allianz-logo
[Głosów:6    Średnia:4.5/5]

Towarzystwo Allianz zostało założone w 1890 roku w Monachium. Na polskim rynku działa od 1998 r. i obecnie jest jednym z jego liderów. Ubezpieczyciel oferuje m.in. ubezpieczenia na życie, emerytalne, majątkowe oraz komunikacyjne.

Towarzystwo Allianz posiada bardzo rozbudowaną sieć placówek. Sprzedaż produktów ubezpieczeniowych prowadzą obecnie liczne oddziały stacjonarne, agencje oraz Call Center.

OC w Allianz

OC w Allianz jest jedną z najkorzystniejszych propozycji na rynku. Kierowcy, którzy posiadają bezszkodową historię ubezpieczenia i kupują OC w Allianz, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne cenowo oferty. Ubezpieczenie samochodu w Allianz Direct gwarantuje kierowcy nie tylko oszczędności podczas zakupu polisy. Ubezpieczyciel zapewnia również dodatkową pomoc w postaci bezpłatnego holowania pojazdu, bez względu na wiek samochodu oraz sprawcę powstałej szkody.

AC w Allianz

Oferta ubezpieczenia autocasco (AC) w Allianz często wypada znacznie lepiej w porównaniu z propozycjami innych towarzystw. Główną zaletą AC Allianz jest zniesienie amortyzacji części oraz udziału własnego w szkodzie. Jeżeli właściciel pojazdu zdecyduje się na wprowadzenie do umowy autocasco udział własnego, obniży cenę polisy.

Kolejnym argumentem przemawiającym za ubezpieczeniem pojazdu w towarzystwie Allianz jest spora oszczędność podczas zakupu pełnego pakietu OC i AC. Cena takiej polisy jest znacznie niższa niż wtedy, gdy kupujemy dwa oddzielne produkty.

Dodatkową zaletą AC Allianz jest objęcie ochroną wyposażenia pojazdu zniszczonego lub utraconego w wyniku kradzieży i wypadku. Autocasco może zapewnić również rekompensatę za uszkodzony fotelik dziecięcy.

W ramach ubezpieczenia AC w Allianz otrzymamy dodatkowo Car Assistance, czyli pomoc na drodze po awarii, kolizji lub wypadku, w postaci holowania i naprawy na miejscu zdarzenia do 150 km w Polsce i do wartości 250 euro w Europie. Kierowca oraz jego pasażerowie mogą również liczyć na bezpłatne zakwaterowanie w najbliższym hotelu (na dwa dni) oraz pokrycie kosztów parkingu strzeżonego (dwie doby), jeśli samochód został poważnie uszkodzony lub uległ awarii. W uzasadnionych przypadkach towarzystwo pokryje koszty transportu poszkodowanego do placówki medycznej. Car assistance Standard w Allianz obejmuje zdarzenia do których doszło w Polsce i Europie.

Pamiętaj, że autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Przed zawarciem umowy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) AC Allianz.

NNW w Allianz

Posiadacze polis NNW w Allianz otrzymują należne świadczenie nie tylko wtedy, gdy do wypadku doszło podczas ruchu pojazdu. Ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje także osoby poszkodowane podczas wsiadania i wysiadania z auta lub bezpośrednio po jego rozładowaniu lub załadowaniu. Ubezpieczenie działa również podczas zatrzymania samochodu, postoju oraz naprawy w czasie podróży.

Właściciel pojazdu może samodzielnie wybrać sumę ubezpieczenia: od 10 000 do 20 000 złotych. W ramach ochrony NNW, poszkodowani w wypadkach otrzymują zwrot lub pokrycie kosztów leczenia, badań specjalistycznych, rehabilitacji oraz operacji plastycznych (do 10% sumy ubezpieczenia). Co bardzo istotne – wypłata z polisy NNW nie powoduje utraty zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy.

Pamiętaj! W ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków ważny jest zakres ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia. Świadczenie jest wypłacane procentowo, w zależności od stopnia doznanego uszczerbku na zdrowiu.

ASS w Allianz

Pomoc w podróży czyli Car Assistance w towarzystwie Allianz oferowany jest podczas zakupu polisy OC i AC. Właściciel pojazdu może wybrać ochronę Car Assistance w jednym z czterech wariantów:

 • Assistance Mini
 • Assistance Standard
 • Assistance Plus
 • Assistance Exclusive

Ubezpieczenie zapewnia pomoc kierowcy i pasażerom podczas podróży i działa m.in. po: wypadku, kolizji, awarii, kradzieży pojazdu, uszkodzeniu ogumienia, rozładowaniu akumulatora, braku paliwa, zatankowaniu niewłaściwego paliwa lub po jego zamarznięciu.

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia

W towarzystwie Allianz można wypowiedzieć umowę OC:

 • poprzez formularz online, dostępny na stronie  https://www.allianz.pl/kontakt-z-allianz/?utm=allianzdirect
 • wysyłając dokument tradycyjną pocztą, na adres:Allianz Polska
  Departament Obsługi Klienta
  ul. Rodziny Hiszpańskich 1
  02-685 Warszawa

Porównaj OC w 19 TU w 6 minut!

Kalkulator towarzystwa Allianz

Ofertę ubezpieczenia pojazdu w towarzystwie Allianz można poznać po wypełnieniu formularza, znajdującego się na stronie https://www.allianzonline.pl/kalkulator.html#/cardetails2

Towarzystwo Allianz prosi w nim o podanie:

 • danych pojazdu,
 • danych głównego właściciela pojazdu.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji, właściciel pojazdu otrzymuje kilka propozycji ubezpieczenia (samo OC lub pakiet ubezpieczeń OC+AC). Istnieje również możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb, np. wybierając wysokość sumy ubezpieczenia NNW,  wykupienia ochrony prawnej lub rozszerzonego wariantu Assistance.

Polisę OC i AC w towarzystwie Allianz można kupić online, bezpośrednio po zapoznaniu się z ofertą. Właściciel samochodu może również poprosić o kontakt z doradcą klienta Allianz lub zapisać kalkulację i powrócić do niej w późniejszym terminie.

Dane kontaktowe:

Siedziba spółki

ALLIANZ Polska Services Sp. z o.o.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Adres korespondencyjny

ALLIANZ Polska
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Infolinia
22 567 67 67

Strona internetowa

https://www.allianz.pl

Stefania Stuglik

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Hubert TerleckiMaciekMonika SokowiczBartuśkaManiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hubert
Gość
Hubert

Nie mam żadnych zastrzeżeń, jesteście naprawdę bardzo dobrą firmą ubezpieczeniową 🙂 dziękuję

Asia
Gość
Asia

Wszystko załatwiłam przez internet oraz telefonicznie z konsultantem. Nie miałem żadnych problemów, czy problemów. Jestem zadowolona i pozostaję z Wami. 🙂

Jarek
Gość
Jarek

Uważam ze firma Allianz jest firma dobra. Cena ubezpieczenia jest adekwatna do jego zakresu. Nie ma tu żadnych kruczków, a z wyplata nie ma żadnych problemow. Osobiście jestem z Allianz zadowolony, mam super przedstawiciela i z pełną odpowiedzialnością polecam te firmę osobom, które poszukują polisy.

Edyta
Gość
Edyta

Według mnie bardzo dobre Towarzystwo ubezpieczeń. W moim przypadku Allianz stanęło na wysokości zadania. Po szkodzie całkowitej już po tygodniu od zgłoszenia miałem pieniądze na swoim koncie. Samochód zastępczy na 2 tygodnie podstawiony pod dom. GORĄCO POLECAM !

Irek Dobies
Gość
Irek Dobies

Polecam ubezpieczyciela. Szkoda komunikacyjna zrealizowana wzorowo. Żadnych problemów.

Olbrych
Gość
Olbrych

Chciałbym polecić Allianz jako ubezpieczenie domu. Wiele drobnych szkód po wichurze – dostarczyłem kalkulację napraw, żadnej skomplikowanej papierologii. Po tygodniu dostałem decyzję i wypłatę 100% wnioskowanych kosztów. Także polecam bo to jedyna alternatywa jaką dają.

Maniek
Gość
Maniek

Totalna porażka, oszuści nie polecam, miałem ciężka operację serca a oni twierdzą że mi nic się nie należy sprawę kieruje do sądu.

Hubert Terlecki
Gość
Hubert Terlecki

Szanowny Panie, jakiego typu ubezpieczenie na życie Pan posiada? Do wypłaty niezbędna jest klauzula leczenia operacyjnego aby mogła wystąpić wyplata z tytułu operacji która Pan odbył (wg tabeli w OWU). Ważną kwestią jest, że choroba musi być zdiagnozowana w okresie ubezpieczenia.

Bartuśka
Gość
Bartuśka

Mimo dostarczenia wszystkich dokumentów odmówiono wypłaty odszkodowania za zalany sufit i teraz uzasadnienie „Sam fakt wystąpienia szkody nie przesądza o odpowiedzialności ubezpieczającego za przedmiotową szkodę.” Brawo Allianz tak dalej! No i zero kontaktu na zgłoszoną reklamację.NIE POLECAM !!!!!!

Hubert Terlecki
Gość
Hubert Terlecki

Oczywiście, sam fakt wystąpienia szkody w miejscu ubezpieczenia nie jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Proszę sprawdzić na polisie czy ma Pani w zakresie klauzulę „Zalanie”. Jeśli tak to proszę o ponowny kontakt z infolinią pod numerem 224 224 224 lub agentem.

Monika Sokowicz
Gość
Monika Sokowicz

W moim przypadku Allianz stanęło na wysokości zadania. Po szkodzie całkowitej (wypadek z mojej winy) już po tygodniu od zgłoszenia miałem pieniądze na swoim koncie. Załatwienie pomocy na miejscu wypadku – laweta. Samochód zastępczy na 2 tygodnie podstawiony pod dom. Po negatywnych przejściach z poprzednim ubezpieczycielem miałem wiele obaw – jak widać niepotrzebnie. Gorąco polecam !

Maciek
Gość
Maciek

Ludzie którzy tam pracują, to beszczelni pracownicy. Ich stosunek do klienta jest olewcki, rzucają słuchawkami i wysyłają gotowe umowy do domu !!! Nikomu nie polecam.

Oblicz składki przez internet lub zadzwoń do mnie!

(22) 270 00 00