mBank ubezpieczenie OC – analiza oferty

Z połączenia doświadczenia firm ubezpieczeniowych i banków powstają korzystne oferty ubezpieczeń komunikacyjnych z dodatkowymi zniżkami dla osób korzystających z produktów bankowych codziennego użytku. Czy warto kupić takie ubezpieczenie OC? mBank – jeden z najczęściej wybieranych banków w Polsce – przygotował ofertę dla swoich klientów, która wyróżnia się na rynku ubezpieczeń.

mBank to instytucja, która działa na polskim rynku od 1986 roku, więc może poszczycić się dość długą tradycją. Usługi ubezpieczeniowe w zakresie sprzedaży polis komunikacyjnych, turystycznych i na życie świadczy w porozumieniu z towarzystwem ubezpieczeniowym UNIQA – austriacką marką działającą na terenie niemal całej Europy Środkowej i Wschodniej. W tej relacji mBank funkcjonuje jako agent ubezpieczeniowy – ma wpis do prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego Rejestru pośredników ubezpieczeniowych pod numerem RAU 11124813/A.

Kto może kupić ubezpieczenie OC mBank?

Ubezpieczenia komunikacyjne w mBanku są kierowane do właścicieli pojazdów mechanicznych – osobowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Ubezpieczenie jest przeznaczone tak dla aut użytkowanych prywatnie, jak dla tych wchodzących w skład majątku firmowego.

Z możliwości zakupu ubezpieczenia w mBanku mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Oferta jest skierowana do posiadaczy rachunku bankowego w mBanku. To wyklucza spore grono Polaków, którzy nie mają konta w tym banku.

Ubezpieczenia mBanku mogą kupić wszyscy zmotoryzowani klienci mBanku. Do ich grona zaliczają się nie tylko osoby korzystające z produktów bankowych dla osób fizycznych i przedsiębiorców, ale też te z zasobniejszym portfelem, które korzystają z rozwiązań zarezerwowanych dla segmentu private banking. Oferta dla wszystkich grup klientów wygląda dokładnie tak samo.

Jak kupić ubezpieczenie OC w mBanku?

Posiadanie OC to obowiązek, który musi spełnić każdy właściciel pojazdu, zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Klienci, którzy zdecydują się na zakup tego ubezpieczenia samochodu w mBanku, mają dużą swobodę wyboru ścieżki zakupowej. Do dyspozycji są aż 4 możliwości:

 • zakup w serwisie transakcyjnym – wniosek złożysz za pomocą formularza znajdującego się na stronie banku. Po jego wypełnieniu odezwie się do Ciebie konsultant z propozycją umowy ubezpieczeniowej,
 • zakup w aplikacji – można ją pobrać z Google Play lub App Store. Jest dostępna bez żadnych opłat,
 • zakup w placówce – ich listę wraz z wyszukiwarką oddziału znajdującego się w twojej okolicy znajdziesz na stronie mBanku,
 • zakup na infolinii banku – zadzwoń pod numer (22) 55 88 000 i porozmawiaj z konsultantem banku. Możesz również pozostawić swój numer w formularzu kontaktowym na stronie i zaczekać na telefon.

Składkę za polisę możesz opłacić jednorazowo lub rozłożyć ją na 12 lat, które będą mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Pierwszą ratę (lub też całą kwotę) należy uiścić do 30 dni od daty złożenia wniosku ubezpieczeniowego.

Standardowo ochrona ubezpieczeniowa zaczyna obowiązywać od dnia następującego po dacie złożenia wniosku. Nie ma tu znaczenia, czy jest to dzień roboczy czy też weekend. Możesz również wybrać inną datę z kalendarza.

Dodatkową korzyścią dla klienta jest możliwość zakupu polisy nawet z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki zrealizowaniu zakupu “do przodu” zapewnisz sobie ochronę ubezpieczeniową na kolejny okres rozliczeniowy jeszcze przed wygaśnięciem obecnego.

Podobnie jak w przypadku każdej innej umowy ubezpieczeniowej zawartej na odległość, masz 14 dni na odstąpienie od niej. Dodatkowo, mBank umożliwia zmianę zakresu ochrony ubezpieczeniowej świadczonej w ramach polis nieobowiązkowych w ciągu 30 dni od ich zakupu.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dostaniesz też z Zieloną Kartą bez żadnych dodatkowych opłat. Wniosek o jej wydanie złożysz w dowolnym momencie trwania obecnej umowy ubezpieczeniowej.

Jakie inne ubezpieczenia samochodu oferuje mBank?

Jak już wspomnieliśmy, oferta ubezpieczeń sprzedawanych przez mBank jest szeroka. Jej trzon stanowi ubezpieczenie OC będące obowiązkową pozycją dla każdego właściciela samochodu. Możesz również ubezpieczyć samochód w rozszerzonym zakresie, kupując nieobligatoryjne polisy – AC, NNW i assistance. Poznaj szczegóły wszystkich ubezpieczeń – przedstawiamy je poniżej.

Ubezpieczenie AC w mBanku

Ubezpieczenie AC od mBanku zapewnia ochronę przed finansowymi skutkami uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży samochodu, a także jego wyposażenia dodatkowego – o ile zostanie uwzględnione w umowie ubezpieczenia. Jest dostępne dla samochodów mających nie więcej niż 12 lat. Nie można objąć nim pojazdów używanych m.in. do nauki jazdy i przewozu osób, a także takich, które mają kierownicę po prawej stronie lub zostały sprowadzone z USA czy Kanady.

Autocasco występuje w trzech wariantach do wyboru. Podobieństwa i różnice między nimi prezentuje poniższa tabela.

SerwisASOWarsztat
Części użyte do likwidacji szkodyoryginalnezamiennikioryginalne
Amortyzacjabrakbrakbrak
Stawka za roboczogodzinęASOwarsztat nieautoryzowany90 zł brutto
Odnawialna suma ubezpieczeniataktaktak
Franszyza integralnabrakbrakbrak
Udział własny w szkodzie po wypadku0, 500, 1000 lub 2000 zł0, 500, 1000 lub 2000 zł0, 500, 1000 lub 2000 zł
Udział własny w szkodzie po kradzieży0 lub 10%0 lub 10%0 lub 10%
Zakres terytorialnyPolska z możliwością rozszerzenia na pozostałe kraje europejskiePolska z możliwością rozszerzenia na pozostałe kraje europejskiePolska z możliwością rozszerzenia na pozostałe kraje europejskie

Ubezpieczenie assistance w mBanku

Kupując ubezpieczenie OC w mBanku, otrzymasz w gratisie pakiet Assistance Midi. W ramach niego możesz korzystać swobodnie z takich świadczeń, jak chociażby:

 • pomoc po wypadku lub awarii pojazdu na terenie Polski,
 • naprawa na miejscu zdarzenia do 300 zł,
 • holowanie samochodu na dystansie do 75 km,
 • samochód zastępczy do 2 dni,
 • przewóz, opiekę i leczenie zwierzęcia domowego, które podróżowało w ubezpieczonym aucie.

Jeśli zależy Ci na szerszym zakresie ochrony ubezpieczeniowej, możesz wykupić któryś z pozostałych, bardziej rozbudowanych pakietów. Do dyspozycji – poza Assistance Midi – są jeszcze trzy opcje.

Assistance MidiAssistance StandardAssistance PremiumAssistance Prestiż
Zakres terytorialnyPolskaPolskaPolska i EuropaPolska i Europa
Naprawa na miejscu zdarzeniado 300 złdo 600 złdo 600 zł w Polsce i 500 euro za granicądo 600 zł w Polsce i 500 euro za granicą
Limit kilometrów holowania75 km200 km400 kmbez limitu w Polsce, do 1200 km za granicą
Samochód zastępczydo 2 dni po każdym zdarzeniudo 7 dób po wypadku i kradzieży, do 4 dób po awariido 7 dób po wypadku i kradzieży, do 4 dób po awariido 1 dób po wypadku i kradzieży, do 7 dób po awarii
Transport osób po wypadku, awarii i kradzieżytak, jeśli do zdarzenia dojdzie więcej niż 25 km od miejsca zamieszkaniatak, jeśli do zdarzenia dojdzie więcej niż 25 km od miejsca zamieszkaniatak, jeśli do zdarzenia dojdzie więcej niż 25 km od miejsca zamieszkaniatak
Noclegnietak, do 4 dób, jeśli do zdarzenia dojdzie więcej niż 25 km od miejsca zamieszkaniatak, do 4 dób, jeśli do zdarzenia dojdzie więcej niż 25 km od miejsca zamieszkaniatak, do 4 dób

Centrum Alarmowe Assistance jest dostępne pod numerem telefonu 22 444 70 00.

Ubezpieczenie NNW w mBanku

NNW zapewni odszkodowanie, jeśli dojdzie do uszkodzenia ciała kierowcy lub pasażerów, a także w przypadku śmierci ubezpieczonych w następstwie nieszczęśliwego wypadku, który nastąpił przed upływem 2 lat od jego wystąpienia. Wysokość odszkodowania zależy od procentowego rozmiaru szkody, zgodnie z tabelą znajdującą się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Dodatkowo, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również zwierzęta domowe przewożone samochodem. Jeśli do ich śmierci dojdzie na skutek nieszczęśliwego wypadku związanego z użytkowaniem samochodu, ubezpieczony może liczyć na wypłatę jednorazowego świadczenia.

Zakres terytorialny ubezpieczenia NNW obejmuje Polskę i Europę. Suma ubezpieczenia jest ustalana indywidualnie i umieszczana w umowie.

Jak zgłosić szkodę z OC w mBanku?

Ubezpieczenie samochodu sprzedawane przez mBank działa tak, jak każda inna polisa oferowana przez towarzystwo UNIQA. Jeśli dojdzie do szkody, należy ją zatem zgłosić na stronie ubezpieczyciela, a dokładnie poprzez formularz znajdujący się pod tym adresem: https://www.uniqa.pl/pomoc-i-obsluga/ubezpieczenia-komunikacyjne/zgloszenie-szkody-komunikacyjnej-oc/.

Zgłoszenie szkody online zajmie tylko chwilę i możesz to zrobić w dowolnym momencie. Podobnie wygląda to w przypadku sprawdzania statusu szkody – również zrobisz to szybko i wygodnie przez Internet.

Czy warto kupić ubezpieczenie OC w mBanku?

Wiele osób waha się, czy zakup ubezpieczeń komunikacyjnych w banku jest tak korzystny, jak w przypadku tradycyjnych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto jednak pamiętać, że  w gruncie rzeczy jest to ta sama oferta. mBank jest jedynie agentem i oferuje ubezpieczenie UNIQA na podobnych zasadach, jak inne serwisy, które je sprzedają.

Co więcej, zakup ubezpieczenia w mBanku może się opłacać z finansowego punktu widzenia. Bank oferuje cyklicznie zniżki i różne bonusy, które uatrakcyjniają ofertę. Obecnie (stan na 26.07.2023 r.) są to 15-procentowa zniżka przy zakupie online, dodatkowe ubezpieczenie bagażu za 1 zł za rok przy płatności jednorazowej i 150 zł na rachunek w mBanku, jeśli nie odstąpisz od umowy w ciągu 30 dni od jej zawarcia

Mimo wszystko warto porównać ofertę mBanku z propozycjami od innych ubezpieczycieli. Zawsze może okazać się, że znajdziesz równie korzystną propozycję, ale za to w znacznie niższej cenie. Jeśli chcesz znaleźć najtańszą polisę OC, skorzystaj z kalkulatora OC najtaniejuagenta.pl.  Przyjrzyj się chociażby ofertom z poniższej kalkulacji.

Przykład 1:

47-letni pan Wojciech z Kołobrzegu zastanawiał się nad zakupem ubezpieczenia mBanku. Postanowił jednak najpierw zobaczyć,  ile będzie kosztować ubezpieczenie OC dla jego samochodu (Dacia Duster z 2017 roku) w innych towarzystwach.  Znalazł następujące oferty.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla 47-latka z Kołobrzegu?
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
408,00 zł*
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
434,00 zł*
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
441,00 zł*
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
505,00 zł*
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
538,00 zł*
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
582,00 zł*
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
627,00 zł*
Ile kosztuje OC dla 47-latka z Kołobrzegu?
Balcia Insurance
408,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
434,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
441,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
505,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
538,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
582,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
627,00 zł*
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja przygotowana w kalkulatorzenajtaniejuagenta.pl 26.07.2023 r.

Ubezpieczenie OC w mBanku – co warto wiedzieć?

 • W ofercie mBanku znajdziesz bogaty wybór ubezpieczeń komunikacyjnych sprzedawanych we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym UNIQA.
 • Oferta jest skierowana do klientów mBanku, którzy mają konto w tym banku i chcą ubezpieczyć swój samochód w podstawowym (OC) lub dodatkowym (AC, NNW, i ubezpieczenie assistance) zakresie.
 • Ubezpieczenie kupisz zarówno na stronie internetowej mBanku, jak i w aplikacji, w oddziale stacjonarnym oraz na infolinii.
 • Alternatywą dla zakupu ubezpieczenia OC w mBanku jest porównanie ofert od innych towarzystw w porównywarce OC/AC.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w mBank

 1. Jak kupić ubezpieczenia komunikacyjne w mBanku?

  Do wyboru masz kilka ścieżek zakupowych – na stronie internetowej mBanku, w aplikacji mobilnej, a także telefonicznie lub w placówce.
 2. Kogo należy powiadomić o zbyciu pojazdu?

  Chociaż kupujesz ubezpieczenie za pośrednictwem mBanku, to jednak jest on tylko pośrednikiem ubezpieczeniowym wpisanym do rejestru agentów. natomiast ubezpieczycielem jest UNIQA. Wszelkie zmiany w umowie – takie jak np. zmiana właściciela samochodu – powinny być zatem zgłaszane do tego towarzystwa ubezpieczeniowego.
 3. Czy ubezpieczenia komunikacyjne mBanku mają dobre opinie?

  mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym, czyli jedynie pośredniczy w sprzedaży polis jako podmiot wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Realizacją warunków umowy zajmuje się jednak UNIQA – to opinie tego towarzystwa warto więc sprawdzić przed zakupem.
 4. Czy w mBanku można kupić krótkoterminowe OC?

  Nie. W ofercie banku znajduje się jedynie całoroczna polisa. Nie ma możliwości zakupu ubezpieczenia OC na krótszy okres niż rok.
 5. Czy trzeba być klientem banku, żeby kupić ubezpieczenie samochodu?

  Tak. Oferta jest skierowana tylko do klientów banku. Jeśli go nie masz i nie chcesz założyć, nie kupisz ubezpieczenia OC w mBanku.
 6. Czy ubezpieczenie samochodu kupione w mBanku to dobra oferta?

  To zależy od wielu czynników. Aby mieć pewność, że wybierasz najkorzystniejszą opcję, porównaj różne oferty w kalkulatorze najtaniejuagenta.pl.
 7. Czy zakup ubezpieczenia samochodu jest uzależniony od wyboru innych produktów bankowych?

  Musisz mieć jedynie rachunek rozliczeniowy w banku. Nie musisz jednak brać kredytu na zakup samochodu ani korzystać z innych produktów bankowych.
Ilona Walczak
[Głosów: 2 Średnia: 5]