Średnie ceny OC w Mysłowicach – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Mysłowicach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Mysłowicach może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie zmienić cenę OC w Mysłowicach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Mysłowicach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka pojazdu. Jak dużo kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Mysłowicach? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Mysłowicach.

  • Audi – 392 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 399 zł
  • Ford – 475 zł
  • Opel – 407 zł
  • Renault – 474 zł
  • Skoda – 441 zł
  • Toyota – 427 zł
  • Volkswagen – 407 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Właściciel samochodu ma możliwość wyszukać ubezpieczenie OC w Mysłowicach jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych firm. Jedno towarzystwo może zaoferować polisę OC w Mysłowicach za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej oferty OC w Mysłowicach pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut obliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]