Średnie ceny OC w Chorzowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Chorzowie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet polisa OC w Chorzowie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Chorzowie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Chorzowie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka samochodu. Jak dużo kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Chorzowie? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Chorzowie.

  • Audi – 447 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 430 zł
  • Ford – 462 zł
  • Opel – 397 zł
  • Renault – 381 zł
  • Skoda – 463 zł
  • Toyota – 419 zł
  • Volkswagen – 333 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Właściciel pojazdu ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Chorzowie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC w Chorzowie za cenę nawet dwa razy większą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej oferty OC w Chorzowie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut skalkuluje on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów właściciela pojazdu. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]