biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

BENEFIA Ubezpieczenia Sp. z o.o.

[Głosów: 24 Średnia: 3.8]

Benefia Ubezpieczenia to spółka dedykowana do sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. Benefia zajmuje się m.in. sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjnych (polis OC, AC, Assistance, NNW) w kanale direct (przez internet i telefon), w sieciach dealerów samochodowych oraz w nietypowych miejscach, takich jak warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne, kioski itd. Spółka posiada unikalny system mobilny Benefia Tu i Teraz, który pozwala przedstawić ofertę ubezpieczenia za pomocą technologii skanowania kodów AZTEC umieszczonych w każdym dowodzie rejestracyjnym. Benefia Ubezpieczenia czerpie z tradycji BENEFII Towarzystwa Ubezpieczeniowego S.A. Vienna Insurance Group, które działało w Polsce od ponad 15 lat.

Wypowiedzenie OC w Benefii

Wypowiedzenie OC w Benefii może mieć miejsce w ściśle określonych przypadkach. Najczęściej spotykaną sytuacją jest taka, kiedy kierowca kupuje samochód, który poprzedni właściciel ubezpieczył w Benefii. W takim przypadku nowy właściciel pojazdu może wypowiedzieć polisę OC Benefii w każdej chwili. W sytuacji, kiedy to właściciel sam podpisał umowę na rok o OC, może ją wypowiedzieć najpóźniej 1 dzień przed końcem obowiązywania, w przeciwnym razie polisa OC przedłuży się automatycznie. Wzór wypowiedzenia OC można pobrać ze strony internetowej Benefia Ubezpieczenia. Wniosek trzeba wypełnić, odręcznie podpisać i wysłać pocztą albo (w formie zdjęcia lub skanu) na adres e-mail.

Kalkulator OC w Benefii

Żeby skorzystać z kalkulatora OC w Benefii należy przygotować prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

W kalkulatorze trzeba będzie podać dane pojazdu (marka, model, nr rejestracyjny, data pierwszej rejestracji) i właściciela (dane osobowe, nr PESEL). Na stronie Benefii przeczytamy, że wypełnienie formularza zajmie mniej niż 2 minuty, a kalkulacja składki OC wyświetli się po kilkunastu sekundach.

Benefia oferuje tylko jedną, standardową opcję polisy OC. Tego typu ubezpieczenie zabezpiecza zarówno interesy poszkodowanego, jak i sprawcy wypadku. Z polisy wypłacane są pieniądze na leczenie i rehabilitację poszkodowanego, naprawę auta. Polisa rekompensuje też inne straty, np. za zniszczone ogrodzenie, w które wjechał kierowca itd. Bez ważnego ubezpieczenia OC za to wszystko musiałaby zapłacić z własnej kieszeni sprawca wypadku. Polisa OC jest obowiązkowa, za jej brak grożą poważne kary finansowe. Więcej można przeczytać na stronie https://najtaniejuagenta.pl/kara-za-brak-oc/. Do ubezpieczenia OC w Benefii można za dopłatą dobrać inne polisy: Autocasco, NNW, Assistance.

Opcje AC Pakiet Serwis i Pakiet Dealerski dostępne są dla pojazdów eksploatowanych do 15 lat. Z Pakietu Perfect mogą skorzystać kierowcy, których samochód jest młodszy niż 12 lat. Autocasco  jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem, które chroni przed szkodami wynikającymi z:

 • wypadków lub kolizji,
 • szkód parkingowych,
 • wandalizmu,
 • zderzenia się ze zwierzętami lub dużymi przedmiotami,
 • kradzieży,
 • zagubienia kluczyków.

Żeby dokładnie zapoznać się z warunkami polisy AC, koniecznie trzeba przeczytać OWU, gdyż tam znajdują się informacje o wyłączeniach z poszczególnych ryzyk. Decydując się na zakup Autocasco w Benefii, warto wziąć pod uwagę kupno go wraz z polisą OC, ponieważ wybór pełnego pakietu OC+AC będzie korzystniejszy.

Warto dodać, że pasażerowie nie są wskazywani z imienia i nazwiska – polisa chroni wszystkie osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu w ubezpieczonym samochodzie. Benefia z ubezpieczenia NNW pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji, płaci za czas pobytu w szpitalu a w przypadku śmierci – wypłaca 100% polisy uposażonym. Ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków zaistniałych na terytorium całej Europy, a także Maroka, Tunezji, Izraela i Iranu. Benefia proponuje dwa rodzaje polisy NNW: standardową i Pakiet Perfect. Umowy dla obu rodzajów ubezpieczeń podpisywane są na 12 miesięcy.

Ubezpieczenie samochodu assistance w Benefii zawiera:

 • naprawę na miejscu zdarzenia,
 • holowanie pojazdu,
 • dostawę części zamiennych,
 • zakwaterowanie w hotelu (do 3 dni),
 • samochód zastępczy.
 • przewiezienie kierowcy i pasażerów we wskazane miejsce (do 1 000 km).

Zakres polisy Assistance SOS obejmuje całą Polskę i większość krajów europejskich, a umowa podpisywania jest na 1 rok. Kierowcy mogą do każdego ubezpieczenia komunikacyjnego w Benefii dokupić też Assistance Medical, które zawiera wizyty lekarza i pielęgniarki, dostarczenie lekarstw, rehabilitację, opiekę nad dziećmi i zwierzętami na czas niedyspozycji ubezpieczonego.

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aldona
5 lat temu

Jestem bardzo zadowolona z likwidacji szkody nieszczęśliwego wypadku. Szkoda została naprawiona przez ubezpieczyciela. Jestem bardzo wdzięczna. pozdrawiam.

Miłosz
5 lat temu

Polecam obsługę w Benefii. Na pewno wrócę do nich po kolejne ubezpieczenia dla całej mojej rodziny. Od dwóch lat kupuję ubezpieczenie samochodu i w mojej opinii to dobry wybór. polecam

Jarek
5 lat temu

Podzielę się również swoją opinią o ubezpieczycielu. Niedawno miałem szkodę z tytułu AC. Wezwana laweta przyjechała bardzo szybko. Oględziny odbyły się na miejscu szybko i sprawnie. Dostałem również samochód zastępczy z polisy asistance. Za każdym razem jak dzwoniłem do likwidatora to rozmowa była miła i konkretna. Żadnych zastrzeżeń. Nie mam podstaw żeby narzekać na ubezpieczyciela.

Wojciech
5 lat temu

Bardzo dobra obsługa, jasne warunki umowy i bardzo miła obsługa. pozdrawiam

Ewaa
5 lat temu

Bardzo profesjonalna obsługa, polisy w super cenie, po zgłoszeniu szkody likwidator pojawił się bardzo szybko, szybka wypłata odszkodowania i pomoc agenta. polecam

brew22
5 lat temu

Jednym słowem żenada. Opłacałam wszystkie składki na około 250 zł miesięcznie i po operacji nie dostałam nic! Czas iść do konkurencji

Alice
5 lat temu

nie ubezpieczajcie się w tej firmie. Straciłam pieniądze i nerwy.

Tede
5 lat temu

Moja córka choruje na raka, obecnie już z przerzutami, a ci oszuści nawet za szpital nie chcą zapłacić. To na co jest to ubezpieczenie?! Zamknąć tych, którzy obiecują gruszki na wierzbie!!! Jeśli handlowiec ma płacone od sprzedanej polisy to pewne jest że będzie kłamał byle sprzedać i zarobić, a udowodnić przed sądem jego słowa to jakiś cud… Nie dajcie się w to wciągnąć !!!

Mirotrans
5 lat temu

Dziś dostałem wycenę samochodu za 40 tys zniszczony cały bok samochodu. Wycena została określona na 3500 zł wiec idę da sądu od razu. Nie będą mnie oszukiwać !!!

Becia
5 lat temu

Wszystkie formalności związane z Ubezpieczeniem na Życie w AVIVIE poszły bez problemu. Wszystko zostało wytłumaczone dobrze przez agenta z Krakowa. Polecam tą firmę w 100%.

fares
5 lat temu

Niekompetentni pracownicy na infolinii . Nie polecam !!!!!!

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.