Ubezpieczenie OC przez internet – jak kupić?

Kierowcy co roku muszą podejmować decyzję, gdzie ubezpieczyć auto. Dobrym rozwiązaniem jest zakup OC przez internet w porównywarce internetowej. Szybko, tanio i bez wychodzenia z domu. Sprawdzimy, dlaczego jeszcze warto wykupić ubezpieczenie OC online?

Aktualnie zakup polisy OC online nikogo nie dziwi i do tego sposobu przekonuje się coraz więcej osób. Polisa przesłana na maila jest tak samo ważna, jak zakupiona w stacjonarnej placówce. Podpowiemy, jak skorzystać z internetowej porównywarki oraz jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę ubezpieczenia oc samochodu.

Gdzie szukać OC przez internet?

W internecie jest wiele miejsc, gdzie jest możliwy zakup ubezpieczenia OC, a także pakietu z AC. Najlepiej skorzystać z internetowej porównywarki najtaniejuagenta.pl, która przedstawia propozycje wielu towarzystw ubezpieczeniowych. W ciągu kilku minut otrzymasz oferty. Można to zrobić nie tylko za pomocą komputera, ale także tableta czy smartfona.

W rankingu OC znajdziesz nie tylko zakres ubezpieczenia samochodu, który możesz otrzymać przy zakupie polisy u różnych ubezpieczycieli, a także opinie klientów, którzy już korzystali z pomocy firm ubezpieczeniowych. Pomoże to na pewno podjąć decyzję, w jakim towarzystwie wykupić polisę ubezpieczeniową. W rankingu OC będzie także zakres dodatkowych świadczeń do OC, ponieważ firmy konkurują ze sobą nie tylko poprzez składkę, ale też przez dodatki, które oferują w cenie OC. Powinna być też opisana łatwość likwidacji szkody oraz kontakt do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dlaczego darmowy kalkulator OC online jest lepszy od strony towarzystwa ubezpieczeniowego?

Wiele towarzystw prowadzi także sprzedaż polis przez internet. Jednak licząc sobie OC przez stronę jednego towarzystwa, poznasz tylko jedną ofertę i możesz przepłacić. Możesz oczywiście sprawdzać oferty na wielu stronach, jednak będzie to czasochłonne. Na każdej stronie będziesz musiał od nowa wpisywać swoje dane. W darmowej porównywarce, dane wpiszesz raz, a system przeliczy składki w wielu towarzystwach. Od razu możesz porównać ceny i wybrać najtańszą opcję.

Porównywarki internetowe przeliczają OC, a także i AC w wielu towarzystwach. Dzięki temu możesz poznać różne oferty w jednym miejscu, sprawdzić zakres i dokonać wyboru. Niektóre oferty można od razu odrzucić, ponieważ składki są wysokie, a nad innymi trzeba się zastanowić, szczególnie przy zakupie AC. Wszystkie informacje otrzymasz w porównywarce. Możesz tam znaleźć i najtańsze OC, i kompleksowy pakiet z AC, Assistance, NNW.

Jak korzystać z porównywarki ubezpieczeń najtaniejuagenta.pl?

Po wejściu na kalkulator najtaniejuagenta.pl należy wpisać swoje dane oraz dane ubezpieczanego pojazdu. Formularz jest prosty i intuicyjny. Po naciśnięciu przycisku „Porównaj oferty OC AC”, system przeliczy składki i otrzymasz oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Dodatkowym atutem zakupu polisy na najtaniejuagenta.pl jest „Rankopomoc”, czyli pomoc prawna w ramach zdarzeń komunikacyjnych, wykroczeń, mandatów, zbycia i zakupu pojazdu.

Przykład:

Pan Jerzy od lat opłacał blankiety, które były automatycznym wznowieniem polisy OC na jego Opla Vectrę. Kierowca postanowił skorzystać z porównywarki najtaniejuagenta.pl i uzupełnił formularz z danymi. W ciągu kilku minut poznał oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Okazało się, że oferta Link4, którą otrzymał jest o 350 zł niższa od składka, którą zaproponowało mu dotychczasowe towarzystwo. Pan Jerzy wykupił polisę w Link4 i wypowiedział poprzednią. Dzięki porównywarce sporo zaoszczędził.

Jakie dane podać w formularzu w porównywarce najtaniejuagenta.pl?

Aby poznać oferty ubezpieczenia, trzeba podać dane, tak aby towarzystwa mogły określić ryzyko wystąpienia szkody. Do podania danych potrzebny będzie dowód rejestracyjny.

Dane samochodu:

 • marka auta,
 • model samochodu,
 • rok produkcji pojazdu,
 • pojemność,
 • rodzaj paliwa,
 • przebieg,
 • planowany przebieg,
 • liczba drzwi,
 • data pierwszej rejestracji,
 • rok zakupu auta,
 • numer rejestracyjny,
 • miejsce parkowania nocą,
 • użytkowanie pojazdu,
 • czy pojazd będzie użytkowany za granicą,
 • data rozpoczęcia ochrony,
 • ostatni ubezpieczyciel.

Dane właściciela:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • data urodzenia,
 • rok uzyskania prawa jazdy,
 • miejsce zamieszkania,
 • płeć,
 • stan cywilny,
 • historia szkodowości,
 • liczba dzieci do 26 roku życia,
 • informacja o współwłaścicielach.

Jakie informacje są nieobowiązkowe w kalkulatorze najtaniejuagenta.pl?

Niektórych informacji możesz nie podawać w formularzu przy wyliczaniu składki. Są to: imię, nazwisko, PESEL, numer rejestracyjny, numer telefonu, adres email. Jednak bez tych danych nie otrzymasz oferty z Generali i Proamy. Nie podając adresu email, nie będziesz mógł otrzymać oferty, a potem do niej wrócić, gdy będziesz chciał wykupić ubezpieczenie auta.

Jakie są zalety ubezpieczenia online?

Zakup polisy przez internet jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poniżej podpowiadamy, dlaczego.

 • oszczędność pieniędzy – dzięki porównywarce wiesz, że nie przepłacisz za OC, wybierzesz najtańszą składkę,
 • oszczędność czasu – nie musisz chodzić po wielu placówkach ubezpieczycieli, aby znaleźć najtańszą ofertę,
 • wygoda – polisę możesz wykupić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, nie musisz spieszyć przed zamknięciem placówki o konkretnej godzinie,
 • zmiana decyzji – z polisy zawartej na odległość możesz zrezygnować w ciągu 30 dni od zakupu polisy,
 • rozłożenie płatności ubezpieczenia OC na raty bez dopłaty składki – tylko na najtaniejuagenta.pl możesz rozłożyć płatność na 10 rat bez zwyżki składki.

Jaka jest kara za brak ważnej polisy OC?

Kara za przerwę w ubezpieczeniu jest nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Opłata karna jest uzależniona od minimalnego wynagrodzenia w danym roku, długości przerwy oraz rodzaju pojazdu. Np. w 2022 r. kara za brak OC powyżej 14 dni właściciela samochodu osobowego wynosi 6020 zł.

Kary za brak OC 2022

Czas przerwySamochody osoboweSamochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i autobusyPozostałe pojazdy (w tym m.in. motocykle)
Do 3 dni1200 zł1810 zł200 zł
Od 4 do 14 dni3010 zł4520 zł500 zł
Powyżej 14 dni6020 zł9030 zł1000 zł

Od 1 października 2018 roku nie ma obowiązku wożenia ze sobą potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC. Ważność polisy OC można sprawdzić na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Warto jednak mieć przy sobie certyfikat OC, ponieważ przy kolizji łatwiej spisać oświadczenie sprawcy, gdzie numer polisy jest niezbędny. Na certyfikacie są także zazwyczaj numery telefonów na infolinię w razie wezwania assistance – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w najtaniejuagenta.pl.

Ile kosztuje zakup OC przez internet?

Koszt ubezpieczenia oc pojazdu w porównaniu do konsekwencji, jakie może przynieść brak polisy jest niski. Jeżeli skorzystasz z internetowej porównywarki, możesz sporo zaoszczędzić i wybrać najlepszy wariant ubezpieczenia OC dla siebie. Sprawdźmy, ile zapłaciłby 36-letni kierowca z Rybnika, właściciel modela samochodu: Skoda Fabia 1 l z 2014 roku z silnikiem benzynowym.,

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla 36-latka z Rybnika?
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
482,00 zł*
EUROINS
OC
AC
Assistance
NNW
499,00 zł*
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
574,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
678,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
936,00 zł*
Allianz
OC
AC
Assistance
NNW
1123,00 zł*
Ile kosztuje OC dla 36-latka z Rybnika?
Trasti
482,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
EUROINS
499,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
574,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
678,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
936,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Allianz
1123,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 21.10.2022 r., Skoda Fabia 1 l z 2014 r.

Ubezpieczenie OC online przez internet – co warto wiedzieć?

 1. Ubezpieczenie samochodu zakupione przez internet jest tak samo ważna, jak w placówce ubezpieczyciela.
 2. Kalkulator ubezpieczeń najtaniejuagenta.pl umożliwia porównanie oferty wielu firm ubezpieczeniowych, bez konieczności wielokrotnego wpisywania danych na stronach wielu ubezpieczycieli.
 3. W internetowej porównywarce najtaniejuagenta.pl kupując OC – można rozłożyć płatność na raty.
 4. Zawarcie ubezpieczenia OC przez internet jest możliwe bez wychodzenia z domu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC przez internet:

 1. Czy muszę złożyć wypowiedzenie OC u poprzedniego ubezpieczyciela?

  Tak. Musisz to zrobić pisemnie najpóźniej na dzień przed końcem umowy. Najszybciej można wysłać podpisany dokument na adres mailowy towarzystwa.
 2. Czy polisa OC wznawia się automatycznie?

  Tak. Jeżeli polisa jest w pełni opłacona i nie było zmiany właściciela, polisa OC wznowi się automatycznie na kolejny rok ochrony, jeśli najpóźniej na jeden dzień przed wygaśnięciem umowy jej nie wypowiesz.
 3. Czy polisę OC można opłacić przez internet?

  Tak. Po zakupie oc samochodu, otrzymasz dane do zapłaty. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych można nawet znaleźć zniżkę za płatność OC przez internet.
 4. Czy kupując polisę OC pojazdu w pakiecie jest zniżka?

  Tak. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych znajdziesz zniżkę za zakup więcej niż samego OC. Nawet dokupienie NNW może obniżyć wysokość składki OC. Na największe zniżki można jednak liczyć kupując polisę: pakiet OC razem z AC.
 5. W jaki sposób mogę odebrać ubezpieczenie OC kupione online?

  Po wyborze z kalkulatora ubezpieczeń najtaniejuagenta.pl oferty ubezpieczenia samochodu, opłacasz pełną wysokość składki przelewem online w jednym z ponad 30 dostępnych banków albo za pośrednictwem tradycyjnego przelewu w placówce pocztowej lub internetowo. Ponadto do wyboru jest płatność za pomocą karty płatniczej, BLIK-a, czy też Google Pay. Po zaksięgowaniu wpłaty, umowa zostanie automatycznie dostarczona na adres e-mail, który wskazałeś/-łaś w formularzu. Zachęcam do wydrukowania jej i przechowywania, na przykład, w schowku samochodowym. Ubezpieczenie OC zawsze warto mieć pod ręką.
Piotr Nowik
[Głosów: 2 Średnia: 5]