biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Ubezpieczenie Samochodowe Assistance

assistance - przebita opona

Wiele towarzystw dodaje do swojej polisy OC ubezpieczenie assistance w gratisie. Czym jest ten rodzaj ubezpieczenia i od czego nas chroni?

Bezpłatne holowanie

Jest to rodzaj usługi związany z holowaniem naszego pojazdu. W zależności od jego wariantu możemy liczyć na pomoc drogową w przypadku kolizji i awarii pojazdu, które unieruchamiają nasz samochód. W przeciwieństwie do obowiązkowego ubezpieczenia OC jest to produkt dobrowolny, dlatego też każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala indywidualnie zakres swojego ubezpieczenia assistance.

Zakres assistance ustalają towarzystwa

A różnice mogą być kolosalne. Dlatego też warto porównać oferty jak największej ilości ubezpieczycieli, gdyż może się okazać, iż nieco droższa oferta konkurencyjnej firmy oferuje nam znacznie lepszy zakres pomocy drogowej. Warianty ubezpieczenia assistance możemy podzielić pod względem zakresowym następująco:

  • podstawowy – pomoc jedynie w razie kolizji, zazwyczaj bez auta zastępczego. Holowanie zapewnione zazwyczaj do najbliższego warsztatu – opcja ta jest często dokładana do OC w cenie polisy
  • rozszerzony – wariant rozszerzony również o awarię pojazdu – gdy zepsuje nam się pojazd na drodze to również możemy liczyć na pomoc. Zazwyczaj dostajemy również pojazd zastępczy na pewien okres czasu (różny w poszczególnych TU)
  • maksymalny – holowanie w Polsce (a czasem i w całej Europie) nieograniczone, a więc nasz pojazd będzie odwieziony w to miejsce, jakie sobie tylko zażyczymy

Oczywiście towarzystwa posługują się różnym nazewnictwem swoich produktów, zresztą wiele z nich nie oferuje maksymalnej ochrony. Do tych ograniczeń możemy zaliczyć:

  • pomoc jedynie w razie kolizji (nie awarii)
  • brak samochodu zastępczego
  • holowanie do określonego limitu kilometrów (lub do określonej kwoty pieniężnej)
  • pomoc w przypadku awarii jedynie poza miejscem zamieszkania (np. limit 10 km w promieniu od domu)
  • pomoc oferowana jedynie na terenie Polski

Jeżeli nie chcemy mieć polisy z wyżej wymienionymi ograniczeniami assistance, to warto dokładnie przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia interesującego nas towarzystwa. Może się bowiem okazać, że oferta na pierwszy rzut oka atrakcyjna, będzie w rzeczywistości nie spełniać naszych wymagań.

Assistance jako ubezpieczenie dla przezornych?

Dla kogo assistance może okazać się przydatny? Wersja podstawowa (tym bardziej, jeżeli dostajemy ją za darmo) zawsze będzie miłym dodatkiem do naszej polisy OC. Pomoc drogowa rozszerzona również o awarię przyda się przede wszystkim właścicielom tych modeli samochodów, które statystycznie są mniej zawodne od pozostałych. Również te osoby, które planują dłuższe wyjazdy, np. na wakacje (zwłaszcza za granicę!), powinny rozważyć zakup tego rodzaju ubezpieczenia. Nawet jeżeli assistance miałby nas kosztować dodatkowe 100 czy więcej złotych, to może nam się zwrócić z nawiązką, jeżeli będziemy potrzebowali pomocy drogowej.

Natomiast jeżeli właśnie wybierasz się na urlop, ale nie nabyłeś jeszcze odpowiedniej polisy to nic straconego, ponieważ bez problemu kupisz assistance krótkoterminowe.

Porównaj Oferty OC i AC

[Głosów: 2 Średnia: 4.5]
scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.