biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

[Głosów: 67 Średnia: 3.9]

Towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer w 2019 r. stało się częścią austriackiej Vienna Insurance Group. Efektem zmian jest rebranding Gothaera na Wiener. Wiener (dawniej Gothaer) od 30 lat sprzedaje polisy na terenie Europy Centralnej i Wschodniej. W swoim portfolio ma ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, turystyczne, majątkowe. Firma ma także specjalne oferty dedykowane rolnikom i firmom.

Wypowiedzenie OC w Wiener

Wzór wypowiedzenia OC możesz znaleźć tutaj https://wypowiadamoc.pl/. Pismo powinieneś wydrukować, wypełnić, podpisać odręcznie i wysłać kurierem lub pocztą tradycyjną albo na adres e-mail. Pamiętaj, że jeśli przejąłeś OC w Wiener po poprzednim właścicielu samochodu (tzw. polisa zbywcy), to masz prawo korzystać z OC kupionego przez sprzedawcę, ale nie musisz. Jeśli rekalkulacja dokonana przez ubezpieczyciela jest dla Ciebie niekorzystna, warto poszukać OC w innej firmie, a z polisy w Wiener zrezygnować.

Kalkulator OC w Wiener

Strona internetowa marki Wiener nie ma kalkulatora do obliczania składki OC.

Zakres polisy OC reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dla wszystkich ubezpieczycieli te zasady są takie same, więc kupując polisę OC, najkorzystniej jest wybierać najtańszą. Assistance https://najtaniejuagenta.pl/assistance/podstawowy, które jest w cenie OC w Wiener, obejmuje:

  • holowanie (w Polsce do 150 km, za granicą do 75 km),
  • naprawę na miejscu,
  • samochód zastępczy,
  • pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w wypadku.

W ramach dodatkowych polis kierowca może dokupić do OC:

  • ubezpieczenie szyb, opon i bagażu,
  • NNW.

Na wysokość składki OC ma wpływ długość stażu jako kierowca, parametry pojazdu i zniżki. Te ostanie kierowca może uzyskać m.in. za bezkolizyjną jazdę czy przedłużenie polisy OC w tym samym towarzystwie. Nie zawsze jednak przedłużenie będzie najbardziej opłacalne. Za każdym razem lepiej na nowo porównać dostępne oferty.

Każdy kierowca, który kupi w Wiener AC, dostanie w pakiecie Assistance Podstawowy. Polisę można wykupić dla aut młodszych niż 20-letnie, chyba że jest to przedłużenie ubezpieczenia. Autocasco  chroni pojazd od skutków kradzieży, zderzenia z innym samochodem, uszkodzenia przez zwierzę itd. Kierowca może wybrać wariant naprawy szkody:

  • Serwis – gwarantuje pokrycie kosztów naprawy pojazdu w autoryzowanej stacji obsługi i przy użyciu oryginalnych materiałów oraz części zamiennych,
  • Kosztorys – kierowca naprawia samochód we własnym zakresie, a Wiener wypłaca odszkodowanie na podstawie kosztorysu.

Za niewielką dopłatą można dokupić do AC ochronę od utraty (zniszczenia) kluczyków i opcję gwarantowanej sumy ubezpieczenia, polegająca na utrzymaniu wartości pojazdu z dnia zawarcia umowy polisy przez cały okres trwania umowy.

Ubezpieczenie zapewnia całoroczną ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń drogowych, które mogą narazić kierowcę i pasażerów na utratę życia lub zdrowia. Z polisy NNW Wiener wypłaci świadczenie w razie:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • śmierci ubezpieczonego.

Polisa gwarantuje też zwrot kosztów lekarstw, badań lekarskich i kosztów pogrzebu. NNW w Wiener zapewnia ochronę na terenie Polski oraz większości krajów europejskich. Wiener za niewielką dopłatą umożliwia rozszerzenie NNW komunikacyjnego na NNW w życiu prywatnym. Istnieje też możliwość zwielokrotnienia sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci kierowcy.

Podstawowe Assistance zapewnia naprawę na miejscu, holowanie i pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w zdarzeniu. Kierowcy, którzy uważają, że ta ochrona jest dla nich za słaba, mogą kupić opcję Auto Assistance Plus. Ta wersja polisy występuję w wariantach: Standard i Lux. W zależności od opcji, kierowcy mogą liczyć na dostarczenie paliwa i części zamiennych, organizację noclegu i samochodu zastępczego, pomoc prawną, możliwość uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach i inne profity. Do wszystkich opcji Assistance można dobrać ubezpieczenie szyb, opon i bagażu a do opcji podstawowej – usługę polegającą na organizacji pojazdu zastępczego.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.