biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 14 Średnia: 4.1]

Compensa jest częścią koncernu Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie. Compensa działa na terenie 25 krajów, w których sprzedaje polisy na życie, mieszkaniowe, komunikacyjne i turystyczne. W 2019 r. Compensa odebrała nagrodę Gazety Bankowej, która przyznała jej 3. miejsce za wdrożenie kompleksowego rozwiązania oferującego Klientom możliwość samodzielnej cyfrowej likwidacji szkód.

Wypowiedzenie OC w Compensie

Wniosek o wypowiedzenie OC powinien zawierać: numer ubezpieczenia, dane właściciela oraz i podstawowe dane samochodu. Koniecznie trzeba pamiętać o własnoręcznym podpisie, ponieważ bez niego wniosek będzie nieważny. Wniosek najłatwiej jest pobrać ze strony https://wypowiadamoc.pl/. Ubezpieczenie OC w Compensie można wypowiedzieć najpóźniej na dzień przed końcem jego obowiązywania. Automatycznie odnowioną polisę OC można przerwać w dowolnym momencie. Podobnie jest w przypadku korzystania z ubezpieczenia OC zbywcy. Wniosek można wysłać (pocztą, kurierem) na adres siedziby Compensy albo e-mailem.

Kalkulator OC w Compensie

Compensa nie posiada kalkulatora do wyliczania wysokości składki OC.

Ubezpieczenie OC w Compensie obejmuje zakres przewidywany przepisami prawa. Tzn. kierowca (sprawca wypadku) może liczyć na to, że polisa pokryje straty poszkodowanego – zarówno za zniszczony samochód, jak i straty wynikające z uszczerbku na zdrowiu. W razie wypadku, fakt ten najlepiej jak najszybciej zgłosić do ubezpieczyciela. Cała procedura związana z likwidacją szkody dostępna jest na stronie. Do polisy OC Compensa dołącza Zieloną Kartę. O ten dokument trzeba złożyć specjalny wniosek, ale towarzystwo wyda go bezpłatnie. Pozostałe ubezpieczenia dobrowolne są dostępne za dopłatą:

 • NNW,
 • Assistance,
 • ubezpieczenie utraty zniżki,
 • polisa na zniszczenie opon,
 • ubezpieczenie szyb.

Odszkodowanie albo naprawa samochodu przysługuje w przypadku zniszczenia, uszkodzenia lub utraty:

 • samochodu,
 • trwale zamontowanego sprzętu (np. audio).

Mimo że polisa AC w Compensa jest all-risk, to z ryzyk są wyłączone niektóre zdarzenia. Szczegóły znajdują się w OWU, z którym rekomendujemy zapoznać się przed podpisaniem umowy.
Decydując się na Autocasco w Compensie, musimy wybrać sposób rozliczania szkody:

 • serwisowy – rozliczenie wartości szkody wg faktury wystawionej przez serwis,
 • kosztorysowy – rozliczenie wartości szkody na podstawie kosztorysu sporządzonego przez Compensę.

Polisa AC działa w Polsce i większości europejskich krajów. Do ubezpieczenia można za dopłatą dobrać: assistance, NNW, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie opon i szyb oraz tzw. GAP, czyli ubezpieczenie straty finansowej na wypadek utraty wartości pojazdu w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży.

Ubezpieczenie NNW chroni kierowców i pasażerów w Polsce i za granicą. Wypłata odszkodowania obejmuje zdarzenia powstałe w ruchu drogowym, podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, bezpośrednio przy jego załadunku lub rozładunku, postoju i naprawy w trasie oraz na skutek upadku pojazdu, pożaru lub wybuchu wynikającego z przyczyn wewnętrznych. Polisa NNW w Compensie łączy się z innymi ubezpieczeniami. Oznacza to, że uczestnicząc w wypadku (nie będąc sprawcą), można dostać wypłatę z trzech źródeł: OC, Autocasco i NNW. Suma ubezpieczenia wynosi minimum 10 000 zł a maksimum 100 000 zł, ale dla kierowcy można ją zwiększyć aż 5 razy.

Polisa Assistance w Compensie polega na organizacji pomocy w razie:

 • stłuczki lub wypadku,
 • awarii,
 • kradzieży.

 

W Compensie dostępne są 2 warianty Assistance: Baza i Rozszerzony (opcja Baza dodawana jest gratis do AC). W wariancie Baza, kierowca może liczyć tylko na naprawę na miejscu i holowanie do najbliższego warsztatu. Wybierając opcję Rozszerzoną, Compensa gwarantuje dodatkowo dostarczenie paliwa, samochód zastępczy, wymianę koła i wsparcie Night Drivera. Ponadto, Compensa ma własną sieć VIG Assistance, która ma podpisane umowy z pomocami drogowymi i holownikami.

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
4 lat temu

Doskonała firma bez zastrzeżeń, nowa jakość. Gratuluję profesjonalizmu, czasu reakcji i podejścia do klienta. pozdrawiam

Josy
4 lat temu

Właśnie otrzymałam zwrot pieniędzy za włamanie do mieszkania. Likwidacja szkody przebiegła pomyślnie. Dobry i sprawny kontakt z przedstawicielami. polecam

Adamiak
4 lat temu

Musze przyznać się, że jestem mile zaskoczona sprawnością i czasem działania ubezpieczyciela. Sprawcą szkody w moim przypadku był właśnie klient Compensa. W przeciągu kilku dnie były oględziny a pieniądze na koncie znalazły się błyskawicznie. Dziękuję Pracownikom Compensa,za profesjonalne załatwienie sprawy.

Karol
4 lat temu

Drodzy Państwo! Muszę wyrazić swoją pozytywną opinię na temat tego ubezpieczyciela. Podczas kilkuletniej współpracy miałem włamanie do samochodu. We wszystkich przypadkach ubezpieczyciel zachował się zgodnie z warunkami umowy. Została mi wypłacona należna kwotę w ciągu kilku dni. Polecam i pozdrawiam Wszystkich piszących

Kamila
4 lat temu

Brawo, wielki pozytyw dla tej firmy. Szkoda zgłoszona, przyjechał rzeczoznawca w 2 dni od zgłoszenia, sporządził wycenę. Całość procedury zamknęła się w 9 dniach. Gorąco polecam

Danuta Jabłońska
4 lat temu

Jak najbardziej polecam. Szybko i solidnie. Mój syn złamał nogę i nie mieliśmy żadnych problemów z otrzymaniem odszkodowania. Bardzo polecam , jestem mega zadowolona.

brew89
4 lat temu

Jestem w pełni zadowolony z ubezpieczenia jakie wykupuję od kilku lat w compensie, mam za sobą jedną szkodę z czego wyszedłem nawet nieźle, chociaż wiadomo wysokość odszkodowania zawsze mogła by być nieco wyższa.

Niewidoczny
4 lat temu

Uwaga !!! Compensa to złodzieje ,oszuści !!! Z doświadczenia wiem ze to jedna z najgorszych ubezpieczalni na rynku. Miałem zdarzenie komunikacyjna z oc sprawcy ubezpieczona w compensie. Nie wypłacili nic twierdząc ze uszkodzenia na pojeździe nie sa z tego zdarzenia ,żenada . Darowałem sobie i naprawiłem ze swoich środków ponieważ nie mam czasu na sad i pisanie odwołań. Ostrzegam wszystkich.

Dawid
4 lat temu

niski poziom kultury rzeczoznawcy – polłowa rzeczy do wymiany/naprawy nie zauważona, mimo iz pojazd nie wymagał rozbierania aby to zauważyć, Kpina z tego kogo on zatrudniają. Nie polecam !!!

runo
4 lat temu

Super warunki!!! Miła obsługa Cena w sam raz, nie ma super tanio, ale wiem dużo więcej na temat ubezpieczeń po kontakcie z nimi i nie ma żadnych ściem!

rumiankowa
4 lat temu

Nie mam żadnych zastrzeżeń i gorąco polecam to Towarzystwo.

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.