Stefania Stuglik

Stefania Stuglik | 10 maja 2017

Ranking ubezpieczenia OC

scrolldown ranking

Ceny ubezpieczenia OC po bardzo drastycznych podwyżkach z zeszłego roku w końcu trochę wyhamowały. Nie zmienia to jednak faktu, że na składkę poniżej 600 zł rzadko kto może liczyć. Gdzie można znaleźć najniższe stawki za polisę obowiązkową?

Ranking OC – Podsumowanie

  • Im twój pojazd jest starszy, tym wyższe ceny OC będziesz dla niego otrzymywał,
  • Wypracowane za bezszkodową jazdę zniżki najbardziej wpływają na cenę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
  • Dzięki porównywaniu cen najłatwiej znajdziesz najtańsza ofertę OC dla swojego samochodu.

Pod uwagę wzięliśmy miasta, w których jest najwięcej samochodów na 1000 mieszkańców. Będą to Warszawa, Poznań, Opole, Wrocław i Katowice. Do przeliczenia ofert użyliśmy też najpopularniejszych marek i modeli pojazdów. Aby można było zobaczyć, jak zmienia się cena w zależności jedynie od miasta czy też konkretnego modelu auta, przy każdym obliczeniu nie zmienialiśmy danych kierowcy.

Przykładowym kierowcą będzie 35 – letni mężczyzna, który prawo jazdy posiada od 2000 roku, nigdy nie spowodował żadnej szkody i ma obecnie maksymalne zniżki.

Samochody, na podstawie których liczono stawki OC to:

  • Opel:

o   Vectra z 2000 roku z silnikiem 1,8

o   Astra z 2005 roku z silnikiem 1,8

o   Corsa z 2014 roku z silnikiem 1,6

  • Volkswagen:

o   Golf z 2000 roku z silnikiem 1,8

o   Passat z 2006 roku z silnikiem 1,6

o   Polo z 2012 roku z silnikiem 1,4

  • Fiat:

o   Seicento z 2000 roku z silnikiem 1,1

o   Punto z 2003 roku z silnikiem 1,6

o   Panda z 2012 roku z silnikiem 1,2

Zobacz ile Ty zapłacisz za OC

Wszystkie samochody posiadają silniki benzynowe oraz podstawowe wersje wyposażenia. W każdym przypadku w rankingu uwzględniono 3 najniższe ceny polis, jakie przedstawili różni ubezpieczyciele. Są to najpopularniejsze modele auta, które zarejestrowano w Polsce po 1995 roku.

Ranking OC

ranking cen oc

Jak można zauważyć, w wielu przypadkach im pojazd był starszy, tym składka dla niego była nieco wyższa. Widać także, że mitem jest przeświadczenie wielu kierowców, że najdroższe polisy są w Warszawie.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak duże niekiedy mogą być różnice między najniższymi cenami oferowanymi przez różnych ubezpieczycieli. W każdym przypadku chodzi o dokładnie tego samego kierowcę, z tym samym pojazdem i w tym samym mieście. Koszty OC mogą jednak różnić się między sobą, nawet o kilkaset złotych.

Ranking jest dowodem, że zawsze warto porównywać ceny ubezpieczenia. Dzięki temu właściciel pojazdu ma pewność, że nie przepłaca za obowiązkową polisę.

Porównaj oferty OC/AC

Stefania Stuglik
[Głosów: 15 Średnia: 4.2]