biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Poradnik OC AC

Poznaj najciekawsze poradniki z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC.

20 lutego 2024

Wartość rynkowa samochodu – jak sprawdzić? 

Planujesz sprzedaż posiadanego auta? Chcesz zamienić dotychczas użytkowany model na inny? Na drodze lubisz czuć się bezpiecznie i dlatego nie ograniczasz się wyłącznie do OC, kupując również AC? W kontekście każdej z wymienionych sytuacji pojawia się termin „wartość rynkowa samochodu”. Dowiedz się, co się pod nim kryje. 

Samochód do sprzedaży

20 lutego 2024

Zabrane prawo jazdy (za punkty, za prędkość, za alkohol, za alimenty) – jak odzyskać?

Prawo jazdy może zostać zabrane kierowcy za różne przewinienia. Dobra wiadomość jest taka, że po upływie okresu, na który uprawnienia do prowadzenia pojazdów zostały zawieszone, można złożyć wniosek o zwrot dokumentu. Podpowiadamy ze szczegółami, jak to zrobić. 

Przerażony kierowca po zatrzymaniu prawa jazdy

20 lutego 2024

Samochód z Niemiec 2024 – jak go sprawdzić, sprowadzić i ubezpieczyć?

Niemcy to główne źródło importu samochodów do Polski. W 2023 r. z tego kraju sprowadzono 422 293 egzemplarze. W imporcie do naszego kraju przodowały takie marki jak: Volkswagen, Ford, Opel i Audi. Najczęściej wwożonym modelem było natomiast Audi A4.

Auto z Niemiec

16 lutego 2024

Wniosek o rejestrację auta – jak go poprawnie przygotować?

Zarejestrowanie pojazdu w Polsce nie jest bardzo skomplikowane, ale lista formalności do najkrótszych nie należy. A wydłuża się jeszcze bardziej, gdy kupujesz auto sprowadzone z zagranicy. Przez całą procedurę poprowadzimy Cię krok po kroku.

rejestracja samochodu wniosek

16 lutego 2024

Legalizacja butli LPG. Homologacja gazu krok po kroku

Montaż systemu LPG opłaca się zwłaszcza tym kierowcom, którzy intensywnie eksploatują samochód. Ale oszczędności płynące z wyboru paliwa, jakim jest LPG, to nie wszystko – trzeba pamiętać też o obowiązkach. Jednym z nich jest homologacja butli LPG. Dowiedz się, kiedy wykonać legalizację butli LPG i ile to kosztuje.

Kierowca tankuje lpg

16 lutego 2024

Jak zarejestrować auto z zagranicy w 2024 r.? Wskazówki krok po kroku

Sprowadzenie samochodu w 2024 r. z zagranicy to wciąż dobry sposób na zakup pojazdu w korzystnej cenie. Wybór marki, modelu i odpowiedniego egzemplarza to jednak nie wszystko, bo taki samochód trzeba jeszcze zarejestrować. I to w miarę szybko. Inaczej grozi nam nawet 1000 zł kary.

rejestracja samochodu z zagranicy

16 lutego 2024

Co grozi za brak aktualnych badań technicznych samochodu? Kara za brak przeglądu 2024

Mandat, laweta, wycieczka do urzędu, problemy z ubezpieczeniem – jeśli chcesz tego wszystkiego uniknąć, to datę obowiązkowego badania technicznego lepiej wpisz do kalendarza na czerwono. Jakie kary grożą Ci za brak aktualnego przeglądu pojazdu? Wyjaśnimy z czym musisz się liczyć, jeśli będziesz jeździł bez przeglądu.

badanie techniczne

7 lutego 2024

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Jaki koszt polisy OC i AC w 2024 roku?

W styczniu 2024 roku kierowcy płacili za OC średnio 563 zł. Przy próbie odpowiedzi na pytanie ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, trzeba jednak pamiętać, że na cenę OC wpływa wiele czynników. Dowiedz się, co może podwyższyć lub obniżyć wysokość składki ubezpieczenia samochodu, a także ile kosztują dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne.

Ubezpieczenie samochodu

31 stycznia 2024

Jak przerejestrować samochód w 2024 r.?

Zakup używanego samochodu na polskim lub zagranicznym rynku wiąże się z koniecznością jego przerejestrowania. Od 1 stycznia 2024 r. obowiązuje kilka istotnych zmian, których kierowcy powinni mieć świadomość. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jakie dokumenty trzeba przygotować do przerejestrowania auta i w jakim czasie musisz udać się do urzędu.

Jak przerejestrować auto

31 stycznia 2024

Ile kosztuje rejestracja samochodu w 2024 r.?

Jedną z obowiązkowych formalności po zakupie czy otrzymaniu w darowiźnie samochodu, jest jego rejestracja w wydziale komunikacji. Zastanawiasz się, ile kosztuje przerejestrowanie auta w 2024 r.? Dla większości właścicieli pojazdów opłata wynosi 160 zł. Jeśli kupiłeś samochód zarejestrowany w Polsce i postanowisz zachować obecne tablice rejestracyjne, zapłacisz znacznie mniej.

koszt rejestracji samochodu
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.