Piotr Nowik

Piotr Nowik | 21 października 2022

Jak kupić OC przez internet?

scrolldown Polisa OC przez internet

Kierowcy co roku muszą podejmować decyzję, gdzie ubezpieczyć auto. Dobrym rozwiązaniem jest zakup OC przez internet w porównywarce internetowej. Szybko, tanio i bez wychodzenia z domu. Sprawdzimy, dlaczego jeszcze warto wykupić polisę online.

OC przez internet – co warto wiedzieć

 1. Polisa OC zakupiona przez internet jest tak samo ważna, jak w placówce ubezpieczyciela.
 2. W kalkulatorze najtaniejuagenta.pl porównasz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, bez konieczności wielokrotnego wpisywania danych na stronach wielu ubezpieczycieli.
 3. W najtaniejuagenta.pl można rozłożyć płatność za OC na raty.
 4. Zawarcie polisy OC przez internet jest możliwe bez wychodzenia z domu.

Aktualnie zakup polisy przez internet nikogo nie dziwi i do tego sposobu przekonuje się coraz więcej osób. Polisa przesłana na maila jest tak samo ważna, jak zakupiona w stacjonarnej placówce. Podpowiemy, jak skorzystać z porównywarki oraz jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę ubezpieczenia.

Gdzie szukać OC przez internet?

W internecie jest wiele miejsc, gdzie można wykupić polisę OC, a także pakiet z AC. Najlepiej skorzystać z największej porównywarki najtaniejuagenta.pl, która przedstawia propozycje wielu towarzystw. W ciągu kilku minut otrzymasz oferty. Można to zrobić nie tylko za pomocą komputera, ale także tableta czy smartfona.

W rankingu OC znajdziesz nie tylko zakres ubezpieczenia samochodu, który możesz otrzymać przy zakupie polisy u różnych ubezpieczycieli, a także opinie klientów, którzy już korzystali z pomocy towarzystw ubezpieczeniowych. Pomoże to na pewno podjąć decyzję, w jakim towarzystwie wykupić polisę ubezpieczeniową. W rankingu OC będzie także zakres dodatkowych świadczeń do OC, ponieważ firmy konkurują ze sobą nie tylko poprzez składkę, ale też przez dodatki, które oferują w cenie OC. Powinna być też opisana łatwość likwidacji szkody oraz kontakt do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dlaczego darmowy kalkulator online jest lepszy od strony towarzystwa ubezpieczeniowego?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi także sprzedaż polis przez internet. Jednak licząc sobie OC przez stronę jednego towarzystwa, poznasz tylko jedną ofertę i możesz przepłacić. Możesz oczywiście sprawdzać oferty na wielu stronach, jednak będzie to czasochłonne. Na każdej stronie będziesz musiał od nowa wpisywać swoje dane. W darmowej porównywarce, dane wpiszesz raz, a system przeliczy składki w wielu towarzystwach. Od razu możesz porównać ceny i wybrać najtańszą opcję.

Porównywarki internetowe przeliczają OC, a także i AC w wielu towarzystwach. Dzięki temu możesz poznać różne oferty w jednym miejscu, sprawdzić zakres i dokonać wyboru. Niektóre oferty można od razu odrzucić, ponieważ składki są wysokie, a nad innymi trzeba się zastanowić, szczególnie przy zakupie AC. Wszystkie informacje otrzymasz w porównywarce. Możesz tam znaleźć i najtańsze OC, i kompleksowy pakiet z AC, Assistance, NNW.

Jak korzystać z porównywarki ubezpieczeń najtaniejuagenta.pl?

Po wejściu na kalkulator najtaniejuagenta.pl należy wpisać swoje dane oraz dane ubezpieczanego pojazdu. Formularz jest prosty i intuicyjny. Po naciśnięciu przycisku „Porównaj oferty OC AC”, system przeliczy składki i otrzymasz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Dodatkowym atutem zakupu polisy na najtaniejuagenta.pl jest „Rankopomoc”, czyli pomoc prawna w ramach zdarzeń komunikacyjnych, wykroczeń, mandatów, zbycia i zakupu pojazdu.

Przykład:

Pan Jerzy od lat opłacał blankiety, które były automatycznym wznowieniem polisy OC na jego Opla Vectrę. Kierowca postanowił skorzystać z porównywarki najtaniejuagenta.pl i uzupełnił formularz z danymi. W ciągu kilku minut poznał oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Okazało się, że oferta Link4, którą otrzymał jest o 350 zł niższa od składka, którą zaproponowało mu dotychczasowe towarzystwo. Pan Jerzy wykupił polisę w Link4 i wypowiedział poprzednią. Dzięki porównywarce sporo zaoszczędził.

Jakie dane podać w formularzu w porównywarce najtaniejuagenta.pl?

Aby poznać oferty ubezpieczenia, trzeba podać dane, tak aby towarzystwa mogły określić ryzyko wystąpienia szkody. Do podania danych potrzebny będzie dowód rejestracyjny.

Dane samochodu:

 • marka,
 • model,
 • rok produkcji,
 • pojemność,
 • rodzaj paliwa,
 • przebieg,
 • planowany przebieg,
 • liczba drzwi,
 • data pierwszej rejestracji,
 • rok zakupu auta,
 • numer rejestracyjny,
 • miejsce parkowania nocą,
 • użytkowanie pojazdu,
 • czy pojazd będzie użytkowany za granicą,
 • data rozpoczęcia ochrony,
 • ostatni ubezpieczyciel.

Dane właściciela:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • data urodzenia,
 • rok uzyskania prawa jazdy,
 • miejsce zamieszkania,
 • płeć,
 • stan cywilny,
 • historia szkodowości,
 • liczba dzieci do 26 roku życia,
 • informacja o współwłaścicielach.

Jakie informacje są nieobowiązkowe w kalkulatorze najtaniejuagenta.pl?

Niektórych informacji możesz nie podawać w formularzu przy wyliczaniu składki. Są to: imię, nazwisko, PESEL, numer rejestracyjny, numer telefonu, adres email. Jednak bez tych danych nie otrzymasz oferty z Generali i Proamy. Nie podając adresu email, nie będziesz mógł otrzymać oferty, a potem do niej wrócić, gdy będziesz chciał wykupić ubezpieczenie.

Jakie są zalety ubezpieczenia online?

Zakup polisy przez internet jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poniżej podpowiadamy, dlaczego.

 • oszczędność pieniędzy – dzięki porównywarce wiesz, że nie przepłacisz za OC, wybierzesz najtańszą składkę,
 • oszczędność czasu – nie musisz chodzić po wielu placówkach ubezpieczycieli, aby znaleźć najtańszą ofertę,
 • wygoda – polisę możesz wykupić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, nie musisz spieszyć przed zamknięciem placówki o konkretnej godzinie,
 • zmiana decyzji – z polisy zawartej na odległość możesz zrezygnować w ciągu 30 dni od zakupu polisy,
 • rozłożenie płatności na raty bez dopłaty składki – tylko na najtaniejuagenta.pl możesz rozłożyć płatność na 10 rat bez zwyżki składki.

Jaka jest kara za brak ważnej polisy OC?

Kara za przerwę w ubezpieczeniu jest nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Opłata karna jest uzależniona od minimalnego wynagrodzenia w danym roku, długości przerwy oraz rodzaju pojazdu. Np. w 2022 r. kara za brak OC powyżej 14 dni właściciela samochodu osobowego wynosi 6020 zł.

Kary za brak OC 2022

Czas przerwySamochody osoboweSamochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i autobusyPozostałe pojazdy (w tym m.in. motocykle)
Do 3 dni1200 zł1810 zł200 zł
Od 4 do 14 dni3010 zł4520 zł500 zł
Powyżej 14 dni6020 zł9030 zł1000 zł

Od 1 października 2018 roku nie ma obowiązku wożenia ze sobą potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC. Ważność polisy OC można sprawdzić na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Warto jednak mieć przy sobie certyfikat OC, ponieważ przy kolizji łatwiej spisać oświadczenie sprawcy, gdzie numer polisy jest niezbędny. Na certyfikacie są także zazwyczaj numery telefonów na infolinię w razie wezwania assistance – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w najtaniejuagenta.pl.

Ile kosztuje zakup OC przez internet?

Koszt OC w porównaniu do konsekwencji, jakie może przynieść brak polisy jest niski. Jeżeli skorzystasz z porównywarki, możesz sporo zaoszczędzić i wybrać najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Sprawdźmy, ile zapłaciłby 36-letni kierowca z Rybnika, który jest właścicielem Skody Fabii 1 l z 2014 roku z silnikiem benzynowym.,

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla 36-latka z Rybnika?
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
482,00 zł* rata od 0 zł
EUROINS
OC
AC
Assistance
NNW
499,00 zł* rata od 0 zł
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
574,00 zł* rata od 0 zł
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
678,00 zł* rata od 0 zł
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
936,00 zł* rata od 0 zł
Allianz
OC
AC
Assistance
NNW
1123,00 zł* rata od 0 zł
Ile kosztuje OC dla 36-latka z Rybnika?
Trasti
482,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
EUROINS
499,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
574,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
678,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
936,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Allianz
1123,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 21.10.2022 r., Skoda Fabia 1 l z 2014 r.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o OC przez internet

 1. Czy muszę złożyć wypowiedzenie OC u poprzedniego ubezpieczyciela?

  Tak. Musisz to zrobić pisemnie najpóźniej na dzień przed końcem umowy. Najszybciej można wysłać podpisany dokument na adres mailowy towarzystwa.
 2. Czy polisa OC wznawia się automatycznie?

  Tak. Jeżeli polisa jest w pełni opłacona i nie było zmiany właściciela, polisa OC wznowi się automatycznie na kolejny rok ochrony, jeśli najpóźniej na jeden dzień przed wygaśnięciem umowy jej nie wypowiesz.
 3. Czy polisę OC można opłacić przez internet?

  Tak. Po zakupie polisy otrzymasz dane do zapłaty. Niektóre towarzystwa oferują nawet zniżkę za płatność przez internet.
 4. Czy kupując polisę OC w pakiecie jest zniżka?

  Tak. Wiele towarzystw oferuje zniżkę za zakup więcej niż samego OC. Nawet dokupienie NNW może obniżyć składkę OC. Na największe zniżki można jednak liczyć kupując polisę OC razem z AC.
Piotr Nowik
[Głosów: 2 Średnia: 5]