biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

TUiR Allianz Polska S.A.

[Głosów: 7 Średnia: 4.1]


Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz wkroczyło na polski rynek w 1997 r. Grupę Allianz w Polsce tworzy 6 spółek, które oferują klientom m.in. ubezpieczenia OC i AC (oraz inne komunikacyjne), polisy na życie, mieszkaniowe i turystyczne oraz inne produkty inwestycyjno-emerytalne. Allianz przez ostatnią dekadę zdobyło liczne nagrody: kilkakrotnie tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi oraz Złoty Zderzak za najwyższą jakość likwidacji szkód komunikacyjnych.

Wypowiedzenie OC w Allianz

Na stronie internetowej Allianz są druki do pobrania dotyczące wypowiedzenia OC ze względu na:

  • polisę wznowioną automatycznie,
  • nabycie wraz z samochodem polisy poprzedniego właściciela,
  • kończący się okres obowiązywania polisy.

W pierwszych dwóch przypadkach wypowiedzenie polisy można złożyć w każdej chwili. Wypowiedzenie OC z końcem umowy trzeba przesłać najpóźniej 1 dzień przed końcem ochrony. Wypowiadający OC powinien wydrukować i wypełnić odpowiedni druk. Właściciel pojazdu musi podpisać go własnoręcznie, inaczej wypowiedzenie OC nie będzie uznane. Pismo można wysłać do Allianz tradycyjną pocztą albo za pomocą formularza online.

Kalkulator OC w Allianz

Kalkulator OC pozwoli szybko sprawdzić cenę składki OC lub w pakiecie z AC.

Formularz kalkulatora OC jest prosty i przejrzysty. Wystarczy wprowadzić najważniejsze dane dotyczące właściciela samochodu i pojazdu, aby wyświetliły się proponowane pakiety wraz z cenami. Kierowców, którzy nie lubią podawać swoich danych kontaktowych, ucieszy fakt, że nie ma konieczności wpisywania e-maila ani numeru telefonu, żeby zobaczyć kalkulację.

Wszystkie 4 warianty OC (Komfort, Plus, Extra, Max) spełniają warunki, jakie nakłada na towarzystwa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dodatkowo Allianz dodaje do nich podstawową wersję Assistance i NNW. Ubezpieczenie samochodu w opcji bogatszej niż Komfort oznacza jeszcze więcej profitów. Allianz rozszerza je bowiem o Autocasco (im wyższa opcja OC, tym więcej ryzyk w polisie) i ubezpieczenie szyb. Kierowcy pojazdu młodszego niż 6-letni, którzy wybiorą pakiet Max, mogą liczyć na utrzymanie wartości samochodu z dnia podpisania umowy przez cały okres jej trwania.

Allianz sprzedaje polisy AC w pakiecie z OC. Warianty Autocasco w Allianz to: Kradzież i Pożar, Gotówka i Warsztat. Pierwsza opcja chroni tylko przed kradzieżą i pożarem. Wariant Gotówka jest poszerzony o zabezpieczenie przed wypadkami, działaniami sił natury i wandalizmem. Warsztat – najbogatsza opcja – umożliwia rozliczanie szkody w gotówce albo naprawę w warsztacie ASO. Do ubezpieczenia AC w Allianz można dokupić wiele dodatkowych opcji, np. Car Assistance, czyli pomoc na drodze po awarii, kolizji lub wypadku, w postaci holowania i naprawy na miejscu zdarzenia.

Poszkodowani kierowca i pasażerowi mogą liczyć na odszkodowanie, gdy zdarzenie powstało podczas:

  • jazdy samochodem,
  • parkowania,
  • wysiadania z auta.

Poszkodowani otrzymają zwrot lub pokrycie kosztów leczenia, badań specjalistycznych. Wysokość wypłaty liczona jest procentowo od całkowitej sumy ubezpieczenia. W przypadku, kiedy dojdzie do śmierci ubezpieczonego, uposażeni dostaną 100% polisy.

Pakiety Assistance Podstawowy, Standard i Plus obejmują pomoc w przypadku kolizji, rozładowania akumulatora i uszkodzenia opon. Posiadacze Assistance Standard otrzymają w razie wypadku samochód zastępczy, naprawę auta i zakwaterowanie w hotelu na ten czas. Pakiet Plus gwarantuje samochód zastępczy nie tylko w razie poważnego wypadku, ale i drobnej awarii. Allianz podkreśla, że Assistance działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
5 lat temu

Nie mam żadnych zastrzeżeń, jesteście naprawdę bardzo dobrą firmą ubezpieczeniową 🙂 dziękuję

Asia
5 lat temu

Wszystko załatwiłam przez internet oraz telefonicznie z konsultantem. Nie miałem żadnych problemów, czy problemów. Jestem zadowolona i pozostaję z Wami. 🙂

Jarek
5 lat temu

Uważam ze firma Allianz jest firma dobra. Cena ubezpieczenia jest adekwatna do jego zakresu. Nie ma tu żadnych kruczków, a z wyplata nie ma żadnych problemow. Osobiście jestem z Allianz zadowolony, mam super przedstawiciela i z pełną odpowiedzialnością polecam te firmę osobom, które poszukują polisy.

Edyta
5 lat temu

Według mnie bardzo dobre Towarzystwo ubezpieczeń. W moim przypadku Allianz stanęło na wysokości zadania. Po szkodzie całkowitej już po tygodniu od zgłoszenia miałem pieniądze na swoim koncie. Samochód zastępczy na 2 tygodnie podstawiony pod dom. GORĄCO POLECAM !

Irek Dobies
5 lat temu

Polecam ubezpieczyciela. Szkoda komunikacyjna zrealizowana wzorowo. Żadnych problemów.

Olbrych
5 lat temu

Chciałbym polecić Allianz jako ubezpieczenie domu. Wiele drobnych szkód po wichurze – dostarczyłem kalkulację napraw, żadnej skomplikowanej papierologii. Po tygodniu dostałem decyzję i wypłatę 100% wnioskowanych kosztów. Także polecam bo to jedyna alternatywa jaką dają.

Maniek
5 lat temu

Totalna porażka, oszuści nie polecam, miałem ciężka operację serca a oni twierdzą że mi nic się nie należy sprawę kieruje do sądu.

Hubert Terlecki
4 lat temu
Reply to  Maniek

Szanowny Panie, jakiego typu ubezpieczenie na życie Pan posiada? Do wypłaty niezbędna jest klauzula leczenia operacyjnego aby mogła wystąpić wyplata z tytułu operacji która Pan odbył (wg tabeli w OWU). Ważną kwestią jest, że choroba musi być zdiagnozowana w okresie ubezpieczenia.

Bartuśka
5 lat temu

Mimo dostarczenia wszystkich dokumentów odmówiono wypłaty odszkodowania za zalany sufit i teraz uzasadnienie „Sam fakt wystąpienia szkody nie przesądza o odpowiedzialności ubezpieczającego za przedmiotową szkodę.” Brawo Allianz tak dalej! No i zero kontaktu na zgłoszoną reklamację.NIE POLECAM !!!!!!

Hubert Terlecki
4 lat temu
Reply to  Bartuśka

Oczywiście, sam fakt wystąpienia szkody w miejscu ubezpieczenia nie jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Proszę sprawdzić na polisie czy ma Pani w zakresie klauzulę „Zalanie”. Jeśli tak to proszę o ponowny kontakt z infolinią pod numerem 224 224 224 lub agentem.

Monika Sokowicz
5 lat temu

W moim przypadku Allianz stanęło na wysokości zadania. Po szkodzie całkowitej (wypadek z mojej winy) już po tygodniu od zgłoszenia miałem pieniądze na swoim koncie. Załatwienie pomocy na miejscu wypadku – laweta. Samochód zastępczy na 2 tygodnie podstawiony pod dom. Po negatywnych przejściach z poprzednim ubezpieczycielem miałem wiele obaw – jak widać niepotrzebnie. Gorąco polecam !

Maciek
5 lat temu

Ludzie którzy tam pracują, to beszczelni pracownicy. Ich stosunek do klienta jest olewcki, rzucają słuchawkami i wysyłają gotowe umowy do domu !!! Nikomu nie polecam.

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.