Średnie ceny OC w Jaśle – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Jaśle

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Jaśle może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Jaśle o ponad 100 zł.

Tanie OC w Jaśle – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Ile może kosztować więc ubezpieczenie OC w Jaśle? Sprawdziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Jaśle.

  • Audi – 458 zł
  • BMW – 519 zł
  • Fiat – 360 zł
  • Ford – 407 zł
  • Opel – 408 zł
  • Renault – 408 zł
  • Skoda – 369 zł
  • Toyota – 440 zł
  • Volkswagen – 448 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Właściciel pojazdu ma szansę znaleźć ubezpieczenie OC w Jaśle jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami konkurencyjnych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Jaśle za cenę nawet kilkukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej polisy OC w Jaśle pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil wyliczy on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb kierowcy. Ważne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]