Średnie ceny OC w Gliwicach – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Gliwicach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Gliwicach może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Gliwicach o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Gliwicach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka samochodu. Jak dużo może kosztować więc polisa OC w Gliwicach? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Gliwicach.

  • Audi – 444 zł
  • BMW – 499 zł
  • Fiat – 391 zł
  • Ford – 418 zł
  • Opel – 453 zł
  • Renault – 378 zł
  • Skoda – 450 zł
  • Toyota – 436 zł
  • Volkswagen – 470 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Właściciel auta ma możliwość kupić ubezpieczenie OC w Gliwicach jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Gliwicach za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej polisy OC w Gliwicach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Istotne, aby w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]