Średnie ceny OC w Bochni – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Bochni

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet polisa OC w Bochni może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę OC w Bochni o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Bochni – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka pojazdu. Ile kosztuje więc polisa OC w Bochni? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Bochni.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 379 zł
  • Ford – 453 zł
  • Opel – 403 zł
  • Renault – 465 zł
  • Skoda – 423 zł
  • Toyota – 395 zł
  • Volkswagen – 396 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Posiadacz samochodu może znaleźć polisę OC w Bochni znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Bochni za cenę nawet dwa razy większą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej oferty OC w Bochni pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil wyliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]