biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group

[Głosów: 169 Średnia: 3.8]

Towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer w 2019 r. stało się częścią austriackiej Vienna Insurance Group. Efektem zmian jest rebranding Gothaera na Wiener. Wiener (dawniej Gothaer) od 30 lat sprzedaje polisy na terenie Europy Centralnej i Wschodniej. W swoim portfolio ma ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, turystyczne, majątkowe. Firma ma także specjalne oferty dedykowane rolnikom i firmom.

Wypowiedzenie OC w Wiener

Wzór wypowiedzenia OC możesz znaleźć tutaj https://wypowiadamoc.pl/. Pismo powinieneś wydrukować, wypełnić, podpisać odręcznie i wysłać kurierem lub pocztą tradycyjną albo na adres e-mail. Pamiętaj, że jeśli przejąłeś OC w Wiener po poprzednim właścicielu samochodu (tzw. polisa zbywcy), to masz prawo korzystać z OC kupionego przez sprzedawcę, ale nie musisz. Jeśli rekalkulacja dokonana przez ubezpieczyciela jest dla Ciebie niekorzystna, warto poszukać OC w innej firmie, a z polisy w Wiener zrezygnować.

Jak zgłosić szkodę w Wiener?

Gdy wydarzy się szkoda, a uszkodzone zostanie mienie ubezpieczone w Wiener, jak najszybciej skontaktuj się z przedstawicielem towarzystwa. Możesz zgłosić szkodę już z miejsca zdarzenia lub w ciągu 24 godzin od wystąpienia szkody. Wiener udostępnia trzy możliwości zgłoszenia szkody:

 • przez telefon, numer 22 469 69 69,
 • przez stronę internetową https://www.wiener.pl/zglos-szkode, pod linkiem znajdziesz siedem opcji w zależności czego dotyczy zgłaszana szkoda, są to auto, dom i majątek, zdrowie, szkoda osobowa spowodowana przez pojazd, szkoda majątkowa spowodowana przez pojazd (OC), kradzież pojazdu (Autocasco), Medipass,
 • wysyłając list na adres: Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, 02-675 Warszawa, ul. Wołoska 22A.

Jak zgłosić szkodę online w Wiener?

W formularzu Wiener po linkiem https://www.wiener.pl/zglos-szkode można zgłosić tylko trzy rodzaje szkód online. Dotyczą one auta, domu i majątku oraz zdrowia. Gdy wybierzesz właściwą opcję trzeba po kolei wpisywać wszystkie dane, jakich wymaga ubezpieczyciel. Warto przed rozpoczęciem wypełniania przygotować niezbędne dokumenty, czyli np. dowód rejestracyjny, numer konta, na jakie ma zostać przelane odszkodowanie, dokumenty medyczne, oświadczenie o zdarzeniu drogowym czy notatkę z policji.

Jak otrzymać odszkodowanie z Wiener?

Gdy zgłosisz szkodę, Wiener będzie analizował dokumentację przesłaną przez ubezpieczonego, sprawdzi warunki polisy i zweryfikuje czy zdarzenie mieści się w ramach odpowiedzialności towarzystwa. W przypadku niewielkich szkód majątkowych do wydania decyzji mogą wystarczyć same zdjęcia, bez konieczności przyjazdu rzeczoznawcy. Szkody osobowe są rozpatrywane na podstawie dokumentacji medycznej i opinii niezależnego lekarza. Wiener ma 30 dni na wydanie decyzji na piśmie. Jeżeli nie jest w stanie wyjaśnić okoliczności zdarzenia w tym czasie, to ma prawo przedłużyć rozpatrywanie szkody o 14 dni. Gdy i w tym czasie nie będzie możliwe rozpatrzenie decyzji, to kolejny termin to 90 dni od zgłoszenia szkody.

Jak wypowiedzieć OC w Wiener?

Jeżeli masz polisę OC w Wiener, ale chcesz zmienić ubezpieczyciela, możesz złożyć wypowiedzenie do Wiener. W przypadku wypowiedzenia całorocznej polisy musisz złożyć dokument najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy. Wypowiedzenie należy podpisać własnoręcznie. Najprościej jest wygenerować wypowiedzenie OC za pomocą gotowego generatora na: https://wypowiadamoc.pl/. Można je przekazać do Wiener w następujący sposób:

 • mejlem na adres kontakt@wiener.pl,
 • za pomocą formularza kontaktowego na stronie https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo,
 • wysłać pocztą tradycyjną na adres: Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa,
 • złożyć w placówce Wiener, adresy biur można znaleźć na stronie https://www.wiener.pl/znajdz-placowke.

Gdzie znaleźć formularz wypowiedzenia OC w Wiener?

Na wypowiedzeniu muszą znaleźć się odpowiednie dane, warto skorzystać z generatora wypowiedzeń, w którym wystarczy wpisać swoje dane lub pobrać gotowy wzór i go wypełnić. Uzupełniony, podpisany i zeskanowany dokument należy przesłać za pomocą formularza kontaktowego https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo. W formularzu spośród opcji należy wybrać auto i postępować zgodnie z instrukcją ubezpieczyciela.

Jak wypowiedzieć OC zbywcy pojazdu w Wiener?

Jeżeli kupiłeś samochód z polisą Wiener możesz z niej korzystać do końca trwania lub wypowiedzieć i kupić OC w innej firmie lub Wiener. Wypowiedzenie możesz złożyć w każdym momencie trwania polisy po zbywcy. Można je wygenerować za pomocą generatora w internecie lub wydrukować wzór, wypełnić swoimi danymi i przesłać przez formularz Wiener https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo.

Jak wypowiedzieć podwójne OC w Wiener?

Gdy polisa z Wiener przedłużyła się automatycznie, a ty wykupiłeś polisę w innym towarzystwie, możesz wypowiedzieć polisę z Wiener z powodu podwójnego ubezpieczenia. Podstawą prawną będzie art.28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Wystarczy wygenerować wypowiedzenie przez generator lub ściągnąć wzór i go wypełnić swoimi danymi, a skan podpisanego własnoręcznie pisma trzeba wysłać przez formularz do Wiener https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo. Pamiętaj, że za wykorzystany czas ochrony będziesz musiał opłacić składkę do Wiener.

Zakres polisy OC reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dla wszystkich ubezpieczycieli te zasady są takie same, więc kupując polisę OC, najkorzystniej jest wybierać najtańszą. Assistance https://najtaniejuagenta.pl/assistance/podstawowy, które jest w cenie OC w Wiener, obejmuje:

 • holowanie (w Polsce do 150 km, za granicą do 75 km),
 • naprawę na miejscu,
 • samochód zastępczy,
 • pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w wypadku.

W ramach dodatkowych polis kierowca może dokupić do OC:

 • ubezpieczenie szyb, opon i bagażu,
 • NNW.

Na wysokość składki OC ma wpływ długość stażu jako kierowca, parametry pojazdu i zniżki. Te ostanie kierowca może uzyskać m.in. za bezkolizyjną jazdę czy przedłużenie polisy OC w tym samym towarzystwie. Nie zawsze jednak przedłużenie będzie najbardziej opłacalne. Za każdym razem lepiej na nowo porównać dostępne oferty.

Każdy kierowca, który kupi w Wiener AC, dostanie w pakiecie Assistance Podstawowy. Polisę można wykupić dla aut młodszych niż 20-letnie, chyba że jest to przedłużenie ubezpieczenia. Autocasco  chroni pojazd od skutków kradzieży, zderzenia z innym samochodem, uszkodzenia przez zwierzę itd. Kierowca może wybrać wariant naprawy szkody:

 • Serwis – gwarantuje pokrycie kosztów naprawy pojazdu w autoryzowanej stacji obsługi i przy użyciu oryginalnych materiałów oraz części zamiennych,
 • Kosztorys – kierowca naprawia samochód we własnym zakresie, a Wiener wypłaca odszkodowanie na podstawie kosztorysu.

Za niewielką dopłatą można dokupić do AC ochronę od utraty (zniszczenia) kluczyków i opcję gwarantowanej sumy ubezpieczenia, polegająca na utrzymaniu wartości pojazdu z dnia zawarcia umowy polisy przez cały okres trwania umowy.

Ubezpieczenie zapewnia całoroczną ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń drogowych, które mogą narazić kierowcę i pasażerów na utratę życia lub zdrowia. Z polisy NNW Wiener wypłaci świadczenie w razie:

 • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • śmierci ubezpieczonego.

Polisa gwarantuje też zwrot kosztów lekarstw, badań lekarskich i kosztów pogrzebu. NNW w Wiener zapewnia ochronę na terenie Polski oraz większości krajów europejskich. Wiener za niewielką dopłatą umożliwia rozszerzenie NNW komunikacyjnego na NNW w życiu prywatnym. Istnieje też możliwość zwielokrotnienia sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci kierowcy.

Podstawowe Assistance zapewnia naprawę na miejscu, holowanie i pomoc dla zwierzęcia, które ucierpiało w zdarzeniu. Kierowcy, którzy uważają, że ta ochrona jest dla nich za słaba, mogą kupić opcję Auto Assistance Plus. Ta wersja polisy występuję w wariantach: Standard i Lux. W zależności od opcji, kierowcy mogą liczyć na dostarczenie paliwa i części zamiennych, organizację noclegu i samochodu zastępczego, pomoc prawną, możliwość uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach i inne profity. Do wszystkich opcji Assistance można dobrać ubezpieczenie szyb, opon i bagażu a do opcji podstawowej – usługę polegającą na organizacji pojazdu zastępczego.

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SPATIL
2 lat temu

Złodziejska firma nie ubezpieczajcie się bo okradają ubezpieczycieli o terminach zalatwienia sprawy mają 30 dni prezydent RP ma tez 30 dni kosztorysy ze szkody są poniżej wartości naprawy UCIEKAĆ OD NICH JAK NAJDALEJ HITLEROWSKIEJ MACHINIE NIE DAĆ ZAROBIĆ BO MAJĄ JESZCZE KASE Z OGRABIONEJ EUROPY

Agnieszka
2 lat temu

Bardzo nieprofesjonalne podejście do wypłaty za szkodę,przeciąganie procedur .

dario
2 lat temu

Wiener! Żenada!
Prosić się o każdy dokument.
Formularze na stronie niekompletne np. brak informacji o wypłacie skłądki tj. dyspozycji przelewu na numer kontai przy wypowiedzeniu oc.
Infolinia nie działa w weekendy.
Na infolinii konsultanci kompletnie niekompetentni, rozłączają rozmowy, przekazują sobie treści rozmów, bez podania przyczyn rozłączają połączenia. Skargi na konsultantów są nierozpatrywane. Bardzo, ale to bardzo niska jakość obsługi! Nigdy więcej Wiener!

maggie
2 lat temu

WIENER – OMIJAĆ Z DALEKA. Moja szkoda to zalanie ściany ze strony sąsiadów w wyniku czego pojawił się grzyb. Likwidator szkody orzekł, że to w wyniku systematycznego działania wilgoci i nic mi się nie należy. Wysłałam dokument z administracji budynku, że szkoda wynikła w wyniku awarii pionu w sąsiednim mieszkaniu. Przy okazji powiem, że budynek stoi 60 lat i grzyba nigdy nie było. Czekam, ale odpowiedzi nie ma więc dzwonię i słyszę, że wysłany dokument nic nie wnosi do sprawy zatem wg nich żadna informacja mi się nie należy. Mogę pisać reklamację. Jak biorą pieniądze to wszystko jest super, ale jak trzeba wypłacić to KOSZMAR. Odradzam firmę Wiener każdemu. 

Cezary
1 rok temu

Na pisma odpowiada automat. Czekam na wypłatę za polisę od 70 dni i ani widu ani słuchu. Będę wnosił sprawę do sądu. Nie polecam nikomu!!!!

Jacek
1 rok temu

Jesteście najgorszą firmą na rynku ostatni raz wykupiłem u was ubezpieczenie żenada

Zbigniew
1 rok temu

Zrobią wszystko aby nie ponieść kosztów. Jak zawzesz umowę to naucz się warunków na pamięć bo nie ma mowy żeby sami Ci przypomnieli na infolinii że masz np. samochód zastępczy . W momencie gdy występuje problem to oczekujesz pomocy za którą zapłaciłeś ale nie uzyskasz nic jeśli nie domagasz się stanowczo swoich praw. Poniżej krytyki jak dla mnie.

Klaudia
1 rok temu

Obsługa na poziomie mniej niż zero. Nie życzę nikomu kontaktu z tą beznadziejną ubezpieczalnią. Odnoszę wrażenie, że nikt tam nic nie wie sprawa od 4 miesięcy stoi w miejscu i wszyscy mają w dupie…

Kamila
1 rok temu

Jeśli myślisz że mając z tej firmy ubezpieczenie możesz spać spokojnie, to się mylisz. Mając ubezpieczenie z Wiener tak naprawdę to tak jakbyś nie był ubezpieczony! Niestety nie przeczytałam opinii wcześniej na temat tego ubezpieczyciela a szkoda bo pewnie nie miałabym teraz problemu. Prostej szkody nie potrafią wypłacić za to wiele pytań z ich strony, sprawdzania, znowu pytań po to żeby nie wypłacić odszkodowania! A później wysyłają list żeby kolejny raz u nich ubezpieczyć bo gwarantują nam bezpieczeństwo HA! HA! HA! CIESZE SIE ZE SPRAWDZIŁAM UBEZPIECZYCIELA W TAK BŁACHEJ SPRAWIE gorzej jakby dom mi się spalił i nie dostałabym ani grosza z tej nienormalnej firmy!

Aga
2 miesięcy temu

Bardzo kiepskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Omijać szerokim łukiem. Szukają powodów, żeby nie wypłacić odszkodowania albo wypłacić odszkodowanie tak niskie, że nie pokryje nawet połowy kosztów remontu. Już dawno zmieniłam ubezpieczyciela i nigdy nie wrócę do Wiener.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.