Średnie ceny OC w Kędzierzynie-Koźlu – za ile możesz kupić?

Herb Kędzierzyn Koźle

Polisa OC w Kędzierzynie-Koźlu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Kędzierzynie-Koźlu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Kędzierzynie-Koźlu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Kędzierzynie-Koźlu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Kędzierzynie-Koźlu? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Kędzierzynie-Koźlu.

  • Audi – 379 zł
  • BMW – 500 zł
  • Fiat – 329 zł
  • Ford – 367 zł
  • Opel – 425 zł
  • Renault – 355 zł
  • Skoda – 426 zł
  • Toyota – 444 zł
  • Volkswagen – 384 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Właściciel pojazdu może wyszukać polisę OC w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaoferować polisę OC w Kędzierzynie-Koźlu za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej oferty OC w Kędzierzynie-Koźlu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut skalkuluje on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań kierowcy. Istotne, by w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]