biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Beesafe Sp. z o.o.

[Głosów: 2 Średnia: 5]

Beesafe to towarzystwo ubezpieczeniowe należące do Vienna Insurance Group z Austrii, która ma w swoim portfolio także Compensę. To jedna z pierwszych firm działających w pełni cyfrowo – wszystkie jej produkty można bez problemu zakupić online bez wykorzystywania papieru, co wpisuje się w trend proekologiczny.

Nowość, którą proponuje Beesafe to zapisywanie polisy OC w formie kodu QR. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie musi pamiętać danych swojego ubezpieczenia. Jeśli spowoduje wypadek, wystarczy, że pozwoli poszkodowanemu zeskanować telefonem swój kod QR, a system przeniesie go do strony, skąd pobierze numer polisy.

Beesafe pojawiło się na polskim rynku pod koniec 2022 r. i od razu zyskało sympatię klientów. Beesafe sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco, NNW i Assistance), a także polisy chroniące nieruchomości oraz ubezpieczenie szkolne – NNW dla dzieci. Produkt, który rzadko można spotkać, a w Beesafe jest dostępny to ubezpieczenia miejskie. Są to różnego rodzaju polisy przygotowane z myślą użytkownikach rowerów i hulajnóg. Do głównych polis można dokupić usługi dodatkowe (np. asystę prawną).

Jaką ochronę zapewnia Beesafe?

Właściciele samochodów mogą na stronie Beesafe kupić następujące ubezpieczenia:

OC – to polisa obowiązkowa dla wszystkich pojazdów mechanicznych. Zasady jej obowiązywania ustalają przepisy prawa, a nie regulamin towarzystwa, więc warunki ochrony w ramach OC są identyczne we wszystkich firmach. OC chroni mienie oraz życie i zdrowie poszkodowanych. Ponadto, o czym nie każdy wie, polisa OC zabezpiecza także pasażerów samochodu, którym kierował sprawca wypadku.

AC (Autocasco) – to polisa dobrowolna zabezpieczająca przed wszelkimi zdarzeniami, których wynikiem jest uszkodzenie, zniszczenie lub utrata pojazdu. AC chroni w sytuacjach za które winę ponosi sam ubezpieczony (jest sprawcą zdarzenia), niezidentyfikowane osoby trzecie (np. złodziej, który ukradł auto) lub są wynikiem zdarzeń losowych (np. uszkodzenie samochodu przez grad).

Assistance – gwarantuje pomoc podczas różnych nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Ochronę w ramach assistance można porównać do usług pomocy drogowej.

NNW – chroni zdrowie i życie kierowcy i pasażerów. Jeżeli kierowca spowoduje wypadek, w którym on sam ucierpi, to jedyna możliwość otrzymanie jakiejkolwiek rekompensaty finansowej wynika z polisy NNW. Gdy kierowca nie ma tego ubezpieczenia, nie może liczyć na żadne odszkodowanie.

Autocasco, Assistance i NNW w Beesafe dostępne są tylko w pakietach z OC. Nie można zawrzeć oddzielnych umów na te polisy.

Oprócz czterech głównych polis komunikacyjnych, w Beesafe można dokupić dodatkowe usługi, które przydadzą się kierowcom. Np. usługa Wygodny kierowca polega na odwiezieniu samochodu do warsztatu i dostarczeniu go po naprawie. W towarzystwie można także dodatkowo ubezpieczyć bagaż, opony, szyby i akumulator.

Jak zgłosić szkodę w Beesafe?

W Beesafe szkodę zgłasza się za pośrednictwem formularza internetowego na stronie: beesafe.pl. Konsultant przyjmie zgłoszenie i poinstruuje o kolejnych krokach. Jeśli doszło do wypadku kierowca, zanim wyśle zgłoszenie, powinien:

 • upewnić się, że uczestnicy zdarzenia nie wymagają pomocy medycznej (lub wezwać ją, jeśli jest taka potrzeba),
 • usunąć samochód, aby nie utrudniał ruchu innym pojazdom,
 • zrobić zdjęcia szkód,
 • spisać oświadczenie o szkodzie wraz z drugim kierowcą.

Beesaafe przewiduje następujące terminy na zgłoszenie szkody: do 2 dni w przypadku kradzieży samochodu, do 5 dni w razie wystąpienia innego zdarzenia oraz do 5 dni od momentu przekroczenia granicy polskiej, jeśli do szkody doszło w innym kraju (bez względu na przyczynę zgłoszenia).

Jak wypowiedzieć OC w Beesafe?

Wypowiedzenie OC w Beesafe można złożyć na trzy sposoby:

 • wysłać listownie na adres: Beesafe Sp. z o.o, Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa,
 • przesłać mailem na skrzynkę: obsluga@beesafe.pl,
 • wypełnić formularz na stronie: https://beesafe.pl/kontakt-zglos-zmiane-w-umowie

Przesłanie wypowiedzenia za pomocą formularza to najprostsza i najszybsza metoda. Aby wysłać dokument, należy z listy rozwijanej wybrać powód kontaktu:

Wypowiedzenie OC z końcem okresu wypowiedzenia lub Wypowiedzenie OC po zakupie pojazdu lub Wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej. Następnie trzeba wpisać numer polisy, adres e-mail, numer kontaktowy i treść wiadomości. Na koniec należy zaznaczyć zgodę na kontakt i kliknąć Wyślij.

Jeżeli kierowca nie chce podawać nr rejestracji, może wyszukać pojazd ręcznie. Musi kliknąć link Wybierz pojazd ręcznie, a następnie spośród podpowiedzi wskazać: rok produkcji, markę, model, rodzaj paliwa i inne parametry, które się wyświetlą. Wtedy pojawią się kolejnej okna do uzupełnienia. Trzeba w nich wpisać: po raz kolejny datę urodzenia, kod pocztowy miejsca zamieszkania, rok nabycia ubezpieczanego samochodu oraz liczbę lat, od których właściciel kupuje OC. Można także podać swój adres e-mail i telefon kontaktowy, lecz nie są to pola obowiązkowe. Po wypełnieniu formularza trzeba kliknąć Dalej i po kilku sekundach wyświetlą się propozycje ubezpieczeń wraz z cenami.

Po podjęciu decyzji, którą polisę OC kupić, należy kliknąć button Wybieram i wypełnić wyskakujące okienka danymi do umowy. Potrzebne są:

 • data rozpoczęcia polisy,
 • imię, nazwisko i nr PESEL właściciela (jeśli współwłaścicieli jest kilku, należy dodać kolejną osobę przyciskiem Dodaj współwłaściciela pojazdu),
 • nr rejestracyjny i nr VIN samochodu,
 • adres zamieszkania,
 • nr kontaktowy i adres e-mail – potrzebne są do odebrania polisy.

Po wypełnieniu wszystkich pól pojawi się okno z podsumowaniem. Wystarczy zaakceptować dane i system przeniesie do wyboru płatności. Za ubezpieczenie można zapłacić jednorazowo lub ratalnie: w dwóch lub czterech ratach. Po zaznaczeniu właściwej opcji wyświetli się okno płatności online: płatność można zrealizować przelewem bankowym, kartą płatniczą lub BLIK-iem. Wszystkie niezbędne dane do odebrania polisy zostaną wysłane na podanego e-maila w ciągu kilku minut od otrzymania przez Beesafe płatności.

Autocasco w Beesafe występuje w trzech opcjach: Mini, Warsztaty Partnerskie i Autoryzowane Stacje Obsługi (ASO). Wersja Mini jest najtańsza, ale i najuboższa. Obejmuje ona ubezpieczenie wyłącznie od kradzieży, zderzenia ze zwierzęciem i działania żywiołów. Warsztaty Partnerskie i ASO gwarantują dodatkowo ochronę przed uszkodzeniem (w wyniku zderzenia z innym pojazdem lub np. wjechaniem w bramę). Suma ubezpieczenia jest stała w pierwszym roku użytkowania samochodu.

Naprawy są wykonywane z zastosowaniem części zamiennych (opcja Warsztaty Partnerskie) lub oryginalnych (ASO). Przy dwóch droższych wariantach kierowca może liczyć na pojazd zastępczy, którego opcja Mini nie zawiera. Sumę ubezpieczenia ustala się w oparciu o wartość rynkową pojazdu w dniu podpisywania umowy. AC w Beesafe nie obejmuje kradzieży samochodu na terytorium Albanii, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.

W razie wystąpienia tego typu nieprzewidzianych zdarzeń firma naprawi pojazd na miejscu (limit kosztów naprawy: 500 zł) lub odholuje do warsztatu, dostarczy paliwo, wymieni przebite koło. W cenie polisy jest także pomoc informacyjna – kierowca może zadzwonić do konsultanta i poprosić go np. o podanie adresu najbliższej placówki medycznej czy hotelu.

W dobie powszechnego dostępu do internetu takie wsparcie może wydawać się zbędne, ale pamiętajmy o starszych wiekiem kierowcach, którzy nie potrafią się sprawnie poruszać w sieci. Ochrona w ramach assistance w Beesafe to gwarancja jazdy w poczuciu spokoju i pewności, że żadne nagłe zdarzenie nie zakłóci podróży.

Rekompensata wypłacana jest po wypadku (stłuczce) lub innych sytuacjach związanych z użytkowaniem samochodu, podczas których doszło do uszkodzenia ciała lub śmierci. Chodzi tu o:

 • wsiadanie i wysiadanie z samochodu,
 • pakowanie bagażu,
 • naprawienia pojazdu na trasie,
 • tankowanie paliwa,
 • postój na parkingu.

Ubezpieczenie nie obejmuje wypadków, które wydarzyły się w trakcie uczestniczenia w rajdach i wyścigach. Ochrona NNW w Beesafe działa nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

OC w Beesafe – co warto wiedzieć?

 • Beesafe to towarzystwo ubezpieczeniowe będące częścią Vienna Insurance Group, do której należy także Compensa. Firma oferuje ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco, assistance, NNW i dodatkowe produkty dla kierowców), nieruchomości i tzw. NNW szkolne.
 • Na stronie internetowej Beesafe jest kalkulator OC/AC w którym każdy kierowca może sprawdzić składkę na ubezpieczenie i od razu kupić wybraną polisę. Za ubezpieczenie można zapłacić jednorazowo, w dwóch lub czterech ratach.
 • Autocasco w Beesafe występuje w trzech wariantach: Mini, Warsztaty Partnerskie i ASO. Opcja mini chroni wyłącznie od kradzieży, żywiołów i uszkodzeń przez zwierzęta, a dwie pozostałe poszerzone są ochronę po wypadku.
 • Wśród dodatkowych polis dla kierowców, warto zwrócić uwagę na: ubezpieczenie szyb, opon, akumulatora i bagażu.
 • Na zgłoszenie szkody w Beesafe jest 2 dni (po kradzieży), 5 dni (po wystąpieniu szkody z innej przyczyny) lub 5 dni, jeśli do szkody doszło zagranicą (bez względu na rodzaj szkody). Szkodę należy zgłosić na numer: 500 96 56 26.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w Beesafe

 1. Skąd Beesafe zna historię ubezpieczenia kierowcy, który sprawdza cenę OC w kalkulatorze?

  Wypełniając formularz, kierowca musi podać, o ilu lat kupuje OC oraz ile odszkodowań zostało z nich wypłaconych. Beesafe weryfikuje wpisane informacje, łącząc się z bazą UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego), do której ma dostęp każda firma ubezpieczeniowa.
 2. Kiedy można wypowiedzieć umowę o OC w Beesafe?

  Warunki wypowiadania umów o polisę OC regulują przepisy, więc we wszystkich firmach są takie same. Zasada jest taka, że kierowca może wypowiedzieć umowę wraz z końcem umowy (jeśli nie chce, aby odnowiła się ona automatycznie), po samoistnym przedłużeniu lub po zakupie samochodu z ważną polisą OC (kiedy nie chce kontynuować OC zbywcy i woli sam zawrzeć nową umowę).
 3. Co to jest BLS, które można w Beesafe dokupić do OC?

  BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkód) to usługa, która zakłada wypłacenie odszkodowania przez Beesafe, a nie towarzystwo, w którym ubezpieczony jest sprawca wypadku. Mechanizm ten usprawnia proces likwidacji szkody, przyspiesza wypłatę odszkodowania i zwolnią poszkodowanego z konieczności załatwiania formalności u ubezpieczyciela sprawcy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.