biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

[Głosów: 1 Średnia: 5]

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji. Dzięki połączeniu doświadczenia i energii dwóch stabilnie działających firm, Uniqa nie tylko zwiększyła udziały w rynku, ale też znacznie wzmocniła swoją pozycję.

Marka UNIQA obecna jest w Polsce od 30 lat. Od 20 lat jej właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Posiada ona bardzo rozbudowaną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, życia i zdrowia oraz mieszkania. Produkty Uniqa przygotowano z myślą o osobach prywatnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Ubezpieczenie w tej firmie mogą wykupić m.in. pracownicy spółek, wspólnot mieszkaniowych oraz ich mieszkańcy.

Wypowiedzenie OC w Uniqa

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Uniqa można złożyć wyłącznie w ściśle określonych w ustawie przypadkach. Zalicza się do nich:

  • zakończenie OC – gdy zbliża się termin obowiązywania Twojego ubezpieczenia i rezygnujesz z kontynuacji umowy w Uniqa, złóż pisemne wypowiedzenie najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony;
  • zakup samochodu wraz z OC – jeśli otrzymałeś obowiązującą w Uniqa polisę OC od zbywcy pojazdu, możesz z niej korzystać lub wypowiedzieć w dowolnym momencie;
  • automatycznie przedłużenie umowy – OC możesz także wypowiedzieć (w dowolnym momencie), jeśli polisa została automatycznie wznowiona, a Ty równocześnie zawarłeś umowę w innej firmie.

Jak wypowiedzieć polisę OC w Uniqa? Wystarczy wypełnić formularz online na stronie ubezpieczyciela lub pobrać dokument, wydrukować, podpisać, a następnie dostarczyć osobiście do przedstawiciela towarzystwa. Wypowiedzenie możesz także wysłać listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Kalkulator OC w Uniqa

W kalkulatorze OC Uniqa wystarczy odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące samochodu i jego właściciela. Jeżeli chcesz skrócić proces kalkulacji, możesz pobrać swoją historię ubezpieczenia z bazy UFG, na podstawie m.in. numeru rejestracyjnego pojazdu i PESEL. Korzystając z tego rozwiązania nie musisz pamiętać swojej historii ubezpieczenia i podawać wysokości przysługujących Ci zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy.

Zaletą kalkulatora OC Uniqa jest to, że zadziała również bez ujawniania szczegółowych danych kierowcy. Podanie adresu e-mail i nr telefonu także jest dobrowolne. Po uzupełnieniu formularza system Uniqa przeliczy i wyświetli proponowane ceny OC.

Zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC w UNIQA jest taki sam, jak u pozostałych ubezpieczycieli. Jest on regulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Różnice mogą stanowić jednak dodatkowe elementy dodawane/oferowane wraz z polisą OC.

UNIQA proponuje swoim klientom trzy rodzaje pakietów z OC, w zależności od rodzaju ubezpieczanego pojazdu:

1. Dla samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych do 3.5t DMC, kempingowych – ubezpieczenie obejmuje OC, Zieloną Kartę i Assistance MIDI.
2. Dla motocykli, motorowerów, przyczep kempingowych, pojazdów specjalnych – kierowca otrzyma w pakiecie ubezpieczenie OC, Zieloną Kartę i Assistance MINI.
3. Dla przyczep (lekkich do 750kg, rolniczych) – OC wraz z Zieloną Kartą.

Warto zauważyć, że ubezpieczenie Assistance MIDI w Uniqa proponowane posiadaczom samochodów osobowych gwarantuje obecnie najszerszy na rynku zakres usług, przy czym jest dostępny wraz z OC bez dodatkowej opłaty.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

AC (autocasco) należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Właściciel samochodu, który wykupi polisę w Uniqa otrzyma ochronę na wypadek wielu zdarzeń losowych. Ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność za szkody polegające na zniszczeniu, uszkodzeniu i kradzieży pojazdu, jak również jego wyposażenia dodatkowego i specjalnego (jeśli zostaną wskazane we wniosku).

Polisa AC działa po wystąpieniu niespodziewanych zdarzeń, np. działaniu żywiołu, pożaru czy huraganu, mających miejsce w czasie trwania umowy. Ochroną objęte są także uszkodzenia pojazdu, do których doszło z winy osób trzecich (np. wandalizm).

Uniqa proponuje swoim klientom AC w 4. wariantach:

1. Serwis ASO – z naprawą w autoryzowanym warsztacie i z użyciem części oryginalnych.
2. Warsztat – samochód zostanie naprawiony w warsztacie partnerskim, z użyciem części zamiennych.
3. Kosztorys bez amortyzacji – właściciel pojazdu otrzyma odszkodowanie „do ręki”. Zostanie ono wyliczone na podstawie obowiązujących na rynku cen części zamiennych i robocizny.
4. Kosztorys z amortyzacją – Uniqa wypłaci odszkodowanie pomniejszone o określony procent z powodu naturalnego zużycia eksploatacyjnego pojazdu, po uwzględnieniu jego wieku. Amortyzacja dotyczy wyłącznie cen części przeznaczonych do wymiany.

Ubezpieczenie autocasco w UNIQA obejmuje Polskę. Istnieje także możliwość rozszerzenia zakresu terytorialnego na inne kraje europejskie, jednak z wyłączeniem ryzyka kradzieży na terenie Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

Uniqa proponuje właścicielom pojazdów dodatkowe ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Ochrona NNW obejmuje ochroną zarówno kierowcę, jak i jego pasażerów i dotyczy ich życia i zdrowia. Odszkodowanie z polisy NNW wypłacane jest ubezpieczonemu lub osobie uposażonej po wystąpieniu nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego doznał on uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub zmarł.

NNW w UNIQA działa nie tylko podczas ruchu pojazdu, ale również:
– postoju,
– zatrzymania na trasie,
– wsiadania i wysiadania z pojazdu,
– naprawy w trakcie podróży.

Zakres terytorialny NNW w UNIQA obejmuje Polskę oraz pozostałe kraje europejskie. Polisę NNW można dokupić do OC i/lub AC.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

Zakres ochrony ubezpieczenia assistance w Uniqa został skonstruowany tak, aby odpowiadał na indywidualne potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. Klienci tej firmy mogą zdecydować się na podstawowy wariant ubezpieczenia lub rozszerzyć ochronę o dodatkowe świadczenia.

Ubezpieczenie Assistance Uniqa może zapewnić pomoc polegającą na zorganizowaniu lub pokryciu kosztów wielu usług, np. holowania, naprawy na miejscu zdarzenia, parkowania na parkingu strzeżonym, transportu medycznego czy opieki nad dziećmi.

W UNIQA dostępnych jest kilka wariantów ASS. W przypadku posiadaczy samochodów osobowych, to wariant: MIDI, STANDARD, PREMIUM, PRESTIŻ.

Poszczególne opcje ubezpieczenia ASS różnią się od siebie zakresem ochrony, np. limitem holowania, czasem finansowanego przez Uniqa wynajmu auta zastępczego czy noclegu oraz dostępnością niektórych usług.

Uwaga! Właściciele samochodów osobowych nie muszą dopłacać do ASS w wersji MIDI, jeśli kupują w Uniqa obowiązkową polisę OC.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.