Średnie ceny OC w Tarnowskich Górach – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Tarnowskich Górach

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Tarnowskich Górach może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Tarnowskich Górach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Tarnowskich Górach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka auta. Ile może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Tarnowskich Górach? Prześledziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Tarnowskich Górach.

  • Audi – 519 zł
  • BMW – 384 zł
  • Fiat – 309 zł
  • Ford – 462 zł
  • Opel – 379 zł
  • Renault – 413 zł
  • Skoda – 431 zł
  • Toyota – 406 zł
  • Volkswagen – 360 zł

Oczywiście to tylko przykładowe propozycje. Posiadacz pojazdu ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Tarnowskich Górach jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Tarnowskich Górach za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej propozycji OC w Tarnowskich Górach pomoże Ci nasz porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań posiadacza auta. Ważne, by w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]