biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

[Głosów: 118 Średnia: 3.8]

Towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer w 2019 r. stało się częścią austriackiej Vienna Insurance Group. Efektem zmian jest rebranding Gothaera na Wiener. Wiener (dawniej Gothaer) od 30 lat sprzedaje polisy na terenie Europy Centralnej i Wschodniej. W swoim portfolio ma ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, turystyczne, majątkowe. Firma ma także specjalne oferty dedykowane rolnikom i firmom.

Wypowiedzenie OC w Wiener

Wzór wypowiedzenia OC możesz znaleźć tutaj https://wypowiadamoc.pl/. Pismo powinieneś wydrukować, wypełnić, podpisać odręcznie i wysłać kurierem lub pocztą tradycyjną albo na adres e-mail. Pamiętaj, że jeśli przejąłeś OC w Wiener po poprzednim właścicielu samochodu (tzw. polisa zbywcy), to masz prawo korzystać z OC kupionego przez sprzedawcę, ale nie musisz. Jeśli rekalkulacja dokonana przez ubezpieczyciela jest dla Ciebie niekorzystna, warto poszukać OC w innej firmie, a z polisy w Wiener zrezygnować.

Kalkulator OC w Wiener

Strona internetowa marki Wiener nie ma kalkulatora do obliczania składki OC.

Zakres polisy OC reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dla wszystkich ubezpieczycieli te zasady są takie same, więc kupując polisę OC, najkorzystniej jest wybierać najtańszą. Assistance https://najtaniejuagenta.pl/assistance/podstawowy, które jest w cenie OC w Wiener, obejmuje:

  • holowanie (w Polsce do 150 km, za granicą do 75 km),
  • naprawę na miejscu,
  • samochód zastępczy,
  • pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w wypadku.

W ramach dodatkowych polis kierowca może dokupić do OC:

  • ubezpieczenie szyb, opon i bagażu,
  • NNW.

Na wysokość składki OC ma wpływ długość stażu jako kierowca, parametry pojazdu i zniżki. Te ostanie kierowca może uzyskać m.in. za bezkolizyjną jazdę czy przedłużenie polisy OC w tym samym towarzystwie. Nie zawsze jednak przedłużenie będzie najbardziej opłacalne. Za każdym razem lepiej na nowo porównać dostępne oferty.

Każdy kierowca, który kupi w Wiener AC, dostanie w pakiecie Assistance Podstawowy. Polisę można wykupić dla aut młodszych niż 20-letnie, chyba że jest to przedłużenie ubezpieczenia. Autocasco  chroni pojazd od skutków kradzieży, zderzenia z innym samochodem, uszkodzenia przez zwierzę itd. Kierowca może wybrać wariant naprawy szkody:

  • Serwis – gwarantuje pokrycie kosztów naprawy pojazdu w autoryzowanej stacji obsługi i przy użyciu oryginalnych materiałów oraz części zamiennych,
  • Kosztorys – kierowca naprawia samochód we własnym zakresie, a Wiener wypłaca odszkodowanie na podstawie kosztorysu.

Za niewielką dopłatą można dokupić do AC ochronę od utraty (zniszczenia) kluczyków i opcję gwarantowanej sumy ubezpieczenia, polegająca na utrzymaniu wartości pojazdu z dnia zawarcia umowy polisy przez cały okres trwania umowy.

Ubezpieczenie zapewnia całoroczną ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń drogowych, które mogą narazić kierowcę i pasażerów na utratę życia lub zdrowia. Z polisy NNW Wiener wypłaci świadczenie w razie:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • śmierci ubezpieczonego.

Polisa gwarantuje też zwrot kosztów lekarstw, badań lekarskich i kosztów pogrzebu. NNW w Wiener zapewnia ochronę na terenie Polski oraz większości krajów europejskich. Wiener za niewielką dopłatą umożliwia rozszerzenie NNW komunikacyjnego na NNW w życiu prywatnym. Istnieje też możliwość zwielokrotnienia sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci kierowcy.

Podstawowe Assistance zapewnia naprawę na miejscu, holowanie i pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w zdarzeniu. Kierowcy, którzy uważają, że ta ochrona jest dla nich za słaba, mogą kupić opcję Auto Assistance Plus. Ta wersja polisy występuję w wariantach: Standard i Lux. W zależności od opcji, kierowcy mogą liczyć na dostarczenie paliwa i części zamiennych, organizację noclegu i samochodu zastępczego, pomoc prawną, możliwość uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach i inne profity. Do wszystkich opcji Assistance można dobrać ubezpieczenie szyb, opon i bagażu a do opcji podstawowej – usługę polegającą na organizacji pojazdu zastępczego.

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SPATIL
1 rok temu

Złodziejska firma nie ubezpieczajcie się bo okradają ubezpieczycieli o terminach zalatwienia sprawy mają 30 dni prezydent RP ma tez 30 dni kosztorysy ze szkody są poniżej wartości naprawy UCIEKAĆ OD NICH JAK NAJDALEJ HITLEROWSKIEJ MACHINIE NIE DAĆ ZAROBIĆ BO MAJĄ JESZCZE KASE Z OGRABIONEJ EUROPY

Agnieszka
1 rok temu

Bardzo nieprofesjonalne podejście do wypłaty za szkodę,przeciąganie procedur .

dario
1 rok temu

Wiener! Żenada!
Prosić się o każdy dokument.
Formularze na stronie niekompletne np. brak informacji o wypłacie skłądki tj. dyspozycji przelewu na numer kontai przy wypowiedzeniu oc.
Infolinia nie działa w weekendy.
Na infolinii konsultanci kompletnie niekompetentni, rozłączają rozmowy, przekazują sobie treści rozmów, bez podania przyczyn rozłączają połączenia. Skargi na konsultantów są nierozpatrywane. Bardzo, ale to bardzo niska jakość obsługi! Nigdy więcej Wiener!

maggie
1 rok temu

WIENER – OMIJAĆ Z DALEKA. Moja szkoda to zalanie ściany ze strony sąsiadów w wyniku czego pojawił się grzyb. Likwidator szkody orzekł, że to w wyniku systematycznego działania wilgoci i nic mi się nie należy. Wysłałam dokument z administracji budynku, że szkoda wynikła w wyniku awarii pionu w sąsiednim mieszkaniu. Przy okazji powiem, że budynek stoi 60 lat i grzyba nigdy nie było. Czekam, ale odpowiedzi nie ma więc dzwonię i słyszę, że wysłany dokument nic nie wnosi do sprawy zatem wg nich żadna informacja mi się nie należy. Mogę pisać reklamację. Jak biorą pieniądze to wszystko jest super, ale jak trzeba wypłacić to KOSZMAR. Odradzam firmę Wiener każdemu. 

Cezary
1 rok temu

Na pisma odpowiada automat. Czekam na wypłatę za polisę od 70 dni i ani widu ani słuchu. Będę wnosił sprawę do sądu. Nie polecam nikomu!!!!

Jacek
6 miesięcy temu

Jesteście najgorszą firmą na rynku ostatni raz wykupiłem u was ubezpieczenie żenada

Zbigniew
6 miesięcy temu

Zrobią wszystko aby nie ponieść kosztów. Jak zawzesz umowę to naucz się warunków na pamięć bo nie ma mowy żeby sami Ci przypomnieli na infolinii że masz np. samochód zastępczy . W momencie gdy występuje problem to oczekujesz pomocy za którą zapłaciłeś ale nie uzyskasz nic jeśli nie domagasz się stanowczo swoich praw. Poniżej krytyki jak dla mnie.

Klaudia
4 miesięcy temu

Obsługa na poziomie mniej niż zero. Nie życzę nikomu kontaktu z tą beznadziejną ubezpieczalnią. Odnoszę wrażenie, że nikt tam nic nie wie sprawa od 4 miesięcy stoi w miejscu i wszyscy mają w dupie…

Kamila
3 miesięcy temu

Jeśli myślisz że mając z tej firmy ubezpieczenie możesz spać spokojnie, to się mylisz. Mając ubezpieczenie z Wiener tak naprawdę to tak jakbyś nie był ubezpieczony! Niestety nie przeczytałam opinii wcześniej na temat tego ubezpieczyciela a szkoda bo pewnie nie miałabym teraz problemu. Prostej szkody nie potrafią wypłacić za to wiele pytań z ich strony, sprawdzania, znowu pytań po to żeby nie wypłacić odszkodowania! A później wysyłają list żeby kolejny raz u nich ubezpieczyć bo gwarantują nam bezpieczeństwo HA! HA! HA! CIESZE SIE ZE SPRAWDZIŁAM UBEZPIECZYCIELA W TAK BŁACHEJ SPRAWIE gorzej jakby dom mi się spalił i nie dostałabym ani grosza z tej nienormalnej firmy!

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.