Średnie ceny OC w Jarosławiu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Jarosławiu

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Jarosławiu może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Jarosławiu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Jarosławiu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa może mieć marka samochodu. Jak dużo może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Jarosławiu? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów aut w Jarosławiu.

  • Audi – 392 zł
  • BMW – 439 zł
  • Fiat – 380 zł
  • Ford – 390 zł
  • Opel – 389 zł
  • Renault – 388 zł
  • Skoda – 418 zł
  • Toyota – 382 zł
  • Volkswagen – 399 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Posiadacz pojazdu może znaleźć ubezpieczenie OC w Jarosławiu znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Jarosławiu za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Jarosławiu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut skalkuluje on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]