benefia-logo
[Głosów:21    Średnia:3.7/5]

Towarzystwo Benefia jest częścią Vienna Insurance Group, która to jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to koncern o dużej tradycji, działający obecnie w 25 krajach i zatrudniający około 23 tys. pracowników. Na polskim rynku istnieje od 15 lat i nieustannie rozwija swoją ofertę, aby jak najlepiej dostosować ją do oczekiwań kierowców.

OC w Benefii

Ubezpieczenie obowiązkowe OC oferowane w towarzystwie Benefia to standardowa polisa, która jest zgodna z wytycznymi zawartymi w ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Benefia stara się jednak zawsze jak najlepiej dopasować cenę ubezpieczenia, aby była ona możliwie jak najkorzystniejsza dla właściciela samochodu.

Dobrze o tej polisie pamiętać, ponieważ jej brak pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe. Szczegóły można sprawdzić na stronie https://najtaniejuagenta.pl/kara-za-brak-oc/.

AC Benefia

Autocasco to polisa nieobowiązkowa chroniąca pojazd, którego wiek nie przekracza 15 lat. Ubezpieczony jest nie tylko sam samochód, ale także jego wyposażenie fabryczne oraz dodatkowe. Polisa obejmuje zdarzenia takie jak:

 • zderzenia z innymi pojazdami, przedmiotami, osobami i zwierzętami, znajdującymi się na zewnątrz pojazdu,
 • zniszczeniami będącymi efektem działania osób trzecich oraz aktów wandalizmu
 • powódź, zatopienie, gradobicie, uderzenie pioruna, działania sił przyrody,
 • pożaru lub wybuchu,
 • utrata pojazdu, wyposażenia lub jego części wskutek kradzieży z włamaniem, rozboju, czy też wymuszenia rozbójniczego.

Uszkodzony pojazd można naprawić w jednym z trzech wariantów: kosztorysowym (rozliczenie w oparciu o kalkulację kosztów), na częściach alternatywnych (naprawa w warsztacie na częściach zastępczych) lub też na częściach oryginalnych (naprawa w warsztacie na częściach sygnowanych logo producenta). Warto pamiętać o fakcie, że polisa w wariancie kosztorysowym może być zawarta wyłącznie wtedy, gdy wiek auta przekracza 3 lata.

Wybór pełnego pakietu OC+AC może zapewnić dodatkowe ulgi zarówno na polisie autocasco, jak i odpowiedzialności cywilnej.

ASS w towarzystwie Benefia

Ubezpieczenie samochodu assistance obejmuje organizację pomocy oraz pokrycie jej kosztów, kiedy chroniony pojazd został unieruchomiony na drodze z różnych powodów opisanych w OWU. W zależności od wybranego pakietu kierowca będzie mógł liczyć na:

 • próbę naprawy pojazdy na miejscu zdarzenia,
 • holowanie do najbliższego warsztatu lub miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego,
 • pokrycie kosztów wynajmu samochodu zastępczego lub noclegu w hotelu (na czas naprawy),
 • opłacenie kosztów kontynuacji podróży.

Assistance w towarzystwie Benefia skierowane jest do właścicieli pojazdów, których wiek nie przekracza 10 lat.

NNW Benefia

Polisa NNW zapewnia wszystkim podróżującym danym pojazdem dodatkowe wsparcie finansowe na wypadek doznania przez nich uszczerbku na zdrowiu w wyniku:

 • wypadku auta,
 • wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
 • załadunku lub rozładunku samochodu,
 • postoju lub dokonania koniecznej naprawy na trasie podróży
 • pożaru lub wybuchu pojazdu.

Ubezpieczenie zawierane jest na okres 12 miesięcy, a maksymalna suma ubezpieczenia wynieść może 20 tys. zł.

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!

Wypowiedzenie umowy

Aby wypowiedzieć umowę OC w towarzystwie Benefia należy w pierwszej kolejności pobrać ze strony http://www.benefia.pl/repository/media_cnt/Benefia/31.10~20wypowiedzenie~20OC_hcm0011321.pdf odpowiedni formularz, następnie go wydrukować wypełnić oraz podpisać. Kolejnym krokiem będzie przesłanie go do ubezpieczyciela:

 • na adres korespondencyjny, za pośrednictwem tradycyjnej poczty

lub

 • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy wypowiedzenia@benefia.pl

Dane kontaktowe

Adres:

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 162

02-342 Warszawa

Adres e-mail: bok@benefia.pl

Telefon: (22) 544 14 70-71

Fax: (22) 544 14 38

Stefania Stuglik

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
faresBeciaMirotransTedeAlice Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aldona
Gość
Aldona

Jestem bardzo zadowolona z likwidacji szkody nieszczęśliwego wypadku. Szkoda została naprawiona przez ubezpieczyciela. Jestem bardzo wdzięczna. pozdrawiam.

Miłosz
Gość
Miłosz

Polecam obsługę w Benefii. Na pewno wrócę do nich po kolejne ubezpieczenia dla całej mojej rodziny. Od dwóch lat kupuję ubezpieczenie samochodu i w mojej opinii to dobry wybór. polecam

Jarek
Gość
Jarek

Podzielę się również swoją opinią o ubezpieczycielu. Niedawno miałem szkodę z tytułu AC. Wezwana laweta przyjechała bardzo szybko. Oględziny odbyły się na miejscu szybko i sprawnie. Dostałem również samochód zastępczy z polisy asistance. Za każdym razem jak dzwoniłem do likwidatora to rozmowa była miła i konkretna. Żadnych zastrzeżeń. Nie mam podstaw żeby narzekać na ubezpieczyciela.

Wojciech
Gość
Wojciech

Bardzo dobra obsługa, jasne warunki umowy i bardzo miła obsługa. pozdrawiam

Ewaa
Gość
Ewaa

Bardzo profesjonalna obsługa, polisy w super cenie, po zgłoszeniu szkody likwidator pojawił się bardzo szybko, szybka wypłata odszkodowania i pomoc agenta. polecam

Alice
Gość
Alice

nie ubezpieczajcie się w tej firmie. Straciłam pieniądze i nerwy.

brew22
Gość
brew22

Jednym słowem żenada. Opłacałam wszystkie składki na około 250 zł miesięcznie i po operacji nie dostałam nic! Czas iść do konkurencji

Tede
Gość
Tede

Moja córka choruje na raka, obecnie już z przerzutami, a ci oszuści nawet za szpital nie chcą zapłacić. To na co jest to ubezpieczenie?! Zamknąć tych, którzy obiecują gruszki na wierzbie!!! Jeśli handlowiec ma płacone od sprzedanej polisy to pewne jest że będzie kłamał byle sprzedać i zarobić, a udowodnić przed sądem jego słowa to jakiś cud… Nie dajcie się w to wciągnąć !!!

Mirotrans
Gość
Mirotrans

Dziś dostałem wycenę samochodu za 40 tys zniszczony cały bok samochodu. Wycena została określona na 3500 zł wiec idę da sądu od razu. Nie będą mnie oszukiwać !!!

Becia
Gość
Becia

Wszystkie formalności związane z Ubezpieczeniem na Życie w AVIVIE poszły bez problemu. Wszystko zostało wytłumaczone dobrze przez agenta z Krakowa. Polecam tą firmę w 100%.

fares
Gość
fares

Niekompetentni pracownicy na infolinii . Nie polecam !!!!!!

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00