biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Poradnik OC AC

Poznaj najciekawsze poradniki z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC.

28 września 2022

Brak ubezpieczenia OC a kara w 2022 r. Co grozi za brak OC i jak uniknąć kary? [tabela kar]

Nikt z nas nie lubi otrzymywać pism urzędowych, szczególnie takich, z których wynika, że będziesz musiał zapłacić karę finansową. Może to spotkać kierowców, którzy mają przerwę w ubezpieczeniu OC. Spokojnie, możesz się odwołać od kary za brak ubezpieczenia OC. Jak? Po pierwsze: sprawdź swoje ubezpieczenie OC dwa razy Mimo, że wydaje Ci się, że to […]

Brak ubezpieczenia OC a kara

27 września 2022

Jaka jest zależność ceny OC od pojemności silnika samochodu?

Wiek, doświadczenie w prowadzeniu pojazdu i historia ubezpieczenia to nie jedyne czynniki, które kształtują cenę OC. Równie ważne jest to, jakim jeździsz samochodem, a przede wszystkim, jaką posiada on pojemność silnika. Im pojemność silnika będzie większa, tym więcej zapłacisz za polisę OC.

pojemność silnika samochodu a OC

26 września 2022

Gdzie kupić ubezpieczenie OC dla naszego auta?

Form zawarcia umowy ubezpieczenia OC jest wiele. Można skorzystać z pomocy agenta w placówce, zadzwonić na infolinię lub samemu wyliczyć składkę w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych. Co jest najbardziej opłacalne i wygodne? Sprawdźmy, gdzie najlepiej ubezpieczyć nasz pojazd? Każdy właściciel samochodu musi wykupić polisę OC. Na rynku jest wiele firm ubezpieczeniowych, które oferują to obowiązkowe ubezpieczenie. […]

ubezpieczenie OC samochód

23 września 2022

Jak szybko i sprawnie wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC?

Gdy kupisz samochód z ważną polisą OC, nie oznacza, że musisz czekać do wygaśnięcia umowy, aby zawrzeć nową w innym towarzystwie. Prawo daje Ci możliwość wypowiedzenia umowy OC zbywcy. W jakich jeszcze sytuacjach można złożyć wypowiedzenie i co powinien zawierać wniosek? Dowiesz się z tego artykułu.

wypowiedzenie umowy OC

22 września 2022

Zielona Karta – gdzie wyjeżdżając za granicę będzie potrzebna w 2022 roku?

Planujesz wyjazd zagraniczny własnym samochodem? Sprawdź, czy nie będziesz potrzebować tzw. Zielonej Karty. Podpowiadamy przed czym chroni to ubezpieczenie, gdzie obowiązuje i jak je zdobyć.

Zielona Karta
scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.