biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Liberty Direct (obecnie Uniqa)

[Głosów: 15 Średnia: 4.2]

Marka Liberty pojawiła się w Polsce w 2007 r. jako Liberty Direct, które do 2014 sprzedawało ubezpieczenia komunikacyjne wyłącznie przez telefon i internet. W 2014 marka poszerzyła sieć sprzedaży o tradycyjne kanały i zmieniła nazwę na Liberty Ubezpieczenia. Liberty otrzymało wiele nagród, m.in. za kampanię „Taksówka z fotelikiem”, której celem była edukacja taksówkarzy i rodziców w kwestii bezpiecznego przewożenia dzieci. Liberty Ubezpieczenia w 2016 r. zostało przejęte przez Grupę AXA, a następnie w 2021 r. AXA w Polsce została przejęta przez Uniqa.

Wypowiedzenie OC w Liberty Ubezpieczenia

Wypowiedzenie polisy OC w Liberty musiało zostać złożone na piśmie. W piśmie trzeba było zawrzeć, m.in.: markę i model samochodu, numer rejestracyjny, numer ubezpieczenia OC i dane właściciela. Wniosek należało wysłać do siedziby Liberty Ubezpieczenia albo przekazać e-mailem. Kierowcy, którym umowa OC z Liberty przedłużyła się automatycznie albo dostali ją wraz z zakupionym samochodem mogli wypowiedzieć OC w każdej chwili bez żadnych konsekwencji.

Kalkulator OC w Liberty Ubezpieczenia

W związku z likwidacją marki Liberty Ubezpieczenia, usunięto jej stronę, dlatego nie ma kalkulatora OC dla Liberty.

W zakresie Mini Assistance była pomoc informacyjna (np. o lokalizacji najbliższych warsztatów samochodowych) i naprawa auta na miejscu (jeżeli szacowny czas naprawy nie przekraczał 1 godziny). Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Mini Assistance obejmowała jedynie zdarzenia powstałe na terytorium Polski. Kierowcy, którzy chcieli kompleksowo ubezpieczyć swój samochód w Liberty, do ubezpieczenia OC mogli dokupić Autocasco. Jako że Liberty już nie istnieje, ale obowiązek ubezpieczania samochodów pozostał, sprawdź jak możesz obniżyć cenę swojego OC .

Kierowca samochodu, który kupił Autocasco w Liberty, miał gwarancję ochrony niemal przed wszystkimi ryzykami: kraksami, kradzieżami, szkodami parkingowymi itd. W ramach polisy AC samochód naprawiano na koszt Liberty albo towarzystwo wypłacało rekompensatę. Do ubezpieczenia AC można było dobrać OC lub Mini Assistance.

Polisa NNW nie obejmowała wyłącznie zdarzeń, które miały miejsce w jadącym samochodzie, ale wszystkich przykrych sytuacji, które mogą zdarzyć się w związku z użytkowaniem pojazdu (np. przytrzaśnięcie palców przy zamykaniu drzwi). NNW obowiązywało na terenie całej Polski i można było je dokupić w korzystnej cenie do każdego innego produktu Liberty (OC, Autocasco itd.)

Najuboższą opcję – Mini – Liberty dodawało bezpłatnie do każdego ubezpieczenia OC. Wersja podstawowa zapewniała właściwie tylko pomoc informacyjną i drobne naprawy. Dla bardziej wymagających kierowców Liberty miało bogatsze oferty – Assistance Premium i Prestiż. W ramach tych opcji można było liczyć na holowanie, naprawy w warsztacie, zastępczy samochód, a nawet zastępczego kierowcę. Dodatkową usługą, którą można było dobrać, było Assistance Opony, czyli bezpłatna wymiana kół.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
7 lat temu

Ceny mają po prostu super, są bardzo konkurencyjne. Jak ktoś szuka OC to polecam sprawdzić cenę. Wyjątkowo miła obsługa na infolinii. Tak trzymać!

Grażyna Smolińska
7 lat temu

Mam super dobre wrażenie po naprawie z Liberty i moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Przyjechali, naprawili koło odjechali. Wszystko zajęło chyba 45 minut.

Łukasz Dzikoń
7 lat temu

Jestem pozytywnie zaskoczony, że firma wypłacająca odszkodowanie powypadkowe z mojej winy zrobiła to tak sprawnie. I nie stwarzano żadnych problemów oraz nie przedłużano działań do miesiąca, tak jak czynią to niektóre firmy konkurencyjne. Dziękuję pracownikom za fachowość. Z czystym sumieniem polecam.

Justyna
7 lat temu

Zanim się ubezpieczyłam w Liberty przeczytałam dużo negatywnych i pozytywnych opinii, co trochę mnie wystraszyło. Postanowiłam jednak przekonać się na własnej skórze i nie żałuję. Mam OC i AC liberty od około roku i nie mam na co się skarżyć. Wszelkich formaliści z Liberty na samym początku było szybkie i łatwe. Jestem zadowolona.

Magda Szymankiewicz
7 lat temu

Korzystam z AC w liberty. Poszło bardzo sprawnie. Bez problemów i naprawdę krótko trwała wypłata. Polecam

Rafał
7 lat temu

Ja jestem zadowolony, nawet bardzo. Od wielu lat jestem ubezpieczony w Liberty, nie bylo ani razu problemu z wypłatą żadnego ze świadczeń. Polecam

Bojke22
6 lat temu

Witam likwidacja mojej szkody trwa już 63 dni, a dokładnie 4 dni temu mi przysłali niby jakaś decyzje, że szkoda jest w trakcie ponownej weryfikacji, brak slow jutro będę dzwonił do rzecznika praw ubezpieczonych oraz oddaje sprawę do mojego adwokata, Brak słów!!!

Kajka
6 lat temu

Ponad rok temu miałam wypadek, samochód wjechał mi w tył auta popychając mnie na auto przede mną. Auto rozwalone z dwóch stron, ja sama doznałam skręcenia i naderwania odcinka szyjnego. Zgłosiłam szkodę, zebrałam wszystkie papiery ze szpitala, z rehabilitacji, miesiąc w kołnierzu, drętwienie rąk, nóg, kręgosłupa, zawroty głowy..Całą dokumentację wysłałam i trzy razy mi odmówili!
Skandal mam wszystkie dokumenty a nic nie dostałam!!! Żałuje, że im w ogóle płaciłam.

Hans200
6 lat temu

ze swojej strony polecam, u mnie wszystko poszło dobrze przy zgłaszaniu szkody. Polecam

lila
6 lat temu

Z Liberty w 2015 roku zawarłam ubezpieczenie domu. Zawsze się zastanawiałem czytając negatywne komentarze jak naprawdę jest z wypłatą odszkodowania bo na moje szczęście nie miałem żadnych stłuczki. Moje wątpliwości rozwiązała awaria ogrzewania tuż przed końcem roku. Liberty zwróciło mi już po 6 dniach pieniążki za naprawę. Pozdrawiam i zostaję z wami na dłużej.

Zanii7223
6 lat temu

Liberty Direct są super ! nie zmienię ich na innego ubezpieczyciela.

Karol
6 lat temu

Najwięksi krętacze na rynku, najgorzej mieć u nich ubezpieczenie samochodowe. Szczerze od serca NIE POLECAM. Jest z 10 lepszych towarzystw.

Tomasz Kwiatkowski
6 lat temu

Liberty Direct była fajną firmą ubezpieczeniową teraz to przejęła ją o nie najlepszej opinii axa.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.