Średnie ceny OC w Ełku – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Ełku

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet polisa OC w Ełku może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę OC w Ełku o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Ełku – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Ile może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Ełku? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Ełku.

  • Audi – 487 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 367 zł
  • Ford – 410 zł
  • Opel – 450 zł
  • Renault – 474 zł
  • Skoda – 396 zł
  • Toyota – 402 zł
  • Volkswagen – 450 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Posiadacz auta może wyszukać ubezpieczenie OC w Ełku znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może zaoferować polisę OC w Ełku za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Ełku pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów kierowcy. Istotne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]