biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Poradnik OC AC

Poznaj najciekawsze poradniki z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC.

10 maja 2023

Numer VIN – co to jest i jak go sprawdzić?

Numer VIN może zachęcić do zakupu pojazdu, ale też przestrzec przed nieuczciwym sprzedawcą – te 17 znaków sporo mówi o każdym samochodzie. Warto sprawdzić informacje, które się pod nim kryją, aby nie narazić się na zakup samochodu z kontrowersyjną przeszłością. Wyjaśniamy, co to jest VIN, gdzie go znaleźć i co dzięki niemu można się dowiedzieć.

8 maja 2023

Jakie są konsekwencje wypadku pożyczonym autem bez OC?

Pożyczając komuś swoje auto musisz pamiętać, że bierzesz na siebie odpowiedzialność za kolizję lub wypadek. Z kolei, pożyczając od kogoś samochód, sprawdź koniecznie czy jego właściciel wykupił polisę OC. Dowiedz się, co robić w razie stłuczki samochodem należącym do innej osoby. 

pożyczenie samochodu

5 maja 2023

Czy trzeba wykupić ubezpieczenie OC hulajnogi elektrycznej?

Potrącenie przechodnia, wjechanie w samochód, zderzenie z innym pojazdem – nie tylko polskie prawo i infrastruktura nie są przygotowane na inwazję hulajnóg elektrycznych, ale uboga jest również oferta ubezpieczycieli. Istnieje jednak możliwość zaradzenia ewentualnym kłopotom. Jaka? Poniżej wyjaśniamy, jaka polisa chroni użytkowników hulajnóg i ile kosztuje.

właścicielka hulajnogi elektrycznej

4 maja 2023

Co z odszkodowaniem z OC po kolizji autem firmowym?

Dokumenty, kluczyki, jakieś papiery do podpisania i w drogę! Tak często wygląda „przejmowanie” samochodu służbowego. Tymczasem przed uruchomieniem firmowego auta, powinieneś dokładnie wiedzieć, co grozi Ci w razie kolizji.

kolizja autem firmowym

2 maja 2023

Wycena samochodu do ubezpieczenia – uwaga na zaniżenie lub zawyżenie wartości!

Podczas zawierania umowy AC zaniżenie wartości auta jest kuszące, ale może okazać się bardzo nieopłacalne. W jaki sposób przeprowadzić wycenę samochodu, aby nie zapłacić zbyt dużo, a jednocześnie nie stracić, gdy dojdzie do szkody? Sprawdź, co warto o tym wiedzieć i jak zawrzeć korzystną umowę na AC. Polisa AC – czym się charakteryzuje? Najważniejszą cechą […]

ceny oc

29 kwietnia 2023

Strony z autami z Niemiec – top 5 niemieckich serwisów

Sprowadzanie używanych aut z zagranicy jest bardzo popularnym sposobem zakupu używanego samochodu. Jednym z topowych krajów, z którego Polacy ściągają auta z drugiej ręki, są Niemcy. Według danych instytutu SAMAR w 2022 roku do Polski przyjechało stamtąd ponad 50% wszystkich używanych samochodów. Gdzie szukać dobrego auta z drugiej ręki i co zrobić po zakupie, by […]

bundestag niemcy

28 kwietnia 2023

Podatek od kupna samochodu w 2023 r. – czy musisz go płacić?

Często okazuje się, że całkowity koszt zakupu pojazdu jest wyższy, bo do ceny auta należy jeszcze doliczyć podatek od kupna samochodu. Jaki? Ile wynosi? Kto musi płacić? Wszystkiego dowiecie się poniżej.

Podatek zakup samochodu
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.