Średnie ceny OC w Grudziądzu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Grudziądzu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe składniki, wpływające na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Grudziądzu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Grudziądzu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Grudziądzu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Ile może kosztować więc polisa OC w Grudziądzu? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Grudziądzu.

  • Audi – 453 zł
  • BMW – 583 zł
  • Fiat – 450 zł
  • Ford – 476 zł
  • Opel – 461 zł
  • Renault – 433 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 542 zł
  • Volkswagen – 460 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel auta ma możliwość wyszukać polisę OC w Grudziądzu znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Grudziądzu za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Grudziądzu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut obliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Ważne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 4.5]