compensa
[Głosów:13    Średnia:4.1/5]

Towarzystwo Compensa działa na polskim rynku od 1990 roku i należy austriackiej grupy Vienna Insurance Group. Ubezpieczyciel zapewnia kompleksową obsługę swoich klientów oferując im polisy komunikacyjne, mieszkaniowe, ochrony mienia i odpowiedzialności cywilnej.

OC w Compensie

Polisa OC jest oferowana w towarzystwie Compensa na podstawie ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z jej zapisem ubezpieczenie OC jest zabezpieczeniem finansowym kierowcy chronionego pojazdu, który spowodował na drodze wypadek lub kolizję.

W razie wypadku, fakt ten najlepiej jak najszybciej zgłosić do ubezpieczyciela. Cała procedura związana z likwidacją szkody dostępna jest na stronie https://najtaniejuagenta.pl/odszkodowanie-po-wypadku/.

AC – Compensa

W towarzystwie Compensa właściciel pojazdu ma do wyboru dwa rodzaje ubezpieczenia autocasco:

AC mini

oferowane jest dla kierowców powyżej 28 roku życia, posiadających 60% zniżki z OC, których samochód jest starszy niż 10 lat. Zakres ubezpieczenia jest niewielki i obejmuje jedynie zdarzenia które jednocześnie spełniają dwa warunki: do uszkodzenia auta doszło w wyniku wypadku drogowego, kierowca pojazdu jest sprawcą szkody, zdarzenie miało miejsce w Polsce. Polisa obejmuje zarówno całkowitą stratę pojazdu, jak i jedynie uszkodzenie częściowe.

AC

W zależności od rodzaju pojazdu dostępne są dwa rodzaje ubezpieczenia autocasco:

 • AC BAZA – dla samochodów osobowych oraz przyczep lekkich
 • AC MOC – dla pozostałych pojazdów

Ochroną ubezpieczenia objęte są wszystkie zdarzenia, niezależne od woli właściciela pojazdu, które polegają na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie samochodu, które nie zostały wyłączone w OWU. Compensa nie precyzuje dokładnie okoliczności powstania szkody, a jedynie zastrzega, że w pewnych określonych przypadkach będzie mogła odmówić wypłaty odszkodowania.

Naprawy uszkodzonego samochodu odbywa się na podstawie jednego z dwóch wariantów:

 • kosztorysowego
  uszkodzenia są rozliczane przez likwidatora szkody z ramienia ubezpieczyciela, który sporządza odpowiednie przeliczenie kosztów naprawy w oparciu o bazy Eurotax oraz Audatex, średnie stawki warsztatów naprawczych w okolicy miejsca zarejestrowania pojazdu oraz ceny części zamiennych. Po zaakceptowaniu kosztorysu właścicieli auta zostaje wypłacone odszkodowanie;

 • serwisowego
  rozliczenie naprawy odbywa się na podstawie faktur i rachunków, które zostaną wystawione przez warsztat naprawczy;

ASS w TU Compensa

Pomoc assistance oferowana jest w towarzystwie Compensa w 5 wariantach:

 • Baza,
 • Standard,
 • Komfort,
 • Komfort Plus,
 • Lux

Dzięki temu każdy właściciel pojazdu może lepiej dopasować zakres pomocy do swoich oczekiwań i potrzeb. W zależności od rodzaju wybranej ochrony Ubezpieczony może liczyć m.in. na holowanie do najbliższego warsztatu lub wskazanego prze siebie miejsca, holowania pojazdu osoby poszkodowanej, naprawy na miejscu zdarzenia, pomocy na autostradzie, pojazd zastępczy, czy też dowóz paliwa.

NNW Compensa

Ubezpieczenie które zapewnia dodatkową ochronę dla kierowcy oraz pasażerów danego pojazdu na wypadek doznania przez nich urazu na skutek:

 • zdarzenia drogowego (np. wypadku)
 • wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
 • załadunku i rozładunku auta,
 • postoju oraz naprawy auta na trasie podróży
 • upadku pojazdu, jego pożaru lub wybuchu.

 

Wysokość wypłaconego odszkodowania zależy przede wszystkim od rodzaju uszczerbku na zdrowiu oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Do wyboru są następujące SU:

 • 10 000 zł
 • 15 000 zł

lub

 • od 20 000 do 100 000, jako wielokrotność kwoty 10 000 zł.

W zależności od rodzaju urazu i na podstawie tabeli procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu, wypłacana będzie odpowiednia suma zadośćuczynienia.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!

Wypowiedzenie umowy

Aby wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC w towarzystwie Compensa należy w pierwszej kolejności pobrać wzór tego rodzaju pisma, który dostępny jest np. na stronie wypowiadamoc.pl, następnie wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać do ubezpieczyciela:

 • tradycyjną pocztą, na adres korespondencyjny
 • w formie skanu lub zdjęcia, jako załącznik wiadomości e-mail

Koniecznie trzeba pamiętać, że wypowiedzenie umowy musi zostać wysłane do towarzystwa najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu na jaki została zawarta umowa odpowiedzialności cywilnej.

Dane kontaktowe:

Adres:

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Vienna Insurance Group

Aleje Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Skrzynka e-mail: korespondencja@compensa.pl

Nr telefon: 22 501 61 00

Stefania Stuglik

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
rumiankowarunoDawidNiewidocznybrew89 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Doskonała firma bez zastrzeżeń, nowa jakość. Gratuluję profesjonalizmu, czasu reakcji i podejścia do klienta. pozdrawiam

Josy
Gość
Josy

Właśnie otrzymałam zwrot pieniędzy za włamanie do mieszkania. Likwidacja szkody przebiegła pomyślnie. Dobry i sprawny kontakt z przedstawicielami. polecam

Adamiak
Gość
Adamiak

Musze przyznać się, że jestem mile zaskoczona sprawnością i czasem działania ubezpieczyciela. Sprawcą szkody w moim przypadku był właśnie klient Compensa. W przeciągu kilku dnie były oględziny a pieniądze na koncie znalazły się błyskawicznie. Dziękuję Pracownikom Compensa,za profesjonalne załatwienie sprawy.

Karol
Gość
Karol

Drodzy Państwo! Muszę wyrazić swoją pozytywną opinię na temat tego ubezpieczyciela. Podczas kilkuletniej współpracy miałem włamanie do samochodu. We wszystkich przypadkach ubezpieczyciel zachował się zgodnie z warunkami umowy. Została mi wypłacona należna kwotę w ciągu kilku dni. Polecam i pozdrawiam Wszystkich piszących

Kamila
Gość
Kamila

Brawo, wielki pozytyw dla tej firmy. Szkoda zgłoszona, przyjechał rzeczoznawca w 2 dni od zgłoszenia, sporządził wycenę. Całość procedury zamknęła się w 9 dniach. Gorąco polecam

Danuta Jabłońska
Gość
Danuta Jabłońska

Jak najbardziej polecam. Szybko i solidnie. Mój syn złamał nogę i nie mieliśmy żadnych problemów z otrzymaniem odszkodowania. Bardzo polecam , jestem mega zadowolona.

brew89
Gość
brew89

Jestem w pełni zadowolony z ubezpieczenia jakie wykupuję od kilku lat w compensie, mam za sobą jedną szkodę z czego wyszedłem nawet nieźle, chociaż wiadomo wysokość odszkodowania zawsze mogła by być nieco wyższa.

Niewidoczny
Gość
Niewidoczny

Uwaga !!! Compensa to złodzieje ,oszuści !!! Z doświadczenia wiem ze to jedna z najgorszych ubezpieczalni na rynku. Miałem zdarzenie komunikacyjna z oc sprawcy ubezpieczona w compensie. Nie wypłacili nic twierdząc ze uszkodzenia na pojeździe nie sa z tego zdarzenia ,żenada . Darowałem sobie i naprawiłem ze swoich środków ponieważ nie mam czasu na sad i pisanie odwołań. Ostrzegam wszystkich.

Dawid
Gość
Dawid

niski poziom kultury rzeczoznawcy – polłowa rzeczy do wymiany/naprawy nie zauważona, mimo iz pojazd nie wymagał rozbierania aby to zauważyć, Kpina z tego kogo on zatrudniają. Nie polecam !!!

runo
Gość
runo

Super warunki!!! Miła obsługa Cena w sam raz, nie ma super tanio, ale wiem dużo więcej na temat ubezpieczeń po kontakcie z nimi i nie ma żadnych ściem!

rumiankowa
Gość
rumiankowa

Nie mam żadnych zastrzeżeń i gorąco polecam to Towarzystwo.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00