biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 15 Średnia: 4.1]

Compensa jest częścią koncernu Vienna Insurance Group, lidera ubezpieczeniowego w Europie. Compensa działa na terenie 25 krajów, w których sprzedaje polisy na życie, mieszkaniowe, komunikacyjne i turystyczne. W 2019 r. Compensa odebrała nagrodę Gazety Bankowej, która przyznała jej 3. miejsce za wdrożenie kompleksowego rozwiązania oferującego Klientom możliwość samodzielnej cyfrowej likwidacji szkód.

Wypowiedzenie OC w Compensie

Wniosek o wypowiedzenie OC powinien zawierać: numer ubezpieczenia, dane właściciela oraz i podstawowe dane samochodu. Koniecznie trzeba pamiętać o własnoręcznym podpisie, ponieważ bez niego wniosek będzie nieważny. Wniosek najłatwiej jest pobrać ze strony https://wypowiadamoc.pl/. Ubezpieczenie OC w Compensie można wypowiedzieć najpóźniej na dzień przed końcem jego obowiązywania. Automatycznie odnowioną polisę OC można przerwać w dowolnym momencie. Podobnie jest w przypadku korzystania z ubezpieczenia OC zbywcy. Wniosek można wysłać (pocztą, kurierem) na adres siedziby Compensy albo e-mailem.

Kalkulator OC w Compensie

Compensa nie posiada kalkulatora do wyliczania wysokości składki OC.

Ubezpieczenie OC w Compensie obejmuje zakres przewidywany przepisami prawa. Tzn. kierowca (sprawca wypadku) może liczyć na to, że polisa pokryje straty poszkodowanego – zarówno za zniszczony samochód, jak i straty wynikające z uszczerbku na zdrowiu. W razie wypadku, fakt ten najlepiej jak najszybciej zgłosić do ubezpieczyciela. Cała procedura związana z likwidacją szkody dostępna jest na stronie. Do polisy OC Compensa dołącza Zieloną Kartę. O ten dokument trzeba złożyć specjalny wniosek, ale towarzystwo wyda go bezpłatnie. Pozostałe ubezpieczenia dobrowolne są dostępne za dopłatą:

 • NNW,
 • Assistance,
 • ubezpieczenie utraty zniżki,
 • polisa na zniszczenie opon,
 • ubezpieczenie szyb.

Odszkodowanie albo naprawa samochodu przysługuje w przypadku zniszczenia, uszkodzenia lub utraty:

 • samochodu,
 • trwale zamontowanego sprzętu (np. audio).

Mimo że polisa AC w Compensa jest all-risk, to z ryzyk są wyłączone niektóre zdarzenia. Szczegóły znajdują się w OWU, z którym rekomendujemy zapoznać się przed podpisaniem umowy.
Decydując się na Autocasco w Compensie, musimy wybrać sposób rozliczania szkody:

 • serwisowy – rozliczenie wartości szkody wg faktury wystawionej przez serwis,
 • kosztorysowy – rozliczenie wartości szkody na podstawie kosztorysu sporządzonego przez Compensę.

Polisa AC działa w Polsce i większości europejskich krajów. Do ubezpieczenia można za dopłatą dobrać: assistance, NNW, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie opon i szyb oraz tzw. GAP, czyli ubezpieczenie straty finansowej na wypadek utraty wartości pojazdu w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży.

Ubezpieczenie NNW chroni kierowców i pasażerów w Polsce i za granicą. Wypłata odszkodowania obejmuje zdarzenia powstałe w ruchu drogowym, podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, bezpośrednio przy jego załadunku lub rozładunku, postoju i naprawy w trasie oraz na skutek upadku pojazdu, pożaru lub wybuchu wynikającego z przyczyn wewnętrznych. Polisa NNW w Compensie łączy się z innymi ubezpieczeniami. Oznacza to, że uczestnicząc w wypadku (nie będąc sprawcą), można dostać wypłatę z trzech źródeł: OC, Autocasco i NNW. Suma ubezpieczenia wynosi minimum 10 000 zł a maksimum 100 000 zł, ale dla kierowcy można ją zwiększyć aż 5 razy.

Polisa Assistance w Compensie polega na organizacji pomocy w razie:

 • stłuczki lub wypadku,
 • awarii,
 • kradzieży.

 

W Compensie dostępne są 2 warianty Assistance: Baza i Rozszerzony (opcja Baza dodawana jest gratis do AC). W wariancie Baza, kierowca może liczyć tylko na naprawę na miejscu i holowanie do najbliższego warsztatu. Wybierając opcję Rozszerzoną, Compensa gwarantuje dodatkowo dostarczenie paliwa, samochód zastępczy, wymianę koła i wsparcie Night Drivera. Ponadto, Compensa ma własną sieć VIG Assistance, która ma podpisane umowy z pomocami drogowymi i holownikami.

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
5 lat temu

Doskonała firma bez zastrzeżeń, nowa jakość. Gratuluję profesjonalizmu, czasu reakcji i podejścia do klienta. pozdrawiam

Josy
5 lat temu

Właśnie otrzymałam zwrot pieniędzy za włamanie do mieszkania. Likwidacja szkody przebiegła pomyślnie. Dobry i sprawny kontakt z przedstawicielami. polecam

Adamiak
5 lat temu

Musze przyznać się, że jestem mile zaskoczona sprawnością i czasem działania ubezpieczyciela. Sprawcą szkody w moim przypadku był właśnie klient Compensa. W przeciągu kilku dnie były oględziny a pieniądze na koncie znalazły się błyskawicznie. Dziękuję Pracownikom Compensa,za profesjonalne załatwienie sprawy.

Karol
5 lat temu

Drodzy Państwo! Muszę wyrazić swoją pozytywną opinię na temat tego ubezpieczyciela. Podczas kilkuletniej współpracy miałem włamanie do samochodu. We wszystkich przypadkach ubezpieczyciel zachował się zgodnie z warunkami umowy. Została mi wypłacona należna kwotę w ciągu kilku dni. Polecam i pozdrawiam Wszystkich piszących

Kamila
5 lat temu

Brawo, wielki pozytyw dla tej firmy. Szkoda zgłoszona, przyjechał rzeczoznawca w 2 dni od zgłoszenia, sporządził wycenę. Całość procedury zamknęła się w 9 dniach. Gorąco polecam

Danuta Jabłońska
5 lat temu

Jak najbardziej polecam. Szybko i solidnie. Mój syn złamał nogę i nie mieliśmy żadnych problemów z otrzymaniem odszkodowania. Bardzo polecam , jestem mega zadowolona.

brew89
4 lat temu

Jestem w pełni zadowolony z ubezpieczenia jakie wykupuję od kilku lat w compensie, mam za sobą jedną szkodę z czego wyszedłem nawet nieźle, chociaż wiadomo wysokość odszkodowania zawsze mogła by być nieco wyższa.

Niewidoczny
4 lat temu

Uwaga !!! Compensa to złodzieje ,oszuści !!! Z doświadczenia wiem ze to jedna z najgorszych ubezpieczalni na rynku. Miałem zdarzenie komunikacyjna z oc sprawcy ubezpieczona w compensie. Nie wypłacili nic twierdząc ze uszkodzenia na pojeździe nie sa z tego zdarzenia ,żenada . Darowałem sobie i naprawiłem ze swoich środków ponieważ nie mam czasu na sad i pisanie odwołań. Ostrzegam wszystkich.

Dawid
4 lat temu

niski poziom kultury rzeczoznawcy – polłowa rzeczy do wymiany/naprawy nie zauważona, mimo iz pojazd nie wymagał rozbierania aby to zauważyć, Kpina z tego kogo on zatrudniają. Nie polecam !!!

runo
4 lat temu

Super warunki!!! Miła obsługa Cena w sam raz, nie ma super tanio, ale wiem dużo więcej na temat ubezpieczeń po kontakcie z nimi i nie ma żadnych ściem!

rumiankowa
4 lat temu

Nie mam żadnych zastrzeżeń i gorąco polecam to Towarzystwo.

Milena
9 miesięcy temu

Ta firma ubezpieczeniowa to jest DRAMAT! Sami sobie podbijają rankingi w internecie aby ludzie nie widzieli hejtu jako na nich płynie za BRAK wypłat, brak aut zastępczych i BRAK kompetencji! Wrogowi nie polecam! DRAMAT

Karol
6 miesięcy temu

Omijać szerokim łukiem

śląskie
3 miesięcy temu

Ac kupione w compensie wygląda ok tylko na ich stronie. lód na drodze drobna szkoda, zgłoszenie natychmiast, opcja z warsztatem partnerkim to kompletna porażka. Po zgłoszeniu za dwa dni telefon z warsztatu , umawiamy się na termin wizyty, myślę wow szybko, ale zaraz dzwoni jeszcze raz warsztat partnerki compensy , że oni to są raczej blacharką a nie mechanikiem a poza tym to jak się tak zjawię to dopiero na oględziny, po nich compensa musi zaakceptować koszty. dzwonię do likwidatora szkody przez dwa dni zeby zmienić roszczenie na kosztorys , piszę maila , nikt nie odbiera , nie dzwoni , nie odpisuje poza oczywiście botem. No cóz jadę na umówioną wizytę w warsztacie, oględziny zrobione , trzeba czekać. i czekam już dwa tygodnie na decyzję compensy. Auto zastępcze to fikcja. według warsztatu się nie należy. Moje auto stoi pod domem, ja sobie przypominam jak się jeździ MZK. COMPENSA TO WYRZUCONE PIENIĄDZE.

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.