Stefania Stuglik

Stefania Stuglik | 15 stycznia 2021

Ranking ubezpieczeń samochodowych OC w 2021 roku

scrolldown ranking ubezpieczenia OC

Ceny ubezpieczenia OC po bardzo drastycznych podwyżkach z zeszłego roku w końcu trochę wyhamowały. Nie zmienia to jednak faktu, że na składkę poniżej 600 zł rzadko kto może liczyć. Gdzie można znaleźć najniższe stawki za polisę obowiązkową?

Ranking OC 2021 – Podsumowanie

  • Im twój pojazd jest starszy, tym wyższe ceny OC będziesz dla niego otrzymywał,
  • Wypracowane za bezszkodową jazdę zniżki najbardziej wpływają na cenę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
  • Dzięki porównywaniu cen najłatwiej znajdziesz najtańsza ofertę OC dla swojego samochodu.

Pod uwagę w naszym rankingu ubezpieczenia OC wzięliśmy miasta, w których jest najwięcej samochodów na 1000 mieszkańców. Będą to Warszawa, Poznań, Opole, Wrocław i Katowice. Do przeliczenia ofert użyliśmy też najpopularniejszych marek i modeli pojazdów. Aby można było zobaczyć, jak zmienia się cena w zależności jedynie od miasta czy też konkretnego modelu auta, przy każdym obliczeniu nie zmienialiśmy danych kierowcy.

Przykładowym kierowcą będzie 35 – letni mężczyzna, który prawo jazdy posiada od 2000 roku, nigdy nie spowodował żadnej szkody i ma obecnie maksymalne zniżki.

Samochody, na podstawie których liczono stawki OC to:

  • Opel:

o   Vectra z 2000 roku z silnikiem 1,8

o   Astra z 2005 roku z silnikiem 1,8

o   Corsa z 2014 roku z silnikiem 1,6

  • Volkswagen:

o   Golf z 2000 roku z silnikiem 1,8

o   Passat z 2006 roku z silnikiem 1,6

o   Polo z 2012 roku z silnikiem 1,4

  • Fiat:

o   Seicento z 2000 roku z silnikiem 1,1

o   Punto z 2003 roku z silnikiem 1,6

o   Panda z 2012 roku z silnikiem 1,2

Zobacz ile Ty zapłacisz za OC

Wszystkie samochody posiadają silniki benzynowe oraz podstawowe wersje wyposażenia. W każdym przypadku w rankingu ubezpieczeń uwzględniono 3 najniższe ceny polis, jakie przedstawili różni ubezpieczyciele. Są to najpopularniejsze modele auta, które zarejestrowano w Polsce po 1995 roku.

Ranking OC ubezpieczenia auta

ranking cen oc

Jak można zauważyć, w wielu przypadkach im pojazd był starszy, tym składka dla niego była nieco wyższa. Widać także, że mitem jest przeświadczenie wielu kierowców, że najdroższe polisy są w Warszawie.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak duże niekiedy mogą być różnice między najniższymi cenami oferowanymi przez różnych ubezpieczycieli. W każdym przypadku chodzi o dokładnie tego samego kierowcę, z tym samym pojazdem i w tym samym mieście. Koszty OC mogą jednak różnić się między sobą, nawet o kilkaset złotych.

Opracowany przez nas ranking OC jest dowodem, że zawsze warto porównywać ceny ubezpieczenia. Dzięki temu właściciel pojazdu ma pewność, że nie przepłaca za obowiązkową polisę komunikacyjną swojego samochodu.

Porównaj oferty OC/AC

Stefania Stuglik
[Głosów: 15 Średnia: 4.2]