biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 27 Średnia: 4]

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji. Dzięki połączeniu doświadczenia i energii dwóch stabilnie działających firm, Uniqa nie tylko zwiększyła udziały w rynku, ale też znacznie wzmocniła swoją pozycję.

Marka UNIQA obecna jest w Polsce od 30 lat. Od 20 lat jej właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Posiada ona bardzo rozbudowaną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, życia i zdrowia oraz mieszkania. Produkty Uniqa przygotowano z myślą o osobach prywatnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Ubezpieczenie w tej firmie mogą wykupić m.in. pracownicy spółek, wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańcy.

Wypowiedzenie OC w Uniqa

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Uniqa można złożyć wyłącznie w ściśle określonych w ustawie przypadkach. Zalicza się do nich:

  • zakończenie OC – gdy zbliża się termin obowiązywania Twojego ubezpieczenia i rezygnujesz z kontynuacji umowy w Uniqa, złóż pisemne wypowiedzenie najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony;
  • zakup samochodu wraz z OC – jeśli otrzymałeś obowiązującą w Uniqa polisę OC od zbywcy pojazdu, możesz z niej korzystać lub wypowiedzieć w dowolnym momencie;
  • automatycznie przedłużenie umowy – OC możesz także wypowiedzieć (w dowolnym momencie), jeśli polisa została automatycznie wznowiona, a Ty równocześnie zawarłeś umowę w innej firmie.

Jak wypowiedzieć polisę OC w Uniqa? Wystarczy wypełnić formularz online na stronie ubezpieczyciela lub pobrać dokument, wydrukować, podpisać, a następnie dostarczyć osobiście do przedstawiciela towarzystwa. Wypowiedzenie możesz także wysłać listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Kalkulator OC w Uniqa

W kalkulatorze OC Uniqa wystarczy odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące samochodu i jego właściciela. Jeżeli chcesz skrócić proces kalkulacji, możesz pobrać swoją historię ubezpieczenia z bazy UFG, na podstawie m.in. numeru rejestracyjnego pojazdu i PESEL. Korzystając z tego rozwiązania nie musisz pamiętać swojej historii ubezpieczenia i podawać wysokości przysługujących Ci zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy.

Zaletą kalkulatora OC Uniqa jest to, że zadziała również bez ujawniania szczegółowych danych kierowcy. Podanie adresu e-mail i nr telefonu także jest dobrowolne. Po uzupełnieniu formularza system Uniqa przeliczy i wyświetli proponowane ceny OC.

Zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC w UNIQA jest taki sam, jak u pozostałych ubezpieczycieli. Jest on regulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Różnice mogą stanowić jednak dodatkowe elementy dodawane/oferowane wraz z polisą OC.

UNIQA proponuje swoim klientom trzy rodzaje pakietów z OC, w zależności od rodzaju ubezpieczanego pojazdu:

1. Dla samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych do 3.5t DMC, kempingowych – ubezpieczenie obejmuje OC, Zieloną Kartę i Assistance MIDI.
2. Dla motocykli, motorowerów, przyczep kempingowych, pojazdów specjalnych – kierowca otrzyma w pakiecie ubezpieczenie OC, Zieloną Kartę i Assistance MINI.
3. Dla przyczep (lekkich do 750kg, rolniczych) – OC wraz z Zieloną Kartą.

Warto zauważyć, że ubezpieczenie Assistance MIDI w Uniqa proponowane posiadaczom samochodów osobowych gwarantuje obecnie najszerszy na rynku zakres usług, przy czym jest dostępny wraz z OC bez dodatkowej opłaty.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

AC (autocasco) należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Właściciel samochodu, który wykupi polisę w Uniqa otrzyma ochronę na wypadek wielu zdarzeń losowych. Ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność za szkody polegające na zniszczeniu, uszkodzeniu i kradzieży pojazdu, jak również jego wyposażenia dodatkowego i specjalnego (jeśli zostaną wskazane we wniosku).

Polisa AC działa po wystąpieniu niespodziewanych zdarzeń, np. działaniu żywiołu, pożaru czy huraganu, mających miejsce w czasie trwania umowy. Ochroną objęte są także uszkodzenia pojazdu, do których doszło z winy osób trzecich (np. wandalizm).

Uniqa proponuje swoim klientom AC w 4. wariantach:

1. Serwis ASO – z naprawą w autoryzowanym warsztacie i z użyciem części oryginalnych.
2. Warsztat – samochód zostanie naprawiony w warsztacie partnerskim, z użyciem części zamiennych.
3. Kosztorys bez amortyzacji – właściciel pojazdu otrzyma odszkodowanie „do ręki”. Zostanie ono wyliczone na podstawie obowiązujących na rynku cen części zamiennych i robocizny.
4. Kosztorys z amortyzacją – Uniqa wypłaci odszkodowanie pomniejszone o określony procent z powodu naturalnego zużycia eksploatacyjnego pojazdu, po uwzględnieniu jego wieku. Amortyzacja dotyczy wyłącznie cen części przeznaczonych do wymiany.

Ubezpieczenie autocasco w UNIQA obejmuje Polskę. Istnieje także możliwość rozszerzenia zakresu terytorialnego na inne kraje europejskie, jednak z wyłączeniem ryzyka kradzieży na terenie Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

Uniqa proponuje właścicielom pojazdów dodatkowe ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Ochrona NNW obejmuje ochroną zarówno kierowcę, jak i jego pasażerów i dotyczy ich życia i zdrowia. Odszkodowanie z polisy NNW wypłacane jest ubezpieczonemu lub osobie uposażonej po wystąpieniu nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego doznał on uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub zmarł.

NNW w UNIQA działa nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale również:
– postoju,
– zatrzymania na trasie,
– wsiadania i wysiadania z pojazdu,
– naprawy w trakcie podróży.

Zakres terytorialny NNW w UNIQA obejmuje Polskę oraz pozostałe kraje europejskie. Polisę NNW można dokupić do OC i/lub AC.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

Zakres ochrony ubezpieczenia assistance w Uniqa został skonstruowany tak, aby odpowiadał na indywidualne potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. Klienci tej firmy mogą zdecydować się na podstawowy wariant ubezpieczenia lub rozszerzyć ochronę o dodatkowe świadczenia.

Ubezpieczenie Assistance Uniqa może zapewnić pomoc polegającą na zorganizowaniu lub pokryciu kosztów wielu usług, np. holowania, naprawy na miejscu zdarzenia, parkowania na parkingu strzeżonym, transportu medycznego czy opieki nad dziećmi.

W UNIQA dostępnych jest kilka wariantów ASS. W przypadku posiadaczy samochodów osobowych, to wariant: MIDI, STANDARD, PREMIUM, PRESTIŻ.

Poszczególne opcje ubezpieczenia ASS różnią się od siebie zakresem ochrony, np. limitem holowania, czasem finansowanego przez Uniqa wynajmu auta zastępczego czy noclegu oraz dostępnością niektórych usług.

Uwaga! Właściciele samochodów osobowych nie muszą dopłacać do ASS w wersji MIDI, jeśli kupują w Uniqa obowiązkową polisę OC.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
2 lat temu

Ludzie omijajcie tych oszustów szerokim łukiem,żadnego odszkodowania nie dostaniecie,wystarczy że byliście raz u lekarza przed podpisaniem ubezpieczenia gdzie był jakiś sygnał o chorobie i ta pseudo ubezpieczalnia którą tylko doi ludzi ze składek a w zamian nic wam nie wypłaci mi już 2 krotnie odmówili a takich osób jest tysiące

ubezpieczyciel pojazdu
2 lat temu

Nie polecam firmy UNIQA, działają na korzyść sprawcy kolizji, zaniżają szkodę swojego klienta który jest poszkodowany. Rzeczoznawcy tej firmy to osoby według mnie nierzetelni, mając nowe opony wpisali mi że moje opony mają 2,5 mm (to jakiś żart).
Jak chce naprawiać sam szkodę to otrzymuje niższe odszkodowanie niż jakby robił warsztat, zaniżają wartość rynkową pojazdu. Tak się dba o swojego klienta ? Nigdy więcej nie ubezpieczę pojazdu w tej firmie.

Mati
1 rok temu

Odradzam zwłaszcza jeśli chodzi o AC, bo OC to pewnie wszystkim dynda i powiewa gdzie zawra. Ta debilna firma najpierw uznaje a potem jej się coś odwidza i podważa wyceny wartości samochodów robione przez niezależnych i uprawnionych rzeczoznawców Pzmot!!!!OMIJAĆ JAK NAJSZERSZYM ŁUKIEM.

Michal
2 lat temu

Unikaj Uniqa, bo ta firma unika wypłaty ubezpieczenia turystycznego. Według działu likwidacji tej firmy, pozytywny test na Covid-19, zaświadczenie o izolacji i kwarantannie domowników oraz skierowanie do szpitala (na CITO!) nie są wystarczającym powodem do rezygnacji z wyjazdu. Rozumiem, że firma oczekuje od swoich klientów złamania prawa i wyjazdu pomimo nałożonej izolacji i kwarantanny!!! Nadmienię, że zgodnie z OWU nie zwracają też kosztów powrotu do domu, jeżeli klient wybrałby się w podróż pomimo istniejących w dniu wyjazdu przeciwskazań medycznych. Istny paragraf 22. Ale przyjmując składkę nie grymasili.

Aleksa
2 lat temu

Uniqa to jedna z lepszych ubezpieczalni z jaka miałam do czyniena. Mam u nich mieszkanie ubezpieczone. Oferta dostosowana pod moje wymagania, obsługa klienta tak naprawdę 24 dzieki chatbotowi, polecam

Elka
1 rok temu
Reply to  Aleksa

podczepiam się pod opinię 😉 również mam ubezpieczenie mieszkania oraz samochodu. Uniqa daje radę!

Paulina
1 rok temu
Reply to  Aleksa

Tak na Nowy (super) Rok moje mieszkanie zostało doszczętnie zalane! Oczywiście sprawca nie posiadał polisy (bo po co!) Sama likwidacja szkody pozostawiała wiele do życzenia. Na wizytę Likwidatora Szkód czekałam dwa tygodnie, no Pan z likwidacji szkód faktycznie dokładnie obliczył metry zniszczonej podłogi, ścian i sufitów. Cały bałagan zaczyna się dalej. Uniqa ( jak nazwa wskazuje) do ostatniego dnia czekała z wypłatą odszkodowania. Jego wysokość była mocno zaniżona! Poszukałam firmy, które zgodziły by się zrobić remont i tu proszę jakie zderzenie ze ścianą. Za zalanie całego mieszkania odszkodowanie wyniosło 11 tysięcy zł., trzy różne firmy wyceniły przywrócenie mieszkania do stanu sprzed szkody na kwoty graniczące z 40 tysiącami. Przesłałam do Ubezpieczyciela wyceny robót w raz z kosztami materiałów, to uwaga! dostałam dopłatę w wysokości 3 tysięcy! Super, ale nadal to nie jest wystarczające na całkowite pokrycie kosztów. Obecnie zwróciłam się do nich o wskazanie firmy, która naprawi mi mieszkanie w wysokości wypłaconego przez nich odszkodowanie (wliczając materiały i robociznę). Jest maj i to już 5 miesiąc batalii o swoje! Uniqa – unika wypłaty odszkodowania adekwatnej do powstałych szkód! STANOWCZO ODRADZAM ZAWIERANIA POLISY MIESZKANIOWEJ

ofelka
1 rok temu

bardzo dobry i rzetelny ubezpieczyciel. ubezpieczenie na życie,które mam jest mocno konkurencyjne na tle innych firm.

pers
1 rok temu
Reply to  ofelka

to prawda. ja zdecydowałam się ze względu na cenę właśnie i nie narzekam. kontakt z obsługą okej.

Roman
1 rok temu

UNIQA jest spoko. Jestem u nich ubezpieczony od 2018 i do tej pory mnie nie zawiedli. Dobra firma.

rito
1 rok temu
Reply to  Roman

U mnie też lata współpracy (5 lat) przebiegają bezproblemowo. W tym czasie miałam z nimi kontakt dwa razy i za każdym problem został rozwiązany.

kajka
1 rok temu

Polecam, miałam problem po zalaniu mieszkania i bez ponaglania wypłacili mi kasę z ubezpieczenia, takze zostaję w uniqa

Ola
1 rok temu

Odradzam tą firmę!!! Brak odzewu w przypadku wypłacenia odszkodowania za samochód!! Jak im trzeba zapłacić to piszą i dzwonią ale jak oni maja coś zwrócić to ciagle brakuje im papieru i nie odpowiadają na emaile!! Gdybym sama nie dopilnowała to zostałabym bez samochodu zastępczego którego zabrali po 14 dniach a powinni po 30!!!

Marcin
1 rok temu

Ostrzegam przed Uniqa! Płacę ubezpieczenie, a w razie szkody wysyłają regres i każą oddać sobie wszystkie pieniądze wraz z odsetkami. Po co w takim razie jest ich usługa. Omijać szerokim łukiem.

Mati
1 rok temu

Odradzam zwłaszcza jeśli chodzi o AC, bo OC to pewnie wszystkim dynda i powiewa gdzie zawra. Ta debilna firma najpierw uznaje a potem jej się coś odwidza i podważa wyceny wartości samochodów robione przez niezależnych i uprawnionych rzeczoznawców Pzmot!!!!OMIJAĆ JAK NAJSZERSZYM ŁUKIEM.

Paulina
1 rok temu

Tak na Nowy (super) Rok moje mieszkanie zostało doszczętnie zalane! Oczywiście sprawca nie posiadał polisy (bo po co!) Sama likwidacja szkody pozostawiała wiele do życzenia. Na wizytę Likwidatora Szkód czekałam dwa tygodnie, no Pan z likwidacji szkód faktycznie dokładnie obliczył metry zniszczonej podłogi, ścian i sufitów. Cały bałagan zaczyna się dalej. Uniqa ( jak nazwa wskazuje) do ostatniego dnia czekała z wypłatą odszkodowania. Jego wysokość była mocno zaniżona! Poszukałam firmy, które zgodziły by się zrobić remont i tu proszę jakie zderzenie ze ścianą. Za zalanie całego mieszkania odszkodowanie wyniosło 11 tysięcy zł., trzy różne firmy wyceniły przywrócenie mieszkania do stanu sprzed szkody na kwoty graniczące z 40 tysiącami. Przesłałam do Ubezpieczyciela wyceny robót w raz z kosztami materiałów, to uwaga! dostałam dopłatę w wysokości 3 tysięcy! Super, ale nadal to nie jest wystarczające na całkowite pokrycie kosztów. Obecnie zwróciłam się do nich o wskazanie firmy, która naprawi mi mieszkanie w wysokości wypłaconego przez nich odszkodowanie (wliczając materiały i robociznę). Jest maj i to już 5 miesiąc batalii o swoje! Uniqa – unika wypłaty odszkodowania adekwatnej do powstałych szkód! STANOWCZO ODRADZAM ZAWIERANIA POLISY MIESZKANIOWEJ

Bartek Gajkowski
10 miesięcy temu

Dzień dobry,

Stanowczo odradzam Państwu współpracę z firmą UNIQUA. W trakcie wyjazdu zagranicznego miałem wypadek, którego konsekwencją jest brak ruchomości w jednym z palców prawej dłoni. Otrzymałem odpowiedź, że nie jest to trwały uszczerbek na zdrowiu wraz z negatywną decyzją w sprawie wypłaty odszkodowania. Skoro brak ruchomości w jednym palcu prawej dłoni, to nie trwały uszczerbek na zdrowiu, to co to jest?? Żenujące… NIE POLECAM.

Jarek
5 miesięcy temu

Brak możliwości połączenia się z kimkolwiek poza botem.
Po rozmowie (przechodziłem wiele scenariuszy, każdy kończy się tak samo) bot deklaruje, że przełącza do właściwej osoby po czym się rozłącza.
Nie ma możliwości aby zapytać kogokolwiek i uzyskać niezbędnych informacji przy zgłaszaniu roszczenia.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.