Średnie ceny OC w Gdańsku – za ile możesz kupić?

herb Gdańska

Ubezpieczenie OC w Gdańsku

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być spore. Ponadto, nawet polisa OC w Gdańsku może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Gdańsku o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Gdańsku – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Gdańsku? Przyjrzeliśmy się, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Gdańsku.

  • Audi – 437 zł
  • BMW – 578 zł
  • Fiat – 410 zł
  • Ford – 464 zł
  • Opel – 493 zł
  • Renault – 477 zł
  • Skoda – 514 zł
  • Toyota – 501 zł
  • Volkswagen – 431 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Właściciel samochodu ma możliwość znaleźć polisę OC w Gdańsku jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Gdańsku za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej oferty OC w Gdańsku pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut wyliczy on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 3 Średnia: 4]