biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 19 Średnia: 4.1]

W branży ubezpieczeniowej takie pojęcia, jak długa tradycja, stabilna firma i zaufanie konsumentów, mają szczególne znaczenie. Compensa to marka, która działa nieprzerwanie od 190 lat, a na polskim rynku istnieje od 1990 roku.

Marka przynależy do austriackiej grupy Vienna Insurance Group, która zrzesza w swoich strukturach również inne firmy z branży ubezpieczeniowej. W rezultacie kojarzy się z profesjonalizmem i ogromnym doświadczeniem. Oferta Compensy jest bardzo szeroka i obejmuje cały pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, assistance, NNW), a także ubezpieczenia na życie, turystyczne, rolne i nieruchomości.

Jak wypowiedzieć OC w Compensie?

Wypowiedzenie OC w Compensie nie przysporzy Ci trudności. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Wejdź do formularza ubezpieczyciela: https://zgloszenie.compensa.pl/obsluga-polisy
 2. Kliknij w przycisk „Zgłoś wypowiedzenie komunikacyjne” i przejdź dalej.
 3. Zaakceptuj wymagane zgody marketingowe.
 4. Uzupełnij formularz danymi dotyczącymi zawartej umowy, m.in. typem i numerem polisy, a także powodem wypowiedzenia (np. koniec okresu obowiązywania, podwójne ubezpieczenie czy rezygnacja z ubezpieczenia OC zbywcy).
 5. Uzupełnij swoje dane osobowe.
 6. Zweryfikuj wniosek i wyślij.

Możesz również pobrać wniosek ze strony https://wypowiadamoc.pl/, a następnie wysłać go do ubezpieczyciela pocztą lub kurierem (adres: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Aleje Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa).

Pamiętaj o tym, że czas na wypowiedzenie umowy OC upływa najpóźniej przedostatniego dnia okresu ubezpieczenia. Wyjątek stanowi polisa po poprzednim właścicielu pojazdu. W tym przypadku możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Jak działa kalkulator OC/AC Najtaniej u Agenta?

OC i AC od Compensy możesz wykupić również za pośrednictwem kalkulatora Najtaniej u Agenta – szybko, bezpiecznie i wygodnie, bo bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz to zrobić:

 1. Przejdź do kalkulatora Najtaniej u Agenta.
 2. Uzupełnij formularz szczegółowymi danymi dotyczącymi samochodu (marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa, liczba drzwi, pojemność silnika).
 3. Sprecyzuj, jaki rodzaj polisy Cię interesuje, oraz kiedy powinna się rozpocząć ochrona ubezpieczeniowa.
 4. Podaj informacje dotyczące użytkowania samochodu (sposób wykorzystania pojazdu, aktualny i szacowany w najbliższym roku przebieg, data i kraj pierwszej rejestracji, zabezpieczenia antykradzieżowe, użytkowanie za granicą, obecne uszkodzenia oraz miejsce parkowania).
 5. Wpisz swoje dane osobowe – ogólne lub bardziej szczegółowe (imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia, rok uzyskania uprawnień do kierowania, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, liczba dzieci poniżej 26. roku życia).
 6. Udziel informacji dotyczących swojej historii ubezpieczeniowej (liczba lat wykupywania polisy, wcześniejsze szkody komunikacyjne, wypłaty odszkodowań, przerwy w ubezpieczeniu, nazwa towarzystwa, w którym została zawarta ostatnia polisa OC).
 7. Kliknij w przycisk „Pokaż oferty” i zapoznaj się z zaproponowanymi opcjami.
 8. Gdy już wybierzesz jedną z nich, kliknij w przycisk „Kup online”.
 9. Wypełnij formularz i kliknij w przycisk „Dalej”.
 10. Wybierz formę płatności i potwierdź zakup.

OC to rodzaj obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, które musi mieć każdy pojazd zarejestrowany w Polsce – niezależnie od tego, czy jest użytkowany, czy też nie. Zapewnia świadczenia dla osób poszkodowanych w wyniku działania kierowcy, a jego samego chroni przed koniecznością pokrycia tych kosztów z własnej kieszeni.

Polisa OC zakupiona w Compensie zachowuje ważność również poza granicami Polski. Obowiązuje także na w takich krajach, jak Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Węgry, Liechtenstein, Wielka Brytania i Włochy. Jeśli zamierzasz poruszać się samochodem po terytorium innych państw, będziesz potrzebować Zielonej Karty, którą u tego ubezpieczyciela otrzymasz za darmo.

Ubezpieczenie OC w Compensie wyróżnia się korzystnym dla kierowcy systemem naliczania zniżek. Ich pełną wartość możesz uzyskać już po 3 latach bezszkodowej jazdy. Masz również możliwość skorzystania z bezpośredniej likwidacji szkody. Całą procedurę likwidacji szkody OC poznasz, jeśli przeczytasz ten artykuł.

Autocasco to dobrowolna polisa, która zapewnia właścicielowi pojazdu świadczenia w przypadku jego uszkodzenia, całkowitego zniszczenia lub utraty, np. na skutek kradzieży. W Compensie jest przeznaczona dla pojazdów mających do 12  lat.

AC Compensy jest polisą ze stałą sumą ubezpieczenia. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej, wysokość odszkodowania zostanie wyliczona w oparciu o wartość rynkową pojazdu w dniu wystąpienia szkody, pomniejszoną o wartość wraku.  Ofertę Compensy cechuje również formuła all risk, która oznacza, że ubezpieczyciel odpowiada za wszystkie zdarzenia, które nie zostały ujęte w tabeli z wyłączeniami odpowiedzialności w OWU.

W ramach ubezpieczenia autocasco możesz zdecydować się na jeden z trzech dostępnych wariantów rozliczenia szkody:

 • wariant serwisowy – wartość szkody zostanie obliczona na podstawie faktury z serwisu,
 • wariant kosztorysowy – wysokość odszkodowania będzie zależała od kosztorysu przygotowanego przez Compensę,
 • wariant warsztat partnerski – szkoda zostanie zlikwidowana przez warsztat partnerski. Jeśli wybierzesz tę opcję, wraz z nią otrzymasz usługę door to door, w ramach której ubezpieczyciel nie tylko odbierze od Ciebie auto i zawiezie do warsztatu, lecz również dostarczy Ci samochód zastępczy.

Umowa AC jest zawierana na 12 miesięcy. Obowiązuje zarówno na terenie Polski, jak i za granicą, m.in. we wszystkich krajach wchodzących w skład Unii Europejskiej oraz w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Islandii, Macedonii, Mołdawii, Monako, Norwegii, San Marino, Serbii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Opłata za polisę może zostać wniesiona jednorazowo lub w ratach. Jeśli zdecydujesz się na zakup OC i AC w pakiecie, możesz liczyć na atrakcyjną zniżkę.

Ubezpieczenie autocasco zakupione w Compensie można łączyć z innymi produktami ubezpieczeniowymi. Jeśli dojdzie do zdarzenia, które uprawnia do otrzymania świadczenia, zostanie wypłacone ze wszystkich możliwych polis, czyli np. z OC, AC i NNW.

W ofercie Compensy znajduje się także tzw. minicasco, czyli okrojona wersja standardowego ubezpieczenia AC. Obejmuje szkody dotyczące uszkodzenia pojazdu i powstałe w wyniku kolizji w ruchu drogowym, do której doszło na terenie Polski. Nie znajduje zastosowania w przypadku kradzieży auta lub jego szkody całkowitej.

Minicasco Compensy to produkt kierowany do właścicieli samochodów mających 10-15 lat. Aby z niego skorzystać, kierowca musi mieć ponad 28 lat i 60-procentowe zniżki za bezszkodową jazdę.

Ubezpieczenie NNW w Compensie ma za zadanie roztoczyć ochronę nad kierowcą i pasażerami na wypadek niebezpiecznego zdarzenia na drodze skutkującego zagrożeniem życia lub uszczerbkiem na zdrowiu. Świadczenie wypłacone po wystąpieniu takiego zdarzenia może stać się wsparciem w pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku, a także w wyrównaniu strat finansowych po dłuższej niezdolności do pracy.

Minimalna kwota ubezpieczenia NNW Compensy wynosi 10 000 zł, a maksymalna 100 000 zł. Co istotne, suma ubezpieczenia może zostać zwiększona 5-krotnie na wypadek śmierci osoby kierującej samochodem. W przypadku uszczerbku na zdrowiu wysokość świadczeń ustala się w oparciu o tabelę stanowiącą załącznik 1 do  OWU.

Polisa NNW Compensy obowiązuje w przypadku zdarzeń powstałych podczas:

 • poruszania się samochodem po drodze,
 • wsiadania do auta i wysiadania,
 • załadunku lub rozładunku pojazdu,
 • postoju i naprawy w trasie,
 • upadku pojazdu, pożaru lub wybuchu wywołanego przez przyczynę wewnętrzną.

Ochrona ubezpieczeniowa pozostaje w mocy na terenie Polski oraz za granicą, przy spełnieniu określonych warunków. Umowa NNW może zostać zawarta wraz z ubezpieczeniem OC i/lub AC.

Ubezpieczenie assistance w Compensie jest dostępne jedynie dla kierowców, którzy wcześniej wykupili u tego ubezpieczyciela OC lub AC. Jest polisą dobrowolną, która zapewnia ochronę na wypadek nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Zachowuje ważność m.in. we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w Albani, Andorze, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Islandii, Liechtensteinie, Macedonii Północnej, Mołdawii, Monako, Norwegii, Rosji (część europejska), San Marino, Serbii, Szwajcarii, Turcji (część europejska), Ukrainie, Watykanie i Wielkiej Brytanii. Dotyczy zdarzeń powstałych na skutek:

 • awarii,
 • kradzieży,
 • wypadku lub kolizji.

Assistance od Compensy występuje w dwóch wariantach do wyboru (Baza i Rozszerzony) różniących się pod względem zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Pakiet baza możesz otrzymać bez żadnych opłat, jeśli wykupisz polisę AC w Compensie.

 

Pakiet Baza Pakiet Rozszerzony
naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
holowanie pojazdu do najbliższego zakładu naprawczego wg wyboru Klienta nawet do 1 500 km
dostarczenie paliwa X
specjalistyczna pomoc na autostradzie X
pojazd zastępczy X wg wyboru Klienta do 21 dni
wymiana koła lub naprawa ogumienia X
Night Driver X

 

Dokładny zakres oferty assistance zależy od konkretnego samochodu, a w szczególności od jego wieku. Ten typ ubezpieczenia można kupić w Compensie jedynie w komplecie z OC i/lub AC.

Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
7 lat temu

Doskonała firma bez zastrzeżeń, nowa jakość. Gratuluję profesjonalizmu, czasu reakcji i podejścia do klienta. pozdrawiam

Josy
7 lat temu

Właśnie otrzymałam zwrot pieniędzy za włamanie do mieszkania. Likwidacja szkody przebiegła pomyślnie. Dobry i sprawny kontakt z przedstawicielami. polecam

Adamiak
7 lat temu

Musze przyznać się, że jestem mile zaskoczona sprawnością i czasem działania ubezpieczyciela. Sprawcą szkody w moim przypadku był właśnie klient Compensa. W przeciągu kilku dnie były oględziny a pieniądze na koncie znalazły się błyskawicznie. Dziękuję Pracownikom Compensa,za profesjonalne załatwienie sprawy.

Karol
7 lat temu

Drodzy Państwo! Muszę wyrazić swoją pozytywną opinię na temat tego ubezpieczyciela. Podczas kilkuletniej współpracy miałem włamanie do samochodu. We wszystkich przypadkach ubezpieczyciel zachował się zgodnie z warunkami umowy. Została mi wypłacona należna kwotę w ciągu kilku dni. Polecam i pozdrawiam Wszystkich piszących

Kamila
7 lat temu

Brawo, wielki pozytyw dla tej firmy. Szkoda zgłoszona, przyjechał rzeczoznawca w 2 dni od zgłoszenia, sporządził wycenę. Całość procedury zamknęła się w 9 dniach. Gorąco polecam

Danuta Jabłońska
7 lat temu

Jak najbardziej polecam. Szybko i solidnie. Mój syn złamał nogę i nie mieliśmy żadnych problemów z otrzymaniem odszkodowania. Bardzo polecam , jestem mega zadowolona.

brew89
7 lat temu

Jestem w pełni zadowolony z ubezpieczenia jakie wykupuję od kilku lat w compensie, mam za sobą jedną szkodę z czego wyszedłem nawet nieźle, chociaż wiadomo wysokość odszkodowania zawsze mogła by być nieco wyższa.

Niewidoczny
7 lat temu

Uwaga !!! Compensa to złodzieje ,oszuści !!! Z doświadczenia wiem ze to jedna z najgorszych ubezpieczalni na rynku. Miałem zdarzenie komunikacyjna z oc sprawcy ubezpieczona w compensie. Nie wypłacili nic twierdząc ze uszkodzenia na pojeździe nie sa z tego zdarzenia ,żenada . Darowałem sobie i naprawiłem ze swoich środków ponieważ nie mam czasu na sad i pisanie odwołań. Ostrzegam wszystkich.

Dawid
7 lat temu

niski poziom kultury rzeczoznawcy – polłowa rzeczy do wymiany/naprawy nie zauważona, mimo iz pojazd nie wymagał rozbierania aby to zauważyć, Kpina z tego kogo on zatrudniają. Nie polecam !!!

runo
7 lat temu

Super warunki!!! Miła obsługa Cena w sam raz, nie ma super tanio, ale wiem dużo więcej na temat ubezpieczeń po kontakcie z nimi i nie ma żadnych ściem!

rumiankowa
7 lat temu

Nie mam żadnych zastrzeżeń i gorąco polecam to Towarzystwo.

Milena
2 lat temu

Ta firma ubezpieczeniowa to jest DRAMAT! Sami sobie podbijają rankingi w internecie aby ludzie nie widzieli hejtu jako na nich płynie za BRAK wypłat, brak aut zastępczych i BRAK kompetencji! Wrogowi nie polecam! DRAMAT

Karol
2 lat temu

Omijać szerokim łukiem

śląskie
2 lat temu

Ac kupione w compensie wygląda ok tylko na ich stronie. lód na drodze drobna szkoda, zgłoszenie natychmiast, opcja z warsztatem partnerkim to kompletna porażka. Po zgłoszeniu za dwa dni telefon z warsztatu , umawiamy się na termin wizyty, myślę wow szybko, ale zaraz dzwoni jeszcze raz warsztat partnerki compensy , że oni to są raczej blacharką a nie mechanikiem a poza tym to jak się tak zjawię to dopiero na oględziny, po nich compensa musi zaakceptować koszty. dzwonię do likwidatora szkody przez dwa dni zeby zmienić roszczenie na kosztorys , piszę maila , nikt nie odbiera , nie dzwoni , nie odpisuje poza oczywiście botem. No cóz jadę na umówioną wizytę w warsztacie, oględziny zrobione , trzeba czekać. i czekam już dwa tygodnie na decyzję compensy. Auto zastępcze to fikcja. według warsztatu się nie należy. Moje auto stoi pod domem, ja sobie przypominam jak się jeździ MZK. COMPENSA TO WYRZUCONE PIENIĄDZE.

Poszkodowany
10 miesięcy temu

Uważajcie na firmę Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, ubezpieczony w tej firmie staranował mój samochód niszcząc zderzak przedni (popękany i pokrzywiony, pourywane zaczepy, uszkodzone spryskiwacze), reflektor lewy (porysowany, połamane mocowania i zaczepy) i reflektor prawy (połamane mocowania i zaczepy). Wymieniłem tylko uszkodzenia, które podczas jazdy z prędkością autostradową mogą stanowić poważne zagrożenie dla uczestników ruchu. „Specjaliści” firmy Compensa nie dokonując nawet oględzin zniszczonego pojazdu, uznali że przysługuje mi jedynie zwrot kosztów za farbę i ewentualne zamalowanie pęknięć zniszczonego zderzaka (1066zł), czyli jak to nazwali „kwota bezsporna”, a jeżeli z tym się nie zgadzam to pozostaje mi jedynie długa droga procesu sądowego (oczywiście o zapewnieniu samochodu zastępczego należy zapomnieć). Wielokrotnie wysyłałem do „specjalistów” firmy Compensa prośby o uzasadnienie podjętej decyzji, niestety minął już prawie rok i żadnego uzasadnienia nadal nie otrzymałem. Firma Compensa nie odpowiedziała także na moje żądanie udostępnienia wszelkich informacji oraz wszystkich dokumentów, które miały wpływ na ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń i wysokość odszkodowania, a taki obowiązek nakłada na firmę ustawa z dnia 23 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Jako, że naprawa wyniosła 25 000 zł sprawa zapewne będzie miała swój finał w sądzie, ale być może pozwanym będzie sprawca, który wybrał nieuczciwego ubezpieczyciela. Czasami lepiej dać 5 zł więcej i wybrać uczciwego ubezpieczyciela bo nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze.
  Swoją drogą to była tylko stłuczka, ale współczuję Tym, którzy wykupili w firmie Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie bądź ubezpieczenie mieszkania czy domu, a także tym, którzy oszczędzają z tą firmą w PPK licząc na uczciwą wypłatę.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.