Średnie ceny OC w Szczecinie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Szczecinie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Szczecinie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Szczecinie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Szczecinie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka samochodu. Jak dużo kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Szczecinie? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Szczecinie.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 489 zł
  • Fiat – 385 zł
  • Ford – 525 zł
  • Opel – 509 zł
  • Renault – 460 zł
  • Skoda – 431 zł
  • Toyota – 462 zł
  • Volkswagen – 482 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Właściciel auta może znaleźć polisę OC w Szczecinie znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami innych firm. Jedno towarzystwo może przedstawić ubezpieczenie OC w Szczecinie za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Szczecinie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut obliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 5]