Średnie ceny OC w Cieszynie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Cieszynie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe elementy, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet polisa OC w Cieszynie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może zmienić cenę polisy OC w Cieszynie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Cieszynie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka pojazdu. Ile może kosztować więc obowiązkowe ubezpieczenie w Cieszynie? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Cieszynie.

  • Audi – 441 zł
  • BMW – 555 zł
  • Fiat – 421 zł
  • Ford – 438 zł
  • Opel – 474 zł
  • Renault – 434 zł
  • Skoda – 470 zł
  • Toyota – 412 zł
  • Volkswagen – 407 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Kierowca samochodu może wyszukać ubezpieczenie OC w Cieszynie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami innych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Cieszynie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Cieszynie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut obliczy on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań kierowcy. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 4]