biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

[Głosów: 60 Średnia: 3.9]

15 października 2020 r. nowym właścicielem AXA w Polsce stała się UNIQA. UNIQA to wiodąca marka ubezpieczeniowa w Austrii i jedna z największych grup ubezpieczeniowych, działająca w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obsługuje aż 10,5 mln klientów. Dzięki połączeniu firm klienci w Polsce otrzymują pełną paletę produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych czy inwestycyjnych. Integracja nie nakłada żadnych dodatkowych obowiązków na klientów. Dotychczasowe umowy ubezpieczenia pozostają aktywne i nie wymagają żadnych zmian.

 

AXA Polska należy do jednej z największych grup finansowo-ubezpieczeniowych AXA, która może pochwalić się prawie 50-letnią historią. W Polsce AXA działa od 2006 r. Firma znana jest z kompleksowych i atrakcyjnych cenowo ubezpieczeń. W ofercie AXA znajdują się polisy na życie, komunikacyjne, podróżne i mieszkaniowe. Oprócz sprzedaży ubezpieczeń, AXA zajmuje się szeroko pojętą branżą inwestycyjną. AXA doceniona została licznymi nagrodami, m.in. została uznana za najszybciej rozwijającą się firmą ubezpieczeniową w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń.

Wypowiedzenie OC w AXA

Sytuacje, w których można wypowiedzieć umowę polisy OC w AXA w każdej chwili to:

  • przejęcie polisy po poprzednim właścicielu samochodu,
  • ubezpieczenie OC wznowiło się automatycznie.

Mając umowę zawartą na rok, wypowiedzenie OC trzeba złożyć najpóźniej 1 dzień przed końcem umowy. Oczywiście, można wysłać pismo z wypowiedzeniem polisy OC wcześniej, ale ochrona będzie obowiązywała zgodnie z umową i nie zostanie zwrócona składka. Wzór wniosku wypowiedzenia znajduje się na stronie internetowej AXA. W piśmie trzeba podać m.in. dane pojazdu i właściciela, nr polisy OC. Wniosek można wysłać pocztą, kurierem na adres siedziby AXA albo za pomocą e-maila.

Kalkulator OC w AXA

W kalkulatorze OC AXA należy odpowiedzieć na kilkanaście pytań dotyczących samochodu i ubezpieczającego.

Podanie adresu e-mail i nr telefonu jest dobrowolne, kalkulator OC zadziała również bez tych danych. Zaletą tego kalkulatora jest to, że klient nie musi pamiętać o swoich zniżkach, czy też znać swojej historii ubezpieczenia, ponieważ po wpisaniu niezbędnych danych istnieje możliwość pobrania takich informacji z bazy UFG. Po uzupełnieniu formularza narzędzie przeliczy i wyświetli ceny proponowanych polis OC.

Zakres ubezpieczenia OC w AXA jest taki jak przewidują to przepisy. Oznacza to, że kierowca może liczyć na ochronę przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone innym osobom w związku z ruchem swojego samochodu. Dodawane do polisy OC ubezpieczenie Assistance Midi zapewnia holowanie auta, naprawę samochodu na miejscu zdarzenia i pomoc informacyjną. Natomiast Zielona Karta jest poświadczeniem ważnego OC, które trzeba mieć na drogach kilku państw w Europie. AXA honoruje zniżki na ubezpieczenie OC z innych towarzystw ubezpieczeniowych. Do polisy OC można dokupić inne ubezpieczenia, np. chroniące szyby, opony. Młodzi kierowcy mogą obniżyć cenę polisy. Jak to zrobić? Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule.

Ubezpieczenie AC to polisa, która gwarantuje odszkodowanie  w razie zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu. W AXA zakres polisy OC obejmuje też ochronę bagażu i dodatkowego wyposażenia, które jest zamontowane na stałe, a demontaż wymaga użycia narzędzi mechanicznych. Wyjątkiem jest wyłącznie fotelik samochodowy dla dziecka. Autocasco  zadziała nie tylko w razie wypadku, ale i szkód wyrządzonych przez wandali, kolizje ze zwierzętami czy powodzie, pożary itd. Rozliczenie szkody z AC w AXA może nastąpić poprzez serwis (tj. odszkodowanie na podstawie rachunków i faktur z warsztatu) albo kosztorys (rozliczenie i wypłata odszkodowania).

Polisa NNW w AXA chroni nie tylko podczas korzystania z samochodu, ale także np. podczas wsiadania czy wysiadania z pojazdu. Z ubezpieczenia wypłacane są pieniądze na leczenie, specjalistyczne badania, sprzęt rehabilitacyjny itd. Polisa pozwala zabezpieczyć finansowo rodzinę w przypadku śmierci ubezpieczonego. AXA, jako jedni z niewielu ubezpieczycieli w Polsce oferują specjalne ubezpieczenie NNW Przedsiębiorcy, które jest dostępne jako dodatkowa opcja do ubezpieczenia OC/OC. NNW dla prowadzących działalność obejmuje nie tylko wypadki komunikacyjne, ale i przy pracy. Poszkodowani przedsiębiorcy mogą liczyć na dodatkowe odszkodowanie za straty wynikające z braku możliwości prowadzenia działalności.

Najtańsze pakiety Assistance: Midi i Standard działają tylko na terenie Polski. Obejmują holowanie, naprawę na miejscu i samochód zastępczy. W opcji Assistance Standard znajduje się też dostarczenie paliwa, wymiana koła, organizacja noclegu i inne udogodnienia. Warianty Premium i Prestiż są droższe, ale ochrona obowiązuje nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ponadto, decydując się na któryś z tych pakietów Assistance, można liczyć na holowanie na dłuższym odcinku, wyższej klasy samochód zastępczy, dostarczenie części zamiennych i złomowanie pojazdu, a nawet dowóz lekarstw.

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
7 lat temu

Jestem bardzo zadowolony z likwidacji szkody, sprawnie szybko i 100% odszkodowania

Wojtek
7 lat temu

Miałem szkodę z AXA podczas wypadku i firma zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Pieniądze otrzymałam na czas i żadnych problemów ani z likwidacją, ani wypłatą odszkodowania nie było. Teraz korzystam z całej oferty ubezpieczenia, ubezpieczyłam mieszkanie, jak i siebie. pozdrawiam

Sebastian
7 lat temu

Wszystko można załatwić przez internet lub telefon i oczywiście bez problemów. Za niską cenę mam szeroki zakres ubezpieczenia jednakże polecam czytać OWU bardzo dokładnie. Nie ma żadnych 'kruczków’. polecam i pozdrawiam.

Sebastian
7 lat temu

Wykupiłem ze względu na niską stawkę polisy. Miałem poważną stłuczkę, a odszkodowanie wypłacili bez problemu. Super szybko i solidnie. polecam

Mariusz
7 lat temu

Wszystko w porządku, obsługa na wysokim poziomie. Jestem zadowolony z posiadanej polisy. pozdrawiam.

Krystyna Zoran
7 lat temu

Mam pytanko czy kto kupował polisę OC w AXA PRZEZ INTERNET I CZY TO JEST BEZPIECZNE?

anmo
6 lat temu
Reply to  Krystyna Zoran

Wszysto jest ok ja już nie raz kupowałem przez Internet nie ma problemu

Małgorzata Sklorz
7 lat temu

Ja nie mam pozytywnych doświadczeń z tą firmą, poza tym sztuką jest dodzwonić się do Axa, mnie się nie udało, a dzwoniłam wiele razy i w sumie kilka godzin spędziłam na czekaniu przy telefonie bo „konsultanci są zajęci ” 😉

Ewa
2 lat temu

Miałam podobną sytuację kilka dni temu. 40 min wisiałam na telefonie słuchając ich muzyczki. Odebrali za drugim razem po kilku godzinach, a upomniana Pani stwierdziła, że to niemożliwe, że tyle czekaliśmy 🙂 ehe… Na szczęście reszta poszła w miarę sprawnie.

bodziu
7 lat temu

Nie polecam AXY dla stałego klienta dali mi OC droższe o 180 zł. Brawo, chyba czas zmienić ubezpieczyciela

Karla
7 lat temu

z mojej strony nie ma negatywnych sytuacji z AXA. Jestem z nimi związany już dobre kilka lat. Miałem kiedyś wypadek i odszkodowanie otrzymałam. Więc wszystko poszło ok.

Muzol
7 lat temu

Jestem zły na tą firmę. Wykupiłem polisę taką do oszczędzania nie było mowy o kosztach ,po jakimś czasie dosłali regulamin gdzieś tam drobnym drukiem pewnie coś jest napisane. A opłaty to około 10% mojej comiesięcznej wpłaty, a jak zerwę umowę to zabiorą do 50% z zależności od ilości lat. Nikt ani się nie zająkną o tym w dniu podpisywania umowy. Szkoda słów !!!

rother^6
7 lat temu

Nie wiem skąd takie złe opinie, ale jak dla mnie to rewelacja, odszkodowanie za złamaną nogę na nartach było rozpatrzone jeszcze tego samego dnia a pieniądze widniały już na koncie po 2 tygodzniach. Polecam i jeszcze raz polecam.

Laura
7 lat temu

My jesteśmy bardzo zadowoleni. Mam ubezpieczenie na samochód i na życie. Przedstawiciele są dostępni w każdej chwili i są otwarci dla klientów. Podczas kolizji pojawili się po około 50 minut z lawetą i nic mnie więcej nie interesowało. Jak dla mnie to najlepszy ubezpieczyciel.

Karolina
3 lat temu

AXA – > UNIQUA!!! Beznadziejna firma. Polecono mi ich ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym w mbanku. Tam wygaslo, i bez zadnej informacji, placilam duzo drozsze raty kredytu az okazalo sie ze to przez to wygasle ubezpieczenie. Wykupilam inne ubezpieczenie a tu po roku jeszcze sie upomnieli o skladke za ten sam rok, szczyt zachlannosci…

Miro
3 lat temu

Nie polecam.AXA obecnie UNIQA.Dwaj najgorsi ubezpieczyciele połączyli się,chyba po to,żeby dalej traktować własnych klientów jako największych intruzów-ludzie przecież zostali ci sami!

Kamil
3 lat temu

Nikomu nie polecam!
Wykupiłem najdroższe ubezpieczenie a oni i tak odmówili wypłaty mi odszkodowania.
Cały miesiąc czekałem na odpowiedź która brzmiała, że nic mi nie dadzą bo to nie ich wina!
Cała ta firma to jakaś kpina…

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.