biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

TUiR Allianz Polska S.A.

[Głosów: 16 Średnia: 4.4]

Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz wkroczyło na polski rynek w 1997 r. Towarzystwo Allianz oferuje klientom m.in. ubezpieczenia OC i AC (oraz inne komunikacyjne), polisy na życie, mieszkaniowe i turystyczne oraz inne produkty inwestycyjno-emerytalne. Allianz przez ostatnią dekadę zdobyło liczne nagrody: kilkakrotnie tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi oraz Złoty Zderzak za najwyższą jakość likwidacji szkód komunikacyjnych. Grupa Allianz rozwinęła się poprzez przejęcie Avivy. 2 lipca 2022 roku Aviva zmieniła się w Allianz. Dzięki temu marka umocniła się na rynku.

Na podstawie danych z 2021 r. przekazanych do KNF po przejęciu Avivy Allianz ma ponad 6,2 miliona klientów, ponad 2100 placówek medycznych współpracujących. Świadczenia, które zostały wypłacone w 2021 r. to 3 miliardy złotych, a w OFE i TFI zgromadzono 67 miliardów aktywów.

Jak wypowiedzieć OC w Allianz?

Na stronie internetowej Allianz są druki do pobrania dotyczące wypowiedzenia OC ze względu na:

 • polisę wznowioną automatycznie,
 • nabycie wraz z samochodem polisy poprzedniego właściciela,
 • kończący się okres obowiązywania polisy.

W pierwszych dwóch przypadkach wypowiedzenie polisy można złożyć w każdej chwili. Wypowiedzenie OC z końcem umowy trzeba przesłać najpóźniej 1 dzień przed końcem ochrony. Wypowiadający OC powinien wydrukować i wypełnić odpowiedni druk. Właściciel pojazdu musi podpisać go własnoręcznie, inaczej wypowiedzenie OC nie będzie uznane. Pismo można wysłać do Allianz tradycyjną pocztą albo za pomocą formularza online. Na stronie internetowej wystarczy wpisać numer polisy i system przekieruje do właściwego miejsca. OC mogą wypowiedzieć osoby, które miały polisę w Allianz, ale także ubezpieczenie zawarte w dawnej Avivie oraz zawarte w dawnej Avivie i kontynuowane w Allianz. Dzięki temu wszyscy klienci Allianz mogą załatwić sprawę online – szybko i sprawnie. Oczywiście wypowiedzenie można złożyć także u agenta ubezpieczeniowego, który ma w swojej ofercie Allianz.

Przykład:

Pani Agnieszka kupiła samochód, który miał ubezpieczenie w Avivie. Wykupiła cały pakiet razem z AC i chciała wypowiedzieć polisę po zbywcy. Weszła na stronę Allianz i po wpisaniu numeru polisy system pokierował ją jak ma ją wypowiedzieć. Dzięki temu pani Agnieszka mogła sprawnie załatwić sprawę z domu, bez czekania w kolejkach w placówce ubezpieczyciela.

Jak działa kalkulator OC/AC?

Kalkulator OC pozwoli szybko sprawdzić cenę składki OC lub w pakiecie z AC.

Formularz kalkulatora OC jest prosty i przejrzysty. Wystarczy wprowadzić najważniejsze dane dotyczące właściciela samochodu i pojazdu, aby wyświetliły się proponowane pakiety wraz z cenami. Na początek trzeba podać numer rejestracyjny i niektóre dane zostaną ściągnięte z systemu. Trzeba uzupełnić tylko nieliczne informacje. Do przeliczenia składki trzeba także podać swoje dane oraz numer telefonu. Po kilku chwilach zobaczysz kalkulację przygotowaną dla swojego samochodu. Można wybrać opcję samego OC, a można także dołączyć dobrowolne ubezpieczenia, tj. AC, NNW czy assistance. Jeżeli akceptujesz ofertę, od zakupu polisy dzieli cię kilka kroków. Ścieżka zakupu polisy online jest łatwa w obsłudze.

Wszystkie 4 warianty OC (Komfort, Plus, Extra, Max) spełniają warunki, jakie nakłada na towarzystwa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dodatkowo Allianz dodaje do nich podstawową wersję Assistance i NNW. Ubezpieczenie samochodu w opcji bogatszej niż Komfort oznacza jeszcze więcej profitów. Allianz rozszerza je bowiem o Autocasco (im wyższa opcja OC, tym więcej ryzyk w polisie) i ubezpieczenie szyb. Kierowcy pojazdu młodszego niż 6-letni, którzy wybiorą pakiet Max, mogą liczyć na utrzymanie wartości samochodu z dnia podpisania umowy przez cały okres jej trwania.

Komfort Plus Ekstra Max
OC (obowiązkowe ubezpieczenie zgodne z ustawą) + + + +
Ochrona Prawna (chroni przed ryzykiem sporów prawnych związanych z użytkowaniem auta) + + + +
NNW – wariant podstawowy (wsparcie finansowe w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, przeznaczone dla kierowcy) + + + +
Assistance – wariant podstawowy (holowanie do najbliższego warsztatu naprawczego) + + + +
Autocasco – ryzyka katastroficzne (zniszczenia pojazdu, które powstaną na skutek katastrof żywiołowych oraz w wyniku działania zwierząt) + + +
Autocasco – pożar, eksplozja, implozja (zniszczenie pojazdu przez ogień) + + +
Autocasco – kolizja ze zwierzęciem (zniszczenie pojazdu spowodowane przez zderzenie ze zwierzęciem) + + +
NNW wariant rozszerzony (ten wariant przeznaczony zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów) + + +
Assistance –wariant rozszerzony (holowanie z większym limitem, a także pojazd zastępczy i inne usługi) + + +
Autocasco – kradzież (ochrona od kradzieży auta) + +
Autocasco – wandalizm (naprawa uszkodzonego auta przez znanego lub nieznanego sprawcę) + +
Ubezpieczenie szyb (ochrona szyby czołowej, tylnej i bocznych) + +
Autocasco – inne uszkodzenia pojazdu (wszelkie uszkodzenia pojazdu np. zetknięcie z innym pojazdem, uczestnikiem ruchu) +
Autocasco – stała suma ubezpieczenia (dla pojazdów do 6 lat, suma z dnia zawarcia umowy przez cały okres jej trwania) +

 

Warto wiedzieć

W przypadku stłuczenia szyby w ubezpieczonym samochodzie, Allianz nie uwzględni tej szkody przy ustalaniu składki za kolejne okresy ubezpieczenia pod warunkiem, że nie będzie innych uszkodzeń pojazdu.

Allianz sprzedaje polisy AC w pakiecie z OC. Warianty Autocasco w Allianz to: Plus, Ekstra, Max. Pierwsza opcja chroni tylko przed pożarem, eksplozją, implozją, kolizją ze zwierzęciem i działaniami sił przyrody. Wariant Ekstra jest poszerzony o zabezpieczenie przed kradzieżą i wandalizmem. Max – najbogatsza opcja – umożliwia pojazdom poniżej 6 roku eksploatacji klauzulę stałej sumy ubezpieczenia. Do ubezpieczenia AC w Allianz można dokupić wiele dodatkowych opcji, np. Car Assistance, czyli pomoc na drodze po awarii, kolizji lub wypadku, w postaci holowania i naprawy na miejscu zdarzenia.

Komfort Plus Ekstra Max
OC + + + +
AC – ryzyka katastroficzne + + +
AC – pożar, eksplozja, implozja + + +
AC – kolizja ze zwierzęciem + + +
AC – kradzież + +
AC – wandalizm + +
AC – inne uszkodzenia +
AC – stała suma ubezpieczenia +

Poszkodowani kierowca i pasażerowi mogą liczyć na odszkodowanie, gdy zdarzenie powstało podczas:

 • jazdy samochodem,
 • postoju lub naprawy pojazdu,
 • wysiadania z auta
 • załadunku i rozładunku.

Poszkodowani otrzymają zwrot lub pokrycie kosztów leczenia. Wysokość wypłaty liczona jest procentowo od całkowitej sumy ubezpieczenia. W przypadku, kiedy dojdzie do śmierci ubezpieczonego, uposażeni dostaną 100% polisy. Plusem jest także ochrona poza granicami Polski, także w wariancie podstawowym.

Komfort Plus Ekstra Max
NNW – wariant podstawowy (suma ubezpieczenia kierowcy 10 000 zł) + + + +
NNW – wariant rozszerzony (suma ubezpieczenia kierowcy i pasażerów za uszczerbek 50 000 zł, za śmierć dla kierowcy 150 000 zł, dla pasażera 50 000 zł) + + +

Pakiety Assistance Podstawowy oraz Rozszerzony obejmują pomoc w przypadku kolizji, rozładowania akumulatora i pęknięcia przedniej szyby. Pakiet Rozszerzony jest dostępny w wariantach Plus, Ekstra i Max. Posiadacze szerszego wariantu otrzymają w razie wypadku samochód zastępczy, naprawę auta i zakwaterowanie w hotelu na ten czas. Pakiet Rozszerzony gwarantuje samochód zastępczy nie tylko w razie poważnego wypadku, ale i drobnej awarii do 4 dni 2 razy w okresie ubezpieczenia. Allianz podkreśla, że Assistance działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Komfort Plus Ekstra Max
Assistance – wariant podstawowy + + + +
Assistance – wariant rozszerzony + + +

W zakresie rozszerzonego wariantu assistance znajduje się jeszcze naprawa ubezpieczonego pojazdu na miejscu, wymiana koła w przypadku przebicia opony, dostarczenie paliwa, transport zwłok czy złomowanie. Warto pamiętać o tych dodatkowych świadczeniach, aby móc w pełni korzystać z pomocy Allianz

Podsumowanie

 1. Allianz jest jednym z większych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.
 2. W lipcu 2022 r. Allianz przejął Avivę.
 3. Kierowcy mogą wybrać w Allianz ubezpieczenie komunikacyjne w 4 wariantach: Komfort, Plus, Ekstra i Max.
 4. Dodatkowe warianty mają wysokie sumy ubezpieczenia np. suma ubezpieczenia na śmierć kierowcy w wyniku NNW w rozszerzonym wariancie assistance wynosi 150 000 zł.
Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
7 lat temu

Nie mam żadnych zastrzeżeń, jesteście naprawdę bardzo dobrą firmą ubezpieczeniową 🙂 dziękuję

Asia
7 lat temu

Wszystko załatwiłam przez internet oraz telefonicznie z konsultantem. Nie miałem żadnych problemów, czy problemów. Jestem zadowolona i pozostaję z Wami. 🙂

Jarek
7 lat temu

Uważam ze firma Allianz jest firma dobra. Cena ubezpieczenia jest adekwatna do jego zakresu. Nie ma tu żadnych kruczków, a z wyplata nie ma żadnych problemow. Osobiście jestem z Allianz zadowolony, mam super przedstawiciela i z pełną odpowiedzialnością polecam te firmę osobom, które poszukują polisy.

Edyta
7 lat temu

Według mnie bardzo dobre Towarzystwo ubezpieczeń. W moim przypadku Allianz stanęło na wysokości zadania. Po szkodzie całkowitej już po tygodniu od zgłoszenia miałem pieniądze na swoim koncie. Samochód zastępczy na 2 tygodnie podstawiony pod dom. GORĄCO POLECAM !

Irek Dobies
7 lat temu

Polecam ubezpieczyciela. Szkoda komunikacyjna zrealizowana wzorowo. Żadnych problemów.

Olbrych
7 lat temu

Chciałbym polecić Allianz jako ubezpieczenie domu. Wiele drobnych szkód po wichurze – dostarczyłem kalkulację napraw, żadnej skomplikowanej papierologii. Po tygodniu dostałem decyzję i wypłatę 100% wnioskowanych kosztów. Także polecam bo to jedyna alternatywa jaką dają.

Maniek
7 lat temu

Totalna porażka, oszuści nie polecam, miałem ciężka operację serca a oni twierdzą że mi nic się nie należy sprawę kieruje do sądu.

Hubert Terlecki
6 lat temu
Reply to  Maniek

Szanowny Panie, jakiego typu ubezpieczenie na życie Pan posiada? Do wypłaty niezbędna jest klauzula leczenia operacyjnego aby mogła wystąpić wyplata z tytułu operacji która Pan odbył (wg tabeli w OWU). Ważną kwestią jest, że choroba musi być zdiagnozowana w okresie ubezpieczenia.

Bartuśka
7 lat temu

Mimo dostarczenia wszystkich dokumentów odmówiono wypłaty odszkodowania za zalany sufit i teraz uzasadnienie „Sam fakt wystąpienia szkody nie przesądza o odpowiedzialności ubezpieczającego za przedmiotową szkodę.” Brawo Allianz tak dalej! No i zero kontaktu na zgłoszoną reklamację.NIE POLECAM !!!!!!

Hubert Terlecki
6 lat temu
Reply to  Bartuśka

Oczywiście, sam fakt wystąpienia szkody w miejscu ubezpieczenia nie jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Proszę sprawdzić na polisie czy ma Pani w zakresie klauzulę „Zalanie”. Jeśli tak to proszę o ponowny kontakt z infolinią pod numerem 224 224 224 lub agentem.

Monika Sokowicz
7 lat temu

W moim przypadku Allianz stanęło na wysokości zadania. Po szkodzie całkowitej (wypadek z mojej winy) już po tygodniu od zgłoszenia miałem pieniądze na swoim koncie. Załatwienie pomocy na miejscu wypadku – laweta. Samochód zastępczy na 2 tygodnie podstawiony pod dom. Po negatywnych przejściach z poprzednim ubezpieczycielem miałem wiele obaw – jak widać niepotrzebnie. Gorąco polecam !

Maciek
7 lat temu

Ludzie którzy tam pracują, to beszczelni pracownicy. Ich stosunek do klienta jest olewcki, rzucają słuchawkami i wysyłają gotowe umowy do domu !!! Nikomu nie polecam.

m1si0
2 lat temu

Firma krzak. Jeśli tak dalej będą wyglądały ubezpieczenia samochodów to ja dziękuję. Zaniżyli odszkodowanie prawie 4 krotnie! Ponieważ podczas wypadku (z nie mojej winy) doszło do uszkodzenia tel. najpierw prosili o jedne dok, później (po 2 tyg.) nagle kolejne i kolejne… Omijać tą „firmę” szerokim łukiem! Dobrze, że mam jakiś tam głos i kilka osób z mojego otoczenia już podziękowało Allianz. Nie dziwie się że połączyli się z Aviva – stworzyli dzięki temu mega gniota! A ja dalej będę odwodził ludzi od pomysłu ubezpieczani się w Allianz – na moim blogu znajdziecie niebawem całą historię (prawdopodobnie) włącznie z rozmowami z konsultantami, z których każdy mówił coś innego – DRAMAT!

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.