biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Warta S.A. TUiR.

[Głosów: 28 Średnia: 4.3]

Warta jest jednym z największych i najstarszych towarzystw ubezpieczeniowych działających na terenie Polski. Jej początki sięgają 1920 roku, a w jej ofercie znajdziemy m.in. ubezpieczenia zdrowotne, na życie i komunikacyjne. Towarzystwo Warta cieszy się dobrą opinią, czego dowodem jest szereg zdobywanych nagród, jak np. “Gwiazda Jakości Obsługi 2016”.

Wypowiedzenie OC w Warcie

Wypowiedzenie polisy OC w Warcie jest bardzo proste. Wystarczy uzupełnić wniosek o następujące informacje:

  • informacja o wypowiedzeniu umowy w związku z chęcią zmiany ubezpieczyciela
  • imię i nazwisko lub nazwa firmy
  • dokładny adres zamieszkania
  • PESEL/REGON
  • marka, model i numer rejestracyjny pojazdu
  • numer umowy ubezpieczenia

Uwaga! Nie możemy zapomnieć o odręcznym i wyraźnym podpisie – bez niego wypowiedzenie będzie nieważne. Podpisane przez siebie wypowiedzenie można zeskanować lub zrobić wysokiej jakości zdjęcie i wysłać na poniższy adres mailowy:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!!

Kalkulator

Warta nie posiada swojego internetowego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych.

Do oferty możemy dokupić wiele produktów dobrowolnych. Sprawdź zakres ubezpieczenia OC.

Pierwszy z nich chroni przed skutkami wypadków, kolizji i działaniami niszczycielskich sił natury (formuła all risk). Dodatkowo zapewnia ochronę przed aktami wandalizmu i kradzieżą samochodu. Klienci mogą do Autocasco Standard dokupić:

możliwość naprawy w ASO
zniesienie udziałów własnych
zniesienie amortyzacji części
zniesienie konsumpcji sumy ubezpieczenia

Pakiet Autocasco Komfort zapewnia powyższe warunki, a także:

stałą sumę ubezpieczenia
trzyletnią gwarancję utrzymania ceny z faktury (tylko dla nowych pojazdów)
wariant Złoty assistance w cenie
ubezpieczenie bagażu

Warta oferuje również specjalny pakiet autocasco dla zabytkowych samochodów (starszych niż 25 lat). Jest to doskonała oferta dla osób posiadających unikatowy pojazd, którego wartość niejednokrotnie przekracza ceny nowych samochodów. Zakres ochrony – uszkodzenia i kradzież.

Warta oferuje również okrojone autocasco – ubezpieczenie minicasco. Chroni ono jedynie przed kradzieżą, a suma ubezpieczenia wynosi maksymalnie 3000 zł.

Ponadto działa również w Maroku, Tunezji oraz w Izraelu.

Suma ubezpieczenia NNW Warty waha się w – zależności od wybranego pakietu – od 5000 do 100000 złotych. Jednak wybierając opcję Bezpieczną Rodzinę można liczyć na dodatkową sumę ubezpieczenia (150000, 200000 lub 300000 złotych), która jest wypłacana w przypadku śmierci ubezpieczonego kierowcy.

Warta pokrywa koszty holowania samochodu (do 100 km) od miejsca zdarzenia oraz pomoc informacyjną.

Wariant Złoty jest rozszerzony również o awarię pojazdu (powyżej 25 km od domu). Dodatkowo towarzystwo ubezpieczeniowe Warta umożliwia wynajem pojazdu zastępczego na okres do 5 dni.

Wariant Złoty+ to rozszerzona ochrona wariantu Złoty, w którym zlikwidowany jest limit wystąpienia awarii powyżej 25 km od domu. Dodatkowo samochód zastępczy możemy dostać na okres do 10 dni.

Najlepszy pakiet – wariant Platynowy zapewnia kompleksowe holowanie w razie wypadku i awarii bez limitów w Polsce, a także poza jej granicami (do 1200 km).

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arleta Ernest
7 lat temu

Bardzo polecam tą firmę zostałam bardzo miło i szybko załatwiona. Szybka wypłata i bardzo dobre Pieniążki na kącie. Pozdrawiam

Patryk
2 lat temu
Reply to  Arleta Ernest

Na koncie. Widać, że opinia napisana przez pracownika Warty.

Kasia
7 lat temu

jestem bardzo zadowolona. Zgłosiłam szkodę, a już na drugi dzień wyceniono wartość naprawy. Natomiast po kilku dniach pieniądze miałam na koncie. Bardzo szybka i sprawna obsługa. Polecam

Konrad
7 lat temu

Jedno z najlepszych i najpewniejszych ubezpieczycieli. Należę do tej ubezpieczalni już ładnych kilka lat i nie narzekam.

Martyna
7 lat temu

Kilka dni temu zgłosiliśmy uszkodzenie samochodu. Wszystko zostało załatwione sprawnie i expresowo. Dziękujemy za bardzo miłą obsługę.

Ludwik
7 lat temu

Witam. Super firma i rzetelne podejście. Szybko, sprawnie i bez naciągania i małych druczków.

Ali093
6 lat temu

Odradzam każdemu tej firmy. Niestety firma tylko nastawiona na zyski. Posiadam auto gdzie jestem właścicielem. Myślałam że jest to poważna duża firma jednak zawiodłam się. Jak już kase mają u siebie to nie oddadzą. Złodzieje.

judy13
6 lat temu

Ja jestem zadowolona z ubezpieczeń, korzystałam z assistance, gdy 2 razy poszła mi opona- byli bardzo szybko i nie wyobrażam sobie jeździć autem bez tej ochrony. Wypłatę przy szkodzie miałam z AC też bez problemu. Przy tylu latach ubezpieczenia nie miałam powodu do narzekań a na pewno nie nazwałam bym kogokolwiek złodziejem.

Bojar
6 lat temu

Bardzo polecam tą firmę zostałem bardzo miło i szybko załatwiony .Szybka wypłata i bardzo dobre pieniążki na kącie .Polecam

Wodzu
6 lat temu

Nie polecam tej firmy, bo ludzie, którzy w niej pracują nie nadają się do podstawowej obsługi Klienta. W przypadku rozliczenia odszkodowań to również oszuści, nie chciałabym używać brzydkich słów, aby ocenić tą firmę, bo szkoda czasu na nich.

Choinka55
6 lat temu

W mojej opinii Warta należy do najgorszych agencji ubezpieczeniowych, gdyż w najmniejszym stopniu nie dba o interes klienta. Chodzi jej głównie o generowanie jak najwyższych zysków, natomiast dobro klienta jest dla nich bez znaczenia. Warta nic nie warta. Tyle. !

Kuta
3 lat temu

Nie polecam kompletnie. Miałem przygodę z motorem. Skręcając na parking przy ulicy kierowca motocykla próbował mnie wyprzedzić. Był w martwej strefie nie widziałem go w lusterkach. Podczas manewru skręcania przeze mnie, motor „przykleił” się do moich drzwi i powstało pewne wgniecenia na tychże drzwiach. Jemu jedynie pękły szkiełka w zegarach jak sam to oświadczył. Przyjechała policja, dostałem mandat 200 zł i 6 punktów karnych. Faktycznie była to moja wina w świetle prawa, ale nie widziałem go w lusterkach (tego nie udowodnisz). Konkluzja tego jest taka, że posiadałem dodatkową opcję ochrony zniżek do 5000 zł. Okazało się, że ten Pan motocyklista za pęknięte szkiełka na zegarach dostał łącznie około 5200zł za uszkodzenia motocykla plus, UWAGA za zniszczony kombinezon i kask na motocykl. Po prostu jest to śmiechu warte. Jakbym wam pokazał uszkodzenia mojego auta po tym zdarzeniu to nie uwierzylibyście, że ten motocykl mógł ponieść poważne szkody Nawet lakieru nie zarysował, tylko jest kilka wgnieceń na drzwiach, Pisałem odwołania, ale jak krew w piach. Najgorzej nie mogę sobie wydarować tego rzekomo zniszczonego kombinezonu. Przez te kilka złotych straciłem zniżki i pozostał mi niesmak po zachowaniu tej firmy, którą jest WARTA. Wydali za dużo pieniędzy na odszkodowanie, stracili już nie jednego klienta, bo każdemu odradzam jak mogę i takie z nich wielkie cwaniaki, WARTA TO NAJGORSZA FIRMA W MOIM MNIEMANIU.

Patryk
2 lat temu

Przez całe życie miałem styczność z kilkoma ubezpieczycielami i wszystkie zdarzenia wspominam bezproblemowo, oprócz jednego – tego związanego z Wartą. Zgłosiłem zalanie mieszkania z winy Podwykonawcy (mieszkanie z rynku pierwotnego, gwarancja). Wysłałem wszystkie potrzebne dokumenty ze swojej strony, następnie przyjechał rzeczoznawca z Warty – wykonał zdjęcia, pomierzył zalanie, spisał protokół. Później, po dwóch tygodniach od oględzin, otrzymałem pismo od Warty. Poinformowali mnie, że nie mogą wypłacić odszkodowania, bo brakuje im oświadczenia sprawcy (ubezpieczonego) i że to ja mam zadbać o to, żeby sprawca je złożył (mimo że wysłali osobne pismo do sprawcy i żądali w nim takiego oświadczenia!). Mimo absurdu sytuacji, załatwiłem oświadczenie od sprawcy we wszelkich możliwych formach. Wszystko po to, żeby po otrzymaniu oświadczenia stwierdzili, że szkodę wyceniono na 740 zł, a wartość regresu o który pomniejszają kwotę odszkodowania to 1000 zł, w związku z tym odmawiają wypłaty odszkodowania. ODRADZAM KORZYSTANIE Z JAKICHKOLWIEK USŁUG TEJ FIRMY! TO KARMIENIE NIEKOMPETENTNYCH LUDZI I PO TRZYKROĆ STRATA CZASU! Z takim absurdem nie spotkałem się, jak żyję.

klientka
2 lat temu

nie polecam warty. gdy mialam szkode z ac, po otrzymaniu kosztorysu od warsztatu podali ze wartosc auta jest tak niska ze jest szkoda calkowita i 1500 zl mniej wyplacili niz w kosztorysie

Łukasz
2 lat temu

Uwaga na oszustów i krętaczy w firmie Warta.
Miałem pecha się u nich ubezpieczyć. 3 tys zl za rok AC oczywiście.
Auto zostało uszkodzone z winy sprawcy. Caly bok i prawy przód. Policja była na miejscu, sprawca podpisał oświadczenie i co?
Rzeczoznawca nie przyjechał nie chcialo mu się ok poprosił o zdjęcia dostał i mojego auta i sprawcy.
Po miesiącu mówią że nie chcą uznać boku bo pewnie już był zarysowany…
Mówią że przyjedzie rzeczoznawca zbadać sprawę po miesiącu. Kontakt z nimi to dramat nie chcą podać nr tel do opiekuna sprawy. Rizmowy jak z kretynami. Duży plus dla pracownika Opel Żoliborz bo nas powiadomił że auto już by zaczeli robić ale nie maja potwierdzenia od debili z Warty.
Po wielu nerwach i awanturach uznali szkode.
Nawet łatwo poszło bo nie trzeba było się z nimi sądzić co jest bardzo powszechne.
Nikt mi nie robi łaski bo za to place a nawet płaci firma ubezpieczeniową sprawcy.
Polecam zapłacić kare i zmienić ubezpieczyciela na innego niż Warta.

Pozdrawiam

m1si0
1 rok temu

Ubezpieczenie mieszkania. Burza i spalony serwer (NAS) – pieniądze w 3dni po przesłaniu dokumentów z serwisu na koncie! Wszystko załatwione przez apk’e + jak dobrze pamiętam jeden telefon z informacją, że przelew będzie wtedy i wtedy. Wartę polecam jako ubezpieczyciela do mieszkań 🙂

Ania
4 miesięcy temu

Najgorsza firma ubezpieczeniowa to Warta a HDi to ich grupa
Widzę, że nawet na Google opinie są usunięte. Na FB jak napiszesz opinie negatywna odrazu Cie zablokują.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.