Piotr Nowik

Piotr Nowik | 28 listopada 2022

mBank ubezpieczenie OC – analiza oferty

scrolldown OC w mBank

Banki coraz częściej nawiązują współpracę z firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu klienci mogą nabyć potrzebne im polisy w czasie wizyty w placówce bankowej, jak np. OC w mBank. Poszukujesz OC i słyszałeś o propozycji mBanku? Dowiedz się, czym charakteryzuje się oferta ubezpieczenia OC w mBanku.

mBank OC – co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?

 1. mBank oferuje także ubezpieczenia, w tym obowiązkowe OC.
 2. Klienci mBanku mogą otrzymać dodatkowe zniżki na zakup polisy OC.
 3. Ubezpieczycielem, z którym współpracuje mBank jest Uniqa.
 4. OC można szukać także w porównywarce, aby można było wybrać najlepszą dla siebie opcję ubezpieczenia.

mBank współpracuje z firmą ubezpieczeniową Uniqa i oferuje ubezpieczenia jako agent ubezpieczeniowy. W ofercie mBanku dostępne są zarówno ubezpieczenia komunikacyjne, podróżne, jak i na życie. Wybrane polisy można zakupić również bez wychodzenia z domu, np. za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Na jakich zasadach można kupić OC w mBank?

OC to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie, jakie muszą posiadać właściciele pojazdów mechanicznych. Zaletą polisy oferowanej przez mBank jest:

 • niska składka – polisę OC w mBank można kupić już od 387 zł rocznie,
 • ubezpieczenie assistance w wariancie Midi (szczegóły w poniższej tabeli) i Zieloną Kartę,
 • możliwość zakupu polisy z wyprzedzeniem – nawet półrocznym.

Płatność składki ubezpieczeniowej odbywa się na warunkach dogodnych dla klienta – firma Uniqa rozkłada należność nawet na 12 rat.

Od kiedy rozpoczyna się ochrona ubezpieczeniowa po zakupie ubezpieczenia OC? Zgodnie z informacjami znajdującymi się na stronie mBanku, klient jest chroniony od dnia następującego po dacie złożenia wniosku, bez względu na dzień tygodnia.

Kto i jak może kupić ubezpieczenie OC w mBank?

Ubezpieczenia komunikacyjne dystrybuowane przez mBank są dostępne dla właścicieli pojazdów osobowych i ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. W mBanku dostępne są także ubezpieczenia dla samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Wybrane polisy kupisz na kilka sposobów:

 • w serwisie transakcyjnym – wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie mBanku, a pracownik banku przedstawi przygotowaną dla Ciebie indywidualną ofertę,
 • w rozmowie telefonicznej z konsultantem – z doradcą można skontaktować się pod numerem (22) 55 88 000 lub zamówić kontakt, wypełniając formularz,
 • w aplikacji mobilnej mBanku – aplikacja jest udostępniana klientom bezpłatnie zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store,
 • w placówkach mBanku – listę placówek, w których będziesz mógł zawrzeć umowę, znajdziesz na stronie internetowej banku.

Kończy Ci się ochrona ubezpieczeniowa? Po zalogowaniu się na swoje konto w bankowości internetowej, możesz wskazać datę końca polisy. Wówczas skontaktuje się z Tobą pracownik banku i przedstawi ofertę na kolejny okres.

Przykład:

Pan Wojciech wyjeżdżał w trzymiesięczną podróż do Stanów Zjednoczonych. Chciał załatwić wszystkie swoje sprawy w Polsce, aby móc spokojnie cieszyć się wyczekanym wojażem. Niestety nie mógł przedłużyć OC z takim wyprzedzeniem, a polisa kończyła się właśnie w czasie podróży. Naprzeciw potrzebom pana Wojciecha wyszedł mBank. Udało się wykupić polisę z tak dużym wyprzedzeniem, ponieważ w mBanku można zawierać polisy nawet na 6 miesięcy przed końcem okresu ubezpieczenia.

Jakie dodatkowe ubezpieczenia proponuje mBank?

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych sprzedawanych przez mBank nie ogranicza się jedynie do polisy OC. Uniqa we współpracy z mBankiem oferuje właścicielom pojazdów: ubezpieczenie AC, ubezpieczenie od kradzieży lub zniszczenia wskutek pożaru, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie assistance i ubezpieczenie bagażu.

1. Ubezpieczenie AC w mBank

Ubezpieczenie AC od Uniqa dystrybuowane za pośrednictwem mBanku zapewnia ubezpieczonemu odszkodowanie w razie uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży zarówno samochodu, jak i wyposażenia dodatkowego. W drugim przypadku właściciel auta musi wskazać wyposażenie we wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia.

Klienci mogą wybrać jeden z kilku wariantów ubezpieczenia AC – serwis ASO, warsztat i kosztorys. Różnica między poszczególnymi opcjami polega m.in. na tym, jakie części zostaną użyte do likwidacji szkody.

Ubezpieczeniem AC nie zostaną objęte auta używane m.in. do nauki jazdy czy jako taksówki. Także właściciele pojazdów sprowadzanych z USA i Kanady czy z kierownicą po prawej stronie nie kupią polisy w mBanku.

Wielu kierowców nie obawia się uszkodzenia pojazdu, ale jego kradzieży lub zniszczenia w pożarze. Dedykowaną im alternatywą dla AC z szerokim zakresem ochrony jest produkt w postaci ubezpieczenia od kradzieży i pożaru. W ramach tej polisy ubezpieczyciel obejmuje ochroną ubezpieczeniową wypadki i kradzież, które będą miały miejsce na terenie Polski. Firma Uniqa proponuje klientom sumę ubezpieczenia zmienną w czasie, ale odpowiadającą wartości samochodu wskazanego w polisie. Możliwe jest też ustalenie udziału własnego.

2. Ubezpieczenie NNW w mBank

Ubezpieczenie NNW to kolejne ubezpieczenie dodatkowe. W jego ramach ubezpieczony zostaje zarówno kierowca, jak i pasażerowie auta. Zakres ochrony polisy NNW obejmuje:

 • urazy ciała odniesione przez ubezpieczonego w postaci trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • śmierć ubezpieczonego, jeżeli nastąpiła ona przed upływem 2 lat od nieszczęśliwego wypadku.

Firma Uniqa zastrzega w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), że poszkodowany nie może z ubezpieczenia NNW starać się o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę czy odszkodowanie za poniesione straty materialne. Z kolei suma ubezpieczenia jest określana na etapie składania wniosku o zawarcie umowy.

3. Ubezpieczenie assistance w mBank

Ubezpieczenie assistance przydaje się szczególnie tym kierowcom, którzy dużo jeżdżą i chcą otrzymać szybką pomoc, gdyby doszło np. do awarii silnika czy przebicia opony. Firma Uniqa oferuje assistance w przypadku zdarzeń, które miały miejsce na terenie:

 • Polski – dla wariantów: Midi (który jest bezpłatnie dodawany do OC), Standard,
 • jednego z wymienionych krajów europejskich (z wyłączeniem m.in. Mołdawii i Ukrainy) – dla wariantów Premium i Prestiż.
Rodzaj świadczeniaMidi w pakiecie z OCStandardPremiumPrestiż
Zakres terytorialnyPolskaPolskaPolska i EuropaPolska i Europa
Naprawa na miejscu zdarzenia wypadku lub awariiTak do: PL 300 PLNTak do: PL 600 PLNTak do: PL 600 PLN/EU 500 EURTak do: 600 PLN/EU 500 EUR
Holowanie w razie wypadku lub awariiTakTakTakTak
Holowanie samochodu limity75 km200 km400 kmPL bez limitu, EU do 1200 km
Holowanie przyczepy w razie wypadku lub awariiNieTak do 200 kmTak do 400 kmPL bez limitu, EU do 1200 km
Samochód zastępczyTak – max. klasa BTak – max. klasa BTak – max. klasa BTak – max. klasa C
Samochód zastępczy limityWypadek, kradzież: 2 doby, awaria: 2 dobyWypadek, kradzież: 7 dób, awaria: 4 doby (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Wypadek, kradzież: 7 dób, awaria: 4 doby (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Wypadek, kradzież: 15 dób, awaria: 7 dób
Transport osóbTak, tylko wypadek (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Tak, tylko wypadek (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Tak, tylko wypadek (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Tak
NoclegNieTak limit 4 doby (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Tak limit 4 doby (powyżej 25 km od miejsca zamieszkania)Tak limit 4 doby

Źródło: OWU Uniqa (stan na dzień 24.04.2022 r.)

W ramach wariantu Opony firma Uniqa organizuje i pokrywa koszty wymiany koła (kół) na miejscu zdarzenia, holowania do warsztatu samochodowego i naprawy ogumienia w warsztacie.

4. Ubezpieczenie bagażu w mBank

Za pośrednictwem mBanku można zakupić też ubezpieczenie bagażu – przedmiotów przewożonych w pojeździe (w tym w bagażniku), które będą znajdować się w aucie w chwili powstania szkody. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, gdy dojdzie do:

 • uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia bagażu,
 • kradzieży bagażu wraz z samochodem,
 • kradzieży bagażu z samochodu.

Klientom, którzy chcą ubezpieczyć bagaż, firma Uniqa proponuje stałą sumę ubezpieczenia w wysokości 3000 zł.

Jak zgłosić szkodę w ramach ubezpieczenia zakupionego w mBanku?

Kupiłeś ubezpieczenie OC lub AC w mBanku i brałeś udział w zdarzeniu drogowym? Aby szkoda została zlikwidowana, musi zostać zgłoszona w odpowiednim terminie. Szkodę najwygodniej zgłosić przez formularz internetowy pod adresem: https://www.uniqa.pl/pomoc-i-obsluga/ubezpieczenia-komunikacyjne/zgloszenie-szkody-komunikacyjnej-oc/. Wypełnienie formularza zajmie kilka minut. Po tym czasie szkoda będzie już zarejestrowana.

Wiele firm korzysta aktualnie z uproszczonej likwidacji szkody. Przy drobnych stłuczkach wystarczą zdjęcia uszkodzeń pojazdu. Na tej podstawie ustalana jest kwota odszkodowania. Jeżeli klient zgadza się z wyceną towarzystwa, pieniądze mogą być w ciągu kilku dni na koncie. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla klienta, jak i ubezpieczyciela – wyjaśnia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w najtaniejuagenta.pl.

Dla klientów korzystających z ubezpieczenia assistance działa całodobowa infolinia pod numerem (22) 444 70 00.

Czy oferta mBanku to korzystna propozycja?

Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. Przy wyborze ubezpieczenia OC kierowcy nie muszą analizować OWU, gdyż u każdego ubezpieczyciela zapisy w tym dokumencie będą identyczne. To oznacza, że ubezpieczenie OC można wybrać, kierując się wyłącznie ceną. Polisy oferowane przez Uniqa za pośrednictwem mBanku nie zawsze muszą być najtańsze – inny ubezpieczyciel może oferować ochronę ubezpieczeniową w zamian za niższą składkę. Jak to sprawdzić?

W porównaniu ofert pomocny jest kalkulator OC zamieszczony na naszej stronie internetowej. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań otrzymasz listę propozycji od wielu ubezpieczycieli. W ten sposób zweryfikujesz, czy oferta mBanku rzeczywiście jest atrakcyjna. Zdecydowałeś się na pakiet kilku ubezpieczeń, np. OC i Assistance? Pamiętaj, że w przypadku ubezpieczeń nieobowiązkowych firmy ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w kształtowaniu zapisów OWU. To oznacza, że lektura tego dokumentu będzie nieodzowna.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Warto porównać kilka ofert ubezpieczenia, aby wybrać najtańszą polisę OC. Można zrobić to w porównywarce ubezpieczeniowej. Wystarczy w jednym miejscu wpisać dane niezbędne do kalkulacji i system sam wskaże oferty spośród, których można wybrać najkorzystniejszą. Sprawdźmy, ile zapłaciłaby pani Marzena z Torunia za swoją Toyotę Corollę 1.4 benzyna 2007 rok. Pani Marzena nie spowodowała szkody przez ostatnie 7 lat.

Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena roczna
OC AC Assistance NNW
Ile kosztuje OC dla 36-latki z Torunia?
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
321,00 zł* rata od 0 zł
TUZ TUW
OC
AC
Assistance
NNW
388,00 zł* rata od 0 zł
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
390,00 zł* rata od 0 zł
Proama
OC
AC
Assistance
NNW
416,00 zł* rata od 0 zł
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
490,00 zł* rata od 0 zł
Generali
OC
AC
Assistance
NNW
567,00 zł* rata od 0 zł
Ile kosztuje OC dla 36-latki z Torunia?
Link4
321,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ TUW
388,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
390,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Proama
416,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
490,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW
Generali
567,00 zł* rata od 0.00
OC
AC
Assistance
NNW

* Kalkulacja z 24.04.2022 r., Toyota Corolla z 2007 r., poj. silnika 1,4 l

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OC w mBank

 1. Czy OC zakupione w mBank różni się od OC wykupionego bezpośrednio u ubezpieczyciela?

  Nie. Zakres OC reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, dlatego ma ono taki sam zakres w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym.
 2. Czy mBank oferuje ubezpieczenia na życie?

  Tak. Poprzez mBank można także wykupić polisę na życie. Ubezpieczycielem tak jak w przypadku polis komunikacyjnych jest Uniqa. Przed zakupem polisy na życie, warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami.
 3. Jak wypowiedzieć umowę ubezpieczenia w mBanku?

  Polisę można wypowiedzieć na trzy sposoby: przez formularz online na stronie Uniqa, telefonicznie +48 22 444 70 00 lub mejlowo serwis@uniqa.pl.
Piotr Nowik
[Głosów: 1 Średnia: 5]