Średnie ceny OC w Kielcach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Kielcach

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet polisa OC w Kielcach może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Kielcach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Kielcach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Ile kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Kielcach? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów aut w Kielcach.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 366 zł
  • Ford – 450 zł
  • Opel – 422 zł
  • Renault – 442 zł
  • Skoda – 426 zł
  • Toyota – 395 zł
  • Volkswagen – 409 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Posiadacz samochodu ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Kielcach znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych towarzystw. Jedno towarzystwo może przedstawić polisę OC w Kielcach za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej polisy OC w Kielcach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil wyliczy on cenę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do wymogów właściciela pojazdu. Ważne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]