Średnie ceny OC w Lubartowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Lubartowie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, mające wpływ na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet polisa OC w Lubartowie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Lubartowie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Lubartowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka auta. Ile kosztuje więc polisa OC w Lubartowie? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Lubartowie.

  • Audi – 449 zł
  • BMW – 466 zł
  • Fiat – 411 zł
  • Ford – 461 zł
  • Opel – 443 zł
  • Renault – 357 zł
  • Skoda – 425 zł
  • Toyota – 398 zł
  • Volkswagen – 420 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Właściciel samochodu ma możliwość wyszukać polisę OC w Lubartowie znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami pozostałych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC w Lubartowie za cenę nawet dwa razy wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Lubartowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil wyliczy on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]