Średnie ceny OC w Piotrkowie Trybunalskim – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Piotrkowie Trybunalskim

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Ubezpieczyciele mogą jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Piotrkowie Trybunalskim może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę OC w Piotrkowie Trybunalskim o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Piotrkowie Trybunalskim – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Ile kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Piotrkowie Trybunalskim? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów pojazdów w Piotrkowie Trybunalskim.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 559 zł
  • Fiat – 425 zł
  • Ford – 453 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 374 zł
  • Skoda – 438 zł
  • Toyota – 445 zł
  • Volkswagen – 429 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Posiadacz auta ma szansę wyszukać ubezpieczenie OC w Piotrkowie Trybunalskim znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami pozostałych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować polisę OC w Piotrkowie Trybunalskim za cenę nawet dwa razy wyższą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej oferty OC w Piotrkowie Trybunalskim pomoże Ci darmowy kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut obliczy on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań posiadacza auta. Istotne, by w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]