biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Pakiety OC i AC

iana ubezpieczyciela OC dla samochodu

Pakiet ubezpieczeń OC i AC

Czym właściwie jest pakiet ubezpieczeń OC i AC? Większość kierowców uważa, że to dwie polisy – OC i autocasco, kupione jednocześnie , w tym samym towarzystwie. Jest to oczywiście prawda, ale pakiety nie ograniczają się tylko do tych dwóch ubezpieczeń. Obejmują ich znacznie więcej.

Pakiet to minimum dwa rodzaje polisy, zakupione w jednym towarzystwie. Najczęściej podstawę stanowi ubezpieczenie OC, do którego dodawane są kolejne rodzaje ochrony, jak np. assistance, NNW, ochrona opon, ochrona szyb, czy też ochrona prawna. Pakiety mogą zawierać różnego rodzaju polisy, jak i składać się ze wszystkich możliwych, jakie dla samochodu oferuje dany ubezpieczyciel. Nie ma więc przeciwwskazań, aby kierowca zdecydował się na zakup OC+AC+ASS+NNW+ochrona prawna+ochrona opon.

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach to, co będzie znajdować się w danym pakiecie, można wybrać wedle własnych preferencji i oczekiwań.

Pakiet OC AC a osobne polisy

Zakup ubezpieczenia w pakiecie zawsze bardziej się opłaca. Dzieje się tak dlatego, że ubezpieczyciele doceniają klientów kupujących u nich więcej niż jedną polisę. Jeśli właściciel auta decyduje się na zakup OC oraz AC od razu, to oszczędza średnio około 100-250 zł. Warto jednak pamiętać, że każde towarzystwo podchodzi do tego tematu bardzo indywidualnie więc różnice pomiędzy pakietem a osobnymi polisami mogą być jeszcze większe. Zależy to od wielu różnych czynników (np. historii ubezpieczenia, czy też wieku właściciela auta) oraz polityki danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

OSZCZĘDNOŚĆ PRZY ZAKUPIE PAKIETU OC+AC

Właściciel Cena OC Cena AC Suma OC i AC Cena pakietu Oszczędność
Mężczyzna 40 lat,
60% zniżek
512 zł 970 zł 1482 zł 1300 zł 182 zł
Kobieta, 35 lat,
50% zniżek
640 zł 1250 zł 1890 zł 1750 zł 140 zł
Mężczyzna, 29 lat, 30% zniżek 910 zł 1840 zł 2750 zł 2500 zł 250 zł

Porównaj cenę pakietu OC AC

Pakiet z AC mini

Pakiet, który zawiera ubezpieczenie AC mini lub też minicasco (nazewnictwo uzależnione jest od towarzystwa) jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli starszych pojazdów. Ta wersja polisy AC działa jedynie wtedy, gdy samochód zostanie uszkodzony tak bardzo, że nieopłacalna będzie jego naprawa lub gdy zostanie skradziony. Jest to wersja dużo tańsza od standardowego pakietu, a jednocześnie chroniąca od całkowitej utraty auta. Różnica w cenie między zestawem ubezpieczeń z pełnym AC a AC mini, może wynosić nawet do kilkuset złotych.

Zalety kupowania pakietów OC i AC:

  • Oszczędność w stosunku do zakupu każdej polisy z osobna;
  • Większy zakres ochrony zarówno samochodu, jak i jego pasażerów;
  • Dodatkowe zniżki na inne produkty w danym towarzystwie;
  • Możliwość dopasowania zakresu polisy do własnych potrzeb;
  • Możliwość rozłożenia płatności na większą liczbę rat.

Jak znaleźć najlepszy pakiet OC+AC?

Znalezienie odpowiedniego pakietu OC+AC nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Ponieważ OC to polisa obowiązkowa, zawsze ma taki sam zakres, niezależnie od ubezpieczyciela. Można więc skupić się na proponowanym zakresie AC, ASS, NNW i innego rodzaju ochrony. Aby wybrać polisę, która rzeczywiście będzie spełniać wszystkie oczekiwania właściciela auta, warto porównać ze sobą możliwie jak najwięcej ofert. Najłatwiej zrobić to za pomocą porównywarki ubezpieczeń. Dzięki takiemu narzędziu można łatwo zestawić ze sobą naraz nawet 4 oferty i porównać dokładnie ich zakres. Nie tylko nie zajmie to dużo czasu, ale też łatwiej będzie znaleźć polisę z odpowiednio rozbudowanym zakresem.

Porównaj Oferty OC i AC

[Głosów: 3 Średnia: 5]
scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.