biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

TUZ Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych

[Głosów: 69 Średnia: 3.8]

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ istnieje od 2003 r. Firma oferuje bogate pakiety ubezpieczeń, zarówno dla osób prywatnych, przedsiębiorców prowadzących niewielkie działalności, jak i dużych firm. W portfolio produktów znajdują się m.in. polisy komunikacyjne (OC, Autocasco, Assistance, NNW) i mieszkaniowe. 2019 był najlepszym rokiem w historii marki TUZ. Potwierdza to między innymi nagroda „Instytucja finansowa przyjazna mediacji” przyznana TUZ-owi przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz wyniki finansowe.

Wypowiedzenie OC w TUZ TUW

Ubezpieczenie OC można wypowiedzieć jedynie w kilku ściśle określonych sytuacjach. Klienci, którzy zawarli umowę roczną, nie mogą jej wcześniej rozwiązać, ale składając wypowiedzenie polisy OC  na 1 dzień przed końcem umowy, mają gwarancję, że OC nie wznowi się automatycznie. Posiadacze polisy automatycznie przedłużonej oraz ubezpieczenia OC zbywcy, wypowiedzenie mogą złożyć w każdej chwili. Jeżeli któryś z przypadków dotyczy Ciebie i chcesz rozwiązać umowę, wypełnij wniosek i wyślij na adres siedziby TUZ TUW albo e-mailem. W piśmie zawrzyj podstawowe dane swoje, pojazdu i nr polisy OC. Nie zapomnij, że pismo z wypowiedzeniem musi byś odręcznie podpisane.

Kalkulator OC w TUZ TUW

TUZ TUW nie ma na stronie internetowej kalkulatora online do wyliczania składek na OC i AC.

Nawet za Zieloną Kartę, która w wielu towarzystwach jest w cenie polisy, w TUZ TUW trzeba dopłacić. Ubezpieczenie OC w TUW TUZ spełnia warunki przewidziane przepisami, tj. obejmuje odpowiedzialność cywilną kierowcy, który kierując ubezpieczonym pojazdem wyrządził szkodę osobom trzecim. Umowa o ubezpieczenie OC podpisywana jest na 12 miesięcy. Do polisy można dobrać za dopłatą inne ubezpieczenia komunikacyjne: autocasco, NNW, assistance, ubezpieczenie szyb. TUZ TUW oferuje także polisy OC krótkoterminowe (na okres minimum 30 dni).

 • zderzeń z innymi samochodami (kraksy, wypadki),
 • działań osób trzecich, których nie da się zidentyfikować (szkody wyrządzone na parkingu, przez wandali itp.),
 • działania sił natury,
 • kradzieży.

Polisę OC można rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu, ochronę zniżki i gwarancję sumy ubezpieczenia. Minicasco jest tańsze, ale chroni w ograniczonym zakresie. Właściciel pojazdu ma do wyboru jeden spośród trzech zakresów ochrony:

 • kradzież,
 • żywioły,
 • kradzież i żywioły.

Za dopłatą Minicasco można poszerzyć o usługę pomocy w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie. Umowa o Minicasco standardowo podpisywana jest na rok, a o Autocasco – na rok lub krócej.

 • doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • poniosą śmierć.

Minimalna suma ubezpieczenia na osobę wynosi 10 000 zł, zaś maksymalna 100 000 zł. TUZ TUW nie ponosi odpowiedzialności za wypadki, podczas których poszkodowany był pod wpływem alkoholu. W wyłączeniach odpowiedzialności znajdują się też choroby zawodowe i wszelkie choroby lub stany chorobowe, które występują nagle, w tym zawał serca i udar mózgu. Umowa o ubezpieczenie NNW w TUZ TUW podpisywana jest na rok.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ oferuje 4 warianty pomocy drogowej assistance. Są to warianty:

 • Podstawowy (holowanie do 50 km w Polsce),
 • Standard (holowanie do 100 km w Polsce i Europie),
 • Comfort (holowanie do 600 km w Polsce i do 500 km w Europie),
 • VIP (holowanie bez limitu Polsce i do 1 200 km w Europie).

W wariancie Podstawowym kierowca może liczyć na naprawę na miejscu, tylko jeśli uległ wypadkowi. W pozostałych opcjach, naprawa jest możliwa także z powodu awarii i innych przyczyn unieruchomienia samochodu. W opcji Podstawowej i Standard można ubezpieczyć pojazdy do 15 lat, a dwóch droższych wariantach – młodsze niż 10 lat.

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marduk
7 lat temu

Miałem ubezpieczenie NNW w Tuw Tuz. Kilka miesięcy temu przydarzył mi się poważny uraz łokcia,to nie miałem problemu z uzyskaniem odszkodowania ani z jego odpowiednią kwotą. Współpracowało się dobrze, więc śmiało mogę polecić.

Kubuś013
7 lat temu

bardzo miła obsługa, likwidacja szkód na bardzo wysokim poziomie, godne polecenia

Kubuś013
7 lat temu

Proces ubezpieczenia bardzo profesjonalny. Jasno zostały określone kryteria czego można się spodziewać. Doradca jasno i klarownie odpowiadał na zadane pytania. Polecam. 🙂

Jolanta_w092
7 lat temu

Posiadam u nich mieszkanie ubezpieczone, ostatnio zgłaszałem szkodę. Pieniądze wypłacili bardzo szybko, wiec byłam bardzo zadowolona. Ze swojej strony polecam

zanii_
7 lat temu

POLECAM!!! Bardzo dobra i porządna firma i obsługa. Rzeczoznawca przyjechał na drugi dzień po zawiadomieniu o szkodzie. A odszkodowanie zostało wypłacone do tygodnia czasu. Naprawdę polecam

matiikom
7 lat temu

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że polecam Towarzystwo Ubezpieczeń TUZ. Ja nie mam żadnych uwag co do wypłacania odszkodowań. Trzeci rok korzystam z ich usług i jestem zadowolony. Właśnie kończy mi się polisa i odnowię ją na kolejne trzy lata. Rozpatrzenie szkody błyskawiczne do 2 tygodni miałem pieniądze na koncie. Bardzo tanie ubezpieczenia, porównywałem z wieloma innymi towarzystwami i wyszło o niebo lepiej. Szczerze polecam.

Ruda
7 lat temu

TUW TUZ jest w bardzo tani, przynajmniej w moim wypadku tak było, ale odbija się to kosztem jakości serwisu. Dodzwonienie się do BOKu graniczy z cudem, strona internetowa też wygląda mizernie. Na szczęście można przez nią zgłosić zbycie pojazdu, ale sam formularz jest przekonywujący w swoim działaniu

kajka
7 lat temu

W OC nie ma co wybrzydzać, bo każda firma ma takie same warunki. warto więc skupić sie na cenie.

Robcio44
7 lat temu

Sprawy ciągną się długo a odszkodowania nigdy nie zobaczycie!! Ewentualnie usłyszycie propozycje przyjęcia łapówki za pozytywne rozpatrzenie sprawy. Oszuści a nie firma ubezpieczeniowa.

tom
1 rok temu
Reply to  Robcio44

Ale to chyba nie rada dal kupujących np. OC, bo co mnie obchodzi ile komuś wypłącają?

Kimi21
7 lat temu

zgłosiłem awarie pralki w ramach ubezpieczenia mieszkania już prawie miesiąc temu i do tej pory bez odzewu. Przy pierwszym telefonie zapewniano mnie ze sie tym zajmą przy drugim ze ktoś tego samego dnia do mnie w tej sprawie oddzwoni. Niestety od tej pory cisza. Nie polecam tych oszustów.

Patryk
7 lat temu

Ta firma to jeden wielki cyrk, obsługa telefoniczna praktycznie nie istnieje, jak już uda się dodzwonić , chamstwo w czystej postaci , ale jak dzwonią z ofertą to super miłe aniołki nawijając makaron na uszy i mówią wszystko co się chce usłyszeć. Kpina odradzam wszystkim tych naciągaczy

Wojciech
3 lat temu

Ja miałem oc przez rok za prawie 800zl teraz odmawiałem zaproponowali za 600zl oc z nw a inne proponują za 600 zł asistans nw oc auto casco i to opcja w europie.a zakończenie polisy zrobili telefonicznie czy to jest możliwe??

staszek
3 lat temu

uzyskać odszkodowanie od firmy to tragedia ,

Dawid
1 rok temu

Zdecydowanie odradzam, najgorsza firma ubezpieczeniowa z jaką miałem styczność a korzystałem z wielu firm .

Jan
1 rok temu

12 październik- zgłoszenie zakupu samochodu
13 październik- wiadomość o przyjęciu zgłoszenie i informacja o wysłaniu listu z rekalkulacją
18 listopad- Pierwszy list od razu z przypomnieniem o zapłacie w teorii opłaconej składki gdyż nie dostałem żadnych papierów, Kwoto do zapłaty za 7 miesięcy 3200!!!, Telefon na infolinie i pytanie gdzie pierwszy list z rekalkulacją i dlaczego wyszła taka duża kwota, państwo nie wpisali współwłasciciela samochodu pomimo że w październiku dzwoniłem na infolinie i pisałem maila zeby mieć potwierdzenie, wtedy w teorii współwłaściciel był wpisany
19 listopad- Wysłałem maila z podaniem o ponowną i zarazem pierwszą rekalulację składki
26 listopad/ dzisiaj- Czekam na list, tym razem poprosiłem o list polecony, nie wiem czy oni robią ze mnie debila, czy tam pracują debile. Chyba trzeba będzie zgłosić się do konkurencji, kwotą 3200zł którą zaproponowali za 7 miesięcy wykupię sobie polise na ponad 3 lata.
NIE POLECAM 

Jan
1 rok temu
Reply to  Jan

Cały czas czekam na jakiś list, bo podobno miałem im dopłacić 100 parę złotych za ten okres, a numer konta chcieli mi wysłać sms-em xD. No ale od tej rozmowy minął ponad miesiąc. Czyli czekam dalej.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.