Podarowanie samochodu osobie spokrewnionej to najczęstszy sposób na uniknięcie kosztów, związanych ze zmianą właściciela pojazdu. Aby jednak nie płacić podatku, należy spełnić pewne wymagania i dotrzymać określonych terminów. Podpowiadamy, jak podarować samochód członkowi rodziny, by uniknąć niepotrzebnych kosztów.
Choć zakup czy sprzedaż auta to poważna decyzja, to samo sporządzenie umowy wcale nie musi wiązać się ze stresem. Poniżej informujemy na co należy zwrócić uwagę oraz przedstawiamy gotowy wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu.
Najlepszym zabezpieczeniem przed zniszczeniem pojazdu przez czynnik zewnętrzny jest ubezpieczenie AC, ale często odszkodowania możemy domagać się również od innego kierowcy, zarządcy drogi, a nawet spółdzielni mieszkaniowej.
Z lepszymi osiągami, sportowym zacięciem, przykuwający uwagę – zmiany samochodu potrafią sprawić, że zwykły pojazd zamienia się w jeżdżący unikat. Tuning należy jednak przeprowadzać z głową, a także pamiętać o obowiązkach względem towarzystwa ubezpieczeniowego. Jakich? Już wyjaśniamy.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00