Zarejestrowanie pojazdu w Polsce nie jest bardzo skomplikowane, ale lista formalności do najkrótszych nie należy. A wydłuża się jeszcze bardziej, gdy kupujemy auto sprowadzone z zagranicy. Przez całą procedurę poprowadzimy Was krok po kroku.
Obalmy mit – nie ma jednego najlepszego ubezpieczyciela! Ale są za to sposoby, by zdecydowanie obniżyć cenę obowiązkowej polisy i w taki sposób znaleźć optymalne dla siebie OC.
Nikt nie lubi za jeden produkt płacić dwa razy, a właśnie tak może się zdarzyć w przypadku ubezpieczenia OC. Gdy jednak okaże się, że masz dwie polisy, to nie ma powodów do rozpaczy – sprawę w łatwy sposób można wyprostować.
Choć zakup czy sprzedaż auta to poważna decyzja, to samo sporządzenie umowy wcale nie musi wiązać się ze stresem. Poniżej informujemy na co należy zwrócić uwagę oraz przedstawiamy gotowy wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu.

Jak sprawdzić zniżki w OC?

Zniżki za bezszkodową jazdę mają spory wpływ na cenę polisy. Warto więc wiedzieć, czy oraz ile ich posiadamy. Poniżej wyjaśniamy, jak zbierać i sprawdzić zniżki w OC, a także w jaki sposób obniżyć składkę obowiązkowego ubezpieczenia.
Wprowadzenie nowego wzoru prawa jazdy wywołało spore zamieszanie, ale spokojnie – do rewolucji w wydawaniu tych dokumentów nie doszło. Kto jednak musi wymienić stare prawo jazdy? Gdzie to zrobić? I jaki jest koszt? Wszystkiego dowiesz się poniżej.
Numer VIN może nas zachęcić do zakupu pojazdu, ale też przestrzec przed nieuczciwym sprzedawcą – te 17 znaków sporo mówi o każdym samochodzie. Wyjaśniamy co to jest VIN, gdzie go znaleźć i co dzięki niemu możemy się dowiedzieć.
Zakup autocasco daje poczucie bezpieczeństwa. Ale tylko odpowiednio wybrane sprawi, że w sytuacji wypadku lub kolizji nie będą czekały nas niemiłe niespodzianki. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu AC i jak wygląda naprawa pojazdu z autocasco? Już wyjaśniamy!
Obawiasz się problemów z samochodem podczas podróży? Na taką okoliczność możesz wykupić ubezpieczenie assistance. Sprawdzamy, jaki zakres ochrony może zaproponować Ci towarzystwo PZU.

Gdzie najtaniej OC?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które towarzystwo oferuje najtańsze polisy OC, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Wpływ na koszt obowiązkowego ubezpieczenia mają dane kierowcy i ubezpieczanego pojazdu, a ceny mogą różnić się o setki, a nawet tysiące złotych.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00