biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Assistance samochodowe

OC w pakiecie z assistance już od 378 zł!

Porównaj ceny ASS
agent ubezpieczeniowy agent ubezpieczeniowy Porównaj ceny ASS

Co to jest assistance samochodowe?

Assistance (w skrócie ASS) samochodowe to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które zwykle taniej możesz kupić w pakiecie z obowiązkową polisą OC. Zapewnia bardzo rozbudowaną ochronę pojazdu. Assistance obejmuje zarówno podstawowe świadczenia (np. naprawę na miejscu lub holowanie samochodu do warsztatu w razie awarii na trasie), jak i rozszerzone z szeregiem dodatkowych usług serwisowych, medycznych i prawnych. Szczegóły oferty assistance są zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

stłuczka

Ubezpieczenie OC + assistance

Warto kupić dobrowolne assistance samochodowe w pakiecie z obowiązkowym OC pojazdów mechanicznych, ponieważ najczęściej jest to tańsze rozwiązanie w porównaniu do zakupu dwóch polis osobno. W zamian będziesz miał kompleksową ochronę samochodu w razie awarii opon, akumulatora czy silnika podczas długiej trasy.

Oblicz składkę
stłuczka

OC + assistance za granicą

Jeśli wybierasz się samochodem za granicę, koniecznie sprawdź zakres terytorialny assistance komunikacyjnego zakupionego w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Polisy z podstawową ochroną działają tylko na terenie Polski. W razie awarii pojazdu za granicą nie będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela.

Oblicz składkę
kolizja z drzewem

OC + assistance bez limitu kilometrów

Planujesz samodzielny wyjazd samochodem na dalekie wakacje, np. do Chorwacji, Czarnogóry, Turcji czy Włoch? W takim przypadku bardzo pomocne może być assistance bez limitu kilometrów w Europie, które można kupić w pakiecie z ubezpieczeniem OC. W razie awarii auta za granicą będziesz mieć pewność, że Twój samochód zostanie odholowany do warsztatu.

Oblicz składkę

Assistance samochodowe – co obejmuje?

Assistance samochodowe może zapewnić właścicielowi samochodu bardzo szeroki zakres ochrony. Jednak należy pamiętać, że zwykle podstawowa polisa działa tylko na terytorium Polski. W przypadku wyjazdu autem za granicę trzeba rozszerzyć zakres terytorialny ubezpieczenia o Europę. Dzięki temu w razie problemów ubezpieczyciel zapewni pomóc zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

holowanie

Holowanie pojazdu

Ochrona assistance samochodowego zadziała do limitu kilometrów określonego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). W razie awarii możesz liczyć na holowanie do warsztatu.

opona

Wymiana opon

Ochrona assistance samochodowego zadziała, jeśli złapiesz gumę podczas pokonywania długiej trasy. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni Ci pomoc mechanika w wymianie opon na miejscu zdarzenia.

karnister

Dowóz paliwa

Ochrona assistance samochodowego zadziała, jeśli podczas pokonywania długiej trasy zabraknie Ci paliwa. Ubezpieczyciel zapewni dowóz benzyny czy oleju napędowego, aby uzupełnić pusty bak.

samochód zastępczy

Samochód zastępczy

W ramach assistance samochodowego możesz otrzymać pojazd zastępczy od ubezpieczyciela. Może okazać się konieczny, jeśli awaria Twojego auta wymaga długiej naprawy.

naprawa

Naprawa samochodu na miejscu

Poważna awaria samochodu za granicą może utrudnić powrót do kraju lub kontynuowanie podróży. W ramach assistance ubezpieczyciel zapewni naprawę Twojego auta na miejscu.

nocleg

Nocleg dla kierowcy i pasażerów

Jeśli dojdzie do poważnej awarii samochodu, kontynuowanie podróży może okazać się niemożliwe. Wówczas ubezpieczyciel zapewni Tobie i pasażerom nocleg do czasu usunięcia usterki.

Kiedy nie zadziała assistance samochodowe?

Lista wyłączeń odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Należy dokładnie się z nimi zapoznać przed zakupem polisy. Aby uniknąć sytuacji, że ubezpieczyciel odmówi udzielenia pomocy w ramach assistance na podstawie zapisów zawartych w umowie.

narzędzia

Wyczerpanie limitu usług

Każda usługa assistance jest ograniczona zapisami OWU. Np. holowanie do liczby kilometrów, nocleg w hotelu do kilku dób hotelowych, wynajem pojazdu zastępczego do czasu naprawy Twojego samochodu w warsztacie lub innej liczby dni.

licznik

Franszyza kilometrowa

Jest to minimalna odległość do Twojego domu, która upoważnia do skorzystania z wybranej usługi w ramach assistance samochodowego. Może to być np. 25 kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten dystans będzie krótszy, polisa nie zadziała.

koszty

Koszty ponoszone przez ubezpieczyciela

W OWU znajdują się zapisy określające maksymalny koszt naprawy samochodu na miejscu zdarzenia. Oznacza to, że ubezpieczyciel zapłaci za usunięcie awarii w ramach assistance. Jednak za użyte do naprawy części będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Uzależnienie jednej usługi od innych

Uzależnienie jednej usługi od innych

Możliwość skorzystania z jednej usługi w ramach assistance samochodowego może wynikać z innej. Np. towarzystwo ubezpieczeniowe może udostępnić Ci pojazd zastępczy dopiero, gdy Twoje auto zostanie odholowane do warsztatu.

Porada eksperta

ekspert

Wyjaśnia Kamil Sztandera

ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych najtaniejuagenta.pl

cytat

Assistance samochodowe jest ubezpieczeniem dobrowolnym, którego zakres ochrony każda firma określa indywidualnie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Oznacza to, że przed zakupem polisy należy bardzo dokładnie zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Inaczej towarzystwo na podstawie zapisów zawartych w umowie może odmówić wykonania usługi w ramach assistance.

Ile kosztuje dobre assistance samochodowe?

Wpływ na cenę assistance samochodowego ma bardzo wiele czynników. Bardzo istotny jest limit holowania wyrażony w kilometrach. Im dłuższy, tym składka może być wyższa. Zakres terytorialny to kolejny ważny element – ubezpieczenie z ochroną pojazdu za granicą jest droższe niż na terenie Polski. Zwykle taniej można kupić assistance w pakiecie z obowiązkowym OC.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC + assistance dla 38-latka z Kielc?
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
526,00 zł*
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
594,00 zł*
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
615,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
687,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
827,00 zł*
Allianz
OC
AC
Assistance
NNW
943,00 zł*
Ile kosztuje OC + assistance dla 38-latka z Kielc?
Beesafe
526,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Balcia Insurance
594,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
615,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
687,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
827,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Allianz
943,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Artur z Kielc, 38 lat, ojciec jednego dziecka. Samochód: Opel Astra z 2017 r., benzyna 1,3l, deklarowany roczny przebieg: 15 tys. km. Zniżki OC/AC za bezszkodową jazdę: 60%.

Dlaczego warto kupić assistance z najtaniejuagenta.pl?

agent ubezpieczeniowy

Szybka porównywarka OC i assistance

Wystarczy wypełnić prosty formularz i zaczekać kilka sekund na wyniki kalkulacji. Następnie otrzymasz dostęp do szerokiego zakresu ofert pakietów OC + assistance.

Assistance od liderów na rynku

Porównywarka najtaniejuagenta.pl od wielu lat współpracuje z kilkunastoma największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce. Masz więc pewność, że zawsze masz dostęp do aktualnych i konkurencyjnych pakietów OC + assistance.

Zakup assistance online

Pakiety OC + assistance możesz porównać na najtaniejuagenta.pl za pomocą laptopa, smartfona lub tableta. W efekcie masz możliwość zakupu polisy z dowolnego miejsca na świecie w trybie 24h/7 dni.

Wsparcie ponad 200 doradców

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z zakupem pakietu OC + assistance, zakresem ochrony polisy czy wypełnieniem formularza, możesz liczyć na pomoc jednego z 200 doradców porównywarki najtaniejuagenta.pl. Zawsze są do Twojej dyspozycji.

Dane ograniczone do minimum

W porównywarce najtaniejuagenta.pl nie musisz wpisywać imienia, nazwiska, e-maila, PESEL-u, telefonu i numeru dowodu rejestracyjnego. Jednak możesz stracić dostęp do ofert kilku towarzystw, które wymagają podania tych danych.

Powrót do wyników kalkulacji w dowolnym momencie

Jeśli wyświetliłeś listę ofert masz możliwość zapisania linku lub otrzymania wyników kalkulacji na wskazany adres e-mail. Następnie możesz wrócić do porównania ofert OC + assistance w dowolnym momencie bez konieczności ponownego wypełniania formularza.

Co sprawdzić przed zakupem ubezpieczenia assistance?

W przypadku zakupu assistance samochodowego najważniejszy jest zakres terytorialny i limit holowania wyrażony w kilometrach. Ofertę ubezpieczenia dopasuj do swoich potrzeb. Jeśli wyjeżdżasz samochodem za granicę potrzebujesz assistance z rozbudowanym pakietem świadczeń.

Limit holowania

Przed zakupem assistance samochodowego koniecznie sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) limit holowania. Niektórzy ubezpieczyciele oferują transport uszkodzonego pojazdu bez limitu kilometrów w Europie.

Zakres terytorialny

Assistance samochodowe z podstawowym zakresem ochrony zwykle działa jedynie na terenie Polski. W razie wyjazdu autem za granicę sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), czy Twoja polisa ma szeroki pakiet usług również w Europie.

Pomoc serwisowa

Sprawdź dokładnie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zakres usług serwisowych assistance samochodowego. Do najważniejszych świadczeń należy pomoc ubezpieczyciela w razie rozładowania akumulatora, przebicia opony, braku paliwa czy utraty kluczyków.

Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

Jeśli dojdzie do awarii samochodu i naprawa będzie możliwa na miejscu zdarzenia, to towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty dojazdu mechanika i robocizny. Jednak za wykorzystane do ponownego uruchomienia pojazdu części będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Pojazd zastępczy

W razie awarii, wypadku lub kradzieży Twojego samochodu możesz skorzystać z pojazdu zastępczego udostępnionego przez ubezpieczyciela. Przed zakupem assistance sprawdź, jak długo będziesz mógł korzystać z wypożyczonego auta.

Pobyt w hotelu i transport podróżnych

W razie konieczności holowania auta ubezpieczyciel zorganizuje transport kierowcy i pasażerów. Z kolei w przypadku naprawy samochodu towarzystwo zapewni również nocleg w hotelu. Sprawdź rodzaj zastępczych środków transportu i maksymalną długość pobytu w ramach assistance.

Krok po kroku

Jak kupić assistance samochodowe w kalkulatorze najtaniejuagenta.pl?

Zakup assistance samochodowego w porównywarce najtaniejugenta.pl jest wyjątkowo prosty. W tym celu wystarczy, że wykonasz trzy poniższe kroki. Dzięki temu możesz kupić pakiet OC + assistance bez wychodzenia z domu w dowolnym momencie.

krok 1

Wypełnij formularz

Wypełnij prosty i przejrzysty formularz. Uzupełnienie wszystkich pól wymaganych przez firmy ubezpieczeniowe zajmie Ci zaledwie kilka minut.

krok 2

Porównaj oferty

Po wypełnieniu formularza możesz przejść do wyników kalkulacji ofert kilkunastu największych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu w jednym miejscu możesz porównać wiele pakietów OC + assistance.

krok 3

Kup polisę OC + assistance

Po wyborze interesującego pakietu OC + assistance możesz zakupić polisę. Następnie po dokonaniu płatności otrzymasz umowę ubezpieczenia na wskazany adres e-mail.

Komu szczególnie polecamy assistance samochodowe?

Assistance samochodowe zapewnia szeroki zakres ochrony w razie awarii lub naprawy auta, czy pakiet usług serwisowych.
Sprawdź, kto szczególnie powinien mieć tego rodzaju polisę i czy zaliczasz się do jednej z tych grup.

Użytkownicy

Zagraniczni turyści

Jeśli planujesz podróż za granicę własnym samochodem, to assistance może być Ci bardzo przydatne. W takim przypadku zwróć uwagę na limit holowania i zakres terytorialny. Holowanie bez limitu kilometrów w Europie może być wyjątkowo pomocne w razie awarii podczas pokonywania długiej trasy.

Użytkownicy

Osoby podróżujące służbowo

Prowadzisz własną firmę i często podróżujesz służbowo samochodem? W takim przypadku assistance z szerokim zakresem usług może być Ci bardzo przydatne. Rozładowanie akumulatora, przebita opona czy brak paliwa to tylko jedne z wielu przeszkód, które mogą Cię zaskoczyć w drodze do klientów.

Użytkownicy

Osoby podróżujące z rodziną

Jeśli często pokonujesz samochodem długie trasy z rodziną, assistance może Ci się bardzo przydać. W razie wypadku drogowego ubezpieczyciel zapewni opiekę Twojemu dziecku. Może to być konieczne, gdy jedyni opiekunowie w podróży wskutek nieszczęśliwego zdarzenia nie są w stanie tego zrobić.

Użytkownicy

Osoby dojeżdżające spod miasta do pracy

Dojeżdżasz codziennie własnym samochodem do pracy z małej miejscowości do dużego miasta? Wyobraź sobie, że w razie konieczności wykonania poważnej naprawy musisz przesiąść się do zatłoczonej komunikacji publicznej. Tymczasem w ramach assistance możesz otrzymać auto zastępcze od ubezpieczyciela.

Jak obniżyć cenę assistance?

Zakres ochrony assistance samochodowego każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa indywidualnie. Cena ubezpieczenia zależy przede wszystkim od rodzaju i liczby oferowanych przez ubezpieczyciela świadczeń. Z ich listą możesz się zapoznać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Kup w pakiecie

Kup assistance w pakiecie z OC

Zwykle taniej można kupić assistance samochodowe w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Szczególnie, że często ubezpieczyciele oferują zniżki za zakup kilku polis w jednej firmie. Ponadto wiele zakładów ubezpieczeń zapewnia również wraz z OC dodatkowe assistance mini z podstawowym zakresem ochrony.

Porównaj oferty

Porównaj oferty różnych firm

Każdy ubezpieczyciel samodzielnie określa cenę polisy na podstawie własnych kryteriów. Różnice w cenach pakietów OC + assistance mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Warto więc zawsze na własną rękę porównać zakres ochrony i listę usług w jak największej liczbie firm. Wystarczy że skorzystasz z porównywarki najtaniejuagenta.pl.

Dopasuj ubezpieczenie

Dopasuj zakres assistance do własnych potrzeb

Przy zakupie assistance należy kierować się zakresem ochrony oraz miejscem i celem podróży. Jeśli poruszasz się autem tylko po polskich drogach, często wystarczy polisa z małym limitem holowania. W razie awarii auta w Polsce masz pewność, że znalezienie warsztatu w pobliżu miejsca zdarzenia nie będzie stanowiło większego problemu.

assistance krotkoterminowe

Kup assistance krótkoterminowe

Jeśli rzadko korzystasz z samochodu możesz kupić assistance krótkoterminowe tylko na czas dalekiej podróży. Tego rodzaju polisę można zwykle zakupić na okres: 4, 9, 16 lub 31 dni. W efekcie składka będzie znacznie niższa w porównaniu do zakupu assistance na 12 miesięcy. Jednocześnie równie tanim rozwiązaniem może być zakup optymalnego assistance całorocznego w pakiecie z OC.

Najczęściej zadawane pytania o assistance

Co to jest ubezpieczenie assistance samochodowe?

Assistance (w skrócie ASS) samochodowe to jedno z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Zapewnia szeroki zakres ochrony osobom podróżującym samochodem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Usługi świadczone przez ubezpieczycieli w ramach polisy można podzielić na pomoc serwisową, techniczną, informacyjną, medyczną, podróżną czy prawną.

Zakres ochrony assistance samochodowego jest określony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Do podstawowych świadczeń tego rodzaju ubezpieczenia zaliczamy próbę naprawy samochodu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu do warsztatu lub na parking strzeżony, czy wynajem auta zastępczego. W rozbudowanych pakietach assistance zakres usług jest znacznie szerszy.

To zależy od wielu czynników. Największy wpływ na wysokość składki ma cena obowiązkowego ubezpieczenia OC, która jest uzależniona od wieku, historii szkodowości czy miejsca zamieszkania właściciela, a także marki, modelu bądź rocznika samochodu. Z kolei na koszt assistance przede wszystkim wpływa zakres ochrony – im więcej usług oferuje ubezpieczyciel, tym wyższa cena polisy.

Na cenę assistance największy wpływ ma zakres świadczonych przez ubezpieczyciela usług. Im jest ich więcej, tym wyższa składka. Aby więc zaoszczędzić na zakupie assistance, możesz wybrać mniejszy limit holowania pojazdu, czy krótszy okres wynajmu samochodu zastępczego. Ponadto warto kupić assistance w pakiecie z OC.

Standardowo assistance samochodowe w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC kupuje się na 12 miesięcy. Na rynku dostępne są również oferty assistance krótkoterminowego. Zwykle tego rodzaju polisę można kupić na okres 4, 9, 16 lub 31 dni.

Jeśli kupiłeś assistance samochodowe w pakiecie z ubezpieczeniem OC w porównywarce najtaniejugenta.pl, to masz prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość (przez internet lub telefon) w ciągu 30 dni od jej zawarcia.

To zależy od zakresu ochrony określonego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Podstawowe warianty assistance zwykle działają na terenie Polski. Z kolei rozszerzenie ochrony samochodu o Europę oznacza nieco wyższą składkę. W najtaniejuagenta.pl możesz kupić w pakiecie z OC polisę w opcji Polska lub Polska i Europa.

Często towarzystwa ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) wyłączają zakres ochrony assistance samochodowego w krajach byłego Bloku Wschodniego. Zaliczają do nich m.in. Białoruś, Gruzję, Mołdawię, Rosję czy Ukrainę.

Poradnik o ubezpieczeniach OC i assistance

co to jest mini assistance

Ubezpieczenie assistance jest dodatkiem do OC lub AC, bądź można go kupić samodzielnie. Zapewnia pomoc przy awarii, kradzieży lub wypadku. Na rynku są różne oferty assistance....

Podatek akcyzowy na auto

Akcyza to podatek, który musi zapłacić każda osoba sprowadzająca samochód z zagranicy. Dowiedz się, ile wynosi stawka akcyzy w 2024 roku oraz jak i kiedy należy uiścić...

BLS likwidacja szkody z OC

BLS – usługa Bezpośredniej Likwidacji Szkód upraszcza procedury związane z naprawą auta z polisy OC. Jednak nie każdy kierowca będzie mógł z niej skorzystać. Jakie...

OC motocykla 125 cm3

Ubezpieczenie motocykla o pojemności 125 cm3, tak jak każdego innego zarejestrowanego pojazdu  mechanicznego w Polsce, jest obowiązkowe. Sprawdzimy, co grozi motocyklistom...

ubezpieczenie samochodu do Chorwacji

Planujesz wyjazd do Chorwacji samochodem? Dobry wybór. Podróż nie jest długa, a Chorwacja kusi słoneczną pogodą i przystępnymi cenami. Pamiętaj jednak, żeby oprócz pozytywnego...

Rejestracja samochodu w innym mieście niż zameldowanie

Studia, praca czy sprawy osobiste – to główne przyczyny, dla których adres zamieszkania właściciela samochodu nie pokrywa się z adresem zameldowania. Ta sytuacja dotyczy...

scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.