Średnie ceny OC w Będzinie – za ile możesz kupić?

Będzin herb

Polisa OC w Będzinie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Towarzystwa mają prawo jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Będzinie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Będzinie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Będzinie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka samochodu. Jak dużo może kosztować zatem polisa OC w Będzinie? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Będzinie.

  • Audi – 521 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 309 zł
  • Ford – 404 zł
  • Opel – 452 zł
  • Renault – 474 zł
  • Skoda – 416 zł
  • Toyota – 401 zł
  • Volkswagen – 434 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel samochodu może wyszukać ubezpieczenie OC w Będzinie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Będzinie za cenę nawet dwa razy większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej oferty OC w Będzinie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil obliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do wymogów właściciela pojazdu. Istotne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]