Średnie ceny OC w Gdyni – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Gdyni

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Gdyni może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może zmienić cenę polisy OC w Gdyni o ponad 100 zł.

Tanie OC w Gdyni – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Jak dużo może kosztować więc polisa OC w Gdyni? Sprawdziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Gdyni.

  • Audi – 547 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 474 zł
  • Ford – 552 zł
  • Opel – 436 zł
  • Renault – 510 zł
  • Skoda – 467 zł
  • Toyota – 478 zł
  • Volkswagen – 460 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Kierowca pojazdu ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Gdyni znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić ubezpieczenie OC w Gdyni za cenę nawet dwa razy większą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej polisy OC w Gdyni pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil obliczy on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb posiadacza auta. Ważne, aby w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 5]