biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.

[Głosów: 28 Średnia: 3.7]

Przynależność do austriackiego giganta Vienna Insurance Group sprawia, że Benefia ma silną pozycję na polskim rynku ubezpieczeniowym. Działa na nim nieprzerwanie od 15 lat, zapewniając Polakom wsparcie w różnych aspektach życia. Oferta Benefii obejmuje szereg ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych oraz podróżnych z elastycznymi warunkami.

Wyróżnikiem Benefii jest sprzedaż produktów ubezpieczeniowych w miejscach, które nie są zasadniczo kojarzone z ich dystrybucją, m.in. w w warsztatach samochodowych, na Stacjach Kontroli Pojazdów oraz w oddziałach Banków Spółdzielczych.

Jak wypowiedzieć OC w Benefii?

Umowę OC możesz wypowiedzieć w kilku sytuacjach, m.in. gdy kończy się okres jej obowiązywania i chcesz zmienić ubezpieczyciela, w przypadku podwójnego ubezpieczenia lub gdy nie chcesz korzystać z polisy poprzedniego właściciela auta. Jak to zrobić, jeśli ubezpieczenie jest wykupione w Benefii? Zacznij od pobrania wzoru wypowiedzenia OC ze strony https://wypowiadamoc.pl/generator-wypowiedzenia Uzupełnij wszystkie wymagane dane, wydrukuj dokument i podpisz ręcznie. Teraz możesz dostarczyć go do towarzystwa na 3 sposoby:

 • pocztą, wysyłając list na adres:

Benefia Ubezpieczenia sp. z o.o. Vienna Insurance Group

Aleje Jerozolimskie 162A,

02-342 Warszawa

Jak działa kalkulator OC i AC Najtaniej u Agenta?

Wykupienie polisy OC i AC w kalkulatorze Najtaniej u Agenta nie przysporzy Ci trudności. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku – oto nasz miniprzewodnik po narzędziu.

 1. Otwórz kalkulator OC AC Najtaniej u Agenta.
 2. Podaj szczegółowe informacje o pojeździe. Należą do nich m.in. marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa, liczba drzwi, pojemność silnika.
 3. Wybierz rodzaj polisy, jaką chcesz kupić (OC, AC, NNW, ASS), i określ datę rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej.
 4. Doprecyzuj, w jaki sposób będziesz używać samochodu – tylko prywatnie, czy też jako firma lub do przewozu osób i rzeczy. W tej sekcji uzupełnij także dane o przebiegu (obecnym i szacowanym na najbliższy rok), liczbie wcześniejszych właścicieli, kraju i dacie pierwszej rejestracji. Możesz też opcjonalnie podać numer rejestracyjny auta, żeby zyskać dostęp do większej liczby ofert.
 5. Określ, w jakie zabezpieczenia  antykradzieżowe jest wyposażony pojazd, jakie ma obecnie uszkodzenia, jak długo zamierzasz użytkować go za granicą oraz gdzie będzie parkowany na noc. Jeśli chcesz, żeby skontaktował się z Tobą nasz agent, wpisz również swój numer telefonu.
 6. Uzupełnij swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia, rok uzyskania uprawnień do kierowania, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, liczba dzieci poniżej 26. roku życia). Podanie imienia, nazwiska i PESEL-u jest opcjonalne, ale zapewnia dostęp do większej liczby ofert.
 7. Streść swoją dotychczasową historię ubezpieczeniową, udzielając informacji m.in. o liczbie lat kupowania polis komunikacyjnych, wypłatach odszkodowania czy przerwach w ubezpieczeniu.
 8. Potwierdź wszystkie wprowadzone dane, klikając „Pokaż oferty”.
 9. Przejrzyj zaproponowane opcje i wybierz najkorzystniejszą.
 10. Kliknij w przycisk „Kup online” znajdujący się obok jej nazwy.
 11. Uzupełnij formularz danymi i kliknij w przycisk „Dalej”.
 12. Określ formę płatności i potwierdź zakup.

Zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC w Benefii jest dokładnie taki sam, jak w przypadku tego produktu oferowanego przez inne towarzystwa ubezpieczeniowe. Kwestię tę reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

W ofercie Benefii znajdziesz zarówno ubezpieczenie standardowe, które obowiązuje przez 12 miesięcy, jak i polisy krótkoterminowe na 30 dni. Z ochrony ubezpieczeniowej możesz korzystać na terenie Polski oraz innych państw należących do Unii Europejskiej i EFTA. W niektórych państwach wymagane będzie dodatkowo posiadanie Zielonej Karty, którą w Benefii otrzymasz za darmo. Do tych państw należą:  Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Czarnogóra, Iran, Izrael, Maroko, Mołdawia, Macedonia Północna, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina.

Miej na uwadze to, że brak OC może skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://najtaniejuagenta.pl/kara-za-brak-oc/.

Autocasco może pokryć szkody, gdy dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu z powodu wypadku, kradzieży, pożaru lub zdarzenia spowodowanego przez czynniki losowe. W odróżnieniu od OC, w tym przypadku odszkodowanie jest wypłacane właścicielowi polisy, a nie osobom poszkodowanym w wyniku jego działania. Benefia umożliwia zakup AC właścicielom aut mających nie mniej niż 15 lat, którzy zamierzają poruszać się nim po terenie Polski, Unii Europejskiej, a także Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu.

Maksymalna suma ubezpieczenia AC w Benefii wynosi 10 000 zł. Jest wyliczana w oparciu o wartość pojazdu w dniu podpisania umowy. Benefia stosuje system redukcyjny, czyli pomniejszanie tej kwoty po każdej wypłacie odszkodowania. Możesz jednak doubezpieczyć się w dowolnym momencie, a tym samym uzupełnić sumę ubezpieczenia zanim ulegnie wyczerpaniu. Opcja ta nie wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty.

Szkoda z AC może zostać zlikwidowana zgodnie z wybranym wariantem: kosztorysowym lub warsztatowym. W tym drugim przypadku naprawa zostanie wykonana przy użyciu oryginalnych części. W wariancie kosztorysowym osoba ubezpieczona ma prawo wybrać, czy do naprawy zostaną wykorzystane oryginalne elementy czy też zamienniki. Klient może też skorzystać z naprawy w ASO.

W Benefii obowiązuje franszyza minimalna na poziomie 500 zł. Co istotne, umowa może zostać zawarta z zerowym udziałem własnym w kradzieży, wypadku i szkodzie całkowitej. Można go również ustalić na poziomie 10%, aby obniżyć wysokość składki. W zredukowaniu wysokości ceny polisy może także pomóc ustalenie amortyzacji części na poziomie do 50% lub zakup pakietu OC+AC.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to dobrowolna polisa zawierana na 12 miesięcy, która stanowi ochronę kierowcy i pasażerów przed roszczeniami dotyczącymi zdarzeń powstałych na skutek:

 • wsiadania do samochodu lub wysiadania z niego,
 • wypadku przy załadunku lub rozładunku pojazdu,
 • wypadku podczas postoju lub naprawy pojazdu,
 • pożaru lub wybuchu auta.

Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje na terenie Polski i Unii Europejskiej, jak również w Maroku, Tunezji, Izraelu i Iranie. Maksymalna wysokość sumy ubezpieczenia NNW wynosi 20 000 zł, jednak możesz ją również zmniejszyć w zależności od potrzeb i możliwości finansowych. Nie ulega ona zmniejszeniu po wypłacie odszkodowania. Wysokość wypłaconego świadczenia zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu, a zasady tego procesu precyzuje OWU. Z ubezpieczenia NNW możesz m.in. opłacić koszty leczenia i rehabilitacji lub pokryć zarobki stracone na skutek niezdolności do pracy po zdarzeniu. Odszkodowanie zostanie też wypłacone, jeśli w jego wyniku dojdzie do śmierci osoby ubezpieczonej.

Opcjonalne ubezpieczenie assistance zapewni Ci wsparcie na wypadek nieprzewidzianych sytuacji związanych z samochodem, i to nie tylko podczas poruszania się nim po drodze. Przydaje się m.in. wtedy, gdy dojdzie do awarii pojazdu, jego kradzieży lub wypadku lub kolizji drogowej z jego udziałem

Ubezpieczenie assistance w Benefii jest realizowane przy pomocy 3 produktów.

 • Assistance SOS – standardowa polisa assistance, która gwarantuje szeroki zakres wsparcia w codziennych sytuacjach. Mogą nią zostać objęte pojazdy nie starsze niż 10-letnie.
 • Medical Assistance – zapewnia możliwość skorzystania z pomocy medycznej, takiej jak wizyta lekarska, dostarczenie leków, czy nawet transport medyczny. Polisą są objęci zarówno kierowca, jak i pasażerowie.
 • Assistance Prawny – dotyczy pomocy prawnej i służy znalezieniu rozwiązania określonego problemu prawnego, i to nie tylko w odniesieniu do prawa związanego z użytkowaniem samochodu. W grę wchodzą również prawo mieszkaniowe, ubezpieczeniowe (ogólnie), pracy, konsumenckie oraz podatkowe.

W ramach pakietu Assistance SOS masz do dyspozycji bardzo wiele usług, z których możesz korzystać w zakresie ustalonym w umowie. Poniżej prezentujemy listę wszystkich świadczeń assistance realizowanych przez Benefię.

Świadczenie assistance Wariant mini Wariant podstawowy Wariant pełny
Naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia
Holowanie pojazdu
Holowanie przyczepy X
Transport osób ubezpieczonych do miejsca, gdzie znajduje się warsztat
Parking
Dostarczenie paliwa X X
Holowanie pojazdu z rozładowanym napędem elektrycznym X
Specjalistyczna pomoc na autostradzie X
Odbiór pojazdu po naprawie X X
Dostawa części zamiennych X X
Pojazd zastępczy X X
Kontynuacja podróży albo powrót do miejsca zamieszkania X X
Zakwaterowanie osób ubezpieczonych X X
Informacja o warsztatach oraz o pomocy

 

W przypadku Benefii polisa obowiązuje na terenie Polski przez 12 miesięcy, a suma ubezpieczenia i limity dla poszczególnych świadczeń assistance zależą od wybranej opcji.

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aldona
7 lat temu

Jestem bardzo zadowolona z likwidacji szkody nieszczęśliwego wypadku. Szkoda została naprawiona przez ubezpieczyciela. Jestem bardzo wdzięczna. pozdrawiam.

Miłosz
7 lat temu

Polecam obsługę w Benefii. Na pewno wrócę do nich po kolejne ubezpieczenia dla całej mojej rodziny. Od dwóch lat kupuję ubezpieczenie samochodu i w mojej opinii to dobry wybór. polecam

Jarek
7 lat temu

Podzielę się również swoją opinią o ubezpieczycielu. Niedawno miałem szkodę z tytułu AC. Wezwana laweta przyjechała bardzo szybko. Oględziny odbyły się na miejscu szybko i sprawnie. Dostałem również samochód zastępczy z polisy asistance. Za każdym razem jak dzwoniłem do likwidatora to rozmowa była miła i konkretna. Żadnych zastrzeżeń. Nie mam podstaw żeby narzekać na ubezpieczyciela.

Wojciech
7 lat temu

Bardzo dobra obsługa, jasne warunki umowy i bardzo miła obsługa. pozdrawiam

Ewaa
7 lat temu

Bardzo profesjonalna obsługa, polisy w super cenie, po zgłoszeniu szkody likwidator pojawił się bardzo szybko, szybka wypłata odszkodowania i pomoc agenta. polecam

brew22
6 lat temu

Jednym słowem żenada. Opłacałam wszystkie składki na około 250 zł miesięcznie i po operacji nie dostałam nic! Czas iść do konkurencji

Alice
6 lat temu

nie ubezpieczajcie się w tej firmie. Straciłam pieniądze i nerwy.

Tede
6 lat temu

Moja córka choruje na raka, obecnie już z przerzutami, a ci oszuści nawet za szpital nie chcą zapłacić. To na co jest to ubezpieczenie?! Zamknąć tych, którzy obiecują gruszki na wierzbie!!! Jeśli handlowiec ma płacone od sprzedanej polisy to pewne jest że będzie kłamał byle sprzedać i zarobić, a udowodnić przed sądem jego słowa to jakiś cud… Nie dajcie się w to wciągnąć !!!

Mirotrans
6 lat temu

Dziś dostałem wycenę samochodu za 40 tys zniszczony cały bok samochodu. Wycena została określona na 3500 zł wiec idę da sądu od razu. Nie będą mnie oszukiwać !!!

Becia
6 lat temu

Wszystkie formalności związane z Ubezpieczeniem na Życie w AVIVIE poszły bez problemu. Wszystko zostało wytłumaczone dobrze przez agenta z Krakowa. Polecam tą firmę w 100%.

fares
6 lat temu

Niekompetentni pracownicy na infolinii . Nie polecam !!!!!!

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.