Agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, która posiada co najmniej średnie wykształcenie, pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie była karana. Konieczne będzie przejść odpowiednich szkoleń, zdanie egzaminu przeprowadzanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe oraz otrzymanie licencji uprawniającej do wykonywania czynności agencyjnych.

OC Online vs Agent ubezpieczeniowy

Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem każdego właściciela samochodu. Zawierana z reguły na cały rok, zapewnia wypłatę odszkodowania osobom pokrzywdzonym w zdarzeniu drogowym. Przez fakt jej obligatoryjności stajemy przynajmniej raz w roku (albo częściej – jeśli mamy więcej samochodów) przed dylematem: ubezpieczyć się u agenta, czy może przez Internet? Sprawdźmy, które rozwiązanie ma więcej zalet.
Praca agenta tylko na pozór wydaje się łatwa i prosta. Dlatego każde narzędzie, które mogłoby pomóc w lepszym pełnieniu jego obowiązków, będzie z pewnością dużym udogodnieniem. Oto InAgent – system, który nie tylko ułatwia pracę agenta, ale także powiększa grono jego klientów. Czytaj także nasz inny poradnik: Jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Dlaczego InAgent? InAgent to … więcej...

Multiagencja czy biuro agenta?

Chcesz kupić polisę ubezpieczeniową? Być może zastanawiasz się, czy odwiedzić w tym celu agencję, czy też multiagencję. A może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że istnieje spora różnica w ofercie tych biur? Podobnie jak ich odpowiedzialność za sprzedaną polisę…
„Klient nasz Pan, bo to klient decyduje o naszym być albo nie być” – tak mówi większość agentów ubezpieczeniowych. I słusznie! Ten kto myśli inaczej, bardzo szybko odpada z branży. Ale czy praca agenta polega tylko na zaspokajaniu potrzeb potencjalnych kandydatów do ubezpieczenia?

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00