 roku, a oferta towarzystwa została stworzona z myślą o właścicielach pojazdów, którzy cenią prostotę i atrakcyjną cenę. O renomie towarzystwa może świadczyć fakt, że Grupa Ergo Hestia, a w tym wszystkie jej marki, została doceniona za najlepszy w Polsce system likwidacji szkód i nagrodzona godłem TERAZ POLSKA.

Ubezpieczenie OC w Towarzystwie MTU

OC to oczywiście najbardziej popularne ubezpieczenie komunikacyjne w towarzystwie MTU. W jego ramach klienci mogą liczyć na dokładnie takie same świadczenia, jak w każdym innym towarzystwie oferującym OC komunikacyjne. To, czym MTU stara się więc zyskać klientów, to sugerowana atrakcyjna cena polisy. Zależy ona jednak od historii kierowcy – jego szkodowej lub bezszkodowej jazdy, co za tym idzie posiadanych zniżek lub zwyżek, a także wieku kierowcy i rodzaju ubezpieczanego auta. Sprawdź, jakie inne mogą wpłynąć na cenę OC na.

Ubezpieczenie  AC w Towarzystwie MTU

Autocasco zapewnia ubezpieczonemu wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia bądź utraty samochodu zarówno w kraju, jak i za granicą. Towarzystwo MTU w ramach ubezpieczenia Autocasco proponuje dwa możliwe warianty: AC mini oraz AC maxi. AC mini, to tzw. mini casco, czyli podstawowa ochrona ubezpieczeniowa w ramach wystąpienia szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Pakiet AC maxi zapewnia dodatkową ochronę, która dotyczy wystąpienia szkody częściowej. Sprawdź, czym jest szkoda całkowita i częściowa. Ponadto dostępny jest on w dwóch systemach rozliczenia szkody: kosztorysowym i warsztatowym – wybór należy do klienta.

Ubezpieczenie NNW w Towarzystwie MTU

Jest to ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, przeznaczone zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Gwarantuje uzyskanie pomocy po wystąpieniu szkody w związku z użytkowaniem samochodu – nie tylko podczas jazdy, ale także w związku z bieżącą obsługą auta np. załadunkiem, pobieraniem paliwa, czy czyszczeniem. Towarzystwo MTU zapewnia szeroki zakres terytorialny NNW – granice geograficzne Europy oraz Algierii, Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu. Ubezpieczenie zapewnia ochronę przez całą dobę.

Ubezpieczenie Assistance w Towarzystwie MTU

Dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie Assistance gwarantuje pomoc w przypadku między innymi unieruchomienia pojazdu, awarii, czy szkody powstałej w pojeździe. Towarzystwo MTU w ramach Assistance zapewnia:

  • telefoniczną pomoc informacyjną,
  • naprawę pojazdu na miejscu,
  • holowanie do 200 km,
  • wymianę żarówki,
  • dowóz paliwa,
  • pojazd zastępczy w przypadku szkody (z OC po kradzieży, z AC po szkodzie wynikającej z zakresu AC).

Jak wypowiedzieć umowę?

Jeśli posiadasz ubezpieczenie komunikacyjne w towarzystwie MTU, jednak chcesz wypowiedzieć umowę, możesz to zrobić nie później niż jeden dzień przed wygaśnięciem obowiązującej polisy. Aby  zgłosić do towarzystwa chęć rozwiązania umowy, należy wypełnić odpowiedni wniosek (wraz z własnoręcznym podpisem) i w wersji papierowej wysłać do siedziby MTU lub w wersji elektronicznej na adres kontakt@mtu.pl. Alternatywną wersją zgłoszenia rozwiązania umowy jest wypełnienie formularza on-line na stronie towarzystwa w zakładce Zgłoszenie rozwiązania polisy.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator OC MTU

Na stronie MTU24.pl można sprawdzić, czy cena, proponowana przez towarzystwo jest dla nas satysfakcjonująca. Kalkulator jest krótki – użytkownik musi odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących pojazdu oraz wpisać dane osobowe oraz informacje opisujące jego historię jako kierowcy. Warto zaznaczyć, że pole numeru telefonu jest obowiązkowe i bez jego wypełniania, kalkulator, nie wyliczy składki. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku pola z kodem pocztowym.

Dane kontaktowe

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

ERGO Hestia S.A.

Strona internetowa: www.mtu.pl

ul. Hestii 1

81-731 Sopot

Sprzedaż polis przez telefon (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00)

801 105 105

22 754 95 21

Zgłaszanie szkód/Obsługa telefoniczna

58 555 62 22

Stefania Stuglik

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00